Artėjant mokslo metams pasirūpinkime vaikų sveikata – skiepyti nuo COVID-19 ligos galima dvylikamečius ir vyresnius

"Palangos tilto" redakcija, 2021-08-08
Peržiūrėta
1648
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėjant mokslo metams pasirūpinkime vaikų sveikata – skiepyti nuo COVID-19 ligos galima dvylikamečius ir vyresnius

Artėjant naujiems mokslo metams, mokinių tėvai raginami atsakingai žiūrėti į vaikų sveikatą bei 12 metų ir vyresnius vaikus paskiepyti nuo COVID-19 ligos. Šiuo metu dvylikamečiai ir vyresni gali būti skiepijami „Phizer“ ir „Spikevax“ (t. y., „Moderna“) vakcinomis. Registruoti vaikus skiepui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

Registruoti-bendra tvarka

„Vaikai skiepams nuo koronaviruso Palangos miesto savivaldybėje yra registruojami bendra tvarka, taip pat kaip ir suaugusieji – internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808. Užregistravus vakcinacijai vaiką, kuriam yra 12-15 metų, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis. O vaikai nuo 15 iki 18 metų skiepytis atvykti gali ir vieni“, – sakė Vilma Baltonienė, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja, laikinai pavaduojanti centro direktorių.

Šiuo metu nuo COVID-19 ligos Palangoje paskiepyta 13,8 proc. 12-15 metų amžiaus vaikų bei 53,8 proc. 16-24 metų amžiaus jaunuolių. Tikimasi, kad šiai amžiaus grupei priklausančių asmenų vakcinacija artėjant rudeniui suintensyvės, kadangi vasarą daug paauglių dirba, be to, dalis tėvų atsargiai žiūri į skiepus nuo koronaviruso ir yra linkę dar kiek palaukti. 

„Tėvų nuogąstavimai man suprantami, tačiau jie nėra pagrįsti. Dabar, kai daugėja koronaviruso delta atmainos atvejų, skiepai geriausiai apsaugo visus – ir vaikus taip pat. Deja, pasaulyje matoma daugiau atvejų, kuomet šia atmaina suserga vaikai. Tad skiepytis – būtinybė“, – sakė V. Baltonienė.

Delsti nereikėtų – vaiką paskiepijus dabar, iki naujų mokslo metų dar spės susiformuoti imunitetas, tad rudenį mokinukas pasitiks saugesnis. 

Imunitetu pasirūpinkite dabar

Ne tik vaikai – vyresnio amžiaus dar nepasiskiepiję palangiškiai taip pat raginami nedelsti ir vakcinuotis, kad iki rudens dar spėtų susiformuoti imunitetas. 

Primename, kad vakcinai nuo COVID-19 ligos galima registruotis interneto puslapyje www.koronastop.lt arba telefonu 1808, reikiamos informacijos suteiks ir šeimos gydytojai. 

Kiekvieną ketvirtadienį nuo 11 val. iki 16 val. nuo COVID-19 ligos be išankstinės registracijos skiepijama ir VšĮ „Palangos asmens sveikatos priežiūros centre“ (miesto poliklinikoje). Gyventojai gali rinktis iš tuo metu sveikatos priežiūros įstaigoje turimų vakcinų. 

Vasaros savaitgaliais – šeštadieniais ir sekmadieniais – nuo 11 val. iki 16 val. „Janssen“ vakcina be išankstinės registracijos galima pasiskiepyti Jūratės ir Kastyčio skvere įsikūrusioje Nacionalinio kraujo centro palapinėje. 

Vykstant skiepytis reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Palangos miesto sav. info 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai prasidedant naujiems mokslo metams, kaip ir kasmet, vaikų saugumui skirs ypatingą dėmesį.


Be išankstinės registracijos pasiskiepyti galima kiekvieną ketvirtadienį VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre, Vytauto g. 92, nuo 11 val. iki 16 val.


Vakcina nuo COVID-19 ligos leidžia paaugliams mokykloje jaustis saugiau

Laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija, 2021 10 14 | Rubrika: Miestas

Susirgimų skaičius COVID-19 liga vis labiau auga, ir tai kelia didelį nerimą tiek medikams, visuomenės sveikatos specialistams, tiek ir visų amžiaus grupių gyventojams. Visuotinai pripažįstama, kad geriausia apsauga nuo ligos bei sunkių jos sukeltų pasekmių yra vakcina, kuria pasiskiepyti gali visi 12 metų ir vyresni asmenys. Paauglių tėvai neretai susiduria su abejonėmis, ar tikrai verta...


Artėjant naujiems mokslo metams, mokinių tėvai raginami atsakingai žiūrėti į vaikų sveikatą bei 12 metų ir vyresnius vaikus paskiepyti nuo COVID-19 ligos. Šiuo metu dvylikamečiai ir vyresni gali būti skiepijami „Phizer“ ir „Spikevax“ (t. y., „Moderna“) vakcinomis. Registruoti vaikus skiepui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.


Pasiskiepykime vasarą, kad iki atvėstant orams spėtų susiformuoti imunitetas ir rudenį galėtume saugiai dirbti bei atostogauti. Juo labiau, kad vakciną nuo COVID-19 ligos galima gauti ir be išankstinės registracijos. 


Sveikatos apsaugos ministerija planuoja nuo COVID-19 skiepyti šalies paplūdimiuose, penktadienį, birželio 18 d., pranešė naujienų portalas 15min.lt.


Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Artėjant mokslo metams Palangos miesto savivaldybė kviečia nepasiturinčias šeimas pasinaudoti teise į nemokamą vaikų maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti.


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Trečiadienio popietę į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo būrys ikimokyklinio ugdymo pedagogų, kuriems buvo suteikta proga išgirsti naudingų žinių iš apsilankiusios psichologės Rasos Karalienės lūpų apie kolektyvinį mikroklimatą bei tuo pačiu, prisiminus jau nuveiktus itin reikšmingus darbus su Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorės pavaduotoja Vilma...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas