Įspėjimai dėl naujojo viruso: jis plinta greičiau nei mūsų supratimas apie jį

Palangos tiltas, 2013-05-30
Peržiūrėta
1033
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įspėjimai dėl naujojo viruso: jis plinta greičiau nei mūsų supratimas apie jį

Mirus daugiau kaip 20 žmonių, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja dėl naujojo korona viruso.
Tarp visų sveikatos problemų šis sukėlėjas jai „šiuo metu kelia didžiausią nerimą“, - antradienį Ženevoje pareiškė PSO generalinė direktorė Margaret Chan.
„Naujasis korona virusas yra grėsmė visam pasauliui“, - pabrėžė ji. Jis yra panašus į SŪRS sukėlėją, kuris prieš dešimtmetį nusinešė 800 žmonių gyvybių.
Prancūzija antradienį pranešė apie pirmąjį šalyje nuo korona viruso mirusį žmogų. 65 metų pacientui iš Lilio infekcija buvo diagnozuota po jo kelionės į Saudo Arabiją. Gali būti, kad jis užkrėtė dar vieną pacientą.
PSO nuo 2012 metų rugsėjo iš aštuonių šalių buvo pranešta apie daugiau kaip 40 patvirtintų infekcijos naujuoju sukėlėju (MERS-CoV) atvejų. Be minėto prancūzo nuo ligos, panašios į gripą ir, be kita ko, galinčios sukelti gyvybei pavojingą kvėpavimo takų uždegimą, mirė mažiausiai 22 žmonės.
„Mes per mažai žinome apie šį virusą, - sakė M. Čan. - Nė vienos naujos ligos negalima sukontroliuoti, jei ji plinta greičiau nei mūsų supratimas apie ją“. Valstybės esą į šį pavojaus signalą turi reaguoti kartu.
Gegužės 23 dienos PSO statistika rodo, kad patvirtinti užsikrėtimų korona virusu atvejai pirmiausiai užregistruoti Artimuosiuose Rytuose - Saudo Arabijoje, Jordanijoje, Katare ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Apie ligą taip pat pranešta iš Prancūzijos, Tuniso ir Didžiosios Britanijos. Šie užsikrėtimai greičiausiai susiję su pacientų kelionėmis į Artimųjų Rytų šalis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Karantino suvaržymai – būtini suvaldant koronaviruso pandemijos mastus, tačiau socialinių ryšių suvaržymai, žmonių tarpusavio ryšių apribojimai daugeliui žmonių yra nelengvai pakeliami psichologiškai. Psichologai vieningai sutaria: tarp karantino pažeidžiamiausių grupių – jaunimas, moksleiviai. Kaip jiems įveikti karantino suvažymus su mažiausia žala sau?


Palangos medikams, įtemptai ir pasiaukojančiai dirbusiems visų mūsų labui karantino metu bei įnešusiems svarų indėlį suvaldant COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimą, trečiadienį Klaipėdos universitete vykusio iškilmingo renginio metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė apdovanojimus “Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.


Vakar, birželio 29 dieną, meras Šarūnas Vaitkus kartu su Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene dalyvavo Telšių vyskupijos ganytojo vyskupo Algirdo Jurevičiaus ingreso (teisės atvykti ir imtis pareigų) iškilmėse Telšių katedroje.


Dėl koronaviruso grėsmės nuo šeštadienio trijuose Lietuvos oro uostuose, taip pat ir Palangos oro uoste, budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.


Pastaruoju metu socialiniame tinkle „Facebook“ vis dažniau pastebima tokių asmenų, kurie siūlo žmonėms įsigyti neva tikrą vairuotojo pažymėjimą ar už juos išlaikyti vairavimo egzaminus. „Regitra“ įspėja visuomenę nepakliūti į sukčių pinkles, nes gavę pinigų, jie paprasčiausiai pradingsta. Patariama ne tik nepasitikėti tokiais asmenimis, bet ir pranešti...


Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija LIDPA, atkreipdama dėmesį į vis dar aukštus sergamumo ir mirtingumo nuo gimdos kaklelio vėžio rodiklius, ragina Lietuvos moteris aktyviau rūpintis savo sveikata ir tirtis dėl gimdos kaklelio vėžio.   Lietuvos moterys jau greitai galės pasinaudoti galimybe didelės onkogeninės rizikos žmogaus papilomos virusus, kurie yra vieni iš...


Mirus daugiau kaip 20 žmonių, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja dėl naujojo korona viruso.


Šiandien – lemtingoji 2012 metų 12 mėnesio 21 diena. Lemtingoji, nes, jeigu tikėtume kai kuriais senovės majų, pasižymėjusių giliomis astronomijos žiniomis, laiko ciklo aiškintojais, tryliktas jų laiko ciklas, kuris trunka 144 000 dienų, pasibaigs būtent šiandien. Tačiau ar tai tikrai reiškia pasaulio pabaigą? Per žmonijos gyvavimą buvo skelbta daugybė...


Vakar buvo minima Pasaulinė hepatito diena, būtent šią dieną būna kreipiamas didžiausias dėmesys į šią užkrečiamąją ligą ir jos keliamus pavojus. Nustatyta, jog kas 12 pasaulio gyventojas serga lėtiniu hepatitu C arba B, tačiau, kaip paminėjo ir Šventosios bendrosios praktikos gydytojo kabinete dirbanti šeimos gydytoja Nelia Macienė, dažnai hepatito viruso nešiotojai būna išaiškinami...


Ruošiama sutartis dėl naujojo Savivaldybės pastato

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 20 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybai pritarus investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracijos patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos, pradėtos rengti konkurso sąlygos jam įgyvendinti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius