Miesto poliklinikos vadovas Egidijus Rimkus laimėjo bylą prieš įstaigos stebėtojų tarybą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-11-14
Peržiūrėta
2197
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų tarybos praėjusių metų gruodžio 11 dienos sprendimą, pripažino jį negaliojančiu.

 

Neturėjo teisės

Kurorto poliklinikos vadovas E.Rimkus ieškinyje teismui nurodė, kad savo sprendimu stebėtojų taryba jį įpareigojo per penkias dienas ištaisyti 2006, 2007, 2008 metų įstaigos metines finansines ataskaitas pagal atlikusios auditą UAB „Rimess“  išvadas. Ieškinys buvo grindžiamas ta aplinkybe, kad minėtas terminas per trumpas, o ir stebėtojų taryba neturėjo teisės įpareigoti vyriausiąjį gydytoją E.Rimkų pateikti ataskaitas.

 

Nesilaikė įstaigos įstatų reikalavimų

Teismas, ištyręs byloje surinktus duomenis bei išklausęs šalių paaiškinimus, konstatavo, kad kurorto poliklinikos stebėtojų taryba priimdama sprendimą nesilaikė įstaigos įstatų, kuriuose įtvirtinta nuostata, kad VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų taryba yra patariamasis organas, sudaromas penkeriems metams įstaigos veiklos viešumui užtikrinti. Teismo posėdžio metu įstaigos stebėtojų tarybos atstovė Laimutė Ežerinskienė tai pripažino, kad įpareigojimas stebėtojų tarybai pateikti per penkių dienų terminą buvo priimtas ne pagal VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ įstatų reikalavimus. Palangos miesto savivaldybės atstovė Eglė Mockienė taip pat patvirtino, kad centro stebėtojų taryba yra patariamojo pobūdžio organas, kuris neturi teisės įpareigoti įstaigos vadovo.

 

Tendencingas auditas

Poliklinikos vadovo E.Rimkaus teigimu, nuo UAB „Rimess“ audito pradžios jautėsi tendencija rasti centro finansinėse ataskaitose klaidų. Anot jo, paskutiniąsias dvi savaites auditas persikėlė dirbti į Palangos miesto savivaldybę ir gali būti, kad išvadas derino su jos Administracija. Nors, anot jo, pagal audito įstatymą yra privaloma atlikto audito medžiagą pateikti audituojamos įstaigos vadovui jį pasirašytinai supažindinti, tačiau to nebuvo padaryta. Apie tai, kad auditas baigtas ir yra išvados, sužinojęs atsitiktinai ir prašęs pačios stebėtojų tarybos atstovės L.Ežerinskienės, jog būtų leidžiama dalyvauti mero Vytauto Stalmoko kabinete audito medžiagos aptarime. Tačiau įstaigos vadovybei nebuvo leista dalyvauti.

 

Neužskaitė tikslinių lėšų

Anot E.Rimkaus, po to buvo pateiktos audito išvados ir nurodyta ištaisyti trejų metų finansinės atskaitomybės ataskaitas. Esmė ta, kad audito metu nustatyti trūkumai, atliekant Šventosios ambulatorijos pastato remontą, nepagrįsti. Įstaigos vadovo tvirtinimu, miesto savivaldybė iš dalies kaip pastato savininkė prisidėjo prie remonto, pervedusi  per pusantro šimto tūkstančio litų. Auditoriai šių tikslinių lėšų neužskaitė. Pasak poliklinikos vadovo, tai reiškia, kad remonto lėšos yra įstaigos veiklos nuostoliai, nors yra miesto Tarybos sprendimas dėl šių tikslinių lėšų skyrimo ir pinigai pravesti. Savo ruožtu, stebėtojų taryba, įpareigodama ištaisyti finansinės ataskaitas, nepateikė visų dokumentų, kuriuos beje, turėjo pateikti auditą atlikusi bendrovė.

 

Padaryta žala

Kaip sakė E.Rimkus, jo tikslas į teismą paduoti Savivaldybės administracijos direktorių Valerijų Kuznecovą, kad būtų išieškotos išlaidos už samdytiems auditoriams sumokėtą darbą, kadangi auditas atliktas neteisingai ir miesto savivaldybei padaryta žala. „Manau, kad man kaip Palangos miesto gyventojui ir įstaigos vadovui yra tikslinga siekti, kad mokesčių mokėtojų pinigai nebūtų švaistomi“, - sakė jis.

 

Pinigai į balą

Tą pačią nuomonę išsakė ir opozicijai atstovaujantis miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus. Pasak politiko, kad pakenkti poliklinikos vadovui buvo pasitelkti samdyti auditoriai ir pinigai panaudoti netikslingai. Anot jo, kai miesto biudžetas nesurenkamas ir biudžetinės įstaigos priverstos veržtis diržus, taupyti vaikų maitinimui ir kitoms būtiniausioms reikmėms,  šiuo atveju mokesčių mokėtojų pinigai išmetami į balą“, - miesto savivaldybės administracijos veiksmus pakomentavo politikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nutraukta Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėta civilinė byla dėl keliolikos tūkstančių eurų išieškojimo iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario, tautodailininko Raimundo Puškoriaus.


2021 metais VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras buvo išsikėlęs dar vieną veiklos tikslą – užtikrinti savalaikį ir saugų paslaugų teikimą ekstremalios situacijos metu. Ir nors 2021 metais įstaigos veiklą įtakojo pandemija ir netrūko iššūkių, tačiau tai visiškai nepablogino sveikatos priežiūros įstaigos veiklos rodiklių. 


Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo bei naujais reikalavimais Palangos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) nuo 2022 m. sausio 3 d.  pradėjo teikti slaugos paslaugas namuose su nauja komanda, kurią sudaro 2 slaugytojai, 2 slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas. Palangos...


 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


Trečiadienį, kovo 24 d., Klaipėdos apygardos teismas tęsė sunkios baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Jos smagratyje yra buvęs palangiškis Marius Civinskas, kuris yra kaltinamas prieš 16 metų žiauriai nužudęs kitą palangiškį, 28 metų Raimondą Šimkų. Ši didelio rezonanso pajūryje sulaukusi byla pradėta nagrinėti sausio 20 d., bet kovo pradžioje turėjęs vykti...


Pradedamas vykdyti 65 m. ir vyresnių asmenų skiepijimas nuo COVID-19. Norinčius prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu.


Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų tarybos praėjusių metų gruodžio 11 dienos sprendimą, pripažino jį negaliojančiu.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius