Planai įvesti įvažiavimo mokestį – atidėti, „pagalvės“ mokestis augs triskart

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015-11-26
Peržiūrėta
1537
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Planai įvesti įvažiavimo mokestį – atidėti, „pagalvės“ mokestis augs triskart

Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje Lietuvoje“, – sako Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Ne atsisakoma, o nukeliama į 2017 metus
Vis tik Palangos miesto Tarybos narys Tomas Julius Žulkus tvirtina, jog 5 eurų įvažiavimo mokesčio tikrai nežadama atsisakyti, tiesiog sprendimas perkeliamas 2017 metams. Tad, politiko manymu, neteisingai skleidžiama nuomonė ir yra nepagrįstas aplinkinių miestų džiaugsmas, jog įvažiavimo mokesčio nebeliks.
„Įvažiavimo mokesčio darbo grupė įtemptai dirba. Tačiau pradėjus rengti mokesčio technines sąlygas, supratome, kad neįmanoma bus administruoti mokesčio, tai yra nuskaityti automobilio numerius, automobiliui nesustojus, kas apsunkina visą rinkliavą. Šiuo metu siekiame koreguoti įvažiavimo į miestą schemą“, – sakė T. J. Žulkus.
Anot jo, suplanuota daryti kontrolę išvažiuojantiems automobiliams – stabdyti tuos, kurie bus nesusimokėję, o tam reikės įrengti papildomas juostas ar aikšteles. „Reikia, kad būtų įrengta sistema, jog skaitmeniniu būdu užfiksavus, kad mokestis nesumokėtas, automobilis būtų nukreipiamas į papildomą juostą, kurioje stovėtų rinkliavų automatas“, – pabrėžė miesto politikas.
Sumanius įgyvendinti šią idėją, anot J. T. Žulkaus, susidarė kur kas didesnės investicijų ir laiko sąnaudos įvažiavimo mokesčio įvedimui nei buvo numatyta. „Tiesiog tapo nebeįmanoma spėti idėją įgyvendinti techniškai“, – prisipažino Tarybos narys.
Jis teigė, kad ne Palanga nespėja, o nespėtų tie, kas laimės konkursą. „Pirma reikia parengti tinkamas technines sąlygas, suprojektuoti, įgyvendinti. Nekalbame apie paprastą sistemą tik su užkarda ar paprastute kamera – atsirado kur kas didesnių infrastruktūrinių ir technologinių dalykų“, – sakė T. J.Žulkus.
Pasak jo, ypač sunku, regis, bus išieškoti mokesčio iš tų, kurie jo nemokės. „Planuojame, kad nesumokėjusiems būtų taikomi įspėjimai, rašomi pažeidimo protokolai, su piktybiškais kurorto svečiais greičiausiai būtų aiškinamasi teismuose, į ką tai pavirstų? Dėl šios priežasties ir stengiamės padaryti kuo efektyvesnę ir paprastesnę mokesčio administravimo tvarką“, – sakė T. J. Žulkus.
Kol nerasti visi techniniai sprendimai, mokesčio įvedimas yra atidedamas. Kol kas paliekama galioti sena tvarka – bus ir toliau renkamas „pagalvės“ mokestis. Jei Taryba pritars dar iki metų pabaigos, jį žadama didinti net tris kartus – nuo 0,30 euro centų iki 1 euro. T. J. Žulkus šį siūlymą vertina teigiamai: „Dabartinis mokestis po euro įvedimo nėra adekvatus. Palyginti su kitais miestais, Palangoje jis buvo per mažas ir labiau simbolinis“.

Didesnis „pagalvės“ mokestis – Palangos infrastruktūrai gerinti
Palangos miesto Rinkliavų skyriaus vedėjos Žanetos Žulkuvienės duomenimis, šiuo metu Palangoje „pagalvės“ mokestis yra pats mažiausias iš visų šalies kurortų, kuriuose taikomas šis mokestis. Juo labiau, kad kiekvienais metais nuo „pagalvės“ mokesčio įvedimo Rinkliavų skyriui teko susidurti su nesąžiningais kurorto svečiais: „Visada buvo asmenų, kurie sąžiningai moka šią rinkliavą, bet yra ir tokių, kurie pateikia deklaracijas, bet rinkliavos nesumoka. Yra tokių, kurie nepateikia net deklaracijos“.
Rinkliavų skyriaus užduotis – priminti šios rinkliavos nesumokėjusiems, tačiau, pasak Ž. Žulkuvienės, būna tokių atvejų, dėl kurių tenka kreiptis į teismus dėl pinigų išieškojimo, nes deklaruojamos nemenkos sumos, o „pagalvės“ rinkliava nesumokama.
Įvedus įvažiavimo mokestį, „pagalvės“ mokestis bus panaikintas visiškai – įvažiavimas bus apmokestintas tik tris mėnesius, t. y. nuo birželio 1 iki rugsėjo 1 dienos. „Dvigubo mokesčio tikrai nebus“, – tikino Ž. Žulkuvienė.
Šiemet „pagalvės“ mokesčio kurorte jau surinkta apie 200 tūkst. eurų. Ši suma yra gerokai mažesnė, nei surinkta tuo pačiu metu pernai. „Kalti, ko gero, gan prasti šios vasaros orai. Kitas dalykas, kaip minėjau, ne visos įstaigos geranoriškai moka“, – pažymėjo valdininkė.
Padidinus „pagalvės“ mokestį iki 1 euro už Palangoje praleistą naktį, skyrius tikisi surinkti apie 600 tūkst. eurų per metus.
Kurorto valdžia tikisi, kad triskart padidinus „pagalvės“ mokestį bus galima daugiau investuoti. Kitais metais už surinktus pinigus norima įrengti gėlo vandens čiaupus užkopyje, prie paplūdimių, kad žmonės grįžę iš pliažo galėtų nusiplauti kojas, rankas. Taip pat būtų daugiau investuojama į kurorto, jo renginių, vykdomų skrydžių į Europos miestus iš Palangos oro uosto reklamą, Šventąją.

Įvažiavimo mokesčio idėja tikrai nelaidojama
Kad 5 eurų įvažiavimo mokestis nepanaikinamas, o tik atidedamas, patvirtino ir Tarybos narys Dainius Želvys. Tarybos sprendimas dėl tokio mokesčio, politiko teigimu, priimtas, jau numatytos pagrindinės gairės. Sprendimas dėl įvažiavimo mokesčio, anot jo, bus taisomas. „Darbo grupė nebuvo apmąsčiusi visų plonybių. Buvo prieita prie išvados, jog įvažiuojant į miestą galima kontroliuoti įvažiuojančiuosius nestabdant automobilio, o išvažiuojant, tam tikrose vietose eismas būtų stabdomas ir nukreipiamas, kad išvažiuojantieji būtų identifikuojami, sumokėtas mokestis ar ne, – sakė D. Želvys. – Išvažiuojant bus vykdoma papildoma kontrolė ir dėl užsienio – Rusijos, Baltarusijos piliečių“.
Buvo numatyta, jog iki šiol jau turėjo būti paskelbtas konkursas atrinkti įvažiavimo mokesčiui reikalingos technikos montuotoją ir administratorių. „Nespėta visko padaryti laiku, o kur dar reikalingas laikas tokio konkurso galimam apskundimui, techninių dalykų įgyvendinimui ir panašiai. Planuota, kad sausio mėnuo turėjo būti galutinė apskundimo data, po kurios būtų likę keturi mėnesiai pačiam techniniam įgyvendinimui. Akivaizdu, kad to padaryti nebespėjama“, – pabrėžė D. Želvys.
Jis teigia, jog po diskusijų atsirado svarstymų, jog būtų taikomos tam tikros lengvatos arba kas išvis būtų atleistas nuo įvažiavimo mokesčio. „Konkrečiai kalbant, svarstoma dėl Kretingos rajono mokinių, besimokančių Palangos mokyklose. Galvojama ir apie tuos Kretingos rajono gyventojus, kuriuos aptarnauja Palangos gydymo įstaigos, – sakė miesto Tarybos narys. – Kalbant apie Šventąją, galvojama apie mažesnį mokestį arba visišką jo nebuvimą. Juo labiau, kad yra tranzitinis kelias, kurį kontroliuoti techniškai būtų labai sudėtinga. Vis dar ieškoma visiems kuo patogesnių kompromisų“.
Padidinti „pagalvės“ mokestį, anot jo, buvo nuspręsta pasitarus su šalies kurortų asociacija. D. Želvio duomenimis, visi kurortai jau yra įvedę 1 euro mokestį, o Palanga buvo vienintelis kurortas, iki šiol nustatęs 1 lito mokestį.

Įvažiavimo mokesčiui pritaria ne visa Taryba
Tarybos narys Eimutis Židanavičius 5 eurų įvažiavimo mokestį vadina „ydingu ir iki galo tinkamai neparuoštu“. „Visas sprendimo projektas – kažkoks kratinys. Akivaizdu, kad ateinantį sezoną šis mokestis dar nebus taikomas. Kad techniškai būtų įgyvendintos visos sąlygos, jog apmokestinimo sistema veiktų jau nuo 2016 metų birželio – nerealu“, – sakė Tarybos narys.
Pasak Tarybos nario, įvažiavimo mokestis – itin nepalankus verslui. „Palangos valdžia turi traukti poilsiautojus ir daryti taip, kad jie Palangos verslininkams paliktų pinigus savanoriškai, o ne priverstinai“, – įsitikinęs politikas.
 

Jūsų komentaras:

grezu.... 2015-11-29 19:26 (/ / IP: 78.57.226.210)
koki ten graba pastate vietoj Lenino?

vo 2015-11-29 10:18 (l / IP: 78.57.226.210)
kaimieciai istate ragus ,,kulturos sostiniai""

geeeda, nenuplausiesi 2015-11-29 10:17 (p / IP: 78.57.226.210)
poduska kainoos 5jewrus,,,,, vel ir vel,,,,, golovokruzenijus po rinkimu. rob co chcesch, vaitkeevicia

geeeda, nenuplausiesi 2015-11-29 10:14 (p / IP: 78.57.226.210)
poduska kainoos 5jewrus

geeeda 2015-11-29 10:14 (p / IP: 78.57.226.210)
poduska kainoos 5jewrus

vania 2015-11-28 08:40 (, / IP: 78.57.226.210)
obezjana ci, ci ,ci obosrala kirpici

jeee mere, mere 2015-11-27 09:32 (l / IP: 78.57.226.210)
,,eisim broliukai sikti kopustu""/ tautosaka/

Taip pat skaitykite

Nepavykus šiam sezonui įvesti miesto įvažiavimo mokesčio, Palangos valdžia nuo šių metų balandžio 1 dienos padidino „pagalvės“ mokestį iki vieno euro už kiekvieną praleistą parą viešbutyje ar privačiame sektoriuje. Miestas taip tikisi sužerti daugiau pinigų į miesto biudžetą kurorto infrastruktūrai gerinti, bet kaip parodė „Palangos tilto“...


Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje...


Palangos miesto taryba apsisprendė – nuo kitos vasaros kurorto svečiams, apsistojusiems Palangos apgyvendinimo įstaigose, nebereikės mokėti vadinamojo „pagalvės“ mokesčio. Taip siekiama į kurortą privilioti daugiau svečių bei parodyti, kad Palanga turi ką jiems pasiūlyti ne tik vasarą, bet ir visus metus.


Nuo 2015-2016 mokslo metų planuojama mokiniams įvesti brandos darbą, kuris turėtų mokyklinio egzamino statusą. Tokia idėja jau buvo kilusi 2008-aisiais, tačiau tyliai „nugeso“. Tuo tarpu Palangos senojoje gimnazijoje panašius darbus moksleiviai atlieka nuo 1999-ųjų – tiesa, ne abiturientai, o trečiosios gimnazijos klasės mokiniai. Tad šios ugdymo įstaigos...


Nuo vasaros sezono pradžios įsivedusi naują rinkliavą už naudojimąsi kurorto infrastruktūra – vadinamąjį „pagalvės” mokestį – Palanga gali ramiai atsipūsti. Planuotasis surinkti pusė milijono litų jau įplaukė į miesto biudžetą, o iki metų pabaigos tikimasi surinkti dar apie 100 tūkst. Lt. O kitą sezoną šios rinkliavos kurorte gali nelikti.


Rūta STANIULYTĖ Iki liepos 15 dienos buvo galima deklaruoti nuo birželio mėnesio įsigaliojusią rinkliavą, kitaip tariant, „pagalvės mokestį“, už birželio mėnesį. Savivaldybės duomenimis, savivaldybės biudžetas papilnėjo 78 275 litais. Birželį rinkliavą deklaravo apie 500 kurorto juridinių ir fizinių asmenų. Kurorto vadovai pripažįsta, kad tai toli gražu ne visi...


Prasidėjus vasarai, apgyvendinimo sektoriaus atstovai dar negali pasigirti poilsiautojų antplūdžiu. Tradiciškai Palanga papilnėja nuo birželio pabaigos, liepos pradžios. Nors šiemet nuogąstauta, kad turistų norą aplankyti kurortą prislopins įvestas vadinamasis pagalvės mokestis, tačiau praktika bent jau kol kas rodo ką kitą.   Teko aiškinti...


Palanga įvedė pagalvės mokestį – 1 Lt parai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 07 | Rubrika: Miestas

Nuo birželio poilsiautojai, apsistosiantys Palangoje, mokės rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra – po vieną litą už kiekvieną nakvynę. Sprendimą miesto Taryba ketvirtadienį priėmė vienbalsiai. Taip miesto valdžia tikisi Palangos biudžetą dar šiemet papildyti maždaug 600 tūkst. litų.


Palanga mina Druskininkų pėdomis – labiau patrauklų, bet sunkiai įgyvendinamą įvažiavimo į kurortą mokestį, brandintą savivaldybėje ne vieną mėnesį, ko gero, pakeis pagalvės mokestis. Jei savivaldybės Taryba mėnesio pabaigoje jį patvirtins, kiekvienas miesto svečias, nuo birželio 1-osios apsigyvenęs kurorte, turės mokėti 1 lito pagalvės mokestį už kiekvieną Palangoje praleistą parą....


Panašu, jog aktyviai siekiant tikslo, jį būtinai ir pasieksi. Taip nutiko ir palangiškiui Viliui Gedgaudui, po „ilgos kovos“ išvijus neteisėtą mokestį. Nuo 2009 metų S.Kulikauskienės įmonės bendrosios praktikos gydytojo centras taikydavo mokestį, įvardintą kaip „Kompensavimo mokestis“, atvykusiam pacientui kartą per mėnesį kompensuoti paslaugoms, už kurias, kaip tvirtinama, nemoka ligonių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas