Bobutės Palangos įvaizdį darkys ir šiemet – valdžia jas įveikti žada kitąmet

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-05-28
Peržiūrėta
1830
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bobutės Palangos įvaizdį darkys ir šiemet – valdžia jas įveikti žada kitąmet

Žingsnis į žingsnį su geriausiais regiono kurortais bandanti žengti Palanga vis dar pralošia nelygią kovą su visomis bobutėmis, diedukais, automobilininkais – vedliais, įsitaisiusiais prie įvažiavimų į Palangą ir siūlančiais apgyvendinimo paslaugas. Miesto valdžia su meru Šarūnu Vaitkumi priešaky praėjusią kadenciją žadėjo, kad pastačius Palangos aplinkkelį, tokia problema bus išspręsta – bobutės turės nešdintis į apgyvendinimo paslaugai teikti pritaikytą „civilizuotą“ vietą miesto ribose – net su skaitmeniniu tablo ir tualetu. Bet iš tokių pažadų – šnipštas, nors naujasis Eismo komisijos pirmininkas, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas žada, kad vis tik bobutės bus įveiktos artimiausiais metais.

„Įvažiavimas į Palangą – gėda“
„Kelių direkcijai išplatinus kelią nuo viaduko įvažiuojant į Palangą iki „Statoil“ ir „Lukoil“ degalinių iki keturių eismo juostų, bus atitvarai, sustatysime kelio ženklus, draudžiančius sustoti prie Palangos miesto ženklo, ir automobilininkų bei bobučių, siūlančių savo apgyvendinimo paslaugas neturės likti“, – sakė R. A. Mikalkėnas. Bet kol nėra išplatintas kelias, matyt, visų bobučių nuginti nuo pakelės nepavyks.
„Garbės žodis, aš nesuprantu, kodėl tų visų bobučių per tiek metų Palanga nesutvarko? Kartais man atrodo, kad tiesiog nenori tuo užsiimti, nes galbūt kam nors reikia, kad jos ten stovėtų. Kaip gali būti, kad miestas negali padaryti tvarkos? Nei Nidoje, nei Birštone, nei Druskininkuose pakelėje niekas „nemedžioja“ poilsiautojų gatvėje? O Palanga – išskirtinė. Gėda“, – stebėjosi verslininkė, visuomeninės Palangos apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė.
Buvusios valdžios administracijos ketinimą įrengti kartu su aplinkkeliu specialią aikštelę – savotišką apgyvendinimo paslaugų biržą įvažiuojant į Palangą, ji vadino „nerimtu“: „Juk privatus apgyvendinimo paslaugų sektorius Palangoje prasideda nuo Paliepgirio gatvės ir baigiasi kitame gale, kur yra senasis policijos komisariatas. Kaip juos visus sukviesi į kažkokią aikštelę?“

Anekdotai apie pakelės moteriškes
Anot I. Švanienės, Palangos valdžia savo rankose turi įrankių, kaip įvažiavimo problemą sutvarkyti. „Vardan geresnio Palangos įvaizdžio. Ne anekdotas, o pati patyriau, kad prieš daug metų švedai prie įvažiavimo į Palangos centrą stypstančias moteris palaikė savo kūno prekeivėmis. Neabejoju, kad tokia žinia ne vienam užsieniečiui siunčiama ir dabar. Tai – blogai, nes Palanga akivaizdžiai gražėja, pripažinkime“, – sakė verslininkė, pati teikianti apgyvendinimo paslaugas kurorte.
Pasak pašnekovės, bobutes ir visus kitus vedlius galėtų sutvardyti bendros kelių institucijų pastangos: „Pirmiausia, Palangos miesto Taryba turi priimti atitinkamą sprendimą, kad draudžiama sustoti ir stovėti tam tikruose kelio ruožuose. Tokį sprendimą savivaldybė turėtų ištransliuoti per vietos žiniasklaidos priemones. Antra, yra Viešosios tvarkos skyrius. Nesunku būtų jam tam reikalui priskirti žmogų valandai pravažiuoti ir surašyti protokolus. Trečia, yra Palangos policija, ketvirta – Mokesčių inspekcija. Juk tie, kas yra išsiėmę verslo liudijimus apgyvendinimo paslaugai teikti, tikrai nėra nurodę, kad ją teikia pakelėse, – sakė I. Švanienė. – Tad turime keturis „bizūnus“ įveikti tai „amžiaus“ bėdai“.
Bet Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (KAVMI) Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova atkerta, kad tokiuose liudijimuose numatyta apgyvendinimo paslaugų teikimo vieta, bet ne būdai, kaip poilsiautojai gali jas pasiekti. „Nėra parašyta juose, kad į poilsio namus privačiame sektoriuje jie negali būti sutikti kur nors ir palydėti“, – „Palangos tiltui“ sakė E. Kuznecova.

Palangai pavyzdys – Jūrmala
Kad miesto valdžia su meru Š. Vaitkumi neįvykdė savo pažado kartu su aplinkkeliu įrengti specialios aikštelės teikiantiems ir ieškantiems apgyvendinimo paslaugų, kalta buvusi administracija, sakė miesto Tarybos narė.
Anot jos, pavyzdžių, kaip reikia ta linkme tvarkytis, labai toli ieškoti nereikia. „Galima pavažiuoti link Jūrmalos ir pasižiūrėti, kaip ten tokiu būdu tas reikalas yra sutvarkytas“, – sakė pašnekovė.
I. Švanienei „labai negražiai“ atrodo ir tai, kad Palangos autobusų stotyje išlipus iš autobusų keleiviams, juos apspinta „dešimtys“ moterėlių: „Argi miesto valdžios vyrams tai neatrodo klaiku?“
Anot pašnekovės, sprendžiant „pakelių problemą“, galėtų svariai prisidėti ir vietos Turizmo informacijos centras. „Jo žmonės jau nuo rudens turėtų įdiegti rezervacijos programą, galbūt panašią kaip Booking.com. Su programa visi norintys ilsėtis Palangoje privačiame sektoriuje, o privatininkai, norintys tokią paslaugą teikti, galėtų sėkmingai vieni kitus rasti. Galima technologijų amžiuje žengti dar toliau – sukurti programą, kuri aiškiai teiktų informaciją apie būstą: kokioje jis zonoje, kaip toli nuo jūros, ir panašiai“, – įsitikinusi palangiškė.

Gera idėja liks neįgyvendinta
Kartu su TIC laikinąja direktore Egidija Smilingiene, „Svetingas šeimininkas“ nariais, I. Švanienė sakė, nekart ėjusi dėl to kalbėtis su administracijos direktore Akvile Kilijoniene ir meru Š. Vaitkumi, bet – veltui. „Žinau viena: idėja šiam sezonui nebus įgyvendinta. Š. Vaitkus tik pažadėjo, kad konsultuosis su anksčiau mano išvardintomis keturiomis institucijomis, ką galima padaryti tokią problemą sprendžiant. Ir viskas, – nusivylusi I. Švanienė. – Na ir kas, kad kas nors iš Viešosios tvarkos skyriaus pravažiuos ir nugins šalin tuos žmones ir automobilininkus. Sprendžiant problemą iš peties, reikėjo tai padaryti dar rudenį – prieš aplinkkelio atidarymą. Būtų norėjusi valdžia tą Palangos gėdą išrauti, galėjo. Deja. Užtektų miesto valdžiai susėsti už stalo su policija, Viešosios tvarkos skyriumi, Mokesčių inspekcija ir vietos žiniasklaida, ir jų visų pakaktų, kad Tarybos sprendimas dėl tų žmonių pakelėse būtų įgyvendintas“.
Anot pašnekovės, Palangoje privataus sektoriaus apgyvendinimo paslaugų pasiūla yra „dešimt kartų“ didesnė nei paklausa.

Vedliai uždirba tūkstančius
Moteris sako, kad galėtų pasakoti ilgiausias istorijas apie sezono metu prie įvažiavimo į miesto centrą lūkuriuojančius žmones. „Pusė jų – vedliai, kurie žvejoja būsto savininkui ar nuomininkui poilsiautojus. Paprastai jie – seni, negalintys patys dėl amžiaus ar socialinės padėties ar orumo, stoviniuoti pakelėse. Nuo sandorio vedliai gauna apie 20 procentų. Susidaro didelės sumos“, – dalijosi pastebėjimais pašnekovė.
Tarp žinomų miesto veidų, teikiančių apgyvendinimo paslaugas privačiame sektoriuje, ir Tarybos narys Eimutis Židanavičius, ir buvęs meras Remigijus Alvydas Kirstukas. Pats miesto meras Š. Vaitkus anksčiau vadovavo šeimos valdomam viešbučiui Ronžės gatvėje.
„Dėl to išgyvendinti tuos visus vedlius iš pakelių ir yra laba sunku, nes buvo vasarų, kai jie per vasarą uždirbdavo nuo 30 iki 40 tūkstančių litų. O darbas – paprastas. Medžioti pravažiuojančias mašinas, kuriose sėdi dažniausiai ne vienas, o keturi ar penki žmonės, – sakė I. Švanienė. – Tik pastaraisiais metais jų pajamos galbūt šiek tiek smuktelėjo, nes ta grandinė tapo trumpesnė – svečiai dažniau užsisako kambarį ar butą, ar namą internetu“.
Ji prisimena laikus, kai vedlių kolonos nusidriekdavo vos ne iki pat Klaipėdos. „Dabar jų pusė teliko“, – tvirtino palangiškė.

Vyksta perviliojimas
Ji neslepia, kad „buvo laikas“, kai ir ji pati „vieną ar kitą dieną“ pastovėdavo Palangos pakelėje. „Mano vyras iki šiol stovi. Ne dėl to, kad labai norėtų, o dėl to, kad, jeigu nepasitiktų mūsų svečių, juos „nukabintų“ kiti. Nekart buvo: sutariame telefonu, kad atvyksta pas mus ilsėtis, bet pakeliui mūsų svečiai buvo sustabdyti agresyvių bobučių ar automobilininkų, kurie juos perviliojo pigesne apgyvendinimo kaina, – neslėpė pašnekovė. – Dėl to esame priversti pasitikinėti“.
Ji prisiminė anekdotišką atvejį, kai vėlų vakarą pirmąkart į Palangą atvykusi šeima iš Rusijos buvo nuvežta į „Pavėsio“ sodus, nors jiems buvo pažadėtas butas prie jūros. „Žinoma, už atitinkamą kainą. Tokios istorijos garbės Palangai nedaro, – sako energinga moteris. – Tos ant taburečių besėdinčios senjoros įvažiuojant atrodo klaikiai. Tik mes patys esame tiek prie to įpratę, kad jau galbūt ne visi į tai kreipiame dėmesį“.
Naudojantis vedlių paslaugomis, anot jos, galima susigadinti visas atostogas ar net nukentėti.

Vedliais geriau nepasitikėti
„Viena mano dukros draugė, pasinaudojusi tokia paslauga, buvo atvežta Palangoje į seną namą, kur viename dideliame kambary buvo surikiuota 16 lovų, koridoriuje – bendras tualetas. Kaina – 25 litai. Įsivaizduokite“, – pasakojo pokalbininkė.
Kita bėda, anot jos, kad privataus sektoriaus nuomotojai nėra suinteresuoti atnaujinti savo dažnai seną ir menkai sanitarines sąlygas atitinkantį būstą. „Jų mąstymas toks: man renovuoti nieko nereikia, nes už tokią kainą surenku pilnus kambarius ir užpildau visas lovas“, – sakė I. Švanienė.
Jos nuomone, vietos žiniasklaida turėtų kreiptis į miesto visuomenę, kad ji būtų mažiau pakanti pakelių bobutėms ir automobilinkams, siūlantiems apgyvendinimo paslaugas. „Vardan gražesnės Palangos“, – prašė I. Švanienė.

„Reikia Tarybos sprendimo“
Palangos miesto policijos Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius „Palangos tiltui“ sakė, kad per neseniai vykusį savivaldybės Eismo komisijos posėdį buvo nuspręsta, jog įvažiuojant į Palangą iš Kretingos, miesto gatvelėse bus sustatyti ženklai, kurie draus automobiliams sustoti. „Atsiradus kelio ženklinimui, problema turėtų spręstis. Ženklus sustatys komunalininkai. Toks ženklas, draudžiantis sustoti ir stovėti bus ir prie Palangos ženklo“, – sakė G. Pocevičius.
Bet vienas kurorto policijos vadovų sutinka, kad tai „šimtu procentų močiučių problemos“ neišspręs. „Reikia tiems būsto siūlytojams sudaryti civilizuotas sąlygas tokias paslaugas teikti. Bet tai savivaldybės Tarybos reikalai. Nenoriu į juos kištis, – sakė G. Pocevičius. – Tačiau suvokiama, kad tuos reikalus turėtų tvarkyti Palangos turizmo informacijos centras“.

Keturjuostis kelias turėtų išspręsti problemą
Vicemeras R. A. Mikalkėnas „Palangos tiltui“ sakė, kad numatytas kelio atkarpos nuo Palangos viaduko iki degalinės „Statoil“ išplatinimas turėtų „padėti galą“ betvarkei įvažiuojant į Palangą.
„Projektas dabar yra ruošiamas, tai jį atlikus, kaip numatoma kitais metais, bus numatyti papildomi atitvarai, šviesoforai, tai ir fiziškai toms bobutėms ar automobiliams, siūlantiems apgyvendinimo paslaugą, nebus kur sustoti. Bet esmė, kad ta kelio atkarpa – ne Palangos, o kelių direkcijos, tai Palangos miesto savivaldybės įsikišimas čia negali būti didelis“, – pastebėjo vicemeras.
Darbus kelininkai atliktų savo lėšomis, bet vėliau Palanga, tikimasi, jį perimtų.
Anot vicemero, didžiausia problema – dėl gyventojų įvažiavimo. „Norime, kad tie įvažiavimai, žmonių patogumui, būtų tankūs, bet tie visi kelių reguliavimai to neleidžia. Nežinome iki galo, kaip tą klausimą spręsti, – sakė R. A. Mikalkėnas. – Bent ant tokio pertvarkyto kelio bobučių tikrai neliks – tiesiog nebus vietos kur joms stovėti, nes bus atitvarai“.
R. A. Mikalkėnas, naujasis savivaldybės Eismo komisijos pirmininkas, sakė, kad sprendžiant problemą šią vasarą, ties Palangos miesto ženklu, kur šakojasi keli keliukai, prie kurių stovi automobiliai – apgyvendinimo paslaugų tarpininkai, buvo nuspręsta pastatyti kelio ženklus, draudžiančius sustoti. „Taip atrišime policininkams ir mūsų Viešosios tvarkos skyriaus specialistams rankas“, – sakė Eismo komisijos pirmininkas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant gražiausioms ir balčiausioms metų šventėms, deja, nemaža dalis visuomenės jaučia didesnį stresą ne tik dėl būtinybės rūpintis dovanomis ir ruošti šventinę puotą, bet ir dėl darbo pareigų, būdingų metų pabaigai – ataskaitų, rezultatų pasiekimo terminų, įvairių verslo renginių, vaikų kalėdinių koncertų ir vakarėlių ir pan.  Prie tradicinių stresą keliančių veiksnių šiemet prisideda...


Latvijai tapus antrąja Baltijos šalimi, sulaukusia „Michelin“ įvertinimų, tikimasi, kad Lietuvoje apie prestižiškiausius gastronomijos apdovanojimus bus galima išgirsti jau kitąmet. Gal Palangoje?


Vyriausybė pritarė 2024 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui. Planuojama, kad kitais metais jo įplaukos bus 411,2 mln. eurų (13,5 proc.) didesnės, nei šiemet, ir iš viso sudarys apie 3,5 mlrd. eurų. 


Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet poilsiautojų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.


Už lango – jau įsibėgėjo ruduo, o tai, reiškia, kad keičiasi ir daugybė įpročių, susijusių su mūsų kasdienybe. Ir būtent šiam laikui prasidėjus, daugelis žmonių nusprendžia atnaujinti savo įvaizdį, įsigyti naujų aprangos detalių. Dauguma žmonių sako, kad tai daro tiesiog dėl praktinių priežasčių, kadangi orai atvėsta, tad tiesiog reikia šiltesnių drabužių, o prie...


Šiuolaikinės technologijos – socialiniai tinklai, speciali internetinė programa viešbučiams Booking.com ir prie degalinės „BalticPetroleum“ įrengta speciali aikštelė ieškančiųjų būsto nuomos poreikiams tenkinti – gerokai „ištirpdė“ Palangos bobučių, siūlančių pakelėse kur apsigyventi, gretas. Tačiau dalis nepasidavė...


Žingsnis į žingsnį su geriausiais regiono kurortais bandanti žengti Palanga vis dar pralošia nelygią kovą su visomis bobutėmis, diedukais, automobilininkais – vedliais, įsitaisiusiais prie įvažiavimų į Palangą ir siūlančiais apgyvendinimo paslaugas. Miesto valdžia su meru Šarūnu Vaitkumi priešaky praėjusią kadenciją žadėjo, kad pastačius Palangos aplinkkelį, tokia...


Nesuklysime sakydami, kad apie sausų akių ligą teko girdėti kiekvienam. Taip pat daugelis žino, kad ligai įveikti rekomenduojami specialūs akių lašai. Tačiau ar visi akių lašai vienodi? Kaip kito sausų akių ligai gydyti skirtų lašų sudėtis? Ką šiandien mūsų akims siūlo pažangiosios technologijos?


Šv. Velykoms besirengiančioje Palangoje duris atveria Velykų bobutės trobelė, kurioje mažieji bus mokomi ne tik pasirinkti margučiams dažyti tinkamų žolelių bei marginti kiaušinius, bet ir savo rankomis pasigaminti velykinių suvenyrų. Šventinę nuotaiką skleis ir Botanikos parko darbuotojų rengiama puokščių paroda-pardavimas.


Kurios savivaldybės ir jos mero savimeilės neglosto aukšti savivaldybės ar mero vieši reitingai? Žinoma, tokių nerasi, nes pavadinimas ar vardas 60-ies savivaldybių ar jų vadovų viršuje ne tik malonina širdį, bet ir skatina kolegų pagarbą, garantuoja trumpesnius kelius valdžios koridoriuose ir didesnį rinkėjų palaikymą. Bet ko verti tokie reitingai, jeigu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius