Kainos pajūryje stebina net apgyvendinimo sektoriaus atstovus: tampame kaip Šveicarija
Praėjusią savaitę nakvynę viename kurortinio miesto viešbutyje buvo galima užsisakyti už 96 eurus, o dabar jau tektų pakloti 1,7 karto daugiau. Tokią kainą pamačiusi poilsiautoja Dovilė stebėjosi ženkliais kainodaros pokyčiais, tačiau verslininkai komentavo, kad kainų skirtumus lemia padidėjusi paklausa ir tai, kad vasara Lietuvoje yra labai trumpa. Anot jų, nereikia stebėtis, kad įkainiai vidurvasariu pajūryje gali iki trijų kartų lenkti kainas žiemos metu.
Vasarą atostogaujant Lietuvoje tenka susitaikyti, kad išleisti už maistą, gėrimus ar pramogas teks nemažai. „Delfi“ ne kartą aprašė lietuviško pajūrio kainas. Štai vieną skaitytoja nustebino 9 eurus siekianti kavos kaina, kitas galvą kraipę pamatęs, kad porcija bulvinių blynų su mėsa ir grietine kainavo 16 eurų.
„Neįtikėtina kaina už vieną naktį savaitės viduryje“
Klausimų kai kuriems skaitytojams kelia ir nakvynės kaina ne tik Palangoje, bet ir kituose kurortuose. Dovilė (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad vienos nakties nakvynę Birštono „Ego Spa“ birželio 27 dienai, ketvirtadieniui, anksčiau per „Booking.com“ platformą rezervavosi už 96 eurus, o štai antradienį kaina tai pačiai dienai buvo pakilusi iki 179 eurų. Tiesa, patikrinus trečiadienį ji jau buvo nusileidusi iki 165 eurų.
Rezervaciją Dovilė atliko birželio 18 dieną.
„Tai neįtikėtina kaina už vieną naktį Lietuvos kurorte savaitės viduryje. Bet pamačiau, kad Birštone trečiadienį–penktadienį temperatūra sieks 29–32 laipsnius pagal Celsijų. Galvoju, gal tai lemia?“, – svarstė ji.
Paklausti, kodėl kaina yra taip pakilusi, „Ego Spa“ atstovai komentare „Delfi“ teigė, kad tai lemia paklausa.
„Esame visiškai užpildyti, neturime kambarių iki šeštadienio. Dauguma svečių turi kuponus, kurie galioja iki birželio 30 dienos, ir nori juos išnaudoti, dėl to ir viešbutis visiškai užpildytas. O tas likęs kambarys greičiausiai yra liukso klasės“, – komentare sakė viešbučio atstovai.
Pajūryje kainų skirtumai didesni
„Delfi“ palygino, kaip, remiantis apgyvendinimo platformos „Booking.com“ informacija, skiriasi vienos nakties nakvynės kainos dviem žmonėms kituose viešbučiuose vasarą bei rudenį.
Jau minėto Birštono nakvynė „Vytautas Mineral Spa“ birželio 27–28 dieną kainuoja 123 eurus, tiek pat – ir užsisakant liepos 25–26 bei spalio 23–24 dienomis.
Kitame šio miesto viešbutyje „Pušynė“ nakvynė birželio pabaigoje kainuoja 99 eurus, minėtomis liepos dienomis – 118 eurų, o spalį – 89 eurus.
Ženkliau skiriasi pajūrio viešbučių kainos.
„Grand Baltic Dunes“ nurodytomis birželio dienomis apsistoti nakčiai kainuotų 148 eurus, tiek pat – liepos metu. Spalio 23–24 dienomis nakvynė atsieitų 66 eurus.
„Amsterdam Plaza Hotel and Spa“ birželį bei liepą mokėtumėte 199 eurus, spalį – 129 eurus.
„Žuvėdroje“ nakvynės kaina birželį gali siekti 164 eurus, minėtu liepos metu yra likusi tik viena studija su vaizdu į jūrą už 404 eurus. Kitomis liepos dienomis dar yra kambarių už mažesnę kainą – 164 eurus. Apsistojant čia spalį už nakvynę pakaktų ir 59 eurų.
Nakvynė viešbutyje „Senoji Hansa“ birželį kainuotų 154 eurus, liepą – 184 eurus, o spalį – 64 eurus.
Tiesa, verta pastebėti, kad „Booking“ platformoje nurodoma, jog minėtomis birželio ir spalio dienomis 88–89 proc. apgyvendinimo įstaigų vietų Palangoje jau nebeturi.
Situacija dar sudėtingesnė Nidoje, čia vietų nurodytomis birželio ir liepos dienomis turi pavieniai viešbučiai.
Pavyzdžiui, viešbutyje „Nidus“ birželį nakvynė kainuoja 199 eurus, liepą vietų nebėra, o spalį galima apsistoti už 99 eurus.
Sako, kad Palangoje visi norintys netelpa
„Delfi“ paklausė viešbučių vadovų, kas lemia kainų skirtumus. „Žuvėdros“ viešbučio vadovas Kristupas Šliogeris teigė, kad jo vadovaujamoje įstaigoje kainos, palyginti su pernai, nesikeitė, tačiau sezoninių įkainių skirtumų jis neneigė.
„Nakvynės kaina žiemą ir vasaros viduryje skiriasi 2,5–3 karto, o sezonas į piką įžengia nuo Joninių savaitgalio. Be abejo, jei žmogus atvažiuoja birželio viduryje, jis mokės žymiai daugiau nei atvažiavęs liepos viduryje. Visi naudoja panašų principą, nes kaina atsiremia į paklausą. Jeigu liepą Palanga netalpina visų norinčių, normalu, jog kaina yra aukštesnė. Jei birželį vietų yra daugiau, kaina yra žemesnė“, – „Delfi“ sakė K. Šliogeris.
Visgi orai šiuo metu didelės įtakos užimtumui, o ir kainoms, jo teigimu, jau nebedaro, nes žmonės atostogas yra susiplanavę iš anksto.
„Oras labiau daro įtaką rudens, pavasario, ankstyvos vasaros metu. Liepa ir rugpjūtis jau yra tikroji vasara, žmonės šiems mėnesiams rezervuojasi iš anksto, net nežinodami, koks bus oras“, – tvirtino pašnekovas.
K. Šliogeris nurodė, jog jo vadovaujamame viešbutyje didžioji dalis nakvynės vietų „einamiausiomis vasaros dienomis“ jau yra užimtos.
„Aišku, gal kažkas pasistumdys, bus ir atšaukimų, bet bent jau iki rugpjūčio vidurio didesnė dalis yra užrezervuota. Paskutiniam momentui lieka tik prabangiausi, ekskliuzyviniai kambariai“, – nurodė jis.
Pirmą į pabaigą einantį vasaros mėnesį jis įvertino teigiamai ir sakė, kad „viskas atrodo optimistiškai, žmonių daug, jie atsipalaidavę ir nusiteikę paišlaidauti“.
Per porą mėnesių nori užsidirbti visiems likusiems metams
Savo vardu nenorėjusi viešinti vieno Palangos viešbučio vadovė teigė, kad aukštą kainą vasara lemia ne tik paklausa, bet ir tai, kad vasaros sezonas Lietuvoje yra trumpas, viešbučiams reikia užsidirbti.
„Tai yra pusantro–du mėnesiai rimtos veiklos. Kaip bebūtų, tai yra sezoninė veikla ir nors mes dirbame visus metus, pagrindinės pajamos yra generuojamos tuos porą mėnesių. Tą, manau, patvirtins kiekvienas objektas.
Vilniaus, Kauno viešbučiai galbūt visus metus gali išgyventi iš turistų srauto, į korporatyvines konferencijas atvykstančių verslo svečių. Mums sezonas yra trumpas ir jis dar labiau sutrumpėjo, nes mokslo metai užsitęsė iki birželio 27 dienos, o tai reiškia, kad dar neatvyksta šeimos su moksleiviais“, – aiškino tekste nenorėjusi būti įvardyta viešbučio vadovė.
Pašnekovė pridūrė, kad sezonas baigiasi jau po Žolinių, nes tuo metu imama kalbėti apie besibaigiančią vasarą ir skubama ruoštis naujiems mokslo metams bei darbams.
Pajūrio kainos stebina net šio sektoriaus verslininkus
Ne visos apgyvendinimo įstaigos įvardijo džiugias tendencijas. Birštone įsikūrusio „Esė SPA“ vadovas Vytenis Zaloga teigė, kad, palyginti su praėjusiais metais, kol kas negalima pasakyti, jog srautai padidėjo, girtis nėra kuo.
Pašnekovas svarstė, kad tai lemia dvi priežastys – permainingi orai ir žmonių polinkis pataupyti.
„Ne paslaptis, kad pasiūlymai keliaujant į užsienį kainos prasme yra ženkliai patrauklesni. Aš jau seniai juokauju, kad Lietuva tampa mažąja Šveicarija, kuri prieš 15 metų mums atrodė maža ir brangi. Lietuva galbūt irgi tampa nepatraukli mūsų turistui“, – svarstė V. Zaloga.
Kornelija Mykolaitytė
DELFI
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Varguoliams 2024-07-01 12:07 (IP: 172.68.243.39)
Už tą kainą, kurią Palangoje sumokate už jaukų viešbutį, apartamentus ir kitas apgyvendinimo įstaigas, Šveicarijoje geriausiu atveju gausite lovą, stalą su tuo, ko tereikia tiesiog nakvynei ir būsite labai patenkinti. Ir ne tik Šveicarijoje. Palangos kainos palyginus su visos Europos, o jeigu dar ir pridėjus Palangos kokybę, yra tikrai labai žemos. O tai nėra pats pigiausias verslas. Juk santechnikui, kuris iškviestas atsineša tik suvedamą raktą ir pluoštelį pakulų, sumokate už valandą tiek, kiek kainuoja nakvynė Palangoje.Meta 2024-06-29 20:52 (IP: 162.158.111.215)
Visiškai Lietuvoje paslaugų, maisto kainos neatitinka gaunamo varganos atliginimo kainų... O mokesčiai ir rinkliavos tikriausiai jau didžiausi pasaulyje, o atliginimai mažiausi Europoje....Palangiskis 2024-06-29 20:13 (IP: 172.68.243.49)
Kainos, mokesčiai visokie, rinkliavų rinkliaveles yra taip užkelti, kad jau tikrai visur kainos neadekvačios... Atlyginimai ubagiski paliginus su čia minima Šveicarija...bet kainos ubagų šalį tai kaip Šveicarijoje... LiūdnaOB 2024-06-28 08:45 (IP: 162.158.222.243)
Tie, kurie pyksta dėl kainų, gali patys užsiimti tokiomis paslaugomis: įsigyja NT, moka komunalinius, nuolat investuoja į aplinką, keičia sulaužytus ir atitarnavusius daiktus, pataikauja nuolat nepatenkintiems svečiams. Ir galiausiai sumoka visus nemažus mokesčiusTaip pat skaitykite
Praėjusią savaitę nakvynę viename kurortinio miesto viešbutyje buvo galima užsisakyti už 96 eurus, o dabar jau tektų pakloti 1,7 karto daugiau.
Kitą ketvirtadienį, liepos 6 d., šalyje bus švenčiama Mindaugo karūnavimo diena. Kadangi tai yra ne darbo diena, daugybė dirbančių penktadienį irgi susiorganizavo laisvadienį.
Joninių savaitgalį pajūryje laisvos vietos beveik iššluotos: kainos gali nustebinti
2023 06 23 | Rubrika: Miestas
Artėjantis Joninių savaitgalis, nors šįkart ir nebus ilgesnis, lietuvaičius vilioja į pajūrį.
Ne taip seniai skambėjo varpai, kad Lietuvoje būsto kainos yra nepagrįstai išpūstos. Prekiaujantieji nekilnojamuoju turtu (NT) kaltino vystytojus.
Poilsiaujantys Palangoje sutaria, kad kainos šiemet čia kilusios.
Rezervacijos vasarai apgyvendinimo vietose tiek pajūryje, tiek sodybose visoje Lietuvoje pildosi.
Karantinas ir griežtas judėjimo tarp valstybių reguliavimas paskatino lietuvius atsigręžti į poilsį ir turizmą Lietuvoje. Praeitų metų rezultatai rodo, lietuviai šlavė net ir brangiausius būstus Palangoje bei kituose pajūrio miesteliuose. NT kainos šiame regione rekordiškai šovė į viršų, tačiau tiems, kurie dairosi būsto pajūryje, bet turi ribotą biudžetą...
Artėjant šventiniam savaitgaliui Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su kurorto policijos pareigūnais ypač didelį dėmesį skiria nelegalių apgyvendinimo paslaugų teikimo atvejams. Toks pažeidimas nustatytas ketvirtadienį, situacija apgyvendinimo paslaugų rinkoje bus stebima visą savaitgalį.
Žuvininkystės sektoriaus paraiškų priėmimo grafike – pokyčiai
2018 05 10 | Rubrika: Miestas
Žemės ūkio ministro įsakymu patikslintas paraiškų pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos (EJRŽF) priemones priėmimo 2018 metais grafikas.
Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus 1
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas
Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...