Kretingos ir Skuodo rajonai pristato unikalų turizmo produktą

Palangos tiltas, 2022-06-01
Peržiūrėta
1449
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kretingos ir Skuodo rajonai pristato unikalų turizmo produktą

Šiemet visi keliai veda į Žemaitiją. Jėgas suvieniję Skuodo ir Kretingos rajonai kviečia į svečius bei pristato unikalų turizmo produktą. Nuo šiol su vienu bendru bilietu galėsite aplankyti net keturis šiuose rajonuose įsikūrusius išskirtinius sodus-muziejus, kuriuos su didžiule meile kūrė žmonės, o gamta padėjo juos paversti tikrais Žemaitijos regiono perlais. 

Bendras bilietas nuo birželio pradeda galioti Respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje ir Vaclovo Into sodyboje Mosėdyje, Skuodo rajone bei Orvidų sodyboje-muziejuje ir Japoniškame sode Kretingos rajone. Numatoma, kad pasiūlytas naujas produktas keliautojams padės ne tik sutaupyti išlaidų, skirtų šiems muziejams, bet ir leis objektus aplankyti neskubant, skiriant tam daugiau negu vieną dieną, juolab kad bendro bilieto vienijami sodai-muziejai tikrai verti dėmesio bei nepaliks abejingų.

„Žemaičiai nuo seno garsėjo meile gamtai, medžiui, akmeniui. Niekur kitur, tik Skuodo ir Kretingos rajonuose, nerasite tiek daug unikalių gamtos ir žmogaus sukurtų muziejų bei sodų po atviru dangumi. Turbūt pirmą kartą Lietuvoje du rajonai vienija jėgas ir kviečia lankyti muziejus ne viename mieste, bet daug platesniame geografiniame plote. Mūsų ir Skuodo rajonų tikslas yra paskatinti keliautojus pas mus pasilikti ilgiau. Aplankyti keturis muziejus vienos dienos gali ir neužtekti, tad norime, kad keliautojai mūsų rajonuose liktų nakvoti, norėtų skaniai pavalgyti ir pasinaudoti visomis pas mus esančiomis kultūrinėmis paslaugomis. Tik kartu esame stiprūs ir bendradarbiaudami galime sukurti puikią oazę keliautojams“, - kalbėjo Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. 

Skuodo rajono mero Petro Pušinsko teigimu, šis bendro bilieto keturiems sodams-muziejams projektas – tik pirmoji kregždė. 

„Poilsiautojams pasiūlytas naujas turizmo produktas – unikalus projektas. Žinoma, galima rasti muziejų, kurie turi bendrą bilietą. Tačiau tuos muziejus sieja arba vienas miestas, arba priklausomybė tai pačiai institucijai. Rajonai tokių bendrų projektų iki šiol neturėjo. Todėl tikimės, kad suvieniję jėgas su Kretingos rajonu, pasieksime puikių rezultatų bei panašių turizmo produktų keliautojams ateityje pasiūlysime ir daugiau. Skuodo ir Kretingos rajonai yra turtingi savo gamtiniu, kultūriniu palikimu. Turime daug kuo didžiuotis, pasidžiaugti bei siekiame, kad mūsų rajonų muziejus, parkus, kitus kultūrinius objektus aplankytų kuo daugiau keliautojų“, - pažymėjo P. Pušinskas.

Bendrą bilietą į keturis sodus-muziejus galima įsigyti Skuodo ir Kretingos turizmo informacijos centrų svetainėse – www.infoskuodas.lt ir www.aplankykkretinga.lt .

 

Daugiau apie 4 sodus-muziejus:

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejuje yra sukauta didžiulė akmenų ir mineralų įvairovė: nuo 50 tonų sveriančio akmens iki kelių gramų brangakmenio. Du šimtmečius skaičiuojančiame malūne įkurtas muziejus nustebins eksponatų gausa, o Bartuvos slėnyje, 14 hektarų plote plytinti lauko ekspozicija priblokš didybe ir augalų grožiu. Iš viso muziejuje yra daugiau negu 150 tūkstančių  akmenų ir akmenėlių, kuriuos tikrai norėsis fotografuoti. 

Šio muziejaus nebūtų, jei 1957 metais Mosėdžio ligoninei nebūtų pradėjęs vadovauti gydytojas Vaclovas Intas. Jo sodybą taip pat bus galima  aplankyti įsigijus bendrą bilietą. Paslaptinga ir akmenuota alėja, vedančia nuo Mosėdžio bažnyčios keliautojai pasieks gydytojo sodybą – dar labiau paslaptingą ir panirusią į džiungles primenančią žalumą. Gyvendamas Mosėdyje, V.Intas lankydavo ligonius. Kartą tokio vizito metu jis pamatė pakelėje gulintį apie 50-ies kilogramų akmenį. Užritinęs ant dviračio, akmenį gydytojas pargabeno į ligoninės kiemą. Šis pomėgis įsibėgėjo ir taip į Mosėdį parkeliavo galybė riedulių. Dalis jų papuošė paties V. Into sodybą – ji yra tarsi atskiras pasaulis, kuris įtraukia ir kvieste kviečia tyrinėti. Pamilęs akmenį, gydytojas V. Intas amžiams jam liko ištikimas – jis ir palaidotas savo sodyboje, šalia neįtikėtinų formų, dydžių bei spalvų akmenų. 

Su charizmatiškomis asmenybėmis susiję ir Kretingos rajono muziejai-sodai po atviru dangumi. Akmenų sostinės Mosėdžio kaimynystėje rymo nedidelis Gargždelės kaimas. Jame – Orvidų sodyba-muziejus. Jei pažvelgtume į sodybą iš paukščio skrydžio, ji priimtų trikampį su Dievo akimi. Toks ir buvo šios sodybos kūrėjo – vienuolio pranciškono Viliaus Orvido – sumanymas, kuomet sovietmečiu jis į tėvų namus pradėjo vežti akmenis, milžiniškus kelmus ir keistus gamtos kūrinius ar technikos padargus. Čia meniškos sielos V. Orvidas kūrė ir ieškojo savęs. Jo dirbtuvės – tarsi ką tik paliktos tokios, kokios buvo, o sodybos paslaptinguose užkaboriuose vis dar gyva paties Viliaus dvasia.  Sodyba žmogaus rankomis ir pačios gamtos sukurta taip, kad tobulai tinka ir savęs paieškoms, ir kaip ramybės oazė, ir kaip ideali kinematografinė dekoracija patiems neįtikėčiausiems filmams kurti. 

Ir jeigu įspūdžių vis dar maža bei norisi egzotikos – tiesiog privalu nuvykti į Japonišką sodą Mažučių kaime, Kretingos rajone. Neišvykę iš Lietuvos, pabūsite Japonijoje – gydytojo Šarūno Kasmausko sukurtoje grožio, harmonijos ir tylos oazėje. Lietuviškuose laukuose prieš keliolika metų Š. Kasmausko pakviesi japonai pradėjo pildyti gydytojo svajonę, kuri atrodė neįgyvendinama. Ekskavatoriais landšafto specialistai „piešė“ kalveles ir nuokalnes, bonsai meistrai kūrė miniatiūrinį mišką, o pamažu daugybė žmonių sodą užsodino dešimtimis sakurų, pražįstančių kiekvieną pavasarį. Tai vieta, kurioje laikas sustoja, kurioje norisi būti kuo ilgiau ir nesiliaujant žiūrėti į beveik 200 metų senumo miniatiūrinius medžius, klausytis čiurlenančių upelių bei vėjyje skambančių bambuko vamzdelių. Tai vieta, į kurią vis norisi sugrįžti. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasaulinė turizmo diena – puiki proga kiek atsikvėpti nuo įtemptų darbų bei įvertinti pasiektus rezultatus. O pasidžiaugti išties turime kuo – jūsų dėka Palangos kurorto vardas kasmet vis garsiau skamba už šalies ribų, o Lietuvos bei užsienio svečiai vis dažniau renkasi Palangą savo kokybiškam ir turiningam poilsiui. Šiemet visi keliai veda į Žemaitiją. Jėgas suvieniję Skuodo ir Kretingos rajonai kviečia į svečius bei pristato unikalų turizmo produktą. 


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Atgaivina unikalų spektaklį „Amerika Palangoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis" teatras, vadovaujamas Virginijaus Milinio, po 10 metų pertraukos atgaivina unikalų spektaklį „Amerika Palangoje". Norėdami paminėti Juozo Vilkutaičio Keturakio spektaklio ir 150 – tąjį V. Keturakio gimtadienį, „Grubiojo" teatro aktoriai rugpjūčio 14, 15 dienomis Palangos kurhauze parodys vaidinimą...


Palangiškis Jonas Jukna, užsukęs į redakciją, papasakojo, jog jau ne pirmą kartą iš populiaraus prekybos centro parsineša netinkamą produktą. „Tikrai nebūna taip dažnai, bet karts nuo karto turiu tokią sėkmę, kad pataikau parsinešti namo nevalgomą produktą – tai iš keptų produktų, tai iš vaisių“, – pasakojo vyras. Kaip...


Praėjusį ketvirtadienį, kovo 31 d., Lenkijos šiaurės-rytų regiono turizmo atstovams pristatytas Palangos kurortas. Suvalkuose (Lenkija) vykęs susitikimas organizuotas LR konsulato Seinuose iniciatyva. Jame be turizmo atstovų dalyvavo LR konsulas Seinuose Vaclav Stankevič bei Suvalkų ūkio ir turizmo rūmų vadovė Elzbieta Niedziejko.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius