Palangoje – rekordinis E. Jaškus ir pirmoji „Kuršių“ trenerio pergalė

Palangos tiltas, 2023-01-27
5752

Reivytis Alfredas - ReAl moments nuotr.

Palangos „Kuršiai“ (10-17) išgyveno dramą „7bet-NKL“ pirmenybėse.

Albertas Vilimas įsirašė pirmąją pergalę, o jo treniruojamas Palangos klubas namuose 85:79 (17:23, 30:17, 15:19, 23:20) po dramatiškos kovos paguldė „Kretingą-VR Servisas“ (10-17).

Nuo sausio vidurio vyr. trenerio postą perėmęs A. Vilimas iki šiol savo sąskaitoje turėjo dvi nesėkmes – prieš „Šilutę“ ir Mažeikių „M Basket“.

Asmeninius rekordus pagerino Ernestas Jaškus, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 32 taškai (5/8 dvit., 4/9 trit., 10/12 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 38 naudingumo balai.

32 taškai ir 38 naudingumo balai – aukščiausi 22-ejų kauniečio pasiekimai. Iki šiol „7bet-NKL“ jam pavyko pasižymėti su 27 taškais ir 29 naudingumo balais. Abu pasiekimai buvo užfiksuoti praėjusiame sezone.

Iki ilgosios pertraukos palangiškiai susikrovė trapią 7 taškų persvarą (47:70), tačiau Rytis Zabita trečiajame kėlinyje išlygino rezultatą (56:56).

Ketvirtojo kėlinio viduryje svečiai iš Palangos vėl atstatė turėtą pranašumą (74:67), bet likus kiek daugiau nei minutei rezultatą galėjęs išlyginti Maksymas Lutsenko pataikė tik vieną iš dviejų baudų (79:80).

Vėliau Martynas Mažeikas prametė abi baudas ir tritaškį, Arūnas Rimkus nepataikė dvitaškio, Raidas Nacius suklydo, o treneris Arimantas Mikaločius galiausiai užsidirbo techninę pražangą ir kretingiškiai turėjo pripažinti Palangos komandos pranašumą.

Kretingos komandai Martynas Mažeika per 32 minutes pelnė 25 taškus (6/7 dvit., 1/7 trit., 10/17 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

„Kretinga-VR Servisas“: Martynas Mažeika 25 (6/7 dvit., 1/7 trit., 10/17 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 27 naud.), Raidas Nacius 14 (3/10 dvit., 2/6 trit., 8 atk. kam., 6 kld.), Modestas Jurkaitis 11 (4/8 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam., 8 rez. perd.), Rytis Zabita (4/7 dvit., 11 atk. kam.) ir Maksymas Lutsenko (2/6 trit.) po 9.

„Kuršiai“: Ernestas Jaškus 32 (5/8 dvit., 4/9 trit., 10/12 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 blok., 5 kld., 38 naud.), Zacaree Owensas 20 (6/14 dvit., 5/6 baud., 5 rez. perd., 4 per. kam., 5 kld.), Tadas Kararinas 15 (2/3 trit., 5 atk. kam.), Justinas Youngas 9 (4/4 dvit., 6 atk. kam., 4 blok.).

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Jono Šliūpo muziejus tęsia renginių, aktualizuojančių kuršių kultūros palikimą, ciklą, kuris skirtas šiuo metu veikiančiai vieno eksponato parodai „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“.

Henrikas Lubinas debiutavo vyriausiojo trenerio poste, o jo treniruojami Palangos „Kuršiai“ (8-15) nutraukė šešių pralaimėjimų seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse.

Palangoje atidaryta naujoji „Bottlery“ parduotuvė. Tai – pirmoji lietuviško mažmeninio prekybos tinklo parduotuvė mieste, taip pat pirmoji, savo veiklą pajūrio kurorte vykdysianti ištisus metus.

22-ąsias be pertraukų Palangoje vykstančias „Aurum 1006 km lenktynes“ nušvietė rekordinis 145 Lietuvos ir užsienio šalių žurnalistų būrys.

Gruodžio 22 dieną žymus regiono krepšinio treneris Stasys Ruzgaila švenčia 95 jubiliejų. Ta proga gruodžio 26 dieną 15 val. Palangos sporto arenoje organizuojamos rungtynės PALANGA – KRETINGA, į kurias kviečiame visus trenerio auklėtinius ir visus Kretingos ir Palangos gyventojus neabejingus krepšiniui. Ši sporto šaka trenerio S. Ruzgailos dėka įleido...

Palangos Botanikos parkas atveria naujas praeities atodangas – šią savaitę archeologai rado tris XII amžiaus kuršių gyvenvietes, aptiko retų radinių. Kuršių gyvenvietės aptiktos atsitiktinai – pradėjus tvarkyti Botanikos parko inžinerinius tinklus. Klaipėdos Universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto studentams atkasant sluoksnelį po sluoksnelio, pasirodė, kad vos...