Apie mus, moteris

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-01-30
Peržiūrėta
1763
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apie mus, moteris

Apie ką dažniausiai kalba susitikusios moterys? Gražios ir ne itin patraukios, protingos ir kvailutės, blondinės ir brunetės – visos tokios skirtingos aptarinėja aktualiausias ir skaudžiausias gyvenimo temas. Kas kuriai skauda. Tačiau ar ne vienodi tie moteriški skauduliai?

Savo problemas moterys svarsto su draugėmis, kolegėmis, giminaitėmis. Atlikus „išpažintį“, ne retai tenka išgirsti ne ką mažiau širdį draskančią istoriją ta pačia tema – nė vienas su savo problemomis ir rūpesčiais nėra unikalus. Jūsų kaimynų šeimoje, už sienos „verda“ ta pati košė, tik su kitu pažadu. Santykiai su vyru, vaikų auklėjimas, materialinė padėtis – trys pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria kiekviena moteris. Žinoma, čia kaip ir medicinoje – sudėtingumo laipsnis, pasekmės, aplinkybės, sprendimo būdai gali būti įvairūs. Tačiau, dažniausiai, „ligos eigą“ dar apsprendžia visoms būdingas bruožas – nepasitikėjimas. Jis giliai pasislėpęs moterų širdyse ir neduoda joms ramybės. Galvoje nuolat sukasi mintis – o kaip kitoms? Kitoms viskas kitaip, tikriausiai žymiai geriau, sėkmingiau, sklandžiau. Moterys nuolat lygina tai ką turi su tuo, ką turi kitos. Dažniausia – ne savo naudai. Galimas dalykas, jog čia ir slypi visa problema.

 

Apie vyrus

Dviejų draugių, susėdusių prie tradicinio kavos ar arbatos puodelio, dažniausia pokalbių tema „apie vyrus“. Kiekvieną kartą kartojamos vis tos pačios frazės. „Tau gerai, jis valgį gali pagaminti ir su vaikais pabūti“, – sako viena. „Kas iš to, – antrina kita. – Užtat mažai uždirba, ne kaip tavasis“. „O kam man tie pinigai, jei aš kaip voverė per dienas rate sukuosi, geriau jis namie ką nors nuveiktų“, – atrėžia pirmoji. „Tai tu dabar taip kalbi, – atsakoma jai. – Būtum su mūsų pajamomis, kitaip pačiulbėtum“. Ir prasideda... Rutuliojamos problemos apie vyrus panašėja į ritualą ir galop padaroma vienintelė išvada, jog kiekvienai – savo.

Moterų nepasitenkinimo vyrais priežasčių gali būti nesuskaičiuojama galybė. Negvildenant neištikimybės atvejų, moralinių ar fizinių įžeidinėjimų, ligų ir viso to, ką vadiname tragedija, skausmu, o ne problema, tai vis tiek lieka begalė situacijų, kai moteris mano, jog santykiai su vyru ne tokie, kokie turėtų būti. Kitas dalykas, jog kiekviena mato šį trūkumą savaip. Ir pradeda savo santykius šeimoje lyginti su kitų pažįstamų porų santykiais.

Egzistuoja sąvoka: „Svetimam vyrui Dievas šaukšto medaus nepagailėjo“. Tačiau yra ir kita tiesa. Neverta lyginti ir pavydėti. Sveikiau raminti save tuo, jog kiekvienas geras daiktas turi savo „bet“.

„Mama, ką reiškia būti ištekėjusiai? Tai maišyti tešlą, siūti, gimdyti vaikus, ir verkti“. Kuomet merginai, išskyrus tą „nelaimingąją“, suteikiamas koks nors mažytis džiaugsmas, teigiama, jog jai pasisekė ir nuodėmė yra skųstis likimu. Kita mergina tekėjo, kad galėtų prie veidrodžio, o ne staklėse sėdėti. Greičiausiai, jos laukia nusivylimas.

 

Vaikai

Ar teko kada sutikti šeimą, kurioje nebūtų problemų su vaikais? Greičiausiai ne. Jeigu taip, tai galima sakyti, jog šie „laimingieji“ paprasčiausiai nemato reikalo gvildenti šių problemų. „Maži vaikai – maži vargai, dideli vaikai – dideli vargai“, kiekviena šeima susiduria su augančios kartos auklėjimo problemomis. Vis rimtesnės ir svaresnės svetimų vaikų pergalės pradeda jus erzinti. Jų fone jūsų „bedantis“, lankantis paprastą mokyklą ir nerodantis itin didelio noro mokytis vaikas, atrodo kaip viena didžiulė problema. Tačiau yra ne taip, ir širdies gilumoje jūs tai suprantate.

 

Finansai

Jei bet kurios moters paprašytumėte išvardinti, kas ją slegia, tai pirmoji problema, kurią ji išsakys – materialiniai sunkumai. Niekas nenuginčys, jog laimė – ne piniguose. Tačiau jie – svarbi sudedamoji šeimyninės laimės dalis.

Moterys puikai supranta daugelį patarlių ir priežodžių, kaip: „Vargšas ne tas, kuris turi mažai, o tas, kuriam maža“, „Turtingesnis tas, kurio džiaugsmai mažai kainuoja“. Tai žinodami vyrai, kasdien stengiasi įtikinti savo antrąsias puses tokiais posakiais: „Tau visada mažai“, „Tu per daug reikalauji!”

Moterys išties – keisti sutvėrimai. Kiek jas beįtikinėtum, vis tiek neatsisakys minties, jog pilnas krepšys sunkus, bet lengvas dar sunkesnis. Visais laikais moterims būti laimingomis dažniausiai trukdo „finansai“.

 

Atskirkite grūdus nuo pelų

Moterims – ir galva, ir širdis. Jei turi širdį, tai vietos atsiras ir liūdesiui. Nekurkite problemų, o visus reiškinius apmąstykite blaiviai ir filosofiškai. Reikalauti iš artimųjų neįmanomo – reiškia pačiai sau daug ko atsisakyti. Laiku atsikratykite iliuzijų, vertinkite tai, ką turite. Jei nenorite amžinai būti nelaiminga, niekam nepavydėkite. Ramiai reaguokite į šeimos finansinius sunkumus. Kiekvienas blogis kažkokiu būdu yra kompensuojamas. Mažiau pinigų – mažiau rūpesčių. Kai tik vyras įsigyja dvejas poras kelnių, jis iškart pradeda galvoti apie naują žmoną.

Mylėkite ir rūpesčiu apgaubkite vaikus, net jei jie – jūsų problemų priežastis. Imkite pavyzdį iš ežienės, kuri glosto savo ežiukus ir sako: „Tesaugo Dievas jūsų šilkinius kailiukus“.

Mažiau skųskitės ir pasakokite apie savo problemas. Geriau tegul jums pavydi, bet neužjaučia. Jei ilgai gyvenate slegiančių problemų sūkuryje, tai galimas dalykas – būtinos permainos. Kantrybė – puiki savybė, tačiau gyvenimas labai trumpas ir ilgai kentėti neverta.

Gyvenimo sumaištyje reikia atsirinkti reikšmingus dalykus nuo nereikšmingų, laikinus nuo pastovių, pagrindinius nuo šalutinių.

Gamta moteriai nurodė: jei gali, būk nuostabi, išmintinga – jei nori, tačiau protinga tu privalai būti. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ viešą tribūną jau suteikęs miesto Tarybos naujokei Martynai Miklovienei (LVŽS) bei į Tarybą po pertraukos sugrįžusiam Eimučiui Židanavičiui (Regionų partija) bei Nerijui Stasiuliui (TS-LKD), sulaukė ir kitų Tarybos naujokų – Renaldo Seibučio, Ingridos Valaitienės bei į Tarybą sugrįžusio Arvydo Martinkėno (visi jie yra TS-LKD frakcijos nariai) – atsakymų apie darbą Taryboje....


Į viešumą kyla vis daugiau įtarimų, kaip savivaldybių tarybų nariai galimai grobsto lėšas: už mokesčių mokėtojų pinigus nuomojasi jiems patiems priklausančias mašinas, perkasi kompiuterius bei telefonus. 


Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Palangoje, Basanavičiaus gatvės viduryje, jau 20 vasarų galima matyti dieną iš dienos šedevrus kuriančią portretistę: moters darbų realistiškumas atima žadą, o ir pati dailininkės gyvenimo istorija – ne ką mažiau įspūdinga: dar jaunystėje patirta sunki trauma moters nesustabdė nuo tikslo atiduoti gyvenimą kokybiškam menui ir šiandien apie Anną žino ne tik Lietuva, bet ir pasaulis, o kai...


Jei paklaustume, kas labiau mėgsta apsipirkti, moterys ar vyrai, tai, atsakymo tikrai nereikėtų ilgai ieškoti – daugelis sakytų kad ši veikla labiau patinka moterims ir taip atsakiusieji neabejotinai būtų teisūs. Dar daugiau, kai kalbame apie apsipirkimą internetu, čia taip pat lyderiauja dailiosios lyties atstovės. Taigi, belieka tik sužinoti, kokius pirkinius jos įsigyja...


Prezervatyvai – neabejotinai viena pačių populiariausių apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo ir LPL priemonė. Tačiau kad ir kaip dažnai jie naudojami, vis pasitaiko klaidų. Neretai viskas prasideda dar tik perkant šią apsaugos priemonę. Prezervatyvai internetu – tobulas pasirinkimas taupantiems laiką ir norintiems konfidencialumo. Visgi net ir čia nederamai paskubama....


Ne paslaptis, kad namai yra viena iš tų vietų, kuriuose tikrai nebūtų taip pat patogu bei gera gyventi, jei neįsigytume daugybės svarbi akcentų. Kita vertus, nesunku pastebėti, kad vienais pirkiniais namams dažniau domisi ir juos perka vyrai, tačiau taip pat netrūksta pirkinių namams, kurie gerokai aktualesni moterims. Tad pakalbėsime apie moterims ir apie jų pirkinius namams –...


Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


Nors už lango – gan niūru, ir, regis, jokių didelių darbų savivaldybės įmonės nevykdo, tačiau miesto vandens įmonė – UAB „Palangos vandenys“ – pluša iš peties: Būtingėje vykdo valymo įrenginių rekonstrukciją. UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis savo kompiuterio ekrane rodė vykstančių darbų nuotraukas. Vykdomų darbų...


Apie mus, moteris

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 30 | Rubrika: Miestas

Apie ką dažniausiai kalba susitikusios moterys? Gražios ir ne itin patraukios, protingos ir kvailutės, blondinės ir brunetės – visos tokios skirtingos aptarinėja aktualiausias ir skaudžiausias gyvenimo temas. Kas kuriai skauda. Tačiau ar ne vienodi tie moteriški skauduliai?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius