Raudona kortelė Palangos politikei S.Grigorian: reitingų vaikymasis – ne priežastis sumenkinti visų trenerių darbą

Palangos tiltas, 2022-04-06
Peržiūrėta
1619
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Raudona kortelė Palangos politikei S.Grigorian: reitingų vaikymasis – ne priežastis sumenkinti visų trenerių darbą

Tenka apgailestauti, kad kai kurie Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai vardan savo politinių reitingų kaip neginčijamą faktą pateikia iš nuogirdų sukurptą nuomonę, kuri grindžiama vienu „postu“ socialiniuose tinkluose ir vienu laišku. Mes suprantame, jog į Palangos jūrą žvelgiant pro sostinės pastato langą daugiau kaip 300 km atstumu, nėra sudėtinga kurti istorijas. Tačiau mums nepriimtina ir nesuprantama, kaip galima taip neatsakingai ir nepagrįstai lengva ranka sumenkinti viso Palangos sporto centro reputaciją, mūsų – visų Palangos sporto centro trenerių – kruopštų ir nuoseklų darbą bei mūsų auklėtinių sportinius pasiekimus. Kasdienės įtemptos treniruotės su auklėtiniais, vaikų ir trenerių pastangos siekti kiek įmanoma geresnių sportinių rezultatų, savaitgaliai, praleisti ne su šeima, o varžybose, mūsų Centro auklėtinių dalyvavimas Lietuvos rinktinių sudėtyje, medaliai ir taurės – visa tai „nurašoma“, sumenkinama ir, pasirodo, tėra verta apibūdinti vienu žodžiu „chaosas“. 

Tenka apgailestauti ir stebėtis, kad Vilniuje gyvenanti, bet Palangos miesto savivaldybės tarybos nare esanti Svetlana Grigorian nė karto nesusitiko su visais Palangos sporto centro treneriais ir niekaip kitaip nei išsamiau domėjosi, nei bandė pasiaiškinti dėl mūsų įstaigos veiklos ar tiesiog pasidomėti tuo, kaip mums sekasi. Tačiau tai nesutrukdė politikei spaudoje pateikti savo kategorišką, nedviprasmišką ir, jos manymu, galimai sensacingą nuomonę.

S.Grigorian prieš kurį laiką spaudoje pasirodžiusiame straipsnyje „Chaosas Palangos sporte“ teigia, jog Palangos miesto savivaldybės tarybos kovo 10 dienos posėdžio išvakarėse miesto tarybos narius pasiekė Palangos sporto centre dirbančio futbolo trenerio Marselio Balasanovo laiškas dėl situacijos sporto centre. Be viso kito, politikė akcentuoja ir bando įtikinti, jog neva Palangos sporto centre minėtas treneris yra ne tik nevertinamas, bet ir patiria mobingą. Anot jos, reiškinys, vadinamas mobingu, pasireiškia ilgalaikiu psichologiniu teroru, kurį vadovas ar grupė darbuotojų vykdo prieš vieną ar kelis asmenis.

Mes, Palangos sporto centro treneriai, apgailestaujame, jog Palangos miesto savivaldybės tarybos narė situaciją šalies ir Palangos sporte mato tik taip: „Sporto bendruomenė – už borto“, „Lietuvos sporto bedugnė“, „Chaosas Palangos sporte“. Tai publikacijų, kurių autorė yra S.Grigorian, pavadinimai.

Laišką miesto tarybai parašęs Marselis Balasanovas yra vaikų futbolo klubo „Gintaras“ vadovas ir treneris, tuo pat metu  jis dirba ir Palangos sporto centre antraeilėse pareigose. M.Balasanovas Sporto centre treniruoja apie 50 vaikų. Savo iniciatyva treneris skatina ir nukreipia šiuos Sporto centro auklėtinius vėliau kartu su dar apie 50 ar 60 vaikų papildomai lankyti ir privačias treniruotes jo privačiame futbolo klube „Gintaras“. Čia už užsiėmimus vaikų tėveliams tenka nemažai mokėti ir šio klubo treneriams, ir už treniruotėms reikalingas sporto bazes, transportą ir kt.

Kovo 9 d. Palangos sporto centras pasiūlė FK „Gintaras“ pratęsti bendradarbiavimo sutartį. Be kita ko, Sporto centras įsipareigojo savo auklėtiniams, kurie yra mūsų įstaigos mokinių registre ir kurie papildomai lanko FK „Gintaras“, nemokamai suteikti transportą vykti į Lietuvos futbolo federacijos organizuojamas sporto varžybas, futbolo aikštę oficialioms varžyboms adresu Sporto g. 3 (miesto stadionas) bei sporto salę oficialioms rungtynėms šaltuoju metu laiku nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d.

Tačiau šios ir kitos bendradarbiavimo sutarties sąlygos sukėlė didžiulį FK „Gintaras“ vadovo nepasitenkinimą, po kurio prasidėjo ištisa baudinių kruša į Palangos sporto centro vartus, pasitelkiant ir miesto tarybą, ir tikrinimo funkcijas atliekančias valstybines institucijas, ir žiniasklaidą.

Štai kaip minėtas sutarties punktas turėtų atrodyti M.Balasanovo akimis: Sporto centras turi priimti į įstaigą visus FK „Gintaras“ auklėtinius, t.y. daugiau kaip 100 vaikų, nepriklausomai nuo to, iš kokių miestų jie atvyksta, suteikti jiems nemokamai transportą vykti į varžybas, nemokamai futbolo aikštę oficialioms varžyboms bei treniruotėms bei nemokamai sporto salę varžyboms ir treniruotėms šaltuoju metu laiku.

Taip pat M.Balasanovas pageidauja, jog Sporto centro transportu nemokamai į varžybas vyktų ne tik mūsų įstaigos, bet ir jo klubo treneriai. Be to, kad visi klubo treneriai, o jų yra šeši, galėtų nemokamai naudotis Sporto centro baze ir čia vykdyti savo treniruotes.

Tuo pat metu FK „Gintaras“ nesutinka, kad skelbiant informaciją apie rezultatus viešojoje erdvėje komandos pavadinimas būtų pristatomas kaip Palangos sporto centro komanda FK „Gintaras“. T.y. sporto bazės, transportas ir kitos išlaidos – biudžetinei įstaigai, o pasiekimai ir laurai – futbolo klubui „Gintaras“. 

Akivaizdu, jog M.Balasanovas taip bando spręsti savo privataus klubo reikalus, tarp jų ir finansinius, Palangos savivaldybės biudžeto sąskaita ir nenori sutikti su tuo, kad tai ir negalima, ir neįmanoma, ir neteisėta. Kitaip tariant, privataus vaikų futbolo klubo „Gintaras“ vadovas M.Balasanovas bando vystyti komunizmo teoriją, jog niekas, niekam ir niekaip neturi kainuoti, tiksliau gali kainuoti, bet ne jo klubui, o biudžetinei įstaigai Palangos sporto centras, dar tiksliau – Palangos miesto savivaldybės biudžetui. Tačiau komunizmo apraiškos jo paties privačiame klube nebūtų plėtojamos – klubo auklėtinių tėvams ir toliau reiktų mokėti ir už treniruotes, ir už joms reikalingas sporto bazes, ir vaikų dalyvavimą varžybose.

Ar miesto tarybos narei S.Grigorian tai atrodo normali ir priimtina logika?

Atkreiptinas dėmesys, jog FK „Gintaras“ vadovas jau ne pirmąsyk įsivelia į konfliktines situacijas, kurias pats ir sukuria. Štai lygiai prieš dvejus metus, 2020 – ųjų balandį, trys Klaipėdos, o taip pat Gargždų, Šilutės, Palangos, Kretingos, Telšių, Plungės ir Mažeikių futbolo akademijų (mokyklų, klubų) vadovai išsiuntė raštą Klaipėdos apskrities futbolo federacijai, kuriame Palangos „Gintaro“ klubą kaltino agresyvia veikla bei neetiškais ir nepagarbiais veiksmais kitų mokyklų atžvilgiu. Visos šios akademijos bendru sutarimu pažymėjo, kad nepaisant gresiančių techninių pralaimėjimų boikotuos rungtynes su Palangos „Gintaru“.

Šių klubų atstovai ir treneriai savo rašte tuomet pažymėjo, kad FK „Gintaras“ vadovas M.Balasanovas viešoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose nuolat juos įžeidinėja ir menkina, o varžybų metu vaikų akivaizdoje jie FK „Gintaras“ atstovų nuolat užgauliojami necenzūriniais žodžiais. Būta atvejo, kad dėl to net teko kviesti policijos pareigūnus.

Tuomet Klaipėdos apskrities futbolo federacijos vadovai šį kolektyvinį raštą pavadino išskirtiniu ir neeiliniu įvykiu.

Palangos miesto tarybos narei S.Grigorian ir visiems tiems, kurie labai rūpinasi savo politiniais reitingais, bet menkina kitų darbą, norime pristatyti Palangos sporto centro pastarųjų kelerių metų veiklą ir pasiekimus.

Nuo 2016 m. Palangos sporto centre atsirado 4 naujos sporto šakos: plaukimas, badmintonas, dziudo bei tenisas, tad  užsiėmimai šiuo metu vyksta dešimtyje sporto šakų: be jau minėtų,  galima lankyti aerobinės gimnastikos, bokso, futbolo, lengvosios atletikos, krepšinio, tinklinio  treniruotes. Papildomai buvo įrengtos 5 pliažo tinklinio aikštelės, dvi treniruoklių aikštės. Tai sudarė galimybes tiek jauniesiems sportininkams, tiek įvairaus amžiaus palangiškiams, sporto mėgėjams, pasirinkti savo mėgstamą aktyvią veiklą ir ją vykdyti su savo srities profesionalais. Primename, kad treniruotės Palangos sporto centro auklėtiniams nieko nekainuoja.

Per pastaruosius penkerius metus Palangos sporto centro trenerių kolektyvas išaugo beveik dvigubai nuo 14 iki 25, o sportuojančių skaičius padidėjo nuo 362 iki 699. Per šį laikotarpį palangiškiai pasiekė aukštus sportinius rezultatus, kurie buvo įvertinti ir pripažinti: net 64 Palangos sporto centro sportininkai įvairiose amžiaus grupėse tapo skirtingų sporto šakų Lietuvos čempionais ir prizininkais. Vien per praėjusius metus Palangos sporto centro auklėtiniai sudalyvavo daugiau kaip 500 skirtingų sporto šakų ir lygių varžybų.

Iš viso Palangos sporto centre treniruojasi 46 įvairaus amžiaus įvairių sporto šakų ugdytinių grupės. Intensyviomis treniruočių valandomis vienu metu sporto bazėje treniruojasi per 300 Centro auklėtinių. Užsiėmimai vyksta Palangos sporto centro komplekse, o taip pat Lengvosios atletikos manieže Kretingos gatvėje, Sporto salėje Ganyklų gatvėje, baseine, teniso kortuose, futbolo aikštėse, bėgimo takuose. Beje, Palangos stadionas – vienintelis šalyje, kuriame yra ne aštuoni, o devyni bėgimo takai, jis turi Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos sertifikatą, leidžiantį čia organizuoti tarptautines varžybas.

Vien per praėjusius metus Palangos sporto centras savo ugdytinių aprangoms bei inventoriui remontuoti ar atnaujinti skyrė 16 200 eurų.

Palangos sporto centras džiaugiasi ne tik trenerių atliekamo darbo kokybe bei vaikų atsidavimu ir rezultatais, bet ir tuo, kad turėjo galimybę prisidėti organizuojant Lietuvos lengvosios atletikos čempionatą, žaidynes „Sportas visiems“, seniūnijų finalines žaidynes, „Trenk Turas“ pėsčiųjų žygį ir daug kitų renginių, kurie į miestą pritraukė ne vieną tūkstantį lankytojų. Daug dėmesio skiriama ir Palangos sporto centro iniciatyva organizuojamiems turnyrams, pirmenybėms, bėgimams ir įvairioms varžyboms.

Palangos sporto centro treneriai

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atsinaujinęs Palangos „Olimpas“ pristatė trenerių štabą, kuriame vyriausiojo trenerio kėdę užims buvęs Klaipėdos „Neptūno“ asistentas Sandis Buškevics.


Palangos Sporto centro trenerių vienybė bliūkšta – iš Sporto centro trenerių laiško dėl miesto Tarybos narės Svetlanos Grigorian opuso šalies žiniasklaidoje dėl galimo mobingo Sporto centre savo parašą atšaukė vienas treneris. „Man Macius (Arūnas Macius – laikinasis Palangos Sporto centro direktorius – aut.)  atnešė lapus pasirašyti, tipo kažkokia boba (Svetlana Grigorian – PT) pavarė...


Tenka apgailestauti, kad kai kurie Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai vardan savo politinių reitingų kaip neginčijamą faktą pateikia iš nuogirdų sukurptą nuomonę, kuri grindžiama vienu „postu“ socialiniuose tinkluose ir vienu laišku. Mes suprantame, jog į Palangos jūrą žvelgiant pro sostinės pastato langą daugiau kaip 300 km atstumu, nėra sudėtinga kurti istorijas. 


Tradicinis Palangos senosios gimnazijos bendruomenės tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona“ atgijo visom ryškiom lietuviškom spalvom. Turnyre šiemet dalyvavo tik gimnazistai. Jų susirinko per 50. Turnyrą rengė, teisėjavo, sekretoriavo, ruošė apdovanojimus Palangos senosios gimnazijos trečiokai Aistis Miežetis, Justė Galdikaitė, Liudas Tubinas. Buvo sukomplektuotos penkios mišrios...


Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai...


Kai buvo priimtas sprendimas kurti Palangiškio kortelės lojalumo programą, žinoma, visi vylėsi, kad kortelė palangiškius sudomins ir jie mielai ja naudosis, bet kad ji sulauks tokio gyventojų dėmesio, niekas nesitikėjo. Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai vos spėja priiminėti prašymus jai gauti – nuo sausio 15 dienos gauta beveik 2000...


Tai, kad Palangiškio kortelė žmonėms yra reikalinga, jie patys tą įrodė, užplūdę Palangos miesto savivaldybę ir Turizmo informacijos centrą su prašymais ją gauti. Iki šios dienos sulaukta jau bemaž 1000 prašymų.


Palangos mokyklos – gerose reitingų pozicijose

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 12 22 | Rubrika: Miestas

Analitinis švietimo ir aukštojo mokslo žurnalas „Reitingai“ išanalizavo visas šalies mokyklas ir sudėliojo viską į lentynėles, kuri mokyklą kokioje pozicijoje pagal tam tikrus kriterijus atsiduria. Palangos mokyklos atkreipia dėmesį savo gerais rezultatais, ypač didelis dėmesys krypsta į vienintelę kurorto gimnaziją.


Sutikite, kad Palangos „vizitinė kortelė“ yra ne tik jūra, Birutės parkas ar J. Basanavičiaus gatvė, bet ir kurorto viešieji tualetai, be kurių retas gali išsiversti čia. „Atrodo, patekau į praėjusį amžių. Kodėl Palanga, „sukišanti“ milijonus savo ir europinių pinigų į miesto gražinimą, iki šiol nesutvarkė savo viešųjų tualetų...


Asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę bei skirtas naudoti Lietuvos Respublikoje. Su šiuo dokumentu mūsų šalies piliečiai  gali vykti į užsienio valstybes su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius