Gyvenimo pajūryje malonumai ir džiaugsmai

Vytenis MIŠKINIS, 2012-08-23
Peržiūrėta
439
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kristijonas Daknys džiaugiasi gyvenimu harmonijoje su gamta.
Kristijonas Daknys džiaugiasi gyvenimu harmonijoje su gamta.

Turbūt retas lietuvis vasaros metu bent kelioms dienoms neišvažiuoja atsigauti į pajūrį: saulė, smėlis, paplūdimys, jūra, marga minia miesto gatvėse – kas gali labiau atpalaiduoti? O kaip jaučiasi tie, kurie nuolat gyvena Palangoje, ar visa tai jiems nepabosta?

Svarbiausia – prie jūros gyventi sveika!
Iš Palangos kilęs, o dabar Vilniaus edukologijos universitete ekologiją studijuojantis Kristijonas Daknys vardino daugybę gyvenimo pajūryje pliusų ir teigė, jog jam labai liūdna, kad jau po savaitės teks palikti namus ir vėl beveik devynis mėnesius praleisti sostinėje.
„Gyvenimas harmonijoje su gamta, prie jūros yra nuostabu. Magiška. Žmonės per ilgą laiką nutolę nuo gamtos, bando tai susigrąžinti per kiekvienas atostogas, todėl laimingiausi ir būna gamtoje, nes su ja mes esame susieti“, – pasakojo Kristijonas.
„Kai būname gamtoje, nereikia žodžių, nes tada juntame aukštesnius jausmus. Per daugybę metų labai atitolome nuo gamtos, bet vis tiek juntame jos magiškumą, o kas būtų, jei nebūtume nuo jos taip atitrūkę?“ – svarstė pašnekovas.
Kristijonas taip pat papasakojo, jog gyvenimas prie jūros ne tik suteikia dvasinę ramybę, tačiau ir yra naudingas sveikatai, žmonės čia sveikesni ir laimingesni. Jis papasakojo apie D.Britanijoje vykdytą mokslinį tyrimą, kurio metu buvo nustatyta, kad prie jūros gyvenantys žmonės serga rečiau, gyvena ilgiau ir jaučiasi geriau.
„Į pakrantę dūžtančios jūros bangos į orą išskiria jodą, kuris yra labai naudingas organizmui, jis naktį padeda ramiau miegoti, todėl žmonės čia ir yra tokie pailsėję ir atsipalaidavę. Taip pat ore yra ir druskos, kuri pravalo kvėpavimo takus, padeda geriau jaustis astma ir kitomis kvėpavimo ligomis sergantiems žmonėms. Saulės spinduliai irgi naudingi, įdegusi oda yra ne tik gražesnė, bet ir sveikesnė“, – savo žiniomis dalinosi Kristijonas.
„Taip pat aplinka čia tokia, jog dvasiškai geriau jautiesi. Yra trys dalykai į kuriuos žmogaus akis nepavargsta žiūrėti, tai ugnis, jūra ir dirbantis žmogus“, – šypsojosi Kristijonas.

Darbo čia visada yra
Didelis pliusas gyvenant Palangoje – čia visada nesunku užsidirbti. Du kalbinti palangiškiai Paulius Lysko ir Anžėjus Zalupinskas pasakojo, jog darbo vasarą, be abejo, padaugėja, tačiau jo netrūksta ir kitais metų laikais. Kurorte krizės visai nesijaučia.
„Vasarą dažniausiai iškraunu prekes iš sunkvežimių, pinigai labai geri, o darbo yra nuolat. Moka už tiek, kiek dirbi. Teko pagyventi Kaune ir dirbti panašų darbą, ten nemoka tiek, kiek čia. Kol dar neturėjau aštuoniolikos, vasaras leisdavau dirbdamas įvairius smulkius darbelius – teko ir čeburekus paplūdimyje nešiot ir lauke stovėt, ledus pardavinėt. Čia ne kažką užsidirbsi, nebent moki suktis. Iš čeburekų mažai kas pelno gauna, bet aš dar prisidurdavau kartu alų pardavinėdamas, tai visai neblogai buvo. Geriausia, kad ir žiemą nereikia iš čia važiuot, gali į kokį restoraną įsidarbint padavėju ar viešbutyje, visada susirandi ką nors, nes vasarą daugiausiai čia imigrantai iš kitų miestų dirba. O ir darbo nebūna daug, žmonių beveik nėra“, – patirtimi dalinosi Paulius.

Linksmi žmonės – linksmas gyvenimas
Pauliaus draugas Anžėjus pusmetį pagyvenęs Vilniuje neištvėrė ir taip pat grįžo namo – čia jis jaučiasi daug geriau.
„Gyvenimas pajūryje yra labai džiaugsmingas. Mieste visokie sunkumai ir oras užterštas, o čia sūrus jūros oras puikiai pravalo šnerves, plaučius ir kepenis. Be to didmiestyje ant kiekvieno kampo matai visokius narkomanus, čia net vasarą būna girtų kompanijų, tačiau vaizdas ne toks graudus kaip ten. Ir narkomanų visokių išvis beveik nėra, gal benamių vasarą kiek padaugėja, bet kad jie gyvent netrukdo. O kitais metų laikais išvis pasaka gyvent, ramu, visi savi, pažįstami, jautiesi daug geriau nei mieste“, – pasakojo Anžėjus.
Pašnekovas taip pat pabrėžė smulkmenas, kurių gyvendami didmiestyje dauguma net nepastebi, o čia jos labai malonios.
„Mano manymu, kai kurie smulkūs džiaugsmai čia išryškėja. Pavyzdžiui, kai kitur – geras oras reikia važiuot prie ežero, kuris dažniausiai kažkur toli, daug vargo. O Palangoje geras oras, gali per penkias minutes nueiti iki paplūdimio, gulėti visą dieną ir nieko neveikti: tik degintis ir mėgautis oru. O atsibodus bet kada išeit ieškot nuotykių į miestą, kuris yra čia pat, merginų susirast, alaus išgert, problemų nėra. Visi žmonės čia linksmi, trykšta noru susipažinti su kitais ir kartu pasilinksmint. O žiemą vaizdas čia irgi labai gražus, kai sninga prie jūros – įspūdinga. O ir žiemos čia šiltesnės nei visur kitur“, – džiaugėsi Anžėjus.
 

 Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

Jūsų komentaras:

Tiffany 2013-01-05 09:00 ([email protected] / IP: 183.171.240.2)
:trip2hopdumazir pilna kitu geruŠiaip dumaz ar jis ne projektas, na ta prsmae, kad yra išleistas tik albumas pavadinimu dumaz. Šiaip man labai patinka, turiu nusipirkęs, bet prie atlikėjų kažin ar veta dėti. Vienadienis drugelis.

Taip pat skaitykite

Šiuo metu, pirmadienį, kovo 30 d., Palangos miesto savivaldybės numatytose izoliavimosi patalpose gyvena 25 asmenys.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Ši savaitgalį į Palangą sugūžėjo ledinių maudynių entuziastai. Nebijantys šalčio, žmonės šeštadienį maudėsi tiesiog ledinėje Baltijos jūroje.


  Ar Palangai reikia reprezentacinės krepšinio komandos „Palanga“? Ar verta tikėti Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, ekonominiu pakilimu, jeigu vietos verslininkai skėsčioja rankomis ir sako, kad padėti klubui jiems – pernelyg didelė prabanga? „Palangos“ vadovai neslepia nusivylimo ir nuostabos: po labai sėkmingo praėjusio sezono...


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Abiturientė, Palangos karate kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtinė Giedrė Grigūnaitė aiškiai žino, ko gyvenime norėtų pasiekti, drąsiai renkasi labiau tarp vaikinų populiarias sritis, o sportinio meistriškumo ir ištvermės jai galėtų pavydėti ne vienas vaikinas: mergina dalyvauja karate kiokušin čempionatuose bei varžybose, kuriose sėkmingai skina...


Turbūt retas lietuvis vasaros metu bent kelioms dienoms neišvažiuoja atsigauti į pajūrį: saulė, smėlis, paplūdimys, jūra, marga minia miesto gatvėse – kas gali labiau atpalaiduoti? O kaip jaučiasi tie, kurie nuolat gyvena Palangoje, ar visa tai jiems nepabosta?


Keisti gyvenimo būdą – itin sunkus uždavinys, kurį įveikti pasiseka tikrai ne visiems. Tačiau kartais priverčia pats gyvenimas, o perkopus svarbiausią laiptelį, nelabai ir besinori grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Būtent tokios patirties teko pasisemti ir sveikos gyvensenos propaguotojui Daliui Viršilui. „Mūsų dukrelei reiškėsi nuolatinė alergija, tad pradėjome domėtis, kur problema...


„Palangos pulsas parodo, kuo ir kaip gyvena visa Lietuva“

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Tarp nemeluotai nuoširdžių Palangos inteligentų yra ir savo prasmingu aktyvumu išsiskiriantis senjoras, spalvingos biografijos vyras, dzūkas Kazimieras Algirdas Pečiukonis.


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 21 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius