Palaimintas politikas, kuris gerai suvokia ir giliai įsisąmonina savo vaidmenį

Palangos tiltas, 2012-08-23
Peržiūrėta
832
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palaimintas politikas, kuris gerai suvokia ir  giliai įsisąmonina savo vaidmenį

Liepos 8-ąją, pagrindinę Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną, Arkivyskupas L. Bonazi, sakydamas pamokslą, paminėjo aštuonis palaiminimus politikams. Man tie palaiminimai pasirodė tokie prasmingi, kad kilo mintis juos kiekvieną paanalizuoti kuo išsamiau.

Pirmasis palaiminimas – „Palaimintas politikas, kuris gerai suvokia ir giliai įsisąmonina savo vaidmenį”.
Ar šių dienų politikas teisingai suvokia savo vaidmenį – suabejos daugelis. Su kiekviena diena blogėjantis gyvenimo lygis žemesniajai klasei ir augantis vadinamam elitui parodo, kad politikai blogai suvokia savo vaidmenį. Kiekvienas žmogus yra to paties Dievo kūrinys ir jis turi teisę į normalų gyvenimą. Kiekvienas žmogus turi tokią pačią širdį ir jausmus, kiekvienas žmogus mėgsta skaniai pavalgyti, padoriai aprengti savo vaikus, įdėti jiems skanų sumuštinį išeinant į mokyklą, kiekvienam malonu pamatyti svetimą šalį ir praleisti atostogas šiltuose kraštuose.
Deja, daugeliui Lietuvos žmonių tai įmanoma pamatyti tik televizinių šou laidų metu, kai mūsų išrinktieji politikai ir oligarchai gastroliuoja po platų pasaulį ir valgo juoduosius ikrus. Jie tikrai tuo metu nesuvokia savo politinio vaidmens ir nemąsto apie tuos, kurie juos išrinko į tas garbingas vietas ir savo kruvinu prakaitu sukaupė turtus.
Tačiau jie pamiršo, kad yra ne tik išrinktieji, bet jie yra ir tautos tarnai, o jų darbdavys yra tauta ir ta tauta vieną dieną paklaus – ką tu padarei, kad ir aš galėčiau skaniai pavalgyti ir pailsėti.
Šiandieną degalinėse kuro kainos jau visiškai artėja prie 5 litų už litrą, o mėnesio atlyginimas „pakilo“ iki 850 litų. Pensijos dar mažesnės. Ar gali tas politikas ramiai keliauti po pasaulį valgydamas ikrą, kai tauta tokioje padėtyje? Ar turi jis teisę statyti Valdovų rūmus, kai minimalus atlyginimas yra tik 850 litų? Ar turi jis teisę už milijonus remontuoti vyriausybines ir kitas rezidencijas? Ar turi teisę švaistyti europines lėšas vėjais, o ne galvoti kaip sukurti žmogaus orumą atitinkančias darbo vietas.
Kai Graikijoje pranešė, kad pensijas nuo 1650 eurų sumažins iki 1250 eurų, tai graikai su didžiausiu triukšmu išėjo į gatves, verkdami kaip reikės pragyventi iš tokios „varganos“ 1250 eurų pensijos. Pagalvojau – mūsų pensininkui duotų tokią pensiją – jo širdis neatlaikytų, nes tokių pinigų sukaupti jam reikia vos ne metų, tuo tarpu kuro kainos Graikijoje yra ne ką didesnės – benzino litras kainuoja apie 5,5 Lt, bet esu įsitikinęs, kad kiekvienas Lietuvos pensininkas sutiktų mokėti tiek už benziną, jei gautų „graikišką“ pensiją.
Lietuviai darbštūs ir taupūs žmonės, jie padarytų viską, jei politikų požiūris į žmones pasikeistų.
Šiandien vyriausybės vienas tikslas – bet kokiu būdu surinkti biudžetą. Bet ar tie būdai nėra per daug skausmingi eiliniam žmogui. Ar neatėjo laikas ir iš oligarchų paprašyti prisidėti prie Lietuvos gerovės? Gal pakaks vien per televiziją didžiuotis savo turtais? Nesakau, kad reikia iš jų atimti, bet norėčiau išgirsti ir pamatyti, ką jie padarys varganos tautos dalies labui.
Tai būtų didžiulis politinis suvokimas, – kad visi žmonės yra verti gerovės ir negalima keletui išrinktųjų gyventi jų sąskaita. Politikas privalo sukurti tokius įstatymus, kad kiekvienas žmogus jaustų norą gyventi ir dirbti vadovaujantis tais įstatymais.
Jeigu kada politikai tai įsisąmonins, tai gerovė ateis ir Lietuvoje bus visiems malonu gyventi.
Antrasis palaiminimas: „Palaimintas politikas, kuris yra patikimas kaip žmogus”, bus kituose numeriuose.

 

Pranas NORVILAS

Seimo rinkimų agitacija bus apmokėta iš partijos Tvarka ir teisingumas specialios rinkimų sąskaitos. Užsakymo nr. R004

Jūsų komentaras:

Už Jus Pranai 2012-08-27 15:34 (IP: 86.100.117.229)
Mes už Jus, tokių nuoširdžių ir atsakingų žmonių jau mažai šioje žemėje, sėkmės Jums!

Ramus 2012-08-24 11:13 (IP: 78.61.211.132)
Juokingas kandidatas :)

Taip pat skaitykite

Jau metus Lietuvoje „banguojantis“ karantinas teatralus mėgina įtikinti, kad jiems pakanka vieno vienintelio žiūrovo – visaregės kameros „akies“. Tad ir „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai kovo 27-ąją – Tarptautinę teatro dieną buvo įteikti be salėje susėdusių kolegų plojimų: ceremoniją filmuojančioms kameroms publiką atstojo laureatų...


Palanga paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 26 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 23-ąją Tauta švenčia Lietuvos kariuomenės dieną. Tądien, prieš 101 metus, t.y. 1918 metais, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritariant, tuometinis Ministras pirmininkas Aleksandras Voldemaras pasirašė įsakymą Nr.1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos taryba, o jai įsakyta formuoti pirmąjį kariuomenės pulką. Nuo tos dienos ir pradėta oficialiai kurti Lietuvos kariuomenė...


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Kurorto kultūros ir meno darbuotojai paminėjo Kultūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir meno srities darbuotojai turiningai paminėjo pasaulinę Kultūros dieną. Balandžio 14 d. Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo iškelta Taikos vėliava, o po šios ceremonijos kurorto kultūros ir meno darbuotojai išvyko į turiningą ekskursiją. Ekskursijos metu aplankyta Žemaitijos sostinė Telšiai, Alkos muziejus, Plungės...


Kaip politikas geradariu virto ne savo sąskaita  1

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2017 10 13 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Smalsumo dėlei kartais įsijungiu Rusijos kanalus ir stebiu ten vykstančias politinių debatų laidas, kurios leidžia aiškiau suvokti, kaip toli Lietuva yra pažengusi savo politine ir net bendražmogiška kultūra.


Gegužės 4-10 dienomis visi šalies dešimtokai laikė Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) egzaminus. Tikrinamos gimtosios kalbos ir matematikos žinios yra neišvengiamos nė vienam, nes iki dešimtos klasės pagrindinis mokslas šalyje yra privalomas. Visuotinai teigiama, kad rezultatai kasmet vis prastėja, o priežasčių tam ne viena, tačiau Palanga...


Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šią dieną prieš 94 metus tuometis Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Oficiali Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena penktadienį paminėta ir Palangoje.


Tai būtų trečiasis palaiminimas, pasakytas Arkivyskupo L. Bonazi liepos 8 dieną Žemaičių Kalvarijos atlaiduose. Jei nori pajusti širdyje džiaugsmą, padaryk gerą kitam. Kodėl dabar žmonės vaikšto liūdni, kiti net pikti, vengia šypsotis?


Tai antras palaiminimas politikams, kurį liepos 8-ąją, pagrindinę Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną Arkivyskupas L. Bonazi paminėjo sakydamas pamokslą. Tarnaujant sovietų armijoje, žvalgybos padalinyje, patikimumas buvo vienas iš svarbiausių vertinimo kriterijų ir vartotas tuo metu posakis – „su juo į žvalgybą galima eiti“ – gyvas yra ir šiandien. Su...


Liepos 8-ąją, pagrindinę Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną, Arkivyskupas L. Bonazi, sakydamas pamokslą, paminėjo aštuonis palaiminimus politikams. Man tie palaiminimai pasirodė tokie prasmingi, kad kilo mintis juos kiekvieną paanalizuoti kuo išsamiau.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius