Mindaugas Skritulskas: „Du kurortai liks be dviejų sanatorijų, keli šimtai žmonių papildys bedarbių gretas – „gera“ žinia prieš Kalėdas!“

"Palangos tilto" informacija, 2021-12-01
Peržiūrėta
2423
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

"Pušynas" kolektyvas
"Pušynas" kolektyvas

Komentuodamas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ 2022 metais perduoti Turto bankui, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas įraše socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienį, gruodžio 1 dieną, teigė „turįs prisipažinti“, kad jį žinia apie VRM priklausiančių reabilitacijos centrų Palangos „Pušynas“ ir Druskininkų „Dainava“ uždarymą nustebino mažiau nei VRM ministrės Agnės Bilotaitės argumentacija šiam sprendimui priimti.

„Iš esmės išgirdau 3 paaiškinimus kodėl taip bus daroma: tai nėra VRM funkcija, antra – per maža dalis pareigūnų pasinaudoja reabilitacija šiose įstaigose, trečia – ateityje bus siekiama didinti pareigūnų reabilitacijos prieinamumą,“ – rašo M. Skritulskas.

 Anot jo, iš dalies galima sutikti, kad tai nėra VRM funkcija, tačiau, Seimo nariui kyla klausimas, kodėl, laikantis šios logikos, neuždaromos kitos analogiškos VRM įstaigos kituose miestuose: ministerijai priklausantis medicinos reabilitacijos centras Trakuose ir VRM medicinos centras Vilniuje, plačiau žinomas, kaip VRM poliklinika.

„Jei reabilituotis galima atviros rinkos sąlygomis, tai, vadinasi, galima ir sveikatą tikrintis bet kurioje medicinos įstaigoje. Kodėl to nesiūloma – neaišku. Per mažai pareigūnų pasinaudoja reabilitacija? Žinoma, kad taip. Tačiau pasinaudoja tiek pareigūnų, kiek lėšų skiria pati ministerija,“ – pastebi palangiškis parlamentaras.

„Ir sutapk tu man – lyg tyčia, šiais metais ministerija pareigūnų reabilitacijai skyrė kone dvigubai mažiau nei užpernai. O atpirkimo ožiai kažkodėl liko „Pušynas” ir „Dainava”. Ministrė sako: „Bus skaidriau, daugiau pareigūnų galės reabilituotis, nes, kai uždarysime šias valstybei nieko nekainuojančias, save išsilaikančias įstaigas (!!!), galėsime skirti daugiau lėšų pareigūnų reabilitacijai. Tačiau lieka neaišku, kodėl šiais metais, užuot sumažinus lėšas, nebuvo skiriama jų daugiau? Tačiau, žinant tai, kad šios VRM įstaigos reabilituoja pareigūnus praktiškai už savikainą – vos už 52 eurus per dieną su maitinimu, akivaizdu, kad privačios, pelno siekiančios įstaigos už savikainą tokių paslaugų neteiks – jos turėtų būti žymiai brangesnės. Verslas išloš, o pareigūnai?“ – retoriškai klausia įžvalgus politikas.

 „Vargu, nes už atitinkamą lėšų kiekį, jų reabilituotis santykinai galės žymiai mažiau. Tai viena medalio pusė – „geroji”, deja, pozityvo joje įžvelgti, bent jau man, nepavyko. Kita medalio pusė – potencialus pastatų privatizavimas su labai jau dideliais sklypais miesto centre, šalia jūros. Jei tai įvyks, labai mažai tikėtina, kad naujieji savininkai norės tęsti lėtai atsiperkančią reabilitacijos veiklą. Kur kas komerciškai patraukliau – išparduoti pastatus atskirais poilsio apartamentais. Sakote, kad taip nebūna? Prašau jums pavyzdys –  Palangoje buvęs policijos pastatas, kurį Turto bankas pardavė už juokingą, kiek daugiau nei 400 tūkstančius eurų sumą. Neužilgo, tiek, greičiausiai, ten kainuos vos vienas poilsio apartamentas,“ – pastebi M. Skritulskas.

 Kokios bus galimos tokio sprendimo pasekmės? 

„Du kurortai liks be dviejų sanatorijų, keli šimtai žmonių papildys bedarbių gretas – „gera“ žinia prieš Kalėdas, o savivaldybės negaus kelis šimtus tūkstančių gyventojų pajamų ir kitų mokesčių. 

Žinoma, viskas vyks skaidriai, kasdien įtemptai mūsų šalies sieną saugančių pareigūnų labui…“ – įrašo pabaigoje ministrei Agnei Bilotaitei įgelia M. Skritulskas.

 

Jūsų komentaras:

to ekonomistas 2021-12-06 16:57 (IP: 162.158.91.171)
Taip gali mąstyti tik savanaudžiai "prichvatizatoriai".

Ekonomistas 2021-12-03 13:10 (londoncyti@eu / IP: 162.158.222.132)
Labai gerai, kad uždaromas "Pušynas", labai jau neracionaliai išnaudojamos šio centro galimybės.

Saulius 2021-12-02 07:58 ([email protected] / IP: 162.158.222.164)
Tai ir atsakykite kitame straipsnelyje kaip jūsų partija gali paskirti ministrę , kuri nesugeba išlementi kelių logiškų sakinių.

Taip pat skaitykite

Daugybe šventinių dekoracijų pasipuošęs didžiausias šalies kurortas šįvakar įžiebė išskirtinę, Lietuvoje, o gal ir niekur kitur dar neregėtą eglių eglę ir pradėjo spindinčių pajūrio Kalėdų laukimo laikotarpį. Skambant nuotaikingai muzikai ir daugybės susirinkusių žiūrovų plojimams, Palangoje, prie legendinio Kurhauzo, įžiebta beveik dešimt metrų siekianti neįprasta žaliaskarė. Stebuklingus...


Sprendimas vystyti jūrinio vėjo elektrinių parką svarbus ir regiono plėtrai, ir tuo pačiu atveria galimybių vietos bendruomenėms. Parkas sudarys prielaidas pritraukti daugiau investicijų, kas sąlygos naujų darbo vietų kūrimą, viešosios infrastruktūros plėtrą ir bendro gerbūvio kūrimą. Be to, planuojama, kad artimiausių savivaldybių biudžetas bus papildytas apie 3 mln. eurų per metus ir dar...


Penktadienį vakare, klausytojams renkantis į Palangos koncertų salę pamatyti dainininko Vaido Baumilos pasirodymą, surengta trans žmonių palaikymo akcija.


Komentuodamas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ 2022 metais perduoti Turto bankui, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas įraše socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienį, gruodžio 1 dieną, teigė „turįs prisipažinti“, kad jį žinia apie VRM priklausiančių reabilitacijos centrų Palangos „Pušynas“ ir Druskininkų „Dainava“ uždarymą...


Lietuvos kurortų asociacija ir Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija praėjusį penktadienį, spalio 22 d., Birštone surengė tarptautinę konferenciją, kurioje diskutavo apie kurortų, kurortinių teritorijų ir sveikatingumo verslo stiprinimą Lietuvoje popandeminiu laikotarpiu. 


Nors penktadienį Vyriausybė paskelbė apie nuo šeštadienio grąžinamus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, panašu, kad poilsio prie jūros pasiilgusių žmonių tai neišgąsdino. Šiandienos popietę pagrindinėje Palangos gatvėje buvo galima pamatyti daugybę link jūros traukiančių žmonių.


Vasario 13 dieną Šiaulių universiteto gimnazijoje įvyko Apskritojo stalo diskusija „Ar gera būti lietuviu?“ Diskusijos metu padėkomis apdovanoti visi respublikinio rašinių konkurso „Ar gera būti lietuviu?“ dalyviai ir paskelbti nugalėtojai.  


Šio teksto pradžioje rūpi pakartoti vieno ne pirmos jaunystės buvusio „Palangos elito“ „aksakalo“ frazę: „Gerumas – ne profesija“.


Ar gera būti pensininku Lietuvoje?

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015 10 01 | Rubrika: Miestas

Spalio 1-ąją dieną minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną visuomenė yra skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas bei stengtis ugdyti jaunimo pagarbą senyvo amžiaus žmonėms. Šia proga visoje Lietuvoje, ne išimtis ir Palanga, yra organizuojami įvairūs renginiai, užsiėmimai ir veiklos, skirtos garbingo amžiaus...


Viešoji įstaiga „Palangos futbolo klubas“ ir kartu „Palangos“ komanda buvo įkurta 2010 metų pabaigoje, siekiant atgaivinti futbolą Palangoje. „Iškėlėme tikslą, kad jaunuoliai emocijas išlietų futbolo aikštėje, o ne gatvėje, kad augtų fiziškai sveiki, lavintų charakterį“, – klubo internetinėje svetainėje nurodo klubo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius