Informacinių projektų ciklas „Jono Šliūpo idealo keliu“: spalvingos asmenybės portretai

Palangos tiltas, 2022-09-16
Peržiūrėta
1489
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Informacinių projektų ciklas „Jono Šliūpo idealo keliu“: spalvingos asmenybės portretai

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pristato informacinių projektų ciklą „Jono Šliūpo idealo keliu“. Projekto tikslas - supažindinti su J. Šliūpo biografija, pikantiškiausiomis gyvenimo detalėmis, galbūt negirdėtais ar mažiau žinomais faktais. Pirmoji projekto dalis ir tematika pristato J. Šliūpo asmenybės formavimosi ir švietėjiško gyvenimo pradžią.

Dr. Jonas Šliūpas (1861-1944) - aušrininkas, kovotojas už lietuvybę, istorikas, žymaus visuomenės ir kultūros veikėjas, mokslinių darbų autorius, publicistas, redaktorius, vertėjas, leidėjas, oratorius, diplomatas, Palangos burmistras, gydytojas, ar net verslininkas. Sekdami projekto įrašus bei keliaudami per vienos spalvingiausių lietuvių asmenybių gyvenimo tarpsnius suprasite, kad lengviausia būtų pasakyti - kuo gi nebuvo Jonas Šliūpas?

Žymiajam visuomenės veikėjui „apšvieta, mokslas ir laisvė“ buvo magiški dalykai, vedę įvairiapusiško gyvenimo ir pasirinkto tikslo keliu. Pagrindinė Jono Šliūpo idėja, švietusi jam skaidria žvaigžde gyvenimo kelyje – jo lietuviškas patriotizmas. Tautiškumo idėjos apimtas dar gimnazijos suole jis liko jai ištikimas visą savo gyvenimą. „Gyvenau taip, kaip mokėjau ir galėjau, visuomet siekdamas tam tikro idealo,“ – sakė J. Šliūpas, ir kliaudamasis tokiu paprastu principu jis nugyveno nepaprastą gyvenimą.

Numatoma, kad ciklas pildysis naujomis temomis, o tarp jau rengiamų - „Jono Šliūpo asmenybės formavimosi ir švietėjiško gyvenimo pradžia“, „Jono Šliūpo šeimos nariai ir genealogija“, „Jono Šliūpo burmistravimas tarpukario Palangoje“

Muziejus siunčia žinutę ir savo bičiuliams: senosios Palangos (ir ne tik Palangos) bendruomenės nariai, turintys prisiminimų, laiškų ar nuotraukų apie Jono Šliūpo šeimą, vaikus ir artimuosius, mielai prašome susisiekti su mums el. paštu – [email protected] arba telefonu – (8 460) 54559.

Garantuojame, jog visų projektų pabaigoje galėsite garsiai sau ištarti – „Aš puikiai žinau Jono Šliūpo asmenybę!“. Taigi leidžiamės kartu į įspūdžių kupiną kelionę su Jonu Šliūpu. 

Kiekvieną trečiadienį kviečiame sekti įrašus mūsų „Facebook“ paskyroje – @Jono Šliūpo muziejus (https://www.facebook.com/sliupomuziejus). Kad socialiniame tinkle „Facebook“ būtų patogiau ieškoti informacijos paieškoje naudokite grotažymę - #JonoŠliūpoIdealoKeliu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 14 d. Vilniuje vykusiame tradiciniame bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtame išreikšti padėką ir pagarbą Laisvės gynėjams, žuvusiems 1991-ųjų sausio 13-osios naktį, be kitų bėgikų, dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovas Donatas Mockaitis. 


Tyrinėti miesto istoriją dar niekada nebuvo taip paprasta ir įdomu. Naujausios Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus parengtos interaktyvios ekskursijos „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“  ir „Tarpukario Palangos kronikos“, skirtos mėgstantiems laisvę.


Nacionalinė švietimo agentūra įgyvendindama projektą „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“ organizavo trumpąją (5 dienų) stažuotę Lietuvos informacinių technologijų mokytojams. 


Kovo 17 d. Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“ nariai kartu su Palangos Jaunimo ir kultūros centro vyrų choru „Jūros šauliai“ dalyvavo Žemaitijos „Bočių“ bendrijų susibūrime „Kartu gyvenimo keliu žingsniuojam“, kuris vyko Naujoje Akmenėje.


Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pristato informacinių projektų ciklą „Jono Šliūpo idealo keliu“.


Šiaurės Vakarų Lietuvos regionas nuo šios vasaros kviečia keliauti šešias savivaldybes sujungsiančiu nauju kultūros keliu „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771–1849)“.


YCHO STUDIJA –  lietuviško dizaino namai, kur susitinka ypatingos, charizmatiškos ir originalios asmenybės ne tik vasaros nuotykiams, bet ir stiliaus atradimams. 


Kovo mėnesį Šventojoje startuoja daugiau nei pusmetį vyksiantis renginių ciklas - „Šventoji - vėjų žemė“. Palangos kultūros ir jaunimo centro projektas sujungs įvairius kultūros įvykius miestelyje, skatins bendruomenės užimtumą, kūrybiškumą bei vietos pažinimą.


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Palangoje – pasaulio istorinės asmenybės

Palangos kulturos centras, 2009 02 06 | Rubrika: Kultūra

Sankt Peterburgo muziejus, kartu su Palangos kultūros centru, pristato vaškinių figūrų parodą „Pasaulio istorinės asmenybės“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius