A. Dočkus: „Pirmus ketverius metus Taryboje mokiausi, dabar darbas joje teikia malonumą“

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-04-20
Peržiūrėta
1514
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A. Dočkus: „Pirmus ketverius metus Taryboje mokiausi, dabar darbas joje teikia malonumą“

Per pirmą kadenciją miesto savivaldybės Taryboje Arvydas Dočkus, anot jo paties, apsiprato, o antrojoje dabar jaučiąs „malonumą“.
„Labai gera žinoti, kad prisidedu prie didžiausio šalies kurorto raidos. Prisipažinsiu, kad pirmoje kadencijoje ne visų sprendimų kelias iki Tarybos – kas slypi jų esmėje– visada būdavo aišku. Dabar labai patogiai jaučiuosi Taryboje, o kaip politikas, sukaupiau ir patirties, ir žinių. Darbas Taryboje spaudžiant mygtukus dabar teikia malonumą“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus narysA. Dočkus.

Diskusijos – komiteto posėdžiuose
Jeigu kam nors politika atrodo nešvarus ar nuobodus reikalas, ponas Arvydas linkęs kategoriškai dėl to pasiginčyti nesutikdamas.
„Netiesa, kad visi Tarybos posėdžiai yra vienodi, kaip kas nors teigia. Juk, sutikite, dviejų vienodų klausimų posėdžiuose nebūna, todėl ir jų sprendimo projektų priėmimo kelias yra kitoks“, – sakė 65 metų sportiškas palangiškis.
Į pastabą, kad Tarybos posėdžiuose didelių ginčų kaip anksčiau nekyla, nes valdančiąją daugumą sudarantys konservatoriai vieningi kaip futbolo čempionų komanda, vyras atsakė retoriniu klausimu: „Tikrai būtų keista, jeigu esant tokiai daugumai, dar kiltų aistrų posėdžiuose“.
Anot jo, visi klausimai yra išgvildenami Tarybos komitetuose. A. Dočkus yra Tarybos kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas.
„Kviesčiau apsilankyti mūsų komiteto posėdžiuose. Pamatysite, kaip mes klausimus juose „ištaršome“ po kaulelį. Mažiausiai keliskart ir aš pasisakau. Kai kyla man neaiškumų, apsilankau pas kolegas kituose komitetuose, kad sprendimai būtų racionalūs ir reikalingi miestui“, – sakė A. Dočkus.

Rūpi sporto infrastruktūra
Pasak pašnekovo, mieste „daroma labai daug“, ir sporto srityje –taip pat.
„Labai norėčiau, kad teniso kortai Gėlių take patektų iš Turto banko į savivaldybės rankas. Būtų puiku patiems valdyti tokią puikią sporto bazę –universalią sporto areną, futbolo stadioną ir teniso kortus. Jeigu nepavyktų, tikiuosi, kad keli teniso kortai galėtų būti įrengti prie stadiono“, – vylėsi pašnekovas.
Žinoma, būtų idealu, kad kada nors Palanga galėtų „užsiauginti“ tokius finansinius raumenis, kad pajėgtų be niekieno pagalbos pasistatyti teniso kortus po stogu, bet tai, sutinka sporto aistruolis, tik tolimesnės ateities perspektyva.
Priminus jam, kad pirmuose miesto baseino projektuose buvo suplanuota ir teniso aikštė, A. Dočkus skėsteli rankomis: „Toks projektas pasirodė per brangus, o vietos verslas tokios idėjos neparėmė“.
Prieš metus „Palangos tilto“ kalbintas miesto politikas prisipažino, kad nelabai kas pasikeitė jo gyvenime 2016-aisiais.„Sukausi kaip voverė, bet kitokio gyvenimo tempo turbūt kol kas neįsivaizduoju“, – šyptelėjo pašnekovas.
A. Dočkus – ne tik Tarybos narys, bet taip pat ir kūno kultūros mokytojas„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, miesto reprezentacinės krepšinio klubo BC „Palanga“ fizinio pasirengimo treneris. O vasarą ruošiasi, kaip ir kiekvieną iki šiol, dalintis patarimais su kurorte asmeninę treniruočių stovyklą surengsiančiu Renaldu Seibučiu, šį sezoną rungtyniaujančiu Kauno „Žalgiryje“.
„Jis jau užsiprašė pas mane treniruočių. Laukiu jo birželio viduryje, kai jis baigs sezoną Kauno „Žalgiryje“, – sakė A. Dočkus.

Atsigauna „Labryčio“ take
Jam tenka rūpintis ir R. Seibučio labdaros reikalais – treneris Kalėdoms kurorto vaikams už Renaldo pinigus nupirko sportinio inventoriaus, maisto, o Vidos Gajauskienės daugiavaikei šeimynai – ir buitinės technikos.
Jau daugelį metų žymus krepšininkas gerai Lietuvoje žinomam treneriui skambina nors kartą per savaitę. „Nesvarbu, ar laimi, ar pralaimi rungtynes, Renaldas paskambina. Malonus toks dėmesys“, – sakė pirmasis R. Seibučio treneris.
Krepšinio klube „Palanga“ jis dirba jau nuo 2007 metų, o per savo karjerą užaugino ir dabar komandoje žaidžiantį Mindaugą Reminą.
Į klausimą, ar nepavargstąs suktis kaip voverė, A. Dočkus atsako gan netikėtai: „Nueinu į „Labryčio“ taką, pabėgioju gerai ir atsigaunu“.
Jau prieš metus kalbėdamasis su „Palangos tiltu“, politikas užsiminė, kad norėtų, jog bėgimo takas būtų apšviestas – net siūlė tokį įsipareigojimą įrašyti į TS-LKD rinkimų programą, tačiau kol kas idėjos įgyvendinti nepavyko.
„Tikiu, kad tai tikrai bus padaryta per kitą miesto savivaldybės Tarybos kadenciją. Apšvietimo labai reikėtų. Man ne vienas žmogus yra pasiskundęs, kad bėgioti take sutemus yra pernelyg tamsu ar net baugu“, – sakė A. Dočkus.

O kas buvo iki 2011-ųjų?
Pasiteiravus, ar matąs didesnius srautus „Labrytyje“, vyras papurtė galvą: „Ne. Galbūt daugiau matau svetimų veidų, miesto svečių, bet tursnoja paprastai tie patys palangiškiai – apie kelias dešimtis, nors turėtų bent pusė tūkstančio naudotis „Labryčiu“.
Į klausimą, ar take matąs daugiau miesto politikų, kratė galvą: „Ne, matyt, jie visi labai užsiėmę, nors žinau, kad miesto meras mėgsta dviračiu su šeima pasivažinėti“.
A. Dočkus džiaugiasi ir atsiradusia sporto infrastruktūra miesto gyvenamuosiuose kvartaluose.
„Gal tie sporto įrengimai kai kam ir neatrodo labai reikšmingi, bet daugelis palangiškių jais džiaugiasi. Kodėl gi jie nebuvo įrengti iki 2011-ųjų metų?“ – retoriškai klausė redakcijos svečias.
Anot jo, išvardinti darbams po 2011-ųjų neužtektų ir abejų rankų pirštų: „Tai – daug pasakantis dalykas“.
Jis negalėjo pasakyti, ar tokių sporto įrenginių bus pastatyta šiemet mieste, bet tikino, kad matąs ir daugiau vietų, kuriose būtų galima įrengti juos.
Kai reikėsią išsakyti savo poziciją dėl jų, A. Dočkus tikino, kad būtinai pasisakysiąs už tokios sporto infrastruktūros plėtrą Palangoje.
Nors daugeliui politika – nešvarus dalykas, bet miesto Tarybos narys įsitikinęs, kad toks suvokimas – klaidingas.„Sakau atvirai ir nuoširdžiai: man politika – įdomus, dinamiškas, didelio pasirengimo reikalaujantis dalykas. Niekas prie manęs per tuos šešerius metus Taryboje nėra priėjęs su dviprasmiškais pasiūlymais“, – teigė A. Dočkus.

Priklausys nuo sveikatos ir skyriaus
Ar Tarybai įžengus į kadencijos antrąją pusę, jis dažniau pamąsto apie 2019-ųjų metų savivaldos rinkimus?
„Pirmiausia, mano apsisprendimas priklauso nuo sveikatos. Ačiū Dievui, kol kas ji gera. Jeigu (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų) Palangos skyriaus vadovai norės, kad būčiau jų sąraše ir 2019 metų rinkimuose, neatsisakysiu. Kaip sakiau, man malonu, kad mano balsas yra svarbus miestą darant gražesnį ir labiau pritaikytą sveikatingumo ir turizmo reikmėms“, – sakė Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas.
Jis norėtų mieste matyti ir naują šiuolaikinį turgų.„Apie tai jau aktyviai šnekame – ir koalicijoje, ir partijos skyriuose“, – atskleidė A. Dočkus.
Į klausimą, ko reikėtų daugiau Palangai, jis šypsojosi atsakydamas: „Man atrodo, kad visko čia yra ir visko jame užtenka. Miestas – ne guminis, plėtros galimybės taip pat ribotos“.
Tarybos narys prisipažino, kad jį užgavo Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Evaldos Šiškauskienės interviu viename miesto laikraštyje.
„Ji dėjo kaip iš peties. Visai neargumentuotai. Keista, kad tokių piktų žodžių Palanga sulaukė iš žmogaus, kurio pareigos įpareigoja žinoti kurorto reikalus – ir pasiekimus – labai gerai“, – sakė A. Dočkus.

Maudynės jūroje nepatinka
Kaip ir daug palangiškių, sporto aistruolis labai laukia miesto baseino statybų.
„Man atrodo, kad esame parengę labai tinkamą projektą. Visiems neįtiksi – kažkas norės didesnio baseino, kas nors – didesnio SPA, kam nors bus aktualu teniso kortai ar kita sportinė infrastruktūra. Įsitikinęs, kad jeigu pavyks baseiną pastatyti, kokį projektą mačiau, tai bus visiems labai gerai“, – sakė pašnekovas.
Jį vilioja galimybė paplaukioti būsimajame baseine, bet sveikuolis purtosi minties pliūkštelėti į Baltiją žiemą.
„Tai – ne man. Nesu įsitikinęs, kad tokios maudynės mano kūnui labai patiktų“, – juokėsi.
Jis skeptiškai žvelgia ir į naujosios Vyriausybės ir ypač sveikatos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyvas apriboti alkoholio vartojimą šalyje.
„Man atrodo, kad mes ne nuo to galo pradedame. Reikia pabrėžti švietimą. Draudimais niekas alkoholio vartojimo nepažabojo – pradedant prieškario Amerika ir baigiant Gorbačiovo iniciatyvomis. Sprendimai apriboti alkoholio pasiekiamumą neigiamai gali atsiliepti ir Palangai, ypač vasarą“, – įspėjo A. Dočkus.
Jis teigė „nesąs iki galo“ įsitikinęs, ar reikėtų vieną eismo juostą Vytauto gatvėje atiduoti dviratininkams.
„Idėja, žinoma, graži, bet įsivaizduokite, jeigu vasarą, uždarius vieną juostą, automobiliai galės kirsti Vytauto gatvę iš šoninių gatvių. Nemanau, kad tai būtų labai saugu“, – būkštavo pašnekovas.

Jūsų komentaras:

algis 2017-04-23 14:26 (IP: 83.190.102.49)
Palangos sportui geriau kai jis taryboje??????? Uz sita gerb mokytoja tuo tikedamiesi ir balsavom...

Gedas 2017-04-23 09:26 (IP: 193.219.12.71)
Nei sporto renginiu auksciausio lygio daugiau nei ka. Balsuodama sporto bendruomene tikejosi, kad Arvydas savivaldybeje des pastangas, iskovos daugiau sportui. Bet viskas like kaip liko...:(

Gedas 2017-04-23 09:13 (IP: 193.219.12.71)
Balsuodamas uz sita zmogu tikejausi, kad savivaldybe, miestas daug rimciau paziures i sporta. Turesime komanda zaidziancia auksciausiam lygi LKL, ar futbola A lyga. Bet kazkaip nematyti, kad jis kovotu uz sporta ir Palangos komandos eitu i prieki. Gerai, kad turim super treneriu vaiku, bet va profesanalios komandos miesto auksciausioje lygoje nera. P.s o reprezantacine miesto krepsinio komanda zenge zinksni atgal, o ne i prieki. Sekmes Arvydai ir neuzmirskit, kad uz Jus balsavo mylintis sporta...

w 2017-04-22 10:19 (IP: 78.62.149.238)
štai jums tautietis , - dirbantis ne už frankus , o šiaip sau ...

mukabolas 2017-04-21 14:47 (IP: 193.219.187.68)
Respect Arvydui. Jo sąžinės visai Tarybai užtektų...

Pride! 2017-04-21 09:06 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Pride! Rinkimai artėja. Pride! Koncervatnykų paradas tęsiasi. Pride!

Vidmantas Palangiskis 2017-04-21 06:46 (IP: 78.57.233.115)
Balsavau uz si sazininga zmogu ( mokytoja), gerbiu Ji ir reitingavau pirmu nr. Tikiuojausi, kad krepsinis bus Palangoje stipriasnis, reprezentacine komanda labai rimtai kovos del vietos LKL tikejausi, kad savivaldybe dar rimciau paziures i sporta po A. Dockaus isrinkimo, bet kazkaip Palangos komanda tik nutolo nuo LKL:(. Linkiu dar labiau stengtis del Palangos sporto, krepsinio, futbolo. P.s o tas tenisas jau igryso, visi tik apie ji. Neidomus jis palangiskiams. Bet va ir krepsinio komandos treneris sneka tik apie tenisa:(

Taip pat skaitykite

„Kaip iš kino filmo. Fainai, gražu ir netikėta. Nieko panašaus nesu girdėjusi“, – sušunka Gabrielė, apibūdindama susitikimą su savo būsimu vyru prieš ketverius metus Palangoje. 


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai priklausantis parlamentaras Paulius Saudargas nesureikšmina to, kad prie ekspremjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos nusprendė prisijungti keli Kauno savivaldybės taryboje dirbantys konservatoriai. Pasak politiko, kolegų apsisprendimas jungtis prie konkurentų tikrai nereiškia TS-LKD eižėjimo. Jo manymu, tai sprendimas...


Sauliaus Skvernelio ir jo bendražygių kuriama partija – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – pildo bendraminčių ratą. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kartu su devyniais tarybos nariais įsteigė šios naujos politinės jėgos frakciją savivaldybės taryboje.


Į „Palangos tiltą“ užėjęs palangiškis Aloyzas piktinosi, kad moderni Palanga nėra tokia moderni


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Per pirmą kadenciją miesto savivaldybės Taryboje Arvydas Dočkus, anot jo paties, apsiprato, o antrojoje dabar jaučiąs „malonumą“. „Labai gera žinoti, kad prisidedu prie didžiausio šalies kurorto raidos. Prisipažinsiu, kad pirmoje kadencijoje ne visų sprendimų kelias iki Tarybos – kas slypi jų esmėje– visada būdavo aišku. Dabar labai patogiai...


Palangos kredito unija (PKU) su viltimi ir atsakomybe žvelgia į pakartotinį PKU visuotinį narių susirinkimą ateinantį pirmadienį. Jame, be kita ko, bus patvirtinti nauji unijos valdymo organai keturiems metams ir išdėstytos unijos veiklos gairės ir siekiniai. PKU valdybos pirmininkė ir unijos administracijos vadovė Sandra Garjonytė tikisi, kad unijai pagaliau pavyks įveikti negatyvų...


Palangos miesto savivaldybės naujoji taryba pirmąjį posėdį surengė Kurhauze. Praėjusį antradienį 21 naujosios kadencijos nariai davė priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Konstituciją bei visi be išimties prašė Dievo pagalbos. Visi Tarybos nariai gavo Tarybos nario pažymėjimą, suteikiantį jiems teisinės neliečiamybės statusą, ir Tarybos nario ženklelį. Prezidentės...


Šiandien, šeštadienį, amžinojo poilsio naujose Palangos kapinėse atgulė netikėtai užgesęs Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys Giedrius Šatkauskas.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas rinkimuose į Seimą bei referendume  dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112 nuo 8 iki 20 val. Pasak stebėtojų, rinkėjai šiemet buvo aktyvūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas