Krepšinio rungtynės tarp Palangos ir Kretingos trenerio Stasio Ruzgailos95-erių metų jubiliejui

Palangos tiltas, 2017-12-22
Peržiūrėta
1779
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gruodžio 22 dieną žymus regiono krepšinio treneris Stasys Ruzgaila švenčia 95 jubiliejų. Ta proga gruodžio 26 dieną 15 val. Palangos sporto arenoje organizuojamos rungtynės PALANGA – KRETINGA, į kurias kviečiame visus trenerio auklėtinius ir visus Kretingos ir Palangos gyventojus neabejingus krepšiniui. Ši sporto šaka trenerio S. Ruzgailos dėka įleido šaknis šiuose dviejuose miestuose ir pasėjo sėklas daugelio jaunų žmonių širdyse, o kai kuriems nulemdama ir likimus.

Iš Wikipedia:
Dar visai mažą jį auginti pasiėmė Palangoje tuomet gyvenusi bevaikė tėvo Pranciškaus Ruzgailos sesers Onos ir jos vyro vokiečio Ferdinando Binderių šeima. Su krepšiniu jį supažindino Amerikos lietuviai F. Kriaučiūnas ir P. Lubinas Palangoje. Nuo to laiko krepšinis tapo gyvenimo esme. Su Palangos miesto berniukais net buvo sukūrę krepšinio komandą „Švyturys“, kuri 1942–1944 m. buvo stipriausia komanda Žemaitijoje.
1931–1934 m. mokėsi Palangos pradinėje mokykloje, 1934–1939 m. – Palangos progimnazijoje ir gimnazijoje, 1939–1943 m. – Šventosios gimnazijoje. Baigus gimnaziją, sudužo S. Ruzgailos svajonė studijuoti Kauno kūno kultūros institute: 1940 m., užėjus rusams, jo globėjas Ferdinandas Binderis buvo suimtas ir ištremtas, o 1943 m. autokatastrofoje Lenkijoje žuvo ir Ona Binderienė. 1947–1951 m. neakivaizdiniu būdu studijavo Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute, įgijo mokytojo specialybę.
Nuo 1943 m. medžio apdirbėjas Palangos lentpjūvėje, nuo 1945 m. – Kretingos sporto komiteto pirmininkas, 1947–1967 m. – Kretingos I vidurinės mokyklos fizinio lavinimo mokytojas.
1967–1992 m. Kretingos sporto mokyklos krepšinio treneris. Jo išugdyti šimtai krepšininkų, iš kurių garsiausi, gynę Lietuvos garbę Barselonos olimpinėse žaidynėse ir iškovoję bronzos medalius Gintaras Krapikas, Romanas Brazdauskis, Alvydas Pazdrazdis. Trenerio pėdomis dabar seka ir treneriais dirba – Algirdas Paulauskas, Jonas Beniušis, Regimantas Juška, Gintaras Krapikas, Romanas Brazdauskis.
Bendradarbiavo laikraščiuose „Sportas“, „Švyturys“, „Pajūrio naujienos“.
Lietuvos nusipelnęs treneris (1981, 1992 m.), Kretingos rajono garbės pilietis (1989 m.). Apdovanotas Lietuvos trenerio ženklu (1980 m.), medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“, Sporto garbės kryžiumi (2008 m.), Kūno kultūros ir sporto departamento medaliais, „FIBA EuropeEurobasketseptember 5-14 Sweden“ medaliu (2003 m.).
Nuo 2008 m. Kretingos sporto mokykla rengia tradicinius Lietuvos nusipelniusio krepšinio trenerio Stasio Ruzgailos vardo turnyrus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kurorto muziejus artėjant 770-ajam miesto jubiliejui kviečia kurti „Haiku Palangai“ ir dalyvauti konkurse.


Indrę Stasiulaitytę, vaikštančią viešbutyje „Gabija“, galėtum sumaišyti su viešnia, atvykusia atostogų į kurortą pailsėti ir atsipalaiduoti. 


Nukeliamos šio vakaro (vasario 17 d. (ketvirtadienio)) rungtynės Palangoje tarp vietos „Kuršių“ ir „Kretingos“.


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė  penktadienį, lapkričio 26 d., apie tai, jog šiąnakt Palangoje sulaikyta vairuotoja, kuri prie vairo sėdo būdama neblaivi.


Grupė Seimo narių penktadienį, spalio 8-ąją, lankosi Palangoje ir Šventojoje – savo akimis, ne internete pamatė svarbiausius savivaldybės infrastruktūros objektus. O kaip rašė „Palangos tiltas“, šiandien, 17 val. 30 min., Seimo narių krepšinio rinktinė Palangos universalioje sporto arenoje (Sporto g. 3) susikaus su Palangos miesto Tarybos narių krepšinio komanda. Ryte parlamentarai –...


45-ąjį gimtadienį atšventęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus prisipažįsta: „Kai buvau 25-erių, keturiasdešimtmečiai man atrodė jau seni. Dabar, kai pats sulaukiau 45-erių, tokios mano mintys tada man kelia tik šypseną.“ Paklaustas, ar save matąs Europos Parlamente po 15 metų, Š. Vaitkus išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Planų ir siekių...


Palangos savivaldybė ieško kūrėjų, kurie galėtų subrandinti ir paskelbti idėją, kaip atrodytų skulptūra, skirta diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui ir Derybinei grupei dėl Palangos grąžinimo. Tai "Palangos tiltui" patvirtino Palangos miesto Savivaldybė..


Gruodžio 22 dieną žymus regiono krepšinio treneris Stasys Ruzgaila švenčia 95 jubiliejų. Ta proga gruodžio 26 dieną 15 val. Palangos sporto arenoje organizuojamos rungtynės PALANGA – KRETINGA, į kurias kviečiame visus trenerio auklėtinius ir visus Kretingos ir Palangos gyventojus neabejingus krepšiniui. Ši sporto šaka trenerio S. Ruzgailos dėka įleido...


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


Palangos šauliai ir tremtiniai paminėjo Baltijos kelio 25-ąsias metines, nuvykdami į Panevėžio-Latvijos kelio 47-ąjį kilometrą, kuriame palangiškiai Baltijos kelyje rankomis susikabino ir prieš 25-erius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius