Su miesto vadovu – pasižiūrėti kaip tvarkoma Palanga

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-26
Peržiūrėta
1853
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Su miesto vadovu – pasižiūrėti kaip tvarkoma Palanga

Regis, miesto meras Šarūnas Vaitkus pradeda naują bendravimo su žiniasklaida tradiciją – apie vykdomus kurorte darbus papasakoti ne mero kabinete, o kartu su žurnalistais apsilankant įvairiuose miesto objektuose.

 

Kelių direkcija skyrė lėšas

Po miesto vadovo apsilankymo Valstybinėje Kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos, Palangai buvo skirta 1 milijonas 677 tūkstančiai litų vietinių reikšmės kelių ir gatvių infrastruktūrai gerinti. Vakar savivaldybės Tarybai pritarus, lėšos buvo skirtos 14 miesto gatvių ir jų aplinkai gerinti.

Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus siūlymu, suma buvo šiek tiek pakoreguota - skirta 288 550 litų Palangos miesto ir Šventosios seniūnijos gatvių, dviračių takų ir kvartalinių pravažiavimų asfaltbetonio dangos (duobių) taisymui.

„Džiaugiuosi, kad didžioji dalis lėšų pasieks naują miesto rajoną, kuris iki šiol dažnai pritrūkdavo dėmesio. Atlikus darbus už gautą finansavimą, pagerės jame gyvenančių palangiškių gerbūvis, eismo saugumas, bus sukurta daugiau patogumų“, - sakė Š. Vaitkus.

12 tūkstančių litų buvo skirta Laukų gatvės esamos asfaltbetonio dangos remontui. „Šioje gatvėje mašinų srautas yra didelis. Komunalininkai negali privažiuoti prie daugiabučių. Gyventojai stato mašinas kaip papuola ant šaligatvių. Už gautus pinigus bus ne tik sutvarkyta gatvės danga, bet ir praplatintos automobilių stovėjimo aikštelės“, - rodė miesto vadovas.

78 600 litų skirta gatvės dangos nuo Taikos gatvės iki Klaipėdos plento 46 remontui. Šį kelio ruožą meras vadino „katastrofišku“. „Įgyvendinant projektą, bus tiesiama ištisinė kelio danga“,- važinėdamas kartu su žurnalistais, rodė meras.

 

Tvarkoma paminklų aplinka

Riedant per miestą į akis krito ryškiomis spalvomis žvilgsnį viliojantys gėlių vazonai specialiai tam pagamintose estetiškose metalinėse konstrukcijose.

Žurnalistai atkreipė dėmesį, kad iš pagrindų tvarkoma paminklo Liudui Vaineikiui aplinka. Netrukus bus sutvarkytos ir prieigos prie kitų kurorto paminklų – J. Šliūpui ir J. Basanavičiui.

„Paminklų aplinka buvo labai nepatraukli. Norime, kad ji, kaip ir visos miesto viešosios erdvės, viliotų miestelėnus ir kurorto svečius“, - sakė Š. Vaitkus.

Iš Kelių direkcijos fondo daugiau kaip du šimtai tūkstančių litų skirta Sodų gatvės dangos remontui.

Beveik du šimtai tūkstančių litų skirta Medvalakio gatvės – nuo Sodų iki Bangų gatvės – esamos asfaltbetonio dangos remontui. Anot mero, šioje gatvėje taip pat bus paklota nauja gatvės danga

47 646 litai skirta automobilių stovėjimo vietų Laukų gatvėje įrengimui.

Beveik du šimtai tūkstančių litų skirta šaligatvių įrengimui sodų bendrijos „Pavėsis“ pagrindiniame take. Kaip rodė žurnalistams Š. Vaitkus, prie gatvės nėra įrengta šaligatvio, todėl vaikams tenka eiti į mokyklą gatve. „Bus įrengta ir tako apšvietimas“, - rodė meras. Jis atkreipė dėmesį į nušiurusią skelbimo lentą: „Pakeisime ir visas skelbimo lentas mieste, kad jos būtų gražios ir estetiškos“, - pasakojo meras.

Už 17 tūkstančių litų bus paplatinta automobilių stovėjimo aikštelė nuo Sodų gatvės iki Saulėtekio tako 11.

382 000 litų kainuos automobilių stovėjimo vietų įrengimas Taikos gatvėje.

„Tėvai atveža ryte vaikus į darželius „Pasaka“ ir „Gintarėlis“. Mašinos sustoja, o vaikai lipa į gatvę. Padarius nišas, atsiras daugiau vietos pastatyti mašinas, gatvė taps saugesnė“, - įsitikinęs meras.

Už gautus 62 tūkstančius litų bus atliktas lietaus kanalizacijos kolektoriaus Vasaros gatvėje remontas.

 

Meras atsiprašo dėl galimų nepatogumų

Gautas finansavimas turi būti panaudotas dar šiais metais. „Galbūt vasarą vykdomi darbai gyventojams sukels tam tikrų nepatogumų, bet miestas, ypač naujasis rajonas, jau senokai buvo gavęs tokį didelį finansavimą kurorto keliams ir gatvėms, todėl mums būtina jį įsisavinti“, - teigė Š. Vaitkus.

Jis sakė, kad kartu su svečiu iš Vilniaus, Kelių direkcijos Plėtros direktoriumi P. Tekoriumi šią savaitę buvo nuvykę į Klaipėdos plentą, kurį numatyta praplatinti iki keturių eismo juostų. „Toks praplatintas kelias nuo Kretingos gatvės eitų iki pat posūkio į Žibininkus“, - sakė meras. Vasarą Taryba turės patvirtinti detalųjį planą, o tuomet galėsime prašyti Kelių direkcijos pinigų techniniam projektui atlikti“, - pasakojo miesto vadovas. Anot jo, darbai turėtų prasidėti 2013-ais metais.

Anot mero, Tarybos koalicija savo programoje įsipareigojo tvarkyti miesto gatves, ypač miegamajame rajone, todėl malonu, kad darbai vyksta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trisdešimt metų – tiek truko Klaipėdos Jūrininkų ligoninės gyvavimo etapas, kurio metu, vadovaujant Jonas Sąlyga, įstaiga kūrėsi, augo, suklestėjo ir įgijo puikią reputaciją bei didelį pacientų pasitikėjimą.  „Todėl šiandien truputį liūdna – nuo pat šios ligoninės įkūrimo prie jos vairo stovėjęs Jonas Sąlyga atsisveikino su kolektyvu. Šis trečiadienis yra paskutinė jo kaip Jūrininkų...


Šiandien Palangos kurhauzo salėje į pirmąjį posėdį rinkosi naujoji, dešimtojo šaukimo Palangos miesto taryba. Po iškilmingos posėdžio dalies spręsti ir pirmieji einamieji naujosios Palangos valdžios struktūros klausimai.


Šiandien (birželio 10 d.) Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos nacionalinis dailės muziejus direktorius Arūnas Gelūnas pasirašė naują tarpusavio bendradarbiavimo sutartį, numatančią daug miesto ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, kuriam priklauso ir Palangos gintaro muziejus, sąlyčio taškų kultūros srityje.


Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Į tiesų „Palangos tilto“ klausimą, ar kitais metais ves Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrių į naujus savivaldybės Tarybos rinkimus, Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas ir Palangos miesto meras, neatsakė.


Palangos miesto garbės pilietė, dailininkė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, sausio 19 d. švenčianti gražų jubiliejų, sulaukė miesto vadovų sveikinimų. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, sveikindamas visų kurorto gyventojų vardu, padėkojo G. Oškinytei-Eimanavičienei už jos svarų indėlį į Palangos miesto visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą.


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Regis, miesto meras Šarūnas Vaitkus pradeda naują bendravimo su žiniasklaida tradiciją – apie vykdomus kurorte darbus papasakoti ne mero kabinete, o kartu su žurnalistais apsilankant įvairiuose miesto objektuose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius