Edukacijos vasaros sostinėje: inscenizuoti archeologiniai kasinėjimai prie Palangos tilto ir molio dirbtuvės mažiesiems

Palangos tiltas, 2021-07-07
Peržiūrėta
2055
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Edukacijos vasaros sostinėje: inscenizuoti archeologiniai kasinėjimai prie Palangos tilto ir molio dirbtuvės mažiesiems

Liepos 9 dieną iš Nidos į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų atkeliauja kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžiaus keramika“. Parodos atidarymą lydės keturias dienas truksianti edukacinių renginių programa, kviesianti prisijungti vasaros sostinėje poilsiaujančias šeimas.

„Vasarą pajūris pilnas žmonių, tad norime pakviesti poilsiaujančias šeimas prisijungti prie inscenizuotų interaktyvių archeologinių kasinėjimų Palangos paplūdimyje, prie tilto. Tokią edukaciją pirmą kartą surengėme pernai. Jau tada sulaukėme didelio tėvų ir vaikų susidomėjimo. Šiemet tikimės palankaus oro ir dar daugiau edukacijų dalyvių“, – kalbėjo Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovė Ieva Luckutė.

Liepos 7–8 dienomis nuo 12 iki 17 valandos Palangos paplūdimyje specialiai padarytoje archeologinėje perkasoje mažieji galės pasijausti tikrais archeologais. Naudodami menteles, kibirus, kauptukus ir kitus archeologų kasdienio darbo įrankius dvi dienas vyksiančioje edukacijoje jie ieškos keramikos šukių, titnago, kaulo ir rago dirbinių.

Kiti edukaciniai renginiai – molio dirbtuvės ir pasakojimai apie keramikos restauravimą – vyks liepos 9–10 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje.

Visų šių edukacijų šerdis – tai liepos 9 dieną 17 valandą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidaroma paroda „Pajūrio akmens amžiaus keramika“. Ši paroda supažindina su pajūryje archeologų aptiktais išskirtiniais keramikos radiniais ir atskleidžia, ką ir iš kokių indų valgė akmens amžiaus žmonės, koks buvo jų gyvenimo būdas ir kokias molio dirbimo technologijas taikė skirtingų kultūrų atstovai. 

Parodos eksponatai ir joje pristatomas pasakojimas apima dviejų tūkstantmečių akmens amžiaus keramikos istorijos laikotarpį. Eksponuojami ne tik autentiški keramikos radiniai, restauruoti Lietuvos nacionalinio muziejaus restauratorių Jono Petuchovo ir Eglės Odinienės, bet ir Vilniaus puodžių cecho atkurti akmens amžiaus indai.

Visą programą rasite čia: https://lnm.lt/renginiai/parodos-pajurio-akmens-amziaus-keramika-atidarymo-renginiu-programa/

Apie Lietuvos nacionalinį muziejų 

Tai vienas pirmųjų muziejų Lietuvoje, įkurtas 1855 metais. Šiandien muziejus saugo daugiau nei 1,5 mln. eksponatų ir vienija vienuolika padalinių, iš kurių aštuoni veikia Vilniuje, trys – Lietuvos regionuose. Tai didžiausia Lietuvos kultūros paveldo saugykla, atspindinti šalies istorijos raidos etapus nuo akmens amžiaus iki šių dienų, siekianti supažindinti su svarbiausiais Lietuvos istorijos reiškiniais ir įvykiais, kurie lėmė visuomenės raidą ir formavo šiuolaikinės Lietuvos tapatybę.

Arminas Šileikis

Lietuvos nacionalinio muziejaus viešųjų ryšių specialistas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Delfi skaitytoja pasidalino nuotraukomis, kuriose ilgas Baltijos jūros ruožas prie Palangos tilto pavirtęs dumblynu.


Rugpjūčio 3, 10 ir 17 dienomis (ketvirtadieniais) 15.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks popieriaus karpinių vaikams ir suaugusiems edukacijos.


Pirmoji ponia Diana Nausėdienė kartu su Lenkijos pirmąja ponia Agata Kornhauser-Duda penktadienį Palangoje lankėsi Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos Menų edukacijos centre.


Liepos 9 dieną iš Nidos į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų atkeliauja kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžiaus keramika“. Parodos atidarymą lydės keturias dienas truksianti edukacinių renginių programa, kviesianti prisijungti vasaros sostinėje poilsiaujančias šeimas.


Į „Palangos tiltą“ užėjęs palangiškis Aloyzas piktinosi, kad moderni Palanga nėra tokia moderni


Birželio 17 d. pripažintas Lietuvos menininkas Petras Repšys kartu su ilgamete jo kūrybos tyrinėtoja, menotyrininke prof. dr.(hp) Giedre Jankevičiūte kviečia į vasarišką pasimatymą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje.


Šių metų spalio 7 – 8 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko III-asis kino edukacijos projektas gimnazistams ,,KINO BUSO” kino dirbtuvės.


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


„Palangos tilto“ leidžiamas vasaros leidinys, žurnalas „Palanga ir Lietuvos pajūris 2017“ Palangos ir visai pajūrio bendruomenei pristatytas praėjusią savaitę. Visiškai naujutėlį, dar dažais kvepiantį žurnalą turėjo galimybę pavartyti visi atvykę į pristatymą, kuris vyko, kaip ir dera vasaros leidiniui, pajūryje.


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius