„Gydytojas ne tik gydo: tai ir psichologas, ir patarėjas, ir sveikatos gerintojas“

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015-11-30
Peržiūrėta
2162
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Gydytojas ne tik gydo: tai ir psichologas, ir patarėjas, ir sveikatos gerintojas“

Į Palangos Reabilitacijos ligoninę gerinti sveikatos kasmet atvyksta ne vienas traumą patyręs ar dėl ligos sveikatą praradęs pacientas. Šios kurorto gydymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja medicinai Romantė Aleknavičienė medicinos srityje dirba nuo studijų baigimo. Kaip prisipažino pati pašnekovė, ji niekuomet ir neįsivaizdavo kitokio gyvenimo kelio – visuomet svajojo dirbti su žmonėmis ir jiems padėti. Neseniai miesto tarybos sprendimu R. Aleknavičienė išrinkta ir Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininke. „Gavau pasiūlymą dalyvauti Tarybos veikloje, bet, kad būsiu išrinkta pirmininke, man buvo staigmena“, – neslėpė medikė.

Vaikystės svajonė
Pasmalsavus, kas paskatino pasirinkti mediko kelią, R. Aleknavičienė tikino kitokios ateities neįsivaizdavusi nuo mažų dienų. „Gydytoja norėjau būti nuo vaikystės, net negaliu pasakyti kodėl. Vienintelis darbas, kurį įsivaizdavau, buvo darbas su žmonėmis. Turbūt gydytojo darbe daugiausia ir dirbama su žmogumi. Taip pat čia yra galimybė padėti žmogui – gydytojas ne tik gydo: tai ir psichologas, ir patarėjas, ir sveikatos gerintojas“, – savo pasirinkimą pakomentavo specialistė.
Pašnekovės teigimu, baigus mokyklą ir atėjus laikui rinktis studijų kryptį, blaškymosi ar abejonių nebūta. „Net kitos minties neturėjau – visą laiką labai gerai mokiausi, kryptingai siekiau šio tikslo, įstojau į mediciną – nebuvo abejonių, kad galėčiau būti kuo nors kitu. Giminėje medikų nebuvo – tik mano sesuo, bet ji gal mano pėdomis pasekė“, – pasakojo R. Aleknavičienė.
Pašnekovės įsitikinimu, medicina – labai įdomi sritis. „Tai – ir mokslas, ir menas viename. Čia galiu geriausiai save realizuoti“, – sakė medikė.

Įsikūrė Birštone
Kaune gimusi ir augusi R. Aleknavičienė po studijų baigimo su šeima įsikūrė Birštone. „Tai – gražus, ramus miestelis, kurortas, mums patiko“, – pasakojo pašnekovė. Šiame kurorte jauna medikė įsidarbino „Versmės“ sanatorijoje gydytoja, kurioje dirbo keletą metų. Vėliau specialistė sulaukė pasiūlymo dirbti Neurologijos skyriaus vedėja ir jį priėmė. „Šis darbas labai patiko, sekėsi. Buvo geras kolektyvas“, – prisiminė pašnekovė.
Tačiau netrukus R. Aleknavičienės sutuoktinis gavo pasiūlymą dirbti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – tai privertė jauną šeimą gyventi dviejuose miestuose. „Dvejus metus vyras grįždavo namo tik savaitgaliais. Tokia situacija negalėjo ilgai tęstis, todėl teko priimti sprendimą: ar likti Birštone, ar vykti į Klaipėdą“, – pasakojo medikė ir prisipažino, jog šis buvęs tikrai labai sudėtingas – Birštone šeima jau turėjo nuosavą būstą, tenkino ir užimamos pareigos.

Priėmė lemtingą sprendimą
Po ilgokų svarstymų, jauna medikė vis dėlto apsisprendė keisti gyvenamąją vietą. „Vis dėlto sprendimą padariau: atvykau į Palangą, kur mane priėmė dirbti Reabilitacijos ligoninėje. Šią ligoninę visada laikiau pavyzdžiu kitoms ligoninėms. Nesitikėjau, kad mane čia priims, tačiau tai buvo siekiamybė. Kai atvykau, direktoriaus nebuvo, palikau kontaktus, ir po kurio laiko man paskambino. Įsidarbinau gydytoja“, – prisiminė pašnekovė.
Po metų specialistė gavo pasiūlymą dirbti direktoriaus pavaduotoja medicinai. „Tą pasiūlymą priėmiau. Žinoma, tos pareigos – atsakomybė, tačiau šis sprendimas buvo lengvesnis nei anas, dėl gyvenamosios vietos keitimo“, – juokėsi pašnekovė.

Organizuoja medicininę veiklą
Apibūdindama direktoriaus pavaduotojo medicinai pareigas, R. Aleknavičienė pasakojo, jog į šias įeina visos medicininės veiklos organizavimas ligoninėje. „Esu atsakinga, kad paslaugas ligoniams teiktų specialistai, kad jie būtų aukštos kvalifikacijos, atsakau už metodikų sukūrimą – kad čia būtų dirbama pagal kokybės vadovą, kuriame aprašyta, kad viskas būtų atliekama pagal tam tikrus reikalavimus. Tą vadovą, vadovaudamasi visais galiojančiais teisės aktais ir kitais reikalavimais, sudaro pati ligoninės vadovybė“, – pasakojo specialistė.
Direktoriaus pavaduotojai medicinai taip pat yra pavaldūs kai kurie ligoninės darbuotojai. „Dirbu su gydytojais, kineziterapeutais, ergoterapeutais, logopedais, psichologais, vaistinės darbuotojais, laboratorijos darbuotojais, socialiniais darbuotojais – tai yra man pavaldi kolektyvo dalis. Tai keturiasdešimt šeši darbuotojai, su kuriais tiesiogiai dirbu“, – pasakojo specialistė. Pašnekovė teigė, jog ligoninėje negali būti taip, kad kiekvienas specialistas dirbtų atskirai nuo kitų. „Kadangi medicina yra sritis, kur vienas lauke – ne karys, visi čia susiję, todėl dirbame ir su kitais – slaugytojomis bei kitais kolektyvo nariais“, – kalbėjo R. Aleknavičienė.
Specialistė prižiūri ir pacientų srautus ligoninėje. „Rūpinuosi, kad nebūtų pacientų eilių. Taip pat esu atsakinga ir už elektroninę sveikatos istoriją: turime sukūrę elektroninę ligos istoriją – šią sistemą integruosime į visos Lietuvos sistemą“, – kalbėjo pašnekovė.

Komandinis darbas
Nors ligoninėje kiekvienas specialistas atsakingas už savo sritį, pašnekovė tikino, jog siekiant užtikrinti paciento interesus, dirbama komandoje, kur vieni specialistai bendradarbiauja su kitais. „Kiekvienas pacientas, kuris atvyksta į ligoninę, yra apžiūrimas specialistų komandos: jis turi savo kineziterapeutą, ergoterapeutą, jį pakonsultuoja psichologas, taip pat pacientui daromi tyrimai – tai daro laborantai, žmogus gauna reikiamus vaistus – vaistininkų paslaugos“, – pasakojo specialistė.
Apžiūrėję pacientą, visi specialistai susirenka į komandinį aptarimą, kuriame numatomas būsimos reabilitacijos planas. „Reabilitacijos eigoje taip pat organizuojame susitikimus su pacientu, jo artimaisiais, kurių metu žiūrime, ar sutampa gydytojų ir paciento ar jo artimųjų pozicija į reabilitaciją. Jei atsitinka taip, kad tas matymas labai skiriasi, einame į derybas“, – pasakojo R. Aleknavičienė.

Palaiko gerus santykius
Pasiteiravus, ar skatina pavaldinius bendrauti, palaikyti artimus tarpusavio santykius, pašnekovė teigė, jog tai daryti darbuotojus įpareigoja darbo pobūdis. „Darbo pobūdis mus priverčia palaikyti gerus santykius – mes labai susiję, todėl kitaip neišeina. Specialistai konsultuojasi vieni su kitais. Kartą per metus – ačiū mūsų direktoriui, kolektyvui organizuojamos kelionės, būna apie penkiasdešimt vietų, deleguojami labiausiai motyvuoti, daugiausiai pasižymėję darbuotojai – jie gauna tokią lyg ir dovaną, ir keliauja po Europą“, – pasakojo R. Aleknavičienė ir pridūrė, jog tos kelionės padeda geriau pažinti vieniems kitus, kadangi jų metu atsiskleidžia tokie žmonių charakterio bruožai, kurių darbo kasdienybėje galbūt ir nepastebėsi.
Darbe direktoriaus pavaduotoja medicinai tikino kartą per savaitę pasikalbanti su specialistais. „Siekdama nenutolti, žinoti situaciją, palaikau tradiciją kartą per savaitę pasikalbėti su specialistais, kartu aptariame situaciją, problemas, – pasakojo R. Aleknavičienė. – Esu gydymo tarybos pirmininkė. Čia sprendžiami įvairūs klausimai: įrangos įsigijimo, kvalifikacijos kėlimo, pasiūlymai dėl darbo – tai būtų dar viena mano funkcija“.

Rūpinasi sveikatos gerinimu
Neseniai miesto tarybos sprendimu R. Aleknavičienė išrinkta Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininke. „Buvau išrinkta Palangos miesto savivaldybės Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininke. Bendruomenės sveikatos taryba yra sveikatinimo veiklos koordinavimo institucija prie savivaldybės. Esame kaip patariamasis organas visuomenės sveikatos organizavimo klausimais. Tikslas – koordinuoti sveikatos priežiūros įstaigų, savivaldybės įstaigų, įmonių, organizacijų ir visuomeninių organizacijų, besirūpinančių sveikata, veiksmus Palangos mieste“, – sakė R. Aleknavičienė.
Tarybos pirmininkė įvardijo ir šios Tarybos funkcijas: aptaria vykdomą sveikatos politiką savivaldybėje ir teikia pasiūlymus sveikatos politikos ir strategijos formavimo klausimais, svarsto asmenų pastabas dėl sveikatinimo veiklos ir teikia pasiūlymus sveikatos priežiūros įstaigoms dėl sveikatinimo veiklos gerinimo. Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialioji programa nustato tos programos lėšų skyrimo prioritetus.

Tokio sprendimo nesitikėjo
Bendruomenės sveikatos taryba – aktuali kiekvienam palangiškiui, kadangi ji rūpinasi visų savivaldybės gyventojų sveikatos gerinimo klausimais. „Bendruomenės sveikatos taryba rūpinasi visų Palangos savivaldybės gyventojų, pradedant nėščiomis moterimis, vaikais, baigiant senjorais, sveikatos gerinimo poreikiais. Ta veikla labai plati – pradedant nuo ikimokyklinukų sveikatos iki slaugos klausimų. Mums svarbu išsiaiškinti, kokie yra gyventojų poreikiai ir svarstyti, kaip jiems tas paslaugas suteikti“, – pasakojo Tarybos pirmininkė.
Minėtoji Taryba neapsiriboja vien kurorto gyventojų sveikatinimo poreikiais. „Taip pat mums rūpi, kad ir Palangos svečiai prireikus gautų visas paslaugas. Tai man yra dar nauja veikla. Gavau pasiūlymą dalyvauti Tarybos veikloje, bet, kad būsiu išrinkta pirmininke, man buvo staigmena – tą sudėtį nusprendžia ir patvirtina savivaldybė, – prisipažino R. Aleknavičienė ir teigė po šio sprendimo pirmiausia aplankiusi Savivaldybės gydytoją. – Norėjau sužinoti, kokiomis problemomis gyvena Palangos miestas“.

Palanga palanki sveikatinimui
Darbe nuolat padedanti susigrąžinti ar pagerinti sveikatą tiems, kurie dėl įvairių priežasčių jos neteko, R. Aleknavičienė džiaugėsi gyvenanti mieste, kuris, jos nuomone, puikiai tinka sveikatinimui. „Manau, Palanga – puiki vieta tiek sveikatos palaikymui, tiek jos gerinimui: čia visos sąlygos judėjimui, sportui – grynas oras, puiki infrastruktūra, pradedant mišku, pliažu, dviračių takais, baigiant stadionu. Kurorte puikios sąlygos sveikatos palaikymui ir gerinimui“, – kalbėjo medicinos specialistė.
Pašnekovė džiaugėsi ir šią vasarą Palangoje vykdytu projektu, kuriuo buvo siekiama išnaudoti įvairias Palangos erdves žmonių sveikatos gerinimui. „Organizuotas ir šiaurietiškas ėjimas, įvairios mankštos, šokiai ir panašūs dalykai – manau, šią idėją reikėtų palaikyti apskritus metus“, – kalbėjo pašnekovė.

Trumpai:
Gimė Kaune.
Zodiako ženklas – Dvyniai.
Laisvalaikio pomėgiai: „Sportuoju: dviračiu važinėju, slidinėti labai mėgstu, vaikščioti pajūriu. Skaitau knygas, klausausi muzikos“.
Šūkis, kuriuo vadovaujasi: „Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad su tavimi būtų elgiamasi“.
Apie Palangą: „Tai miestas, kurį aš atradau iš naujo, ir kuris sudarė man galimybę tobulėti kaip medikei, atrasti naujas savo kvalifikacijos galimybes, padaryti tam tikrą karjerą. Ir kartu galiu įgyvendinti savo tikslus, padėti žmonėms, kas teikia didelį pasitenkinimą. Nesigailiu, kad tada priėmiau sprendimą čia kraustytis: esu laiminga, nes čia save realizuoju maksimaliai“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pajūrio sostinėje, Palangoje, duris atvėrė estetinės medicinos klinika „PERFECTUS CLINICA“. Didele dermatologinių, kosmetologinių ir estetinės medicinos procedūrų gausa dabar gali džiaugtis ir pajūrio gyventojai bei svečiai. Plastinės chirurgijos gydytojas Dr. JONAS DRĄSUTIS dalinasi mintimis apie dabar populiariausias pasaulyje estetinės medicinos procedūras. 


Žarnyno ligos – tema, apie kurią žmonės nenori kalbėti garsiai. Tačiau sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ chirurgas Tomas Manelis įspėja, kad laiku nesikreipiant į gydytoją gali laukti itin nemalonios ir gyvenimo kokybę gadinančios pasekmės.


Ligonių kasų specialistai dažnai sulaukia gyventojų klausimų dėl šeimos gydytojo skiriamų tyrimų, kurių atlikimo išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. 



Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo bei naujais reikalavimais Palangos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) nuo 2022 m. sausio 3 d.  pradėjo teikti slaugos paslaugas namuose su nauja komanda, kurią sudaro 2 slaugytojai, 2 slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas. Palangos...


Savaitgalį (gruodžio 12 d.) netikėtai mirė žinomas uostamiesčio gydytojas, Klaipėdos armėnų bendruomenės „Van“ pirmininkas ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Albert Albertjan. Vyrui rugsėjį sukako 54 metai. A.Albertjan buvo žurnalo „Lietuvos pajūris“ herojus, didelio tikėjimo žmogus.


Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Šią savaitę, trečiadienį, Kretingoje ir Palangoje lankėsi žinomas Lietuvos gydytojas, diplomatas, politinis bei visuomenės veikėjas, nuo 2013 metų premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sveikatos klausimais Antanas Vinkus.


Į Palangos Reabilitacijos ligoninę gerinti sveikatos kasmet atvyksta ne vienas traumą patyręs ar dėl ligos sveikatą praradęs pacientas. Šios kurorto gydymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja medicinai Romantė Aleknavičienė medicinos srityje dirba nuo studijų baigimo. Kaip prisipažino pati pašnekovė, ji niekuomet ir neįsivaizdavo kitokio gyvenimo kelio – visuomet svajojo...


Palangiškė Aleksandra Irena Galinienė, artimųjų ir draugų vadinama Elyte, po gaisro, supleškinusio didžiąją dalį jos namo Draugystės gatvėje, vaikšto su nepažįstamojo padovanotais visai nežiemiškais bateliais. Penkių dorai išaugintų vaikų, visų pažįstamų giriamai moteriai – svetimų batelių nepatogumai – nė motais. Jos galva plyšta, kaip...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius