Baltijos jūros dienos paminėjimas ,,Ąžuoliuke“

Palangos tiltas, 2021-09-08
Peržiūrėta
1142
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Baltijos jūros dienos paminėjimas ,,Ąžuoliuke“

Pirmąjį rugsėjo šeštadienį minima Baltijos jūros diena. Rugsėjo 3 dienos rytmetį Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai taip pat  paminėjo Baltijos jūros dieną. Grupėse buvo diskutuojama apie  Baltijos jūrą, jos taršos problemas ir pavojus  žmogui, gyvūnijai bei augmenijai. 

Lydimi savo ikimokyklinio ugdymo mokytojų mažieji „ąžuoliukiečiai“, nešini plakatais, susirinko sporto aikštelėje, papuoštoje mėlynais balionais, simbolizuojančiais jūros spalvą. Šventės pradžioje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė pasveikino visus susirinkusius į šventę ir priminė visiems apie 1988 metų rugsėjį žaliųjų bendrijų „Atgaja“ ir „Sąjūdis“ surengtą akciją „Baltijos apkabinimas“, kuomet Lietuvos, Latvijos, Estijos žmonės gyva grandine susikibo rankomis, taip siekdami atkreipti dėmesį į kritišką Baltijos ekologinę padėtį.  Ir ,,Ąžuoliuko“ vaikai susikibę už rankų  į spalvingą ratą, šokiu ,,Apkabinau aš Žemę“ išreiškė savo meilę ir rūpestį Baltijai. 

Šventėje apsilankęs ,,Neptūnas“, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Pališaitienė, pasidžiaugė, kad vaikai su mokytojais mini šią datą, stengiasi saugoti savo ugdymo įstaigos, jūros ir miesto aplinką bei eilę metų organizuoja respublikinę vaikų kūrybinių darbų  parodą ,,Aš noriu augti prie švarios jūružės“. ,,Jūros valdovo“ paraginti vaikai  su meninio ugdymo mokytoja Nijole Petrauskiene skyrė Baltijai dainas, žaidimus, su mokytojomis plukdė laivelius.

Į šventę atvykęs Lietuvos žaliųjų judėjimo koordinatorius Renaldas Rimavičius,  savo sveikinimo kalboje pabrėžė, kad Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ yra vienintelė Palangos ugdymo įstaiga, kuri dalyvauja gamtosauginių mokyklų programoje ir pasidžiaugė, kad nuo pat mažų dienų vaikams formuojamos gamtosauginės-ekologinės vertybės. Jis direktorei Rūtai Reginai Lukaitienei už įstaigos gamtosauginę veiklą įteikė Žaliąją vėliavą ir sertifikatą. Direktorė padėkojo žaliųjų judėjimo koordinatoriui ir visai įstaigos bendruomenei, prisidėjusiai savo veikla prie Žaliosios vėliavos gavimo. Vaikai, pačių sugalvotais šūkiais: ,,Saugokime, neterškime ir mylėkime jūrą“,  ,,Neterškime jūros plastiku“, palinkėjimais „Būk pilna gyvybės“, ,,Būk visada žydra“ pasižadėjo ir toliau rūpintis Baltijos jūra ir skleisti visiems aplinkiniams žinią, jog mes norime augti prie švarios jūružės.

 Šventės pabaigą vainikavo balandžiai, pakilę į dangų ir ant savo sparnų nuskraidinę  žinią apie vaikų palinkėjimus ir pasižadėjimus Baltijos jūrai. Šį siurprizą vaikams padovanojo Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas.

 

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja A. Pališaitienė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos jūros šauliai, tęsdami tradiciją dalyvauti Šiluvos atlaiduose, savo pageidavimą pareiškė 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadui atsargos majorui Rolandui Lukšui. Jis pasirūpino transportu, ačiū jam už tai. Į kelionę vykome kartu su Klaipėdos šaulių delegacija.


Pirmąjį rugsėjo šeštadienį minima Baltijos jūros diena. Rugsėjo 3 dienos rytmetį Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai taip pat  paminėjo Baltijos jūros dieną. Grupėse buvo diskutuojama apie  Baltijos jūrą, jos taršos problemas ir pavojus  žmogui, gyvūnijai bei augmenijai. 


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – ekologinės krypties įstaiga, dalyvaujanti Gamtosauginių mokyklų programoje, „Wrigley“ bendrovės projekte „Mažiau šiukšlių“. Įstaigoje didelis dėmesys skiriamas vaikų ekologinės kultūros pradmenų ugdymui bei tėvų ekologiniam švietimui. Vaikus grupėse dažnai aplanko spalvoti...


Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.


Šiandienos Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis dažniau gvildenamos gamtosauginės problemos, vis dažniau kalbama apie klimato atšilimą, gamtos pokyčius, kylančius dėl neatsakingos žmogaus veiklos, nesaikingo vartojimo, buitinių atliekų palikimo miškuose bei pakelėse, nerūšiuojamų šiukšlių.


Vasario 16-osios paminėjimas Laukžemėje

Irena NENIŠKYTĖ, 2014 02 20 | Rubrika: Miestas

Drauge  paminėti Vasario16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Laukžemės (Kretingos raj.) klebonas Vidmantas Gricius pakvietė palangiškius – kultūros centro „Bočių“ kolektyvą ir už juos kiek jaunesnius „Banguolių“ tautinių šokių kolektyvo šokėjus (vadovė Janina Serapinienė). Su šventine programa kartu vyko ir...


Kovo 23 dieną Klaipėdos apskrities jūros šaulių sąjunga savo būstinėje Klaipėdoje šventė neeilinę sukaktį – šiemet sukako 90 metų nuo sąjungos įkūrimo. Iškilmėse dalyvavo ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos šauliai.


Žemės diena „Ąžuoliuke“

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja Aušra Pališaitienė ir auklėtoja metodininkė Milda Valantinienė, 2013 03 28 | Rubrika: Jūros vaikai

Minėdami žemės dieną darželyje „Ąžuoliukas“ pedagogai organizavo ekologinę savaitę „Švari aplinka – sveikas žmogus“.


Baltijos jūros regiono šalių šventinių ambasadų veiklos pratęsimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 08 | Rubrika: Kultūra

Visą mėnesį Palangoje vyko Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų alėjos šventė, veikė dešimties Baltijos jūros regiono šalių šventinės ambasados.


Be jūros – lyg „žuvis be vandens“

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 20 | Rubrika: Kultūra

Aistringų žvejų, gyvenančių šalia jūros ir sukaupusių daugybės metų patirtį, aprėpiančią daugiau nei 60 metų, likę jau ne daug. Gyvybingumu trykštantys jūreiviai nejausdami baimės visais laikais stoja į kovą su įnoringąja jūra, o didžiausią malonumą patiria pagavę geidžiamą laimikį. Vienas iš senųjų žvejų Valdis Grišinas gyvena Šventojoje ir nekantriai laukia artėjančios Šv. Klemenso –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius