Buriama socialinės akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ savanorių komanda – padėkite vaikams sukurti šventę

"Palangos tilto" informacija, 2019-07-07
Peržiūrėta
2016
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liepos 27–28 dienomis vaikai iš visos Lietuvos didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vėl sveikins jūrą – čia vyks Palangos miesto savivaldybės inicijuojama ir jau tradicine tapusi socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Akcija skirta 7–12 metų vaikams, dar nė karto nemačiusiems jūros. Kad šventė pavyktų, ji turi būti „sustyguota“ nuo pradžios iki galo, todėl Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC) kviečia prisijungti savanorius pagalbininkus.


Kviečia savanorius
„Mums labai reikalingi savanoriai, juos kviečiu prisijungti prie mūsų komandos, – sakė Monika Jarulytė, PKJC vadybininkė. – Savanoriai padės sutikti vaikus Palangoje, užims juos žaidimais, kitomis veiklomis, rūpinsis mažaisiais, bus grupių lyderiai. Juk iš svetur atvykusiems vaikų auklėtojams ar tėvams nėra paprasta žinoti, kas ir kur Palangoje yra, kaip atvykti į vieną ar kitą vietą. Tam reikalingi jiems padėti galintys savanoriai“, – sakė M. Jarulytė.
Norintys savanoriauti renginyje kviečiami rašyti elektroniniu paštu [email protected]. Prisijungti prie savanorių augančios komandos galima ir Palangos kultūros ir jaunimo centro Facebook paskyroje, užpildžius akcijos savanorio anketą.
„Šiuo metu turime apie pusę reikalingų savanorių, tad dar labai laukiame skambučių ar elektroninių laiškų žmonių, norinčiųjų padėti vaikams pirmą kartą pamatyti jūrą“, – sakė PKJC atstovė.


Laukiami rėmėjai
Žinoma, akcijos sėkmei garantuoti ne mažiau svarbu ir dosnūs rėmėjai, tad PKJC laukia visų, norinčiųjų prisijungti prie šios gražios socialinės iniciatyvos. „Džiugu, kad kurorto verslininkai sutinka prisidėti prie akcijos. Jau tradiciškai mažuosius miesto svečius priims muziejai, pramogų organizatoriai. Mūsų tikslas – kad vaikai, suvažiavę į Palangą iš visos Lietuvos, kurortą pažintų kaip labai įvairiapusišką, įdomų“, – pabrėžė M. Jarulytė.
Akcijos dalyviai gyvens miesto mokyklose, jose bus ir maitinami. Maitinimo išlaidas dengs Palangos miesto savivaldybė, vaikus maitins ir pasieniečiai.


Susidomėjimas – didžiulis
Anot pašnekovės, susidomėjimą Palangos miesto savivaldybės organizuojama socialine akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ jau parodė daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių, ir susidomėjimas galimybe atvežti į Palangą vaikus, nė karto nemačiusius jūros, tik auga.
Likus trims savaitėms iki akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“, jau užsiregistravo 410 norinčiųjų joje dalyvauti vaikų iš 44 savivaldybių. Dar reikėtų prie šio vaikų skaičiaus pridėti 84 juos lydinčius asmenis – auklėtojus, ugdytojus, tėvus.
Norą dalyvauti akcijoje išreiškė ir toli nuo Palangos esančios savivaldybės, pavyzdžiui, Alytaus, Utenos ir Panevėžio miestų, taip pat – kaimyninių rajonų mokyklos, vaikų dienos centrai ir kitos vaikų ugdymo įstaigos.
Beje, vaikus į Palangą atvežančioms savivaldybėms reikia pasirūpinti tik dalyvių kelionės išlaidomis – kitkuo pasirūpina palangiškiai. Atvykusių vaikų lauks turininga dviejų dienų programa, kurios svarbiausia dalis, žinoma, – pirmasis mažųjų susitikimas su jūra.


Laukia daug pramogų
Tad liepos 27-ąją jau nuo ankstyvo ryto kurorte klegės vaikai – susirinkę Grafų Tiškevičių alėjoje, jie išsirikiuos į Linksmąją eiseną bei J. Basanavičiaus gatve patrauks į Jūratės ir Kastyčio skverą, kur vyks šventės atidarymas. O tuomet vaikai bus pakviesti į pirmąjį jų susitikimą su jūra. Mažųjų lauks maudynės jūroje, kareiviška košė ir daugybė neužmirštamų apsilankymų Palangos muziejuose, pramogų parkuose bei kitose kurorto erdvėse.
Su akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ Palangos miesto savivaldybė prieš ketverius metus prisijungė prie šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Po sėkmingai įgyvendintos akcijos „Padovanok Kalėdas batų dėžutėje” Ukrainoje esantiems vaikams ir kariams, buvo nuspręsta akciją kartoti ir Šv.Velykų proga.


Emocinę paramą teikianti organizacija "Jaunimo linija" ieško naujų savanorių, kad telefoniniais ir internetiniais pokalbiais teiktų emocinę paramą jauniems žmonėms. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Jau tradicinė, ketvirtąjį kartą Palangoje vyksianti socialinė akcija „Pasveikink jūrą“ šį šeštadienį susilauks ypatingo svečio – naujojo šalies Prezidento Gitano Nausėdos. „Prezidentas su žmona išties šeštadienį lankysis Palangoje ir pasveikins akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyvius bei organizatorius....


Liepos 27–28 dienomis vaikai iš visos Lietuvos didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vėl sveikins jūrą – čia vyks Palangos miesto savivaldybės inicijuojama ir jau tradicine tapusi socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Akcija skirta 7–12 metų vaikams, dar nė karto nemačiusiems jūros. Kad šventė pavyktų, ji turi būti...


Paskutinį liepos savaitgalį į Palangą sugužėjo pusė tūkstančio vaikų, kurie dar nebuvo regėję jūros, iš 47 savivaldybių – trečiąjį kartą kurorte vyko graži socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Tiek vaikų, tiek ir visų rėmėjų, savanorių emocijos liejosi per kraštus. „Norėtųsi visiems palinkėti tokiose gerumo akcijose sudalyvauti kuo dažniau....


Paskutinį liepos savaitgalį Palanga rengiasi priimti per pusę tūkstančio mažųjų svečių iš visos Lietuvos – į kurortą atvyks būrys vaikų, dar nė karto nemačiusių jūros iš visų šalies savivaldybių. O tam, kad viskas praeitų sklandžiai, kviečiama prisijungti savanorius, padėsiančius organizuoti veiklas.


Susidomėjimą Palangos miesto savivaldybės organizuojama socialine akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ jau parodė daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių. Didžiausias šalies kurortas antrus metus iš eilės kviečia jūros nė karto nemačiusius vaikus atvykti į Palangą ir čia pirmą kartą išvysti banguojančią Baltiją.


Praėjęs savaitgalis, liepos 30-31 d, giliai į atmintį ir širdį įsirėžė bemaž keturiems šimtams vaikų – tądien tiek visos Lietuvos vaikų iš mažiau pasiturinčių šeimų, lydimi juos prižiūrinčių suaugusiųjų, pirmąkart pamatė jūrą. Palangos savivaldybė su kelias dienas trukusia akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ prisijungė prie Lietuvos Respublikos...


Lietuvos Respublikos Seimas 2014 m. gruodžio mėnesį priėmė Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pakeitimus – būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų, kaip ir socialinės pašalpos, teikimas perduotas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius