Gintarinė snaigė“ palangiškių delnuose – kukliems, bet didelės pagarbos vertiems žmonėms. Ar pažįstate tokių?

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-17
Peržiūrėta
1734
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginiais gimusi iniciatyva „Gintarinės snaigės“ ženklu apdovanoti tuos, kurie savo tyliais, bet prasmingais darbais garsina mūsų kraštą, tampa kurorto tradicija. Palangos miesto savivaldybė kviečia visus žmones nelikti nuošalyje, aktyviai siūlyti kandidatus, kurie yra verti būti pagerbti gruodį vyksiančiame „Gintarinės snaigės“ renginyje. Kandidatus galima teikti iki lapkričio 11 dienos.

Kad neliktų užmarštyje
Besibaigiantys metai yra puiki proga apmąstyti jau nuveiktus darbus, prisiminti artimus žmones, paminėti juos geru žodžiu. Galbūt visai šalia mūsų yra žmogus, kuris nuoširdžiai rūpinasi senyvu kaimynu, o gal kažkieno poelgis išgelbėjo žmogaus gyvybę, o gal kas nors padėjo nelaimės ištiktai šeimai? Ar pažįstate tokių? Siūlykite – pagerbkime tokius žmones „Gintarinės snaigės“ apdovanojimu, kad jų skleidžiama šiluma neliktų užmarštyje, įkvėptų kitus žmones tyliems, bet labai reikalingiems darbams.
Šalia mūsų tikrai yra žmonių, kurie iš daugumos išsiskiria gerumu. Dažniausiai apie jų prasmingus darbus sužinome atsitiktinai, nes paprasti, bet nepaprastus darbus darantys žmonės, tuo nesigiria. Tad Gintarinės snaigės ženklu siekiama sušildyti delnus tų žmonių, kurie savo artumu, gera širdimi puošia mūsų miestą – Palangą.

Pagerbti septyni palangiškiai
Bibliotekininkė Bronislava Spevakovienė, slaugytoja Daina Jarulienė, gydytojas Alfredas Kerulis, dailininkas Vytautas Kusas, mokytoja Konstancija Strikienė, palangiškis senjoras Jurgis Konstantinas Dapkus bei Janinos ir Liudo Siručių šeima tapo pirmaisiais palangiškiais, apdovanotais Gintarinės snaigės ženklu, palydint 2018-uosius metus. Įkvėpimas ir inovacijos, patirtis, gera širdis, meilė, į gyvenimo kelią išleisti tėvų globos netekę vaikai, kruopštus kraštotyros darbas, artimųjų slauga – tai yra iniciatyvos, kurios taip reikalingos, jos puošia mūsų miestą, kuria bendruomenę, skatina būti dorais, savo pavyzdžiu užkrečiančiais žmonėmis.
„Gintarinės snaigės“ krikštamote tituluojama palangiškė Inga Jurkštienė, dar prieš trylika metų pradėjusi organizuoti ir įgyvendinti labdaros renginius Palangoje, kurių metu buvo renkama labdara ir suteikiama parama stokojantiems. „Atgimusi iniciatyva yra puikus įrodymas, kad gintarinės snaigės ne tik netirpsta, bet išauga į dideles pusnis, o skleidžiamas gerumas nuolat sugrįžta, didėja, auga“, – tikino I. Jurkšienė.

Tikslas - padėkoti
Šiemet gruodžio 7 dieną Palangos koncertų salėje įvyks jau antroji kasmetinė „Gintarinės snaigės“ apdovanojimų įteikimo ceremonija, o kas gi taps nominantu, priklauso nuo visų mūsų. Siūlyti kandidatus „Gintarinės snaigės“ ženklui gauti kviečiami ne tik palangiškiai ir šventojiškiai, bet ir visos Lietuvos gyventojai. Priežasčių, dėl ko žmogus vertas būti apdovanotu „Gintarinės snaigės“ ženklu, gali būti daug ir įvairių, o juk ir mūsų visuomenė apie mūsų geradarius privalo sužinoti.
„Šios apdovanojimų ceremonijos esmė, pats renginio tikslas – labai kilnus. Džiugu, kad tęsiama pernai startavusi iniciatyva. Vertinti vieniems kitus už gražias iniciatyvas, nuoširdžius darbus yra bendruomeniškumo esmė, kelianti vietinių žmonių savivertę, pasitikėjimo jausmą. Juk aplink mus gausu natūraliai, nuoširdžiai besirūpinančių savo aplinka artimaisiais žmonių. Jie kuria saugesnę, laimingesnę bendruomenę, savo pavyzdžiu įkvepia kitus. Tad pastebėkime, įvertinkime savus žmones, miestelio gyventojus ar čia dirbančius žmones, kurie savo darbais padeda kurti gražesnę Palangą“, – akcentavo renginio svarbą Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas.
Anot R. Trautmano, praėjusių metų renginys buvo neeilinė šimtmečio dovana nominantams. „Norėčiau, kad ir šiemet gintarinės snaigės šviesa šildytų ne vieną širdį, ji netirptų, o augtų, didėtų, gyvuotų ir dar ilgus metus skleistų gintarinę šilumą. Juk gintaras ir šildo, ir šviečia, ir gydo, o tuo pačiu simbolizuoja visą pajūrio kraštą, Baltijos bangų išnešiotą dalelę Lietuvos“, – sakė Kultūros skyriaus vedėjas.

Kviečiame siūlyti
„Džiaugiamės, kad atgimė iniciatyva vertinti savo kraštui, savo bendruomenei nusipelniusius žmones. Norėtumėme, kad šį garbingą apdovanojimą gautų tie, kurie tikrai jo verti, kurie skiria visuomenei savo energiją, jėgas ir iniciatyvą be jokio atlygio, yra laimingi galėdami padėti kitiems“, – kalbėjo bendruomenės „Palangos Santarvė“ vadovė Daina Eimanavičienė.
„Renginio tikslas labai kilnus – padėkoti Palangos žmonėms, kurie savo gražiais darbais garsina Palangą. Renginys tikrai neeilinis, stengsimės, kad atspindėtų gerumo dvasią. Tad kviečiame nelikti nuošaly ir iki lapkričio 11 dienos teikti garbių žmonių kandidatūras apdovanojimui. Tai galima padaryti internetu Palangos miesto savivaldybės interneto tinklalapyje (bėganti eilutė puslapio viršuje) ar užsukus į miesto Savivaldybės administraciją, kurioje galėsite užpildyti anketą“, – kviesdama teikti kandidatūras apdovanojimui kalbėjo VšĮ „Palangos investicijų valdymas“ vadybininkė Ieva Rudytė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kurorto muziejuje prasidėjo projekto „Muziejus be kliūčių“ įgyvendinimas.  Jau visai netrukus pagal šį projektą muziejuje bus įrengta erdvė žmonėms su negalia. 


Nors pasiskiepijus gerokai sumažėja rizika užsikrėsti COVID-19, tačiau praėjus daugiau nei 4 mėnesiams nuo pasiskiepijimo, tikimybė užsikrėsti gali išaugti. Siekiant mažinti užsikrėtimų skaičių nuo lapkričio 17 d. izoliacija bus privaloma ir pasiskiepijusiems žmonėms, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas.


Mieli pedagogai! Būdami Mokytojais, jūs ne tik kasdien save dalijate kitiems – mažesniems, dar neturintiems pakankamo žinių bagažo bei gyvenimiškos patirties. Kartu su žiniomis jūs mokiniams atiduodate ir dalelę savo širdies, mokote ne tik kelti klausimus bei patiems rasti atsakymus, bet ir labai svarbių pamatinių dalykų – diegiate gyvenimiškas vertybes, mokote pagarbos, tolerancijos...


Šalyje apleistų žemių plotas ir toliau stabiliai mažėja – šiuo metu Lietuvoje užfiksuota beveik 45,5 tūkst. apleistų sklypų, arba ketvirtadaliu mažiau nei prieš metus, o bendras apleistos žemės plotas sudaro 26 tūkst. hektarų (ha), arba taip pat ketvirtadaliu mažiau nei praėjusiais metais. Daugiausia tokių žemių galima rasti Vilniaus rajono, Molėtų ir Utenos rajonuose.  Lietuvoje yra...


Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 04 | Rubrika: Miestas

Kovo 28-29 dienomis naujajame Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos. Čia bus rengiamos jubiliejinės 25-osios V. ir V. Katkevičių atminimo taurės „Supermasters“ varžybos bei II-asis Eurazijos taurės turnyras.


Su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginiais gimusi iniciatyva „Gintarinės snaigės“ ženklu apdovanoti tuos, kurie savo tyliais, bet prasmingais darbais garsina mūsų kraštą, tampa kurorto tradicija. Palangos miesto savivaldybė kviečia visus žmones nelikti nuošalyje, aktyviai siūlyti kandidatus, kurie yra verti būti pagerbti gruodį...


Kas šiemet vertas „Gintarinė snaigė 2019” apdovanojimų?

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 09 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė vėl organizuoja labiausiai pagarbos vertų žmonių rinkimus „Gintarinė snaigė 2019“ ir kviečia pastebėti bei pagerbti tuos, kuriems turime už ką padėkoti, kuriais norime didžiuotis.


Šeštadienį, vasario 16 d., vyksiančiai šventei „Palangos stinta“ besirengianti Lietuvos kultūros sostinė pasidabino dviejų metrų ilgio gintarine stinta. Šis artėjančios šventės simbolis, puošiantis Stintų ordino pilį – kavinę „Molinis ąsotis“ – visiems metams atneš sėkmę žvejyboje kiekvienam, gintarinę žuvį...


Dvi savaites vykstančiuose Romo Kalantos susideginimo minėjimo renginiuose – dažnas svečias jo brolis – palangiškis Antanas Kalanta. Praėjo jau keturiasdešimt metų, kai protestuodamas prieš sovietų valdžią Kaune susidegino jo brolis, tačiau jo pavardė tebeskamba iki šių dienų. Devyniolikmetis jaunuolis iš Vilijampolės Romas  apsipylė...


Stichinės nelaimės Japonijoje kraupūs padariniai nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Tragedijos atodūsiai pasiekė ir Palangą, tačiau jie, regis, nelabai sujaudino net ir gerai Palangos visuomenei žinomų palangiškių. Laimei, paprastų palangiškių širdys – ne ledinės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius