NATO atstovai Palangoje: svarbu ne tik kariauti, bet ir bendrauti su visuomene

Palangos tiltas, 2016-06-30
Peržiūrėta
1694
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NATO atstovai Palangoje: svarbu ne tik kariauti, bet ir bendrauti su visuomene

Salomėja GALDIKAITĖ

Trečiadienį Palangos gintaro muziejuje įvyko NATO pajėgų integravimo vieneto (NPIV) vado Lietuvoje Jakobo Larseno ir 13 kariškių susitikimas su visuomene, kuriame dalyvavo ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Susitikimo metu buvo pristatyti NATO pajėgų tikslai ir uždaviniai reaguojant į besikeičiančią saugumo situaciją Europoje. Taip pat svečiai atsakinėjo į susirinkusių žmonių klausimus.

Svarbu ne tik ginti, bet ir bendrauti su visuomene
NATO visiems mums asocijuojasi su taika, atvirumu bei skaidrumu. Tai susitikimo pradžioje priminė ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. „Smagu jus visus čia matyti. Mes, pamatę jus, jaučiamės saugesni, nes bendras visame pasaulyje NATO tikslas yra taika“, – susitikimą pradėjo meras.
NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadas Jakobas Sogardas Larsenas taip pat džiaugėsi šiuo susitikimu, prieš tai su visuomene pasisveikinęs lietuviškai. „Aš labai patenkintas, kad meras pakvietė ir priėmė čia. Mums susitikti su visuomene yra labai svarbu, nes nesėdime pasislėpę štabe. Susitinkame su visuomene, pristatome save, atsakome į jūsų klausimus. Neatvykome į Lietuvą pasilinksminti, atvykome rimtai dirbti“, – mintimis dalinosi vadas.

Ir pati šalis turi stengtis
Vėliau žodį apie NATO misiją, tikslus ir planus perėmė pareigūnas Marius Paukštis iš NATO pajėgų integravimo vieneto.
Kalbos pradžioje jis pristatė NATO NPIV pavadinimo ir ženklo reikšmes, kuriose, anot jo, nemažai kas užkoduota. Ženkle atsiskleidžia labai įvairūs aspektai, vienas jų – istorinis. Viduryje matomas ieties galas simbolizuoja istorinį Žalgirio mūšį, taip pat pastebimi ir Gediminaičių stulpai. Trys juostelės apačioje reiškia tris pagrindines NATO apsaugos erdves: orą, žemę ir vandenį.
Vėliau buvo kalbama apie tai, kaip iš tiesų dirba NATO ir kokie yra jos veiklos principai. Pareigūnas M. Paukštis pabrėžė, kad svarbiausia, jog pati šalis rūpintųsi savo saugumu. Tai Lietuva ir stengiasi daryti pastaruosius dvejus metus. „Ukrainos aneksija buvo šokas visam pasauliui, nes iki tol visi galvojo, kad Rusija atvira ir nuspėjama. Krymo aneksija buvo prabudimas visoms šalims. 2014 metų įvykiai Ukrainoje buvo paskutinis skambutis. 2014 metais Lietuvoje pasirodo daug straipsnių, kad kitos nepriklausomybę prarasiančios valstybės bus Baltijos. Todėl nedelsiant buvo padidintas biudžetas valstybės krašto apsaugai“, – dėstė svečias. Taip pat, anot jo, nepaprastai svarbu tai, kad sutikome kelti bendrojo vidaus produkto (BVP) procentą, skiriamą NATO. Šauktinių grąžinimas, nauja amunicija (tokia kaip nauji šarvuočiai, malūnsparniai) taip pat rodo, kad Lietuva juda gera linkme.
Taip pat susitikime dalyvavęs pulkininkas leitenantas ir vado pavaduotojas Mindaugas Petkevičius teigė, kad itin svarbus ir civilių gyventojų vaidmuo. „Transportavimas, traukiniai – nėra kariuomenės pajėgos. Visa tai priklauso visuomenei ir verslininkams. Pavyzdžiui, kariuomenėje kranininko neįmanoma paruošti, tam galimybių tiesiog nėra. Visi turėsim stengtis ir gintis kartu“, – sakė kariškis.

Visos šalys vienodai svarbios
2014 metai buvo spyris ne tik Lietuvai, visa NATO sąjunga ėmėsi veiksmų, dar labiau užtikrinančių saugumą. Tais pačiais metais, kai Rusija užėmė Krymą, NATO priėmė Velso rezoliuciją, kurios esmė užtikrinti nepertraukiamą pajėgų kūrimą NATO šalyse – oro, jūros ir sausumos erdvėse bei sustiprinti greitojo reagavimo pajėgas. M. Paukštis visiems primena, kad NATO šia rezoliucija įsipareigoja esant reikalui reaguoti per dvi dienas, pirmieji NATO būriai į neramumų židinį turėtų atvykti per 48 valandas (iki rezoliucijos priėmimo NATO kariniai daliniai tai turėdavo padaryti per 30 dienų).
NATO organizacija dar anksčiau yra pareiškusi, kad neramumų atveju tikrai gintų mūsų valstybę. M. Paukštis priminė NATO generalinio sekretoriaus žodžius jo svečiavimosi Lietuvoje metu: „Svarbiausia kolektyvinė gynyba ir tai, kad visos šalys lygios“.
Kolektyvinė gynyba pasireiškia ir tuo, kad vietiniuose štabuose dirba skirtingų šalių kariai – profesionalai. Pavyzdžiui, Lietuvos NATO pajėgų integravimo štabą sudaro 50 procentų lietuvių ir 50 procentų užsieniečių karių, kurie yra iš 14 skirtingų šalių. Jie atvyko dirbti į Lietuvą ir čia gyvena nuo 2 iki 4 metų su savo šeimomis.

Lietuvių patriotiškumas – beribis
Taip pat į susitikimą atėję žmonės nevengė pasisakyti ir svečiams užduoti įvairių klausimų. Vienas visuomenės pilietis atkreipė auditorijos dėmesį primindamas visiems skaudžią Lietuvos istoriją ir savo patirtį gyvenant tremtyje 15 metų. Dar jis pridėjo: „Dabar vyksta didžiuliai pokyčiai. Esam Europos Sąjungos nariai, NATO aljanso nariai. Džiugu matyti, kaip gerėja ir gražėja mūsų Lietuva, viską mes turim dabar. Ačiū Amerikai ir visam kariniam aljansui“.
Vadas į komentarą atsakė, kad visiškai supranta, ką Lietuvai teko patirti, nors pats gimė demokratinėje šalyje: „Mes visi žinome Lietuvos ir visos Sovietų Sąjungos istoriją. Ypač žaviuosi jūsų tautos patriotizmu, tas jausmas pas jus itin stiprus, tai ir padėjo jums iškovoti demokratiją, kuria aš tikiu.“.

Pristatė Palangą
Susitikimą pabaigė Palangos turizmo ir informacijos centro atstovas. Jis papasakojo apie Palangą, pristatė įžymiausias ir gražiausias mūsų miesto vietas, rekomendavo poilsio ir pramogų erdves svečiams. Taip pat buvo pristatyti Palangos ateities projektai.
Po šio susitikimo NATO atstovai taip pat apsilankė Palangos oro uoste bei Reabilitacijos ligoninėje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Yra ypač daug priežasčių, kodėl toks procesas kaip bituminių čerpių montavimas turėtų būti patikėtas profesionalams: visų pirma, šis darbas reikalauja specifinių žinių bei įgūdžių; antra – būtina laikytis ir tam tikrų saugumo reikalavimų; trečia – reikalinga speciali įranga ir įrankiai. Taigi, dėl visų šių aplinkybių, kur kas geresniu pasirinkimu nei...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Aktyviausias ir smalsiausias pajūrio jaunimas bei vaikai rudens pabaigtuves ir visą gruodžio mėnesį praleido turiningai, dalyvaudami verslo ir lyderystės akademijos „In corpore“ organizuotame projekte „Kuriu ir dalinuosi“, kurio metu atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, mokėsi bendrauti, žaidė, šoko ir ruošė dovanas brangiausiems žmonėms.


Palangos miesto savivaldybės atstovai praėjusį savaitgalį lankėsi Oldenburgo mieste Holšteine (org. OldenburginHolstein), kur buvo minimas seniausios Vokietijos Šv. Johano mirusiųjų ir šaulių gildijos 825 metų jubiliejus.  


Trečiadienį Palangos gintaro muziejuje įvyko NATO pajėgų integravimo vieneto (NPIV) vado Lietuvoje Jakobo Larseno ir 13 kariškių susitikimas su visuomene, kuriame dalyvavo ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Susitikimo metu buvo pristatyti NATO pajėgų tikslai ir uždaviniai reaguojant į besikeičiančią saugumo situaciją Europoje. Taip pat svečiai atsakinėjo į susirinkusių žmonių...


Birželio 29 d. Palangoje bus minimas ypatingas jubiliejus – kartu su visuomene Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai minės tarnybos veiklos 95-mečio jubiliejų. Beje, šiemet sukanka ir 25 metai nuo tos dienos, kai Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje pradėta kurti valstybės sienos apsauga.


Palangoje praėjusį savaitgalį viešėjo miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) savivaldybės atstovai: Bergeno miesto merė Andrea Kioster, Bergeno miesto prezidentas Eike Bunge, Europos Tarybos pirmininkas Bergene Matthias Ewert, Bergeno Savivaldybės specialistė ryšiams su užsieniu Monika Krahl bei kiti Savivaldybės atstovai.


Praėjusį savaitgalį Vlado Jurgučio mokykloje vyko tradicinė ir jau jubiliejinė – dešimtoji – „Sniego gniūžtės” stovykla. „Sniego gniūžtė“ – tęstinė prevencinė programa, kurios tikslas – apsaugoti bendraamžius, draugus nuo alkoholio bei kitų svaigalų, o ne gydyti jau patekusius jų priklausomybėn.


„Mokant dailės mažuosius atsakomybės lyg ir mažiau, nei dirbant su vyresniais – juk jų nereikia egzaminui ruošti. Bet juk labai svarbu – ir sunku – padaryti taip, kad jis gerai jaustųsi piešdamas, kad gerai jaustųsi kurdamas ir neprarastų noro tai daryti“, – įsitikinusi Šventosios pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų vyresnioji...


Savaitgalį viešbutyje „Palangos Juzė“ Klaipėdos apskrities nevyriausybinių organizacijų atstovai rinkosi į seminarą, kuriame kalbėta apie organizacijų bendradarbiavimą bei savanoriškos veiklos populiarinimą. Į seminarą atstovus iš Klaipėdos miesto bei rajono, Skuodo, Šilutės ir Kretingos rajonų ir Palangos sukvietė Kretingos moterų informacijos ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius