Senjorai, išsijudinkite – spalio 1-ąją jūsų laukia nemokamos vaišės ir gera nuotaika

Palangos tiltas, 2021-09-23
Peržiūrėta
1447
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Senjorai, išsijudinkite – spalio 1-ąją jūsų laukia nemokamos vaišės ir gera nuotaika

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, kasmet minima spalio 1 dieną – puiki proga senjorams susitikti su savo senais bičiuliais, išgirsti, kaip jie gyvena pandemijos metu, bei kartu pasinaudoti specialiai senjorams skirtais pasiūlymais. O pasiūlymų yra įvairių – nemokamai apsilankyti kultūros renginiuose, baseine, pasportuoti, pasivaišinti kai kuriose kurorto kavinėse ar restoranuose arba pasinaudoti specialiai senjorams siūlomomis ypatingomis nuolaidomis. 

Reikia naudotis kiekviena proga

Vytautas Kusas, žinomas kurorto menininkas, sako, kad reikia naudotis kiekviena proga pabendrauti, susitikti su bičiuliais.

„Aš visada renginiuose dalyvauju pagal savo galimybes. Esu senjoras, kuris dar dirba – esu savo muziejaus vadovas. Mielai senjorus, ir jaunuolius – visus kviečiu apsilankyti pas mane. Laikausi taisyklės, kad jeigu gyvenime nori jaustis laimingu, turi suteikti laimės kitam žmogui,“ – pabrėžė V. Kusas.

Jis tiki, kad kol žmogus juda, kol domisi, kad vyksta bendruomenėje, mieste, tol yra gyvas – įvairiomis prasmėmis.

„Mano pastebėjimu, kitus žmones svarbu išjudinti – kaip sakau „pastumti“. Tad jūs, rengdami straipsnį apie pagyvenusių žmonių dieną, tai ir darote,“ – šyptelėjo V. Kusas.

Žinomas kurorto visuomenininkas, Vitalius Litvaitis, sakė, kad dar nenusprendęs, kokiuose renginiuose pažymėti tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną dalyvaus.

Pirmiausia perskaitys laikraštį

„Pirmiausia penktadienį jūsų laikrašty perskaitysiu, kas ir kur vyksta. Kol leidžia jėgos, stengiuosi išeiti, dalyvauti įvairiuose renginiuose. Šiai progai skirtuose – taip pat. To gyvo bendravimo dabar trūksta, tad jeigu yra proga saugiai gyvai pabendrauti, kodėl gi ja nepasinaudojus,“ – svarstė palangiškis.

Irena Neniškytė, 10 metų lankiusi Palangos ansamblį „Bočiai“, sakė, kad dėl gyvenimo aplinkybių ji dabar mažiau lankosi įvairiuose Palangos renginiuose, bet pastebėjo, kad kurorte visi renginiai – ir tarptautinė pagyvenusių žmonių diena – yra labai įdomūs, vyksta aktyviai.

„Žinoma, visus pakviesčiau ateiti ir pasimatyti senjorų dienais skirtuose renginiuose. Spalio pirmąją vyksiančiuose renginiuose tikrai dalyvausiu. Koronaviruso nebijau: persirgau jų, be to, turiu Galimybių pasą,“ – sakė ponia Irena.

Šokių vakarėlis ir geriausi filmai

Jau šį ketvirtadienį, rugsėjo 30 dieną, Palangos kurorto muziejuje 18 val. vyks „Šokių vakarėlis“ senjorams su Palangos kultūros ir jaunimo centro etnografiniu ansambliu „Mėguva“.

Spalio 1 dieną: Kurhauzo teatro salėje (Grafų Tiškevičių alėja 1, įėjimas per kurhauzo terasą) bus demonstruojama Lietuvos kino klasika:

12 val. – „Riešutų duona“ (1978). Režisierius – Arūnas Žebriūnas, Lietuvos kino studija. 

14 val. – „Vasara baigiasi rudenį“ (1982). Režisierius ­– Gytis Lukšas, Lietuvos kino studija.

Renginiai nemokami. Įėjimas tik su Galimybių pasu. Organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą. Renginio partneriai – Lietuvos kino studija.

Kaip išvengti širdies ligų?

Sanatorija „Gradiali“ spalio 1 d. kviečia į restoraną „Pineta“ (Vanagupės g. 15), kuriame 14 val. startuos  paskaitų ciklas „Širdingai su Drukteiniu sanatorijoje Gradiali“. Pirmoji paskaita/pokalbis – tema „Sveiko gyvenimo bendrakeleiviai – sprendimai ir tikri sprendimai“. 

Planuojama renginio trukmė – iki 3 valandų.

Šių paskaitų ciklo tikslas – atkreipti dėmesį į širdies ligas ir paskatinti imtis priemonių jų prevencijai. Į širdingą pokalbį kviečia Giedrius Drukteinis - žurnalistas, rašytojas, etiketo specialistas, televizijos ir radijo laidų vedėjas, žinomas visuomenės veikėjas ir labdaros fondo „Po infarkto“ įkūrėjas. 2019 metais pats susidūrė su šia klastinga liga, po kurios ėmė aktyviai kalbėti apie širdies ligas ir gyvenimą po jų.

Susitikimo metu lektorius Giedrius Drukteinis, kuris pats patyrė miokardo infarktą, pasidalins medikų patarimais ir savo patirtimi, kaip ir kokius sprendimus reikia priimti, kad žmogaus širdis nebūtų pažeidžiama ir neturėtų sunkumų teigiamam ir stabiliam jos funkcionavimui.

Be to, šio susitikimo metu visi svečiai turės galimybę paragauti dvejas G. Drukteinio pasiūlytas sveikuoliškas salotas, kurių receptūra ir ingredientai stiprina širdies raumens funkcijas. 

Visi bus vaišinsimi kava, arbata, bei restorano meistrų gamintu sveikuolišku pyragu!

Rūpintis sveikata – būtina

Palangos baseinas visus senjorus, pateikusius senjoro pažymėjimą, visą spalio 1 d. kvies nemokamai apsilankyti baseine. O 17 val. vyks kineziterapinė mankšta senjorams. Mankštą ves trenerė Irina Šlimienė.

Tądien Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras 10 val.organizuos šiaurietiško ėjimo užsiėmimą senjorams (Šermukšnių g. 28, šalia vaikų žaidimo aikštelės). 

Įvairios vaišės

Vaišių siūlo ir kurorto restoranai – nuo nemokamų pietų iš anksto užsirašius iki nemokamų vitaminų kokteilių.

Naujai atsidaręs Meatbusters gastrobaras Palangoje sukvietė senjorus jau antradienį, rugsėjo 21 dieną, papietauti, vaišino nemokamai.

„Šios iniciatyvos dėka Palangos senjorai pailsėjo, pabendravo ir laiką praleido kartu su savo bičiuliais. Pietų metu mėgavosi išskirtinai jiems pagaminta trinta moliūgiene bei mūsų gamybos kiaulienos šniceliu su bulvių koše bei laiškinio česnako padažu, taip pat buvo pasivaišinti arbatos ir kavos puodeliu“, ­teigė gastrobaro atstovai.

Restoranas „Amsterdam Plaza“ (Vytauto g. 79) spalio  1 d., nuo 12 val. iki 16 val., senjorus, perkančius bet kurį „Amsterdam Plaza“ restorano dienos pietų patiekalą, vaišins vitaminų kokteiliu.

Baras „Lietuvos rytas“ (J. Basanavičiaus g. 11) senjorus vaišins nemokama kava ir arbata.

Restoranas „Barcode“ (Vytauto g. 76) nuo 14 val. iki 17 val. senjorus vaišins kava, arbata ir sriuba.

Picerija „Bermudai“ (Užkanavės g. 23) nuo 12 val. iki 15 val. senjorus vaišins kava, arbata ir pica.

Viešbučio „Gabija“ restorane (Vytauto g. 40): dienos sriuba + pagrindinis patiekalas + stalo vanduo – 5 eurai; kava (juoda/balta) arba arbata + šokoladinis lavos pyragėlis su ledų burbulu - 2,50 euro. 

Restoranas „Onorė“ (M. Valančiaus g. 1) senjorus pavaišins arbata ir rudenišku Onorė morkų pyragu. 

„Molinis ąsotis“ (J. Basanavičiaus g. 8) senjorus vaišins kava, arbata.

„Senoji Hansa“ (J. Basanavičiaus g. 29) nuo 12 val. iki 20 val. visus senjorus vaišins juoda kava arba savo gamybos arbata. 

„Vanagupė“ (Vanagupės g. 31)vaišins senjorus kavos puodeliu ir virtuvės meistrų keptais keksiukais.

„Vandenis“ (Birutės al. 47) senjorams siūlys kavą/arbatą + desertą už 0,01 euro.

„Meatbusters Gastro Baras“ (Gintaro g. 43) nuo 11 val. iki 15 val. senjorus vaišins kava arba arbata ir desertu.

„HBH Palanga“ (Liepų g. 23, Žibininkų k., Kretingos r.) nuo 11 val. iki 21 val. senjorus vaišins gira bei savo firmine HBH kepta duona su sūriu. 

Ženklių nuolaidų pasiūlys ir miesto viešbučiai

Viešbutis „Best Baltic Hotel“ (Gintaro g. 36) spalio  1 d. siūlo 15 proc. nuolaidą apgyvendinimo paslaugoms nuo 2021 m. spalio 1 d. iki 2021m. spalio 31 d.

Viešbutis „Grand Baltic Dunes“ nuo 2021 m. spalio 1 d. iki 2021 m. spalio 31 d. siūlo 15 proc. nuolaidą apgyvendinimui, su raktažodžiu „senjorai“. 

Sveikatos centras „Energetikas“ (Kuršių takas 1): 

SPA AMBER PALACE siūlys 20 proc. nuolaidą visoms SPA procedūroms. Lankytojai aptarnaujami tik su galimybių pasu ir tik su išankstine rezervacija tel. 8 655 24312; 

Sveikatos centras ,,Energetikas” siūlys 10 proc. nuolaidą lazerio terapijai. Aptarnaujama tik su galimybių pasu ir tik su išankstine rezervacija tel. 8 686 43419. 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, kasmet minima spalio 1 dieną – puiki proga senjorams susitikti su savo senais bičiuliais, išgirsti, kaip jie gyvena pandemijos metu, bei kartu pasinaudoti specialiai senjorams skirtais pasiūlymais. O pasiūlymų yra įvairių – nemokamai apsilankyti kultūros renginiuose, baseine, pasportuoti, pasivaišinti kai kuriose kurorto kavinėse ar restoranuose arba...


Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Kad valgomojo komplektas yra vienas svarbiausių pirkinių jūsų namams, nėra jokių abejonių. Tinkamiausią komplektą, tikrai rasite, jei tik užsuksite į  https://www.deinavosbaldai.lt/virtuves/valgomojo-komplektai  Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad svarbu ne tik tai, kad komplektas atitiktų visus jūsų poreikius bei lūkesčius, bet ir būtų pastatas tinkamojo vietoje. Taigi, jei...


Daugelio pensininkų bendrijos „Bočiai” narių pageidavimu, Savivaldybei suteikus autobusą, buvo suorganizuota išvyka į Pakruojo dvaro gėlių festivalį „Vasarvidžio nakties sapnas 2020”. Važiavome maršrutu Palanga, Kretinga, Plungė, Telšiai, Šiauliai, Pakruojis. Kelionės metu gido neturėjome, todėl patys senjorai, kurie turėjo žinių apie...


Antradienį, spalio 15 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojai galės naudotis nemokama teisine pagalba, kurią nuotoliniu būdu teiks Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai. Rugpjūčio 29 d. 14 val. gyventojai ir miesto svečiai kviečiami į šventišką teisinės pagalbos atviros prieigos taško atidarymą bibliotekos interneto skaitykloje. Atidarymo metu...


Vasario 13 dieną Šiaulių universiteto gimnazijoje įvyko Apskritojo stalo diskusija „Ar gera būti lietuviu?“ Diskusijos metu padėkomis apdovanoti visi respublikinio rašinių konkurso „Ar gera būti lietuviu?“ dalyviai ir paskelbti nugalėtojai.  


Ruduo – toks metas, kuomet daugelį pradeda kamuoti bloga nuotaika, vis labiau tamsėjantys vakarai verčia vis dažniau likti namuose. Neretai kyla niūrių minčių, kamuoja slogi nuotaika. Dažnas linkęs visus šiuos simptomus skirti rudeninei depresijai. Tačiau ar tikrai įvertiname, kokia pavojinga yra ši liga, ir kaip ją atskirti nuo prastos nuotaikos? Kasmet Europoje...


Po svečius kraštus atostogų metu turėję galimybę pakeliauti palangiškiai į savo miestą grįžta vežini ne vien kelionių įspūdžiais. Visi „Palangos tilto“ kalbinti pašnekovai, aplankę įvairius kraštus ir įvairius kurortus ar užsienyje vykusius renginius, namo grįžo su mintimis ir pasiūlymais, kas iš to, ką jie regėjo, tiktų ir pritiktų mūsų...


Trečiadienio popietę senjorų-studentų neišgąsdino nei darganas oras, nei tirpstančio sniego balos. Visi aktyviai ir su gera nuotaika rinkosi į Palangos senosios gimnazijos salę. Kadangi dalyvavo visų fakultetų pirmo kurso senjorai-studentai, paskaitos įžanginėje dalyje kalbėjo Palangos Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Vilma Varpiotienė. Ji kaip visada nestokojo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius