Užmegzta draugystė su vokiečiais vaikams padeda mokantis kalbą

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-12-08
Peržiūrėta
1603
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Užmegzta draugystė su vokiečiais vaikams padeda mokantis kalbą

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos bendruomenė jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Vokietijos Bergeno Riugene regionine mokykla „Am Grünen Berg“. Abiejų mokyklų mokiniai, vykstant tam tikriems konkursams, mielai juose dalyvauja, taip ne tik parodydami, ką moka geriausiai, bet ir pabūna visai kitokioje aplinkoje, galinčioje dar geriau išmokyti užsienio kalbos. Šįkart svečiai iš Vokietijos atvyko sudalyvauti konkurse „Kalėdiniai skaitymai“.
Konkurse „Kalėdiniai skaitymai“ skambėjo įvairiomis užsienio kalbomis deklamuojami eilėraščiai. Mokiniai juos mokėsi rusų, vokiečių, prancūzų kalbomis, o taip pat buvo girdimas eilėraštis ir ukrainiečių kalba.
Puikiai pasiruošę mokiniai ne tik taip gilina savo antrosios užsienio kalbos žinias, bet dar ir išmoksta susitvarkyti su jauduliu, scenos baime, savo kalbiniais įgūdžiais.
Geriausieji skaitovai buvo apdovanoti raštais ir dovanėlėmis. Džiaugsmo nestigo visiems. Prieš tai visus džiugino jaunieji talentai – dainininkai ir šokėjai, padovanoję daug gražių pasirodymų.
Kaip papasakojo V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė, bičiuliai iš Vokietijos į Palangą atvyksta jau trečius metus, tačiau bičiulystė tęsiasi jau gerokai ilgiau – šešerius metus. Per tą laiką ne kartą į Vokietiją vyko ir V. Jurgučio mokyklos mokiniai su mokytojais. Ji atskleidė, kad konkurse kasmet dalyvauja vis daugiau mokinių ir netgi svarstoma apie galimybę konkursą organizuoti kitur. Kur, direktorė neišdavė.
V. Jurgučio mokyklos ir Vokietijos Bergeno Riugene mokyklos bendruomenių draugystė užsimezgė, kai Savivaldybės užmezgė partnerystės ryšius – tapo miestais-partneriais.
„Kai ši delegacija lankėsi pirmą kartą mūsų mokykloje, labai susidomėjo mūsų veiklom, mokyklos aplinka ir jie pareiškė norą lankytis dažniau mūsų mokykloje“, – prisiminė direktorė.
Mokytojos Elke Geist ir Ulriche Kling, atvykusios su trim mokinėm, pripažino, kad joms Palanga palikusi labai gerą įspūdį ir puikiai čia jaučiasi. Vokiečių kalbos mokytoja Edita Petrušonytė papasakojo, jog svečiai apžiūrėjo visus lankomiausius Palangos objektus.
„Svarbiausia, kad bendraujant su vokiečiais, tai didelė dovana yra mūsų vaikams, besimokantiems vokiečių kaip antrąją užsienio kalbą. Mes ypač skatiname vaikus pasirinkti visas galimas antrąsias užsienio kalbas, kuo įvairesnes, nors daugiausiai, kaip pastaruoju metu įprasta, vaikai renkasi rusų kalbą kaip antrąją užsienio kalbą“, – sakė direktorė L. Benetienė ir vokiečių kalbos mokytoja E. Petrušonytė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga, viena iš šalies daugiabučių renovacijos lyderių, daugiabučių renovavimo patirties semiasi ne tik iš kitų šalies savivaldybių, bet taip pat ir iš vokiečių bei austrų. Nuo 2013-ųjų metų Palangoje jau renovuota per 60 daugiabučių, o po namų renovacijos rengiami projektai ir kiemų infrastruktūrai atnaujinti.


Poliklinikoje šeimos gydytoja dirbanti Sigita Didjurgienė sako pastaruoju metu pacientams padedanti ne vien tik kaip gydytoja, o ir psichologė ar socialinė darbuotoja. Žinoma, perkeltine prasme. Mat 35 metus gydytojos profesijai atidavusi moteris pastebėjo, jog pacientams padeda ne vien tik vaistai, o ir rodomas dėmesys, geras žodis. Taip pat medikė neslepia, jog dabartiniai žmonės...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos bendruomenė jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Vokietijos Bergeno Riugene regionine mokykla „Am Grünen Berg“. Abiejų mokyklų mokiniai, vykstant tam tikriems konkursams, mielai juose dalyvauja, taip ne tik parodydami, ką moka geriausiai, bet ir pabūna visai kitokioje aplinkoje, galinčioje dar geriau išmokyti užsienio...


Pavėlavę, bet paminėjome pasaulinę akordeono dieną. Gegužę įvyko edukacinis koncertų ciklas „Akordeono muzika šiandien“, skirtas pasaulinei akordeono dienai paminėti.


Renginys „Sportiniai žaidimai“ sukvietė vaikus į mokyklos stadioną iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos pailgintos dienos grupių „Pirmokai“, „Popiečiukai“ ir mokinius iš Pradinės mokyklos pailgintos dienos grupių „Banga“ ir „Kleveliai“. Pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo įvairiose estafetėse. Čia jie...


Palangos senosios gimnazijos Ib klasės mokinė Paulina Skrabytė tapo respublikinio jaunųjų kalbininkų konkurso „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“ laureate.


Šventoji ir Palanga pradeda rasti bendrą kalbą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 17 | Rubrika: Miestas

Per praėjusius metus Šventoji ir Palanga pradėjo girdėti viena kitą ir pamažu randa bendrą kalbą. Taip apibendrino Šventosios seniūnijos bendruomenės veiklą jos ataskaitą pristatęs bendruomenės Tarybos pirmininkas Domininkas Jurevičius, kurį susirinkime dalyvavę šventojiškiai vienbalsiai išrinko ir visos bendruomenės primininku vietoj atsistatydinusio...


„Žaidynės buvo nuostabios. O visų nuostabiausia – ne tik laimėtos rungtys, o tai, kad mūsų – Palangos ir Svetlogorsko miestų – draugystė davė tikrąja šio žodžio prasme apčiuopiamų rezultatų. Dauguma sporto renginių vyko jūsų naujojoje universaliojoje sporto salėje, kuri pastatyta įgyvendinant Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną...


Šventojoje šurmuliavo tolerancijos mokantis festivalis

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Kultūra

Visa Šventoji praėjusį savaitgalį įsitraukė į šventinį šurmulį bei kartu su neįgaliaisiais linksminosi jau IV-ajame tarptautiniame dainų, šokių ir muzikos festivalyje „Nepalikim su negalia vienų“.


Apie gintarą prirašyta ir kalbėta daug, bet jo juntamomis teigiamomis savybėmis džiaugiamasi kaskart, vos paėmus gabalėlį į rankas. Ne paslaptis, jog gintaras ne tik puošia, jis ir gydo. Tą patvirtina ir asmeniškai su jo galiomis susidūrę žmonės. Palangiškiai jau įminė gintaro paslaptį ir mielai ja dalijasi su kitais. „Nešiočiau gintaro karolius ir dabar, jie padeda žmonėms sergantiems...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius