Buvusi apleista Seimo poilsinė virto tarp pušų paskendusia ramybės oaze

Palangos tiltas, 2023-02-06
Peržiūrėta
1680
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Projektas Palangoje "Viešnagė". Organizacijos nuotr.
Projektas Palangoje "Viešnagė". Organizacijos nuotr.

Palangoje baigiami statyti „Viešnagės“ poilsio namai, kurių architektūra kaip dėlionės detalės įsiliejo tarp daugiau nei 200 pušų. Šis projektas praėjusių metų pabaigoje vykusiame konkurse „Už darnią plėtrą“ buvo pripažintas geriausiu „Ateities projektu“.

Dar prieš keletą metų, keliaujant J. Simpsono gatve Palangoje, buvo galima išvysti apleistą buvusią Seimo poilsinę „Viešnagė“. Šiandien ši teritorija visiškai pasikeitusi ir praeivių žvilgsnius traukia tarp pušų įsiliejusiais naujais, moderniais, mažaaukščiais pastatais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiuos poilsio namus vystanti bendrovė „Hanika“, priklausanti „Lumont“ įmonių grupei, užsibrėžė tikslą išsaugoti ir išplėsti 1,1 hektaro sklype esantį pušyną.

Išsaugojo ir išplėtė pušyną

„Išsaugoti medžius ir sukurti poilsio namų sinergiją su juos supančia gamta buvo esminės sąlygos, kurias kėlėme tiek sau, tiek architektui. Tai sutapo ir su Palangos miesto administracijos lūkesčiais bei reikalavimais. Ši integracija puikiai pavyko – pastatai savo formomis įsiliejo tarp juos supančių pušų“, – sakė NT vystymo bendrovės direktorė Eglė Gorelienė.

Anot jos, siekiant išsaugoti kuo daugiau žalumos, projekte atsisakyta antžeminių automobilių stovėjimo vietų. Vietoje to, po buvusios poilsinės „Viešnagė“ pastatu, įrengta požeminė dviejų aukštų automobilių saugykla.

„Tai buvo vienintelė vieta, kurioje galėjome įrengti tokio tipo saugyklą automobiliams, kad nebūtų pažeisti aplink esantys medžiai. Mums, kaip plėtotojams, toks sprendimas kainavo brangiau, tačiau teritorijoje leido užtikrinti daug didesnius žaliųjų erdvių plotus“, – aiškino pašnekovė.

Bendrovė į želdynus investavo papildomus 380 tūkst. eurų. Pasak E. Gorelienės, už šias lėšas sklype buvo pasodinta naujų, ne mažesnių nei 6 metrų aukščio pušų, daugybė krūmų ir kitų dekoratyvinių augalų.

„Pastatų fasadus taip pat apsodinome gebenėmis ir dekoratyvinėmis pušimis. Tai poilsio namams leis dar labiau integruotis į supančią aplinką. Taip pat daug dėmesio skiriame medžių ir pastatų apšvietimui – siekiame, kad ši miesto dalis būtų gyva visus metus, net tamsiais žiemos vakarais“, – pažymėjo E. Gorelienė.

Medžiagų pasirinkimas

Šį objektą sudaro keturi sudėtingos konfigūracijos trijų aukštų pastatai, kurių bendras plotas siekia apie 3,3 tūkst. kv. metrų. Juose baigiami įrengti 39 poilsio apartamentai.

Projektą projektavo architektas Donatas Rakauskas. Jo suprojektuoti „Eglės apartamentai“ Palangoje jau yra pelnę prestižinį – geriausio metų poilsio būsto objekto – apdovanojimą.

„Projektas plėtojamas šalia tokių jautrių architektūrinių vertybių, kaip Palangos Civilinės metrikacijos skyrius ar „Medžiotojo namelis“. Šie objektai savo svarba įpareigojo kokybiškai architektūrai bei medžiagiškumo pasirinkimams, skatino kurti vientisą bei su aplinka harmoningai derantį vaizdą, parodant, kokia ši Palangos dalis yra svarbi“, – sakė D. Rakauskas.

Anot jo, statant objektą buvo panaudotos šiuo metu pasaulyje tvariausios ir geriausios medžiagos, pavyzdžiui, rankų darbo daniškos deginto molio plytos, kurių tas pats tipas ir spalva buvo naudojamas Kopenhagos Karališkosios koncertų salės fasadui ar patinuota žalvario skarda, kurią galima išvysti ant daugelio garsių pasaulio objektų fasadų.

„Visos naudotos medžiagos buvo pasirinktos ne pagal jų kainą, o vertinant svarbiausią kriterijų – kokybę. Jos pasižymi ilgaamžiškumu, natūralumu ir ekologija bei sukuria sinergiją su pastatus supančiomis ilgaamžėmis pušimis“, – pažymėjo architektas.

Pasak D. Rakausko, projekte suprojektuoti itin dideli balkonai, kurių plotai atskiriems apartamentams siekia iki 50 kv. m. Visuose pastatuose įrengta pažangi geoterminė šildymo ir vėsinimo sistema, biometrinė praėjimo kontrolė tiek laiptinėse, tiek į apartamentus.

DELFI

Jūsų komentaras:

Jz 2023-02-06 09:59 (IP: 172.69.52.131)
Rakauskas yra vienas geriausiu Lietuvos architektu. Aciu Jums uz nuostabius projektus puosiancius Palanga. Noretusi gero video interviu su Jumis. Sekmes kuryboje.

Taip pat skaitykite

Buvusios Seimo poilsinės teritorijoje Palangoje baigtas statyti poilsio apartamentų kompleksas „Viešnagė“, atsiėjęs 17 mln. eurų investicijų ir įvertintas kaip geriausias Lietuvos ateities projektas, teigiama pranešime žiniasklaidai.


Šeštadienį daug nuostolių pridariusio stipraus vėjo gūsiai neslopo ir sekmadienį. Nors vėjas kiek silpnesnis nei praėjusią parą, tačiau ir sekmadienį dauglyje šalies vietovių nuo stiprų gūsių virto medžiai, o nemažai gyventojų liko be elektros. 


Aktyvi visuomenininkė, poetė Nijolė Fultinavičienė, o ir buvusi Palangos duonos gamyklos ilgametė vadovė prisipažįsta, kad sėdėti be veiklos net ir sulaukus garbingo aštuoniasdešimtmečio – ne jos būdui. Visą gyvenimą buvusi itin energinga, reikli tiek sau, tiek kitiems ji nenustygsta vietoje ir dabar, kai galėtų skirti visą savo laiką tiesiog poilsiui. Vietoj to ji leidžia savo poezijos...


Palangoje baigiami statyti „Viešnagės“ poilsio namai, kurių architektūra kaip dėlionės detalės įsiliejo tarp daugiau nei 200 pušų.


Karantinas ir griežtas judėjimo tarp valstybių reguliavimas paskatino lietuvius atsigręžti į poilsį ir turizmą Lietuvoje. Praeitų metų rezultatai rodo, lietuviai šlavė net ir brangiausius būstus Palangoje bei kituose pajūrio miesteliuose. NT kainos šiame regione rekordiškai šovė į viršų, tačiau tiems, kurie dairosi būsto pajūryje, bet turi ribotą biudžetą...


Inga Vizgirdienė, buvusi Centro partijos – Tautininkų (CPT) kandidatė į Seimą, sakė „Palangos tiltui“, kad savo rezultatą rinkimuose vertina gerai: „,Mano, kaip vienmandatininkės, palaikymo procentas buvo geresnis nei partijos, o CPT palaikymas Palangoje ir visoje Mėguvos rinkimų apygardoje buvo geresnis nei Lietuvos vidurkis.“


Labai dažnai girdime pasakymus, lyginančius namus su asmenine tvirtove, tačiau iš tiesų sugrįžus čia, paprasčiausiai norisi maksimaliai atsipalaiduoti ir pamiršti visus rūpesčius. Visgi, net ir dėl tokios atmosferos reikia šiek tiek pasistengti – ypač tuomet, jei ramybės oaze ketinate paversti būtent svetainę. Ši patalpa dažnai atlieka ne vieną funkciją...


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Ne tik landūs žurnalistai, bet net aukščiausi kurorto savivaldybės pareigūnai negalėtų tiksliai pasakyti, kiek kartų per pastaruosius pusantrų metų šalies premjeras Andrius Kubilius aplankė Palangą. „Buvau pas jus ir praėjusią žiemą – ėjau pėsčiomis iš Klaipėdos į Palangą. Apie tai, ko gero, niekas ir nesužinojo“, – šypteli Vyriausybės...


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius