Nuo hemorojaus, vidurių užkietėjimo ar išmatų nelaikymo niekas nemirė, bet...

Palangos tiltas, 2013-07-04
Peržiūrėta
4750
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gėda ir nemalonu. Tokius pasiteisinimus girdi  proktologas docentas Paulius Žeromskas, kai pacientų paklausia, kodėl taip ilgai kentė skausmą ir nemalonius pojūčius.
Gėda ir nemalonu. Tokius pasiteisinimus girdi proktologas docentas Paulius Žeromskas, kai pacientų paklausia, kodėl taip ilgai kentė skausmą ir nemalonius pojūčius.

Ilgai užtrunkate tualete? Turite bėdų, apie kurias garsiai nekalbama? Apie jas nedrįstate prisipažinti net gydytojui? Nuo hemorojaus, vidurių užkietėjimo ar išmatų nelaikymo niekas nemirė, bet šios problemos gyvenimą paverčia nemielu.
Gėda ir nemalonu. Tokius pasiteisinimus girdi  proktologas docentas Paulius Žeromskas, kai pacientų paklausia, kodėl taip ilgai kentė skausmą ir nemalonius pojūčius.

Keisti prietarai
„Kažkodėl žmonėms atrodo, kad prisipažinti apie kamuojančią išangės problemą – tai tas pat, kas prisipažinti, esą sergi kokia nors užkrečiama palaido gyvenimo būdo liga”, – stebisi chirurgas.
Jo teigimu, dažniausios išangės ir vidurių problemos nesunkiai įveikiamos, svarbu tiksliai nustatyti, kodėl jos užklupo.
Vidurių užkietėjimas. Tai viena dažniausių bėdų. Daugumai žmonių viduriai užkietėja dėl netinkamos mitybos, per menko fizinio aktyvumo. Jiems gali padėti tinkama dieta.
Daliai žmonių tuštinimasis sutrinka dėl psichologinių priežasčių, pavyzdžiui, išvykus iš namų, atsidūrus svetimoje aplinkoje. Tokiu atveju gali padėti laisvinamieji.
Bet yra žmonių, kuriems gali padėti tik skalpelis – jiems vidurių užkietėjimą lemia įgimta priežastis – nepakankamas nervinių ląstelių kiekis tam tikroje storosios žarnos dalyje.

Dažniausiai kamuoja
jaunas moteris

Sužinoti, ar vidurių užkietėjimą lemia žarnyno ypatumai, padeda nesudėtingas tyrimas. Jį galima atlikti bet kurioje gydymo įstaigoje, turinčioje rentgeno aparatą.
Pacientui duodama išgerti rentgeno kontrastinių žymenų – į kruopas panašių dalelių, kurios išryškėja peršvietus rentgeno spinduliais. Pirmą ir ketvirtą dieną po to daromos pilvo rentgeno nuotraukos. Taip gydytojui tampa aišku, kurioje vietoje sutrinka žarnyno turinio slinkimas.
„Tokius tyrimus galėtų paskirti ir įvertinti šeimos gydytojai. Jeigu žarnyno turinio slinkimas sutrikęs, pacientą reikėtų siųsti į specialisto konsultaciją. Tačiau šiandien toks tyrimas daromas tiktai Santariškių klinikose”, – apgailestavo P.Žeromskas.

Gali būti ženklas vėžio
Yra ir dar viena priežastis, kodėl į vidurių užkietėjimą nereikėtų numoti ranka, – tai gali būti ir ligos, pavyzdžiui, storosios žarnos vėžio, simptomas. Dažniausiai jis užklumpa vyresnio amžiaus žmones.
Hemorojus. Neretai hemorojus siejamas su vidurių užkietėjimu, nors iš tikrųjų jis atsiranda ne dėl to.
Hemorojus – išangės kraujagyslių liga. Jos išsiplečia, susidaro hemorojiniai mazgai, tuštinantis kraujuojama, mazgai iškrinta lauk.
Hemorojus nesudėtingai ir greitai išgydomas be skausmo. Kuo mažiau liga užleista, tuo lengviau ji įveikiama, tuo mažiau žmogus atitraukiamas nuo įprasto gyvenimo.
Yra keletas chirurginių ambulatorinių procedūrų, galinčių išvaduoti nuo hemorojaus. Nereikia net gultis į ligoninę – procedūrą galima atlikti poliklinikoje, ir žmogus iškart po jos išleidžiamas namo.
Hemorojiniai mazgai dažniausiai susiformuoja darbingo amžiaus žmonėms – ši bėda vargina ir aštuoniolikamečius, ir šešiasdešimtmečius.
 

Išmatų nelaikymas
Išmatų nelaikymas. Tai dar viena problema, dėl kurios gėdijamasi kreiptis į gydytojus.
Dažniausiai ši bėda kamuoja moteris, kurioms gimdymo metu plyšo tarpvietė. „Tuo metu plyšta ne tiktai makšties žiočių raumenys, bet neretai ir išangę uždarantis raumuo”, – paaiškino gydytojas.
Tokiu atveju be proktologo pagalbos išmatų nelaikymas gali varginti visą gyvenimą. P.Žeromskui teko sutikti moterį, kuri, iki patekdama pas specialistus, kankinosi 46 metus.
Ji, kaip ir daugybė šios bėdos varginamų moterų, naudojosi įklotais ir ilgai niekam nedrįso prasitarti apie suvaržytą savo gyvenimą.
Bet užteko nesudėtingos operacijos, ir moteris pasijuto kaip antrą kartą gimusi.
Šio centro specializacija – padėti pacientams, kuriems kyla problemų tuštinantis, šlapinantis, kurie patiria lytinės funkcijos sutrikimų.
„Dažnai pakanka nesudėtingos chirurginės procedūros, ir tokių pacientų gyvenimo kokybė ryškiai pagerėja. Pirmiausia, įveikiamas fizinis negalavimas. Antra, pacientai atgauna pasitikėjimą savimi, atsikrato psichologinio diskomforto, o svarbiausia – gėdos. Susitvarko net lytinis gyvenimas”, – patikino P.Žeromskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 19–25 dienomis minėdamos Tarptautinę inkontinencijos savaitę, ligonių kasos kviečia pacientus, turinčius šlapimo ar išmatų nelaikymo problemų, drąsiau kreiptis į medikus pagalbos ir primena, kokios priemonės kokiais atvejais yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.


2022 -ieji, pagal kinų kalendorių, Vandens Tigro metai, buvo tigriški – agresyvūs, plėšrūs, nešini mirtį. O ką žada pasauliui ir Palangai 2023-ieji, pagal kinų kalendorių, Juodojo Vandens Triušio metai? „Palangos tiltas“ teiravosi įvairių palangiškių, kokie įvykiai 2022 metais jų gyvenime kėlė didžiausią rūpestį ir viltį? O ko be taikos pašnekovai tikisi iš Naujųjų metų? Žinoma, visų klausėme...


Sportas vienija žmones. Nors savo kasdieniame gyvenime ir esame skirtingi, tačiau, kai žiūrime sportą, vadovaujamės tomis pačiomis nuostatomis ir turime tuos pačius tikslus. Visgi sportas retai kada siejamas su menu ir kultūra, tai – savotiška ir unikali sritis. Visgi, jeigu randame tinkamą istoriją ir tinkamą požiūrį, galima šias sritis sugretinti ir gauti neblogą rezultatą. Šį kartą...


Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Kaip ištverti karantiną? Kaip nepasiduoti nerimui ir blogai nuotaikai? Angelina Buteikienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo Palangos skyriaus anglų kalbos ir biologijos mokytoja, prisipažįsta, kad jai šie metai kol kas - labai nelengvi.


Kitaip dar vadinamas inkontinencija, šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. žmonių Lietuvoje. Pusė jų niekada neprabyla šia tema. Moterys nelaiko šlapimo du kartus dažniau nei vyrai, tačiau pastarųjų problema yra sunkiau gydoma nei moterų. Viešojoje erdvėje apie šlapimo nelaikymą beveik nekalbama, todėl su tuo susidūrę žmonės tik laikui bėgant...


Ilgai užtrunkate tualete? Turite bėdų, apie kurias garsiai nekalbama? Apie jas nedrįstate prisipažinti net gydytojui? Nuo hemorojaus, vidurių užkietėjimo ar išmatų nelaikymo niekas nemirė, bet šios problemos gyvenimą paverčia nemielu. Gėda ir nemalonu. Tokius pasiteisinimus girdi  proktologas docentas Paulius Žeromskas, kai pacientų paklausia, kodėl taip ilgai kentė...


    Dažnas lietuvis dažnai nesiryžta kalbėti apie savo ligas, o kai prasideda problemos „su antru galu“, gėdijamasi ne tik jas minėti, bet ir kreiptis pas gydytojus – pasirenkamas ignoravimo kelias. Tačiau tai yra blogiausia, ką tokiu atveju galima daryti.   Apie pilvo ir išeinamosios angos ligas „Palangos...


Važinėjant Palangos miesto gatvėmis, buvo galima pastebėti, jog dauguma šią vasarą atsiradusių    piešinių, kaip spėjama, „nuteplioti” vieno    ir to paties žmogaus rankomis – turi labai panašų braižą. ZED - štai kaip pasivadino turto niokotojas, savo „drobe“ pasirinkęs miesto namų sienas.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius