Anglijoje sulaikytas 13 metų slapstęsis palangiškis, kaltinamas žmogžudyste

"Palangos tilto" informacija, 2019-06-07
Peržiūrėta
2353
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apskrities policija gegužės 23 dieną atskleidė, kaip buvo sulaikytas vienas ieškomiausių lietuvių, nužudymu įtariamas  Marius Čivinskas. Net 13 metų slapstęsis palangiškis, kaip manyta, slėpėsi Danijoje ar Olandijoje, tačiau galiausiai buvo sulaikytas Airijoje, Korko mieste. M. Čivinskas buvo sulaikytas gegužės 17 d. Anot policijos, lietuvis naudojo daug konspiracinių priemonių – naudojosi svetimais dokumentais, vengė socialinių tinklų, baugščiai palaikė ryšius su artimaisiais ir giminaičiais.

Prokuroras Arūnas Saunorius teigė, kad M. Čivinskas naudojosi keliomis pavardėmis, netgi buvo pasisavinęs vieno uostamiesčio pareigūno tapatybę. Policijos pareigūnams teko įdėti itin daug darbo ir apdoroti daug duomenų, kol pavyko nustatyti lietuvio buvimo vietą, iki 2015 m. teisėsaugai vargiai sekėsi apčiuopti siūlo galą. M. Čivinskas dar nėra apklaustas dėl galimai įvykdytos žmogžudystės. Kaip paaiškėjo, nors ir slapstėsi, M. Čivinskas stengėsi gyventi visavertį gyvenimą – buvo sukūręs šeimą, greičiausiai turėjo vaikų.

Netyčia pražudė draugą

Nors M. Čivinskas ilgus metus buvo vienas ieškomiausių įtariamųjų, vyras kol kas dar net nėra pripažintas kaltu, o jo galimai įvykdyta žmogžudystė nėra itin išskirtinė. 2006 m. balandžio 3 d. Palangoje vyras galėjo pašauti 27 metų Kretingos gyventoją Raimondą Šimkų, kuris vėliau ligoninėje mirė.

Į ligoninę prieš tai keletą kartų teistą ir policijai žinomą R. Šimkų atvežęs jaunuolis teigė, kad netikėtai aptiko peršautą vyrą, tačiau greitai išaiškėjo, jog tai buvo melas, sukurtas siekiant pridengti tikrąją istoriją apie Palangoje vykusį santykių aiškinimąsi. Kriminalistai išsiaiškino, kad tądien Palangoje aiškintis santykių automobiliais suvažiavo keli ar keliolika asmenų. Visi buvo daugmaž žinomi policijai, ne išimtis – ir M. Čivinskas.

Pastarasis į konfliktą buvo atsivežęs medžioklinį šautuvą nupjautu vamzdžiu, užtaisytą 3 milimetrų kalibro šratais. Manoma, kad M. Čivinskas, prasidėjus konfliktui, išsitraukė ginklą ir šovė į vieną iš priešingoje barikadų pusėje buvusių asmenų, tačiau šūvis buvo netaiklus ir kliudė priekyje stovėjusį, nugarą į šaulį atsukusį R. Šimkų. Nors šratai buvo mažo kalibro, nugaroje padaryta žaizda buvo mirtina.

Jūsų komentaras:

juozas 2019-06-11 12:38 (IP: 86.25.255.224)
is veido matosi banditas

Taip pat skaitykite

Apsemtoje vietoje Klaipėdos rajone rastas negyvas vyras su dviračiu, pranešė policija ir ugniagesiai.


Pastaruosius kelerius metus traumų kamuotas ir šią vasarą tašką karjeroje padėjęs, bet savo malonumui sportuojantis Renaldas Seibutis nuo krepšinio nesitraukia. Ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas teigia norintis ir toliau savo ateitį sieti su šia sporto šaka, todėl profesinį tobulėjimą tęsia studijuodamas Lietuvos sporto universitete (LSU). „Atidavus tiek metų krepšiniui būtų nelogiška ir...


Šokiruojančioje nužudymo byloje Kipre imigrantas iš Lietuvos palangiškis Aistis Mikalauskas sulaukė nuosprendžio. Limasolio baudžiamajame teisme antradienį vykusiame posėdyje paskelbta, kad savo draugę Baltarusijos pilietę Iriną Hurskają nužudęs lietuvis nuteistas 22 metus kalėti už grotų.


Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienas asmuo kaltinamas iš vartojimo kreditų įmonių apgaule pasisavinęs beveik 23 tūkst. eurų, o kitas – ėmęs kreditus žmonėms sukčiaudamas.


Klaipėdos apygardos teisme ketvirtadienio (rugpjūčio 19 d.) rytą nuskambėjo nuosprendis palangiškiui Mariui Civinskui dėl nusikaltimo, įvykdyto prieš penkiolika metų. Trylika metų Airijoje nuo teisingumo slapstęsis 38-erių vyras siunčiamas už grotų dar dešimtmečiui.


Klaipėdos apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje nagrinėjamas prieš keturiolika metų Palangoje įvykdytas nusikaltimas. Į teisiamųjų suolą sėdęs 37 metų Marius Civinskas kaltinamas 2006-aisiais šūviu į nugarą nužudęs 28 metų vyrą. Palangiškiui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d. – nužudymas.


Rugpjūčio 12 dieną, apie 04.10 Palangoje, J. Basanavičiaus g., naktiniame klube, apsaugos darbuotojas sulaikė 1987 m. gimusį vyrą, pas kurį buvo rastas folijos lankstinukas su baltos spalvos milteliais, įtariama, narkotine medžiaga.  


Rugpjūčio 9 d., neviešo patruliavimo metu, Klaipėdos apskr. VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ir Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, Palangoje, J. Simpsono g., sulaikė 1983 m. gimusį, už panašius nusikaltimus jau teistą vyrą, įtariama, ketinusį pavogti dviratį.


Klaipėdos apskrities policija gegužės 23 dieną atskleidė, kaip buvo sulaikytas vienas ieškomiausių lietuvių, nužudymu įtariamas Marius Čivinskas. Net 13 metų slapstęsis palangiškis, kaip manyta, slėpėsi Danijoje ar Olandijoje, tačiau galiausiai buvo sulaikytas Airijoje, Korko mieste. M. Čivinskas buvo sulaikytas gegužės 17 d. Anot policijos, lietuvis naudojo daug konspiracinių...


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius