Darbostogas Palangoje renkasi vis daugiau žmonių: to priežastis – ypatinga erdvė „3O“

Palangos tiltas, 2023-05-18
Peržiūrėta
1044
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Darbostogas Palangoje renkasi vis daugiau žmonių: to priežastis – ypatinga erdvė „3O“

Susiplanavote atostogas pajūryje, tačiau nelauktai užpuolė kalnai darbų? Bevaikščiodami Basanavičiaus alėja Palangoje sutikote potencialų klientą, kuriam norėtume pristatyti savo paslaugą, tačiau prie savęs neturite kompiuterio? O gal tiesiog jūsų viešbučio internetas yra per lėtas, kad išsiųstumėte didelį kiekį informacijos? Visoms problemoms vienas sprendimas – Palangoje įsikūrusi bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“ arba tiesiog „3O“, kurioje darbas virsta poilsiu.

Darbostogos – pandemijos metu išpopuliarėjęs poilsio būdas, leidžiantis darbą derinti su atostogomis. Dažniausiai darbostogas renkasi laisvai samdomi darbuotojai arba tie žmonės, kurie nėra „pririšti“ prie fizinės darbo vietos. Tačiau atostogaujant dirbti viešbučio kambariuose ar šalia baseino dėl įvairių priežasčių patinka ne visiems, todėl nenorintiems painioti poilsio vietos su nuotoliniu biuru įvairiose Lietuvos vietose veikia įkvepiančios bendradarbystės erdvės. Viena tokių – „3O“ erdvė Palangoje. 

Idėją pakišo linksmas nutikimas 

Kaip pasakoja šios erdvės įkūrėjas Martynas Rimavičius, idėją vasaros sostinėje įrengti darbo erdvę, kurioje galima būtų derinti pareigas su poilsiu, padiktavo gyvenimiškas ir netgi kiek komiškas nutikimas.

„Prieš 12 metų su šeima persikėlęs gyventi Palangą, netrukus pastebėjau, kiek dar daug šis kurortas turi neišnaudoto potencialo, o tai kuo puikiausiai iliustravo vienas linksmas nutikimas. 

Vieną dieną atėjęs į savo biurą radau besidarbuojančius savo draugus, kurie man ir sako: „Martynai, sorry, tiesiog neradom vietos, kur galėtume padirbėti.“ Ir iš tiesų – tuo metu Palangoje darbui skirtų erdvių praktiškai nebuvo, todėl natūraliai galvoje pradėjo suktis įvairios mintys, kaip tai pakeisti“, – prisimena M. Rimavičius.

Tačiau eiti lengviausiu keliu, t. y. tiesiog pasiūlyti įprasto biuro erdves, verslininkas nesiruošė. Pasak jo, norėjosi sukurti kažką išskirtinio ir artimo Palangos teikiamiems malonumas: jūrai, smėliui, atostogoms. 

„Palanga pirmiausia yra kurortas, į kurį atvyksta gamtos, pramogų ir gero oro išsiilgę žmonės. Tad net ir darbas čia turi priminti atostogas. Vykti į pajūrį ir dirbti tame pačiame pilkame biure tarp keturių sienų atrodytų mažų mažiausiai nelogiška. Todėl visa mūsų projekto vizija buvo paremta darbo ir poilsio pusiausvyra, o pačią erdvę kūrėme taip, kad ši labiau primintų laisvalaikio zoną, o ne įprasto biuro patalpas“, – pasakoja M. Rimavičius.

Pandemijos suvaržymai išėjo į naudą 

Ilgai brandinta ir puoselėta idėja, padedant partneriams ir bendraminčiams, prieš ketverius metus virto realybe – S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, senąją medinę architektūrą menančiame pastate, pradėjo veikti bendradarbystės erdvė, kuri kaip mat susilaukė didelio susidomėjimo. 

„Taip jau sutapo, kad atsidarėme per pandemiją, kuri, kad ir kaip keistai tai skambėtų, mums išėjo į naudą. Žmonės masiškai iš didmiesčių traukė į gamtą, pajūrį, ieškojo vietų, į kurias ne tik galėtų pabėgti nuo viso to šurmulio, bet ir tuo pačiu jose atlikti savo pareigas, dirbti, poilsiauti“, – sako M. Rimavičius.

Tačiau „3O“ populiarumas nė kiek nesumažėjo ir pasibaigus pandemijai. Šiandien, kaip teigia pašnekovas, šią vietą renkasi tiek galintys dirbti iš bet kurio Lietuvos kampelio, tiek ir derinantys darbą su atostogomis.

„Pastebiu, kad šiais laikais netrūksta tokių žmonių, kurie net ir atostogų metų privalo prisėsti prie kompiuterio, pasitikrinti el. paštą, pabendrauti su klientu ir taip „užsidėti varnelę“. Todėl turėti vietą, kurioje be jokio streso, paprastai ir greitai galima atlikti minėtus darbus ir toliau tęsti atostogas su šeima, yra išties labai patogu“, – neabejoja M. Rimavičius. 

Darbo vieta – gamtos oazė 

Šiltuoju metų sezonu veikianti darbo ir poilsio erdvė „3O“ atvykusius į Palangą pasitinka išskirtine aplinka ir atmosfera. Be to, jog šiame pastate yra viskas, ko reikia šiuolaikiniam darbuotojui – darbastaliai, kompiuterinė technika, spausdintuvas, televizorius, sparčiausias „Telia“ „Wi-Fi“ ryšys, čia taip pat netrūksta ir papildomų naudų: kone gardžiausią „Banga kava“ kavą Palangoje gaminantis aparatas, „Playstation“ konsolė, stalo tenisas, laisvalaikio zonos.

Tačiau neabejotinai didžiausias šios bendradarbystės erdvės išskirtinumas ir tuo pačiu privalumas – pajūrio vaizdai ir garsai.

„Esame įsikūrę parko teritorijoje, pušyne, visiškai šalia jūros, todėl pas mus dirbantys žmonės pro langus gali ne tik grožėtis nuostabiais gamtos vaizdais, bet ir girdėti, kaip ošia jūra. Įsigijęs darbo vietą mūsų erdvėje, žmogus gali dirbti tiek viduje, tiek ir darbuotis ar ilsėtis lauko zonose – išsitiesti hamake, atsipūsti terasoje su lauko baldais, pasisupti ant sūpynių ar tiesiog pasivaikščioti po parką“, – pasakoja „3O“ bendruomenės vadovas Alfredas Pumpulis. 

Pasak jo, „3O“ yra ideali vieta dirbti ne tik gamtos ir jūros mylėtojams, bet ir gerą bei įdomią kompaniją mėgstantiems žmonėms.

„Pas mus dirbančių specialistų spektras labai platus – nuo programuotojų ar grafikos dizainerių iki draudikų ar NT vystytojų. Vieni čia atvyksta padirbėti dienai ar keliomis, kiti renkasi darbostogų variantą ir Palangoje praleidžia savaitę ar kelias. Kai kas dirba ir visą vasarą. Tačiau pastebiu, kad nepriklausomai nuo profesijos, visus bendradarbystės erdvėje dirbančiuosius žmones vienija gera nuotaika ir šypsenos“, – teigia A. Pumpulis.

Nebeįsivaizduoja geresnio vasaros darbymečio 

Kad „3O“ bendradarbystės erdvė yra puiki vieta darbostogoms, įsitikino ir jau antrus metus vasarą čia leidžianti sutelktinio finansavimo platformos „Profitus“ bendraįkūrėja ir valdytoja Viktorija Čijunskytė. 

„Kadangi esu didelė jėgos aitvarų entuziastė, praėjusiais metais nusprendžiau vasaros sezoną praleisti Palangoje ir aktyviau užsiimti kaitavimu. Tačiau dirbti iš gyvenamosios vietos nesinorėjo, todėl pradėjau ieškoti darbui tinkamų erdvių. 

„3O“ pasirodė kaip vieta, kuri turi viską, ko man reikia – puiki lokacija, gražus interjeras ir eksterjeras, maloni bendruomenė, todėl ilgai negalvodama „nėriau“ į šią avantiūrą ir nė kiek nepasigailėjau“, – pasakoja V. Čijunskytė.

Tačiau ne tik puikios darbo sąlygos, bet ir laikas su žmonėmis, pasak jos, yra tai, kodėl verta atvykti į šią darbo ir poilsio erdvę. 

„Čia netrūksta įdomių žmonių, su kuriais visada smagu pabendrauti, rasti bendrų veiklų, kartais net ir užmegzti verslo ryšius. Praėjusią vasarą čia retsykiais darbavosi ir mano kolegos, teko priimti ir klientus bei partnerius. Galiu patvirtinti, jog visi liko labai patenkinti ir stebėjosi, kokią puikią vasaros darbo vietą turiu“, – sako pašnekovė.

Tapkite dalimi bendruomenės 

Atvykti ir dirbti „3O“ bendradarbystės erdvėje gali kiekvienas norintis, tereikia internetu įsigyti specialių bilietą. Priklausomai nuo darbuotojų skaičiaus ir dirbamų dienų, galima rinktis darbą tiek bendroje, tiek ir privačioje erdvėje.

„Pavyzdžiui, viena darbo diena vienam žmogui bendroje erdvėje kainuoja 18 eurų, mėnesiui – 175 eurai. Taip pat siūlome privačias erdves 4–15 žmonių komandoms, o jų kaina, priklausomai nuo dienų skaičiaus, svyruoja nuo 95 iki 1500 eurų. Tačiau mūsų pateikiami pasiūlymai gali keistis, atsižvelgiant į klientų lūkesčius. Kiekvienas žmogus ar komanda yra individualūs, todėl stengiamės prisitaikyti prie jų poreikių, pagal galimybes suorganizuoti papildomų paslaugų ir panašiai“, – teigia A. Pumpulis. 

„3O“ didesnėms komandoms siūlo ir apgyvendinimo paslaugą – privatų 3 aukštų namą su 7 miegamaisiais, 17 lovų ir visa reikalinga buitine technika.

Tad jei dar dvejojate, ar verta atvykti į Palangą ir savo darbo vietą perkelti į „3O“ bendradarbystės erdvę, abejones kuo greičiau stumkite į šalį – geras laikas ir produktyvus darbas čia garantuoti.

„Norime, kad kiekvienas pas mus jaustųsi kaip namie arba tiksliau – kaip savo darbo vietoje, tik dar geriau. Jei jums reikalingas papildomas monitorius ar kažkokia kita įranga – jokios bėdos; reikia erdvės konferenciniam skambučiui – galvokite, kad tuo jau pasirūpinta; dirbate vakarais ar net naktimis – su specialiu kodu į patalpas pateksite bet kuriuo paros metu“, – sako A. Pumpulis. Daugiau informacijos apie „3O“ gali rasite čia.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos jaunimo erdvė „Be stogo“ kviečia į naują fotosesiją - artėjančios Šv. Valentino dienos proga įamžinkite jaukias ir meilės kupinas akimirkas su mylimais žmonėmis.


Susiplanavote atostogas pajūryje, tačiau nelauktai užpuolė kalnai darbų? Bevaikščiodami Basanavičiaus alėja Palangoje sutikote potencialų klientą, kuriam norėtume pristatyti savo paslaugą, tačiau prie savęs neturite kompiuterio?


Naujausiais „Sodros“ duomenimis, vidutinė pensijoje dirbančių vyrų senatvės pensija siekia 597 eurus.


Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga


Birželio pradžia buvo ypatinga visiems Palangos jaunuoliams, kurie iki karantino buvo įpratę pokalbiams, žaidimams ir kavos rinktis Palangos kultūros ir jaunimo centro (Kurhauzo) palėpėje – ši kurorto jaunimo erdvė „Be stogo“ vėl veikia ir laukia „senų“ ir naujų bičiulių.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Paskutiniais metais vėl pastebimas vis didesnis domėjimasis sveika gyvensena, žmonės tampa sąmoningesni, ieško informacijos, mokosi, šviečiasi, imasi sveikatingumo praktikų. Galima sakyti, sveika gyvensena dalyje visuomenės tampa gera mada. Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva Seimas 2013 metus buvo paskelbęs Sveikatingumo metais. Nevyriausybiniame sektoriuje kilusi nauja...


„Daugiau žmonių Lietuvoje vynas, o ne jūra paskandina“, – prieš gerą dešimtmetį, 2004-ųjų vasarą, „Mėlynosios vėliavos“ gelbėtojų poste dažnokai kartodavo posto medicininės tarnybos vadovė, labai apsiskaičiusi, menui, knygoms ir akmenims neabejinga, iš Lenkimų kilusi blaivybės šalininkė Danutė Gintautienė. Mano mamos brolio Bronislavo...


„Palanga – labai gražus, labai ramus miestas, kurį gaubia ypatinga kultūrinė aura. Man išties patinka jūsų kurortas ir žmonės, kurie čia gyvena“, – sakė ketvirtadienį su neoficialiu vizitu Palangoje viešėjęs Kinijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Liu Zengvenas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius