Naujiesiems išsinuomoję apartamentus įsisuko į konfliktą su šeimininke: tikina buvę užrakinti, neapsieita be policijos

Palangos tiltas, 2022-01-10
Peržiūrėta
1806
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Draugų kompanija šiuos Naujuosius metus prisimins dar ilgai. Delfi.lt nuotr.
Draugų kompanija šiuos Naujuosius metus prisimins dar ilgai. Delfi.lt nuotr.

Draugų kompanija šiuos Naujuosius metus prisimins dar ilgai. Išsinuomoję apartamentus Palangoje vilniečiai sukonfliktavo su šeimininke. Jaunuoliai skundėsi, kad moteris nuolat priekaištavo dėl netvarkos ir prašė atlyginti žalą, kai nuomos terminas dar nebuvo pasibaigęs, užsuko šildymą, ir galiausiai buvo užrakinti. Šeimininkės teigimu, jaunuoliai ją bandė apgauti, mat apsistojo daugiau žmonių, nei turėjo. Be to, šie esą triukšmavo, girtuokliavo ir pridarė žalos. Policija tą naktį vyko net du kartus, tačiau kivirčo neišsprendė.

Vietoje šešių asmenų – aštuoniese

Į Delfi kreipėsi vilnietė Deimantė, su būriu draugų nusprendusi Naujųjų metų naktį sutikti Palangoje. Per platformą Booking.com jie išsinuomojo Sodų gatvėje esančius apartamentus 6 asmenims.

Pasak merginos, butas atrodė tvarkingas, o ir kaina patraukli – 130 eurų už naktį. Nieko įtartina apartamentų skelbime jie nepastebėjo, mat ir buvusių svečių atsiliepimai – geri. Booking.com apartamentai įvertinti 8,7 reitingu, o paskutiniai du atsiliepimai – apie itin malonią ir svetingą šeimininkę. Tačiau iš pradžių atvykę tik penkiese jie susidarė visai kitokį pirmąjį įvaizdį.

„Atvykome apie 2 val. dienos. Pasitikusi šeimininkė iškart paklausė, kodėl esame tik penkiese. Pasakėme, kad vėliau atvažiuos dar vienas draugas. Ji piktai ir griežtai paklausė: „Bet tik vienas? Čia gali būti daugiausiai 6 žmonės.“ Patikinome, kad taip ir bus. Tada ji pradėjo mūsų klausinėti, ką veiksime, kur eisime ir pan.“, – pasakoja jauna moteris.

Šeimininkė gyvena tame pačiame name, tik pirmame aukšte, tad, kaip sako pašnekovė, ji visą laiką stebėjo jaunuolių veiksmus: „Kiekvieną kartą, kai išeidavome pro duris – buvome draugo pasitikti, pasiimti picų, parduotuvėje – ji išeidavo iš savo buto ir priekaištaudavo: tai vartelių neuždarėme, tai dar kas nors.“

Kaip tikina Deimantė, kompanija visą vakarą tyliai bendravo, nekėlė jokio triukšmo, per televizorių klausėsi koncerto, žaidė stalo žaidimus. Vakarop prie kompanijos netikėtai prisijungė dar du vietiniai draugai.

„Vakare atvažiavo dar du žmonės, bet jie neplanavo nakvoti, tik prisijungė prie mūsų kartu žiūrėti fejerverkų ir porą valandų jie buvo su mumis prieš išeinant į lauką, ir tai tikrai neatrodė kažkas blogai.

Apie 11 val. vakare atsidarėme alkoholinių gėrimų, ruošėmės eiti ant Palangos tilto stebėti fejerverkų. Iš namo išėjome po keturis asmenis, kad ta moteris nesikabinėtų dėl tų papildomų dviejų žmonių, kurie kelioms valandoms buvo atvažiavę pas mus. Paskutinius keturis pasigavo prie durų, pradėjo rėkti, kad mūsų daugiau, nei turėjo būti“, – prisimena ji.

Maža to, kol jaunuolių nebuvo bute, šeimininkė įėjo į vidų ir pasibaisėjo netvarka.

„Kai tik nuėjome prie tilto, gavau žinutę, kad esame paršai, labai netvarkingi, „prisikabinėjo“ prie netvarkos, aplaistytos sofos. Taigi ji palaukė, kol išeisime iš buto, jį atsirakino, pradėjo šniukštinėti. Atrodė labai keista, kai ten mūsų visi daiktai. Kokią teisę šeimininkė turi taip daryti, kol nuomos terminas nepasibaigęs? Žinoma, kad mes nesitvarkysime iškart, kai dar neišsikraustėme, susitvarkysime iki kitos dienos pietų, kai baigsis mūsų nuoma. Dar rašė, kad nebeįleis mūsų į butą pernakvoti, kad turime jai sumokėti už sofą“, – pasakoja Deimantė.

Reikalavo susimokėti

Į apartamentus jaunuoliai grįžo šešiese, tačiau negalėjo įeiti, mat durys buvo užrakintos. Tik po kurio laiko šeimininkė atidarė duris ir pareiškė – 100 eurų už sofą arba kitaip neįleis pro duris.

„Pasakėme, kad pinigai viršuje. Galiausiai mus įleido, bet atėmė raktus. Reikalavo: jei iškart nesumokėsime, iškvies policiją. Mes nenorėjome mokėti, nes sofą planavome išvalyti ryte. Tačiau policija vis tik atvažiavo, nurodė, kad iki 12 val. turime išvalyti sofą arba sumokėti šeimininkei“, – sako mergina.

Kai iš miesto grįžo likę du draugai, o du vietiniai jau planavo išeiti iš apartamentų, durys vėl buvo užrakintos.

„Kol stovėjome lauke, ji išlindo ir pradėjo rėkti: „Staigiai grįžtate į vidų arba užrakinu duris ir nakvosite lauke.“ Ji pareiškė, kad turi tokia teisę, nes ir viešbučiai nakčiai užrakina duris. Tai – visiška nesąmonė. Ji nuolat kartojo – išsiblaivyti, nors kai kurie iš mūsų buvo visiškai blaivūs. Kai pasakėme, kad kviesime policiją, nes nenakvosime lauke, galiausiai ji sutiko palikti atrakintas duris.

Kai grįžome, viduje buvo labai šalta, radiatoriai užsukti ir lediniai, nors prieš tai buvo šilti. Atrodo, kad tiesiog iš keršto, kai buvo atėjusi į mūsų butą, moteris išjungė šildymą. O elektrinis šildytuvas neveikė, buvo išjungtas, o pultelis paimtas. Raktus taip pat iš mūsų atėmė. Buvo labai pikta, nes dar norėjome išeiti į miestą, bet buvome užrakinti, neturėjome raktų ir, be to, buvo labai labai šalta. Miegojome su striukėmis“, – prisimena Deimantė.

Draugė negalėjo išeiti į darbą

Po kelių valandų jos draugei reikėjo skubėti į rytinį autobusą, mat sausio 1 d. po pietų Vilniuje jos laukė darbas.

„Susirinkusi daiktus ji norėjo išeiti, bet viskas buvo užrakinta. Lauko durys – prie pat šeimininkės buto durų, beldėmės ir šaukėme, bet niekas neatidarė. Tada kvietėme policiją, laukėme porą valandų.

Su pareigūnais kalbėjomės per užrakintas lauko duris, jie skambino šeimininkei į duris, beldėsi, bet ji neatidarė. Kadangi pavojus gyvybei negrėsė, o draugei tik reikėjo į autobusą, mums sakė palaukti: jei iki 10 val. mūsų neišleis, kviesti juos dar kartą.

Policijai sakėme, kad esame užrakinti, draugei reikia būtinai į autobusą, atjungtas šildymas, esame įkalinti, atimti raktai, bet jie kažkodėl negalėjo laužti durų. Gal ir nereikėjo laužti durų, bet keista, kad dėl šeimininkės elgesio nieko nesiims, nors kaip patys abu kartus mums sakė, namas turi nekokį įvaizdį, šeimininkė jiems žinoma, nes ne kartą yra tekę važiuoti, o moteris toliau nuomoja šį būstą“, – teigia Deimantė.

Ryte nuomininkai išvalė šampano dėmę ant sofos. Tačiau šeimininkė papriekaištavo dėl durų: „Kai sutvarkėme, tada ji pareiškė, kad sulaužėme jos duris ir dabar jau turime už jas susimokėti. Iš tikrųjų toms durims nieko nenutiko, susinervinusi draugė tik kelis kartus įspyrė ir trenkė kumščiais, kad ją išgirstų. Atrodo, tik ieškojo prie ko prikibti ir papildomai užsidirbti.“

6 draugų kompanijai Naujųjų metų naktis atsiėjo tik 130 eurų. Iš pradžių jie dar svarstė prašyti šeimininkės grąžinti pinigus, bet vėliau apsigalvojo.

„Apartamentai neblogi, tik buvo labai šalta, taigi neišsimiegojom, iš čiaupų bėgo juodas vanduo, indai nešvarūs, lipnūs, labai daug dulkių visur. Norėjome prašyti grąžinti pinigus, bet kadangi ji reikalavo dar papildomai susimokėti, tai džiaugėmės, kad bent jau to nereikėjo daryti“, – pažymi pašnekovė.

Šeimininkė: kokio velnio turiu juos laikyti?

Delfi susisiekus su apartamentų šeimininke, ji patikino, kad per prievartą uždariusių svečių nelaikė.

„Pirmiausia jie labai daug gėrė, kėlė triukšmą, laiptais vaikščiojo kas pusvalandį. Atvažiavo 8-iese, o aiškino, kad jie – šeši. Aš tik naktį, apie 3 val. užrakinau lauko duris, ir jei norės išeiti ar įeiti, kad kreiptųsi į mane. Visur prilaistyta, sofa „sudirbta“, vonioje – vėmalai. Kviečiau policiją, nes nežinojau, kaip juos nuraminti“, – prisimena Loreta.

Atvažiavo 8-iese, o aiškino, kad jie – šeši. Aš tik naktį, apie 3 val. užrakinau lauko duris, ir jei norės išeiti ar įeiti, kad kreiptųsi į mane. Visur prilaistyta, sofa „sudirbta“, vonioje – vėmalai. Kviečiau policiją, nes nežinojau, kaip juos nuraminti“, – prisimena Loreta.

Tačiau ji tikina nemačiusi pareigūnų antrą kartą: „Nemačiau policijos, nesąmonė. Ar jie kvietė, ar ne, nežinau, klauskite policijos. Bet pas mane policija nebuvo užėjusi. Buvo vienintelį kartą, kai aš pati kviečiau.“

„Viena girta mergina, kuri vos pastovėjo ant kojų, pusę 8 beldė į duris, daužė ir trankė jas, ir jas atidariau. Kas per nesąmonė, kad jų neišleidau? Kaip galiu neišleisti? Jie man čia stogą būtų „nunešę“. Aš tik į vidų jų nebeįleidau, kai buvo jų daugiau nei šeši. Užrakinau laukines duris, kad neįeitų slapta, ir buvo ramybės metas. Kokio velnio turiu juos laikyti? Galėjo ir visi eiti lauk, kodėl turiu juos laikyti“, – kalbėjo šeimininkė.

Pridarė žalos

Moteris skaičiuoja, kad jaunuoliai pridarė nemažai žalos, kurios neatlygino: „Apartamentai atrodė kaip didžiausia landynė: sofa išpurvinta, sugadino ir savo apartamentų durų spyną, lauko durys irgi stringa, neužsidaro. Ir taip jie sumokėjo minimalią kainą – 130 eurų už 6 žmones, dar norėjo sulįsti 8-iese, kai Palangoje vidutinė naujų metų nakvynė žmogui – 140 eurų. Tai – akiplėšiškumas.“

Dėl atjungto šildymo moteris taip pat nesutiko: „Jei būčiau atjungus šildymą, visame name jo nebūtų, kiti nuomininkai irgi būtų pajutę, kad šiluma atjungta. Jie buvo prasidarę langus, aš paskui juos uždarinėjau. Jie nuriedėjo laiptais, daužė sienas, galvojau, kas ten dedasi. Mano namai, todėl turiu pilną teisę įeiti. Policija man irgi sakė – jeigu jauti, kad kažkas ne taip, galima eiti ir pasižiūrėti. Atėjau pasižiūrėti dėl to, kad jie nuriedėjo laiptais, duris daužė, ką žinau – kas ten viduje dedasi. Nebuvo jokio užstato, nežinau, kaip atrodo tas butas.“

Palangiškė pripažįsta, kad konfliktinių situacijų pasitaiko su jaunuoliais.

„Su jaunimu dažniau pasitaiko tokių konfliktų. Buvo vieni atvažiavę, pasijungė kolonėlę vidurnaktį, išėjo balkone ir dainuoja, sakiau jiems, kad čia ne diskoteka, yra parašyta, kad čia vakarėliai draudžiami. Tai jie įvertino šeimininkę „5“, vien tik dėl to, kad neleidau naktį dainuoti. Bet tik su jaunimu taip, nesuprantu, koks jaunimas auga. Ir dabar lieku kalta“, – nusivylimo neslepia Loreta.

Policija vyko du kartus

Palangos m. policijos komisariato pareigūnų duomenimis, nuo paskutinės praėjusių metų dienos 21 val. iki sausio 1 d. 9 val. į visą Sodų g., Palangoje, dėl įvairaus pobūdžio pranešimų policija buvo kviesta keturis kartus.

Vienas iš jų – Naujųjų metų naktį apie 3 val. dėl galimai patalpas išsinuomojusių žmonių padarytos žalos, nurodo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Asta Kažukauskienė.

„Atvykus pareigūnams konfliktavę šalys susitarė, kad per tam tikrą laiką žala bus atlyginta. Kitas iškvietimas buvo gautas apie 5:30 val. Pranešėjas skundėsi, kad yra užrakintos paradinės durys, ir jis negali išeiti. Atvykus pareigūnams, pareiškėjas kalbėjo nerišliai, buvo neblaivus. Į pareigūnų klausimus, ar gresia pavojus gyvybei, ar reikalinga neatidėliotina pagalba, pareiškėjas atsakė neigiamai. Todėl buvo pasiūlyta palaukti ryto ir susisiekti su patalpų savininkais. Vėliau dėl šio įvykio į policiją kreiptasi nebuvo“, – komentuoja ji.

Dėl asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų, teikti informacijos apie konkretų privatų asmenį policija negali, tad pakomentuoti, kiek kartų policijai teko vykti šiuo adresu, negalėjo.

Delfi.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusius metus galima vadinti antrojo būsto įsigijimo proveržio laikotarpiu. Lietuviai pirko po antrą, trečią butą ne tik didmiesčiuose, bet ir kurortuose. Populiariausiu jų pasirinkimu buvo šalies pajūris. Tačiau kiek apsukresni ir saulės išsiilgę tautiečiai ėmė domėtis NT šiltuose kraštuose. Kaip teigia Ispanijoje NT brokeriu dirbantis Dainius Markevičius, lietuviai čia pirko ir kelis...


Draugų kompanija šiuos Naujuosius metus prisimins dar ilgai. Išsinuomoję apartamentus Palangoje vilniečiai sukonfliktavo su šeimininke. Jaunuoliai skundėsi, kad moteris nuolat priekaištavo dėl netvarkos ir prašė atlyginti žalą, kai nuomos terminas dar nebuvo pasibaigęs, užsuko šildymą, ir galiausiai buvo užrakinti. Šeimininkės teigimu, jaunuoliai ją bandė apgauti, mat apsistojo daugiau žmonių...


Buvusius poilsio namus „Zunda“ Palangoje už 1,3 mln. eurų (be PVM) įsigijusi transporto įmonė „Elveda“ ketina pastatą atnaujinti, įrengti apartamentus ir juos parduoti. „Didelę dalį pastato tikrai planuojame renovuoti, nes jis pakankamai geros būklės, o dėl kitos dalies dar vyksta diskusijos. Po to skirstysime pastatą į turtinius vienetus ir pardavinėsime kaip...


Trečiadienio, gegužės 12 d., vakarą Palangoje per kilusį konfliktą neblaivi moteris peiliu sužalojo vyrą.


Metų pabaiga tampa puikia proga susitikti bičiuliams, artimiesiems, o ir buvusiems kolegoms. Taip padarė ir buvę Palangos vandentiekininkai, sumanę suorganizuoti bendrą vakaronę. Tokį susitikimą jie surengė pirmą kartą, bet galbūt susitikti kasmet taps jų tradicija, kadangi, kaip patys pripažino, ne dažnai vienas kitą pamato.


Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, vakar ją minėjo Palangos policijos komisariato pareigūnai. Sulaukta gausybės sveikinimų profesinės dienos proga, nors renginio pradžia ir neatrodė tokia šventiška – atsisveikinta su tarnybą paliekančiu Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyresniuoju specialistu Ričardu Vinciūnu.  


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


„Palangos tiltas“ sausio 15 dienos dienos straipsnyje „Išnuomojo svetimą garažą, o pats dingo“ rašė apie sukčių, išnuomojusį ne savo garažą Medvalakio gatvėje. Palangos miesto Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Jurijus Domnenko po straipsnio paskelbimo redakcijai pranešė, kad tyrėjai ikiteisminiuose tyrimuose imasi visų...


Palangos savivaldybės Tarybos nario Tomo Juliaus Žulkaus troškimas patvirtinti bendrapartiečio, liberalsąjūdiečio Susisiekimo viceministro Arūno Štaro žmonai Nijolei priklausančio sklypų kvartalų detalųjį planą buvo toks stiprus, kad, nuo balsavimo nusišalinus net partijos bendražygiams E. Židanavičiui ir A. Dočkui, įžvelgusiems viešųjų ir privačių konfliktų...


Kurorte įsisuko nedarbo šmėkla

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 13 | Rubrika: Miestas

Sulėtėjusios ekonomikos ir finansinės krizės padarinius pajuto ne tik šalies gyventojai. Atleidimų iš darbo banga palietė ir kurorto dirbančiuosius. Palangos Darbo biržos direktorės Ritos Kivytaitės tvirtinimu, tokio srauto netekusių darbo palangiškių dar nėra buvę. Tuo tarpu vasario pirmosiomis dienomis šalies darbo biržose įregistruota apie 10,7 tūkst.ieškančių darbo asmenų ir apie 1...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius