Palangos miesto Tarybos Antikorupcijos pirmininkas Domininkas Jurevičius: „Žmonės į mus kreipiasi, vadinasi, dirbame“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-11-10
Peržiūrėta
2539
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Domininkas Jurevičius
Domininkas Jurevičius

Palangos miesto Tarybos narys, Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkas Domininkas Jurevičius nesureikšmina kai kurių komisijos narių priekaištų, kad komisijos veikla – formali, „popierinė.“ „Jei tai tikras, o ne menamas oponentas, jis ir ji paklaustų ir pasidomėtų pats ar pati, diskutuotų. Iniciatyvos teisė visiems numatyta įstatymuose. O jei žmonės į mus kreipiasi, vadinasi dirbame,“ – D. Jurevičius sakė „Palangos tiltui.“ 

Kokias konkrečias priemones Savivaldybėje pernai ir šiemet įvykdėte kaip Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkas?

–Mano, kaip Palangos miesto savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininko, pareiga organizuoti komisijos posėdžius, nagrinėti ir vertinti gaunamą įvairių šaltinių informaciją ir teikti ją komisijai svarstyti. Per nepilnus du metus įvyko 5 Komisijos posėdžiai. Siekdamas, kad būtų vykdomi korupcijos prevencijos teisės aktų reikalavimai, peržiūrėjau visų biudžetinių įstaigų ir savivaldybės kontroliuojamų įmonių internetines svetaines, bendravau  su vadovais, kurių buvo paprašyta, kad informacija apie atsakingus asmenis už korupcijos prevenciją būtų skelbiama viešai, kaip ir nuorodos apie galimybę kur ir kam pranešti apie galimus korupcinius veiksmus, kad būtų sudarytos atitinkamos programos. Vykdoma šių veiksmų kontrolė. 

Taip pat seku viešą informaciją, reaguoju į gyventojų pastabas, siūlymus, juos sisteminu ir tik tuomet  teikiu Komisijai. Tokiu būdu praėjusiais metais, kartu su Palangos miesto savivaldybės tarybos ir šios Komisijos nare Elena Kuznecova, gavę informaciją iš gyventojų ir įvertinę viešus pasisakymus žiniasklaidoje dėl daugiabučių namų kiemų infrastruktūros sutvarkymo eiliškumo ir tvarkos bei galimos korupcijos šioje srityje, parengėm pasiūlymą Savivaldybės administracijai parengti  tvarką daugiabučių namų kiemų infrastruktūros sutvarkymui ir pateikėm svarstyti Komisijai. Į posėdį buvo pakviesti Savivaldybės specialistai. 

Komisija vieningai pritarė pasiūlymui ir rekomendavo Administracijai tai atlikti. Ši tvarka parengta, sprendimo projektas jau užregistruotas ir bus pristatytas artimiausiame  Komisijos ir Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje, tad siekis sumažinti korupcijos riziką šioje srityje bus įgyvendintas. Paskelbus šią Tvarką viešai, gyventojai žinos, kaip bus galima įgyvendinti kiemų infrastruktūros pagerinimo darbus. 

Vadovaujantis Tarybos Reglamentu, nuo pirmojo šių metų Komisijos posėdžio nekart jos narius, kolegas Tarybos narius bei visuomenės atstovus kviečiau ir raginau dalyvauti rengiant 2021-2023 metų Palangos miesto savivaldybės korupcijos prevencijos programą, teikti pasiūlymus dėl korupcijos prevencijos bei priemonių plano. Deja, aktyvumo nesulaukėme: Reglamento nustatytu laiku negauta nei vieno pasiūlymo.

Taip pat įvertinus viešai paskelbtą informaciją ir gavus suinteresuoto fizinio asmens prašymą, Komisijoje nagrinėtas klausimas, susijęs su Molo gatvės investiciniais projektais. Tačiau man kartu su kolege Elena Kuznecova nuvykus į vietą ir pradėjus aiškintis dėl infrastruktūros sutarčių sudarymo ir vieno investuotojo sudarytos sutarties nevykdymo, kilo abejonių ir neaiškumų. Dėl šių ir kitų objektų infrastruktūros sutarčių kreiptasi į Kontrolės komitetą ir šiuo metu Kontrolės ir audito tarnyba atlieka teminį auditą.

Siekdamas patobulinti savo žinias korupcijos prevencijos srityje kaip Komisijos pirmininkas buvau pakviestas ir dalyvavau Generalinės Prokuratūros, STT ir FNTT bendrame seminare, kurio vienas pagrindinių klausimų buvo informacijos apie galimą korupciją ar jos apraiškas rinkimas bei pranešėjų apsaugos organizavimas ir įgyvendinimas. Su seminaro medžiaga supažindinau Komisijos narius, informaciją apie padėtį šiuo klausimu Palangoje pateikė Juridinio ir personalo skyriaus vyresnioji patarėja Narine Danijelianc.

Kaip ir visoms gyvenimo sritims, be abejonės, įtakos veiklai šiuo metu turėjo ir paskelbtas karantinas, ir pandemijos reikalavimai, ir apribotas tiesioginis bendravimas.

Atkreipiu dėmesį, kad Palangos miesto savivaldybės Antikorupcijos komisijos posėdžių protokolai ir Komisijos pirmininko ataskaita yra viešai prieinami savivaldybės  interneto svetainėje www.palanga.lt.

Kokios praktikos jums, korupcine prasme,  Savivaldybėje kelia susirūpinimą?

–Man asmeniškai labiau rūpi tai, kas kelia nerimą gyventojams, kokiose veiklos srityse jie įžvelgia galimai korupcijos elementus, jaučia didžiausią nusivylimą ar net nepasitikėjimą valdžia. Ne visi apie tai atvirai šneka, tačiau gaunama informacija leidžia šiandien kalbėti ir labiau išskirti kai kurias Savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vykdomas funkcijas. Tai ir ne visai aiškūs projektų derinimai, jų atmetimo motyvai ir kriterijai, atsirandantys kai kurie galimai pertekliniai reikalavimai, neaiškūs kriterijai sudaryti infrastruktūros sutartis ir sudarytų sutarčių priežiūra, nėra aiškus ir vandens telkinių apsaugos zonų dydžių nustatymas, ir kt. Dirbame prie šių klausimų, analizuojame informaciją.  

Ką atsakytumėte į oponentų pastabą, kad Antikorupcijos komisijos, ir jūsų, kaip jos pirmininko, veikla yra formali ar jos visai nėra?

–Jei tai tikras, o ne menamas oponentas, jis paklaustų ir pasidomėtų pats, diskutuotų. Iniciatyvos teisė visiems numatyta įstatymuose. O jei žmonės į mus kreipiasi, vadinasi dirbam. 

Kokių priemonių ėmėtės reaguodamas į STT pastabas dėl kultūrinių dalykų Savivaldybėje?

–Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikus korupcijos rizikos analizę ir įvertinus Klaipėdos, Palangos miestų ir Neringos savivaldybių veiklą finansuojant kultūros ir meno projektus bei kitus tokio pobūdžio renginius, kartu su Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene Kultūros skyriaus vedėju Robertu Trautmanu ir kitais darbuotojais aptarėm pateiktų rekomendacijų vykdymą, apie kurių įgyvendinimą informacija bus pateikta artimiausiame Komisijos posėdyje. Visa informacija apie rekomendacijų vykdymą STT pateikta atitinkamais terminais. 

 

.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Gruodžio 9 dieną minima Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta kovos su korupcija problemoms spręsti, atkreipti visuomenės dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


„Taip atrodytų naujoji būsimų savivaldybių valdžia, jei tokią įstatymo pataisą  palaimintų Seimas,“ – savo Facebook paskyroje įrašą antradienį, vasario 22 d., paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos miesto Tarybos narys, Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkas Domininkas Jurevičius nesureikšmina kai kurių komisijos narių priekaištų, kad komisijos veikla – formali, „popierinė.“ „Jei tai tikras, o ne menamas oponentas, jis ir ji paklaustų ir pasidomėtų pats ar pati, diskutuotų. Iniciatyvos teisė visiems numatyta įstatymuose. O jei žmonės į mus kreipiasi, vadinasi dirbame,“ –...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius