Šiemet – kitokios Velykos Palangoje: margučių teks ieškoti su žemėlapiu rankose

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-04-01
Peržiūrėta
2470
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aldas Ten (Aldo Kazlausko) nuotrauka
Aldas Ten (Aldo Kazlausko) nuotrauka

Ir Palangos gyventojai, ir kurorto svečiai jau įprato paskutiniais metais skubėti į J. Basanavičiaus gatvę, kuri prieš šv. Velykas akis vilioja įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami ne į ją, o uoliai ieškoti margučių įvairiose Palangos vietose. Šventiniu laikotarpiu numatyta ir daugiau veiklų, kuriose saugiai, laikydamiesi karantino reikalavimų, dalyvauti kviečiami visi kurorto gyventojai.

Teks ieškoti įvairiose vietose

Šimtmečio margučių teks ieškoti ne tik populiariose Palangos vietose, tokiose kaip Jūratės ir Kastyčio skvere, Meilės alėjoje ar šalia Palangos simbolio – Kurhauzo, bet ir pušynuose, jaukiuose parkeliuose ar miegamųjų kvartalų erdvėse. Anot Vitos Petrauskienės, Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorės, to „kaltininkas“ – ne tik koronavirusas ir jo suvaržymai. „Jau keletą metų puoselėjome mintį keisti margučių lokaciją, tai įgyvendinome šiais metais, nors techniškai tai padaryti buvo žymiai sunkiau. Jau dabar pastebime, kad mūsų sprendimas buvo teisingas. Sulaukėme daug gerų atsiliepimų ir vertinimų. Nepamiršome ir šventojiškių. Velykine instaliacija „Lizdas“ papuošėme centrinę Šventosios aikštę. Į įspūdingo dydžio lizdus galima įlipti ir nusifotografuoti“, – šventiniu laikotarpiu siūlomas veiklas vardijo V. Petrauskienė.

Padabinti vaikų piešiniais

Gal kas nors parvykęs į Lietuvą iš už jūrų marių nusistebės, kodėl šiais metais margučiai vadinami šimtmečio. Priežastis tikrai iškilminga – Palanga kovo 30 d. minėjo visai šaliai svarbią sukaktį – sukako šimtas metų nuo dienos, kai Palanga 1921 metais buvo grąžinta Lietuvai.
Skirtingai nei ankstesni margučiai, šiųmečiai yra padabinti vaikų piešiniais. Palangos ir Šventosios moksleiviai dalyvavo piešinių konkurse „Mano gražiausios pasakos ir legendos apie Palangą ir jūrą“. Solidi komisija atrinko 10 darbų, kuriuos ant 2 metrų aukščio ir 1,4 metro skersmens margučių perpiešė palangiškis dailininkas Gintaras Lapas. Piešinių autoriai: Nikolė Jonauskaitė, Kasparas Jasas, Emilia Sebeckis, Viltė Rakauskaitė, Domantas Barkauskas, Amelija Burvytė, Vėjas Kiuberis ir Marius Diemintas.

Kaip ieškoti margučių šiemet?

Visus margučius rasti galima pasitelkus žemėlapį arba mobiliąją programėlę „Walk15“. Pasirinkus maršrutą „Šimtmečio margučiai Palangoje“, čia bus galima rasti išsamią informaciją apie kiekvieną margutį.
Eiti siūloma pagal programėlėje nurodytą eiliškumą, o šalia kiekvieno margučio reikės rasti kaspinėlį su užrašytu žodžiu. Surašę visus žodžius, perskaitysite eilėraščio ištrauką.
Parašius šio eilėraščio autorių ir nusifotografavus kartu su mėgstamiausiu margučiu, nuotrauką reikėtų atsiųsti Palangos kultūros ir jaunimo centrui (el. paštu [email protected] arba asmenine žinute į Facebook paskyrą – www.facebook.com/palangoskjc). Laimėtojas bus skelbiamas balandžio 11 d.
Šimtmečio margučių ieškokite iki balandžio 11 d.

Žygis „Gintaro kelias“ Palanga–Šventoji

Šv. Velykas bus galima švęsti ir mankštinantis – Palangos kultūros ir jaunimo centras balandžio 5 d. organizuoja žygį „Gintaro kelias“ iš Palangos į Šventąją. Jis yra skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto grąžinimą Lietuvai.
Žygis organizuojamas nuo 2011 metų. Kasmet jame dalyvauja iki 500 dalyvių. Dalyvavimas nemokamas. Iš Palangos į Šventąją dalyviai keliauja įvairiais būdais: dviračiais, riedučiais, paspirtukais ar pėsčiomis. Dėl esamos epidemiologinės situacijos šiais metais žmonės keliaus iš įvairių Palangos vietų laisvai pasirinktu laiku ir finišuos Šventosios centrinėje aikštėje.
Žygiui bus naudojamos programėlės su GPS sekimo funkcija (Strava, Runkeeper, Nike Run Club, Pacer ir pan.), fiksuojančios kelią.

Interaktyvi velykinė instaliacija Šventojoje

O Šventosios centrinėje aikštėje šv. Velykų proga milžiniški paukščiai susuko lizdus.
„Apsirenk ryškiai, kaip margutis (fantazijai ribų nėra) ir drąsiai lipk į lizdą įsiamžinti bei atsiųsk mums savo nuotraukų“, – kviečia PKJC komanda.
Žemės meno kūrėjas Gvidas Šedys taip aiškina savo sumanymą: „Idėja, kaip papuošti aikštę, gimė netikėtai. Norėjosi kažko didelio ir interaktyvaus. Kadangi šiuo laikotarpiu labiau atsigręžiama į artimuosius ir šeimą, tai lizdas – savotiškas to simbolis. O juolab ir pavasaris, parskrenda paukščiai, pildosi lizdai.

Palangos miesto sav. info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar žinojote, kad vos keli kilometrai už Palangos galite rasti tai, kas yra tikras rojus gėrybių ieškoti mėgstančiam turistui, o kartu ir galimybė tam, kuris nori šį bei tą parduoti.


Šią vasarą Nidoje poilsiautojams bus ramiau ir saugiau – taku šalia Kuršių marių krantinės bus uždrausta važinėti elektriniais paspirtukais, taip pat riedžiais.


Ir Palangos gyventojai, ir kurorto svečiai jau įprato paskutiniais metais skubėti į J. Basanavičiaus gatvę, kuri prieš šv. Velykas akis vilioja įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami ne į ją, o uoliai ieškoti margučių įvairiose Palangos vietose. Šventiniu laikotarpiu numatyta ir daugiau veiklų, kuriose saugiai...


Jau tapo įprasta, kad per kiekvienas šv. Velykas Palangos J. Basanavičiaus gatvę papuošia įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami apsiauti patogius batus ir atrasti šventinius Šimtmečio margučius įvairiose Palangos vietose. Kodėl šie šv. Velykų simboliai vadinami Šimtmečio margučiais? Todėl...


Šiemet Joninės Palangoje ir Šventojoje bus visiškai kitokios

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 15 | Rubrika: Miestas

Dėl koronaviruso pandemijos šiemet Joninių šventė Palangoje ir Šventoji bus kitokia. Kaip praneša Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC), Joninių vartai Šventojoje, kur tradiciškai vyksta pagrindinis Joninių minėjimas, stovės nuo birželio 17 d. iki birželio 25 d., Jūros gatvėje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Visas Palangos kurhauzas – miesto rankose

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 10 19 | Rubrika: Miestas

Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorė Diana Varnaitė ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė antradienį pasirašė medinės Kurhauzo dalies priėmimo-perdavimo aktą, tad šis istorinis kurorto objektas vėl atsidūrė miesto rankose.


Kurortas šimtametėse fotografijose, margučių ridenimo čempionatas prie Jūros tilto, liaudiškų šokių vakarėlis – tokias Velykas Palanga siūlo savo gyventojams bei miesto svečiams. O dar po savaitės, per Jurgines, Palanga kvies ne tik pasiklausyti liaudies dainų, bet ir Birutės parke patiems išsikepti tikrą lietuvišką duoną senovinėje krosnyje.


Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius