Inspekcijai „apskųstose“ statybose pažeidimų nerasta

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-27
Peržiūrėta
483
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ganyklų g. iškilusiame kvartale inspektoriai nenustatė jokių nukrypimų nuo projekto sprendinių.
Ganyklų g. iškilusiame kvartale inspektoriai nenustatė jokių nukrypimų nuo projekto sprendinių.

Palangos miesto tarybos nario Aleksandro Jokūbausko iniciatyva sukeltas vėjas dėl statybų, vykdomų žemės sklypuose Užkanavės g. 28A, Kontininkų g.7B, Kontininkų g. 16, Vingio g. 2, Ganyklų g. 8 ir 10, Palangoje, teisėtumo, regis pūtė ne visai teisinga kryptimi. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos dar vasarą gavusi Palangos miesto savivaldybės tarybos narių raštą „Dėl galimai neteisėtų statybų Palangos mieste ir viešojo intereso gynimo“ atliko statybą leidžiančių dokumentų ir pačių statybų patikrinimą ir, liaudiškai tariant, jokio kriminalo nerado.

Kas taisytina – buvo ištaisyta
Kaip Palangos miesto savivaldybės tarybos narius informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, atliekant patikrinimą dėl statinio statybos teisėtumo sklype Užkanavės g. 28A buvo nustatyti neesminiai statinio statybos nukrypimai nuo statinio projekto sprendinių. Pažeidimai pašalinti ir vėliau patikrinimo metu jokių kitų esminių ir neleistinų neesminių nukrypimų nuo projekto sprendinių nenustatyta.
Dėl statinio statybos teisėtumo žemės sklype Kontininkų g. 16 nustatyta, jog visi leidimai išduoti teisėtai. Atlikus statybos patikrinimą, nukrypimų nuo esminių ar neesminių statinio projekto sprendinių nenustatyta.
Statybos leidimo teisėtumas tikrintas ir žemės sklype Vingio g. 2. Statybų inspekcijos specialistai priėjo prie išvados, jog Teritorijų planavimo įstatymas nedraudžia statyti tame pačiame namų valdos žemės sklype daugiau negu vieną gyvenamąjį namą, jei tuo nepažeidžiami kitų įstatymų ir teisės aktų reikalavimai. Patikrinus Nekilnojamojo turto registro duomenis nustatyta, jog visi šeši gyvenamieji namai įregistruoti šių metų sausio mėnesį. Statybos patikrinimas šiuo adresu vykdomas nebus, nes statyba yra baigta ir įregistruota.

Pažeidimų nėra
Kalbant apie statinio statybos teisėtumą žemės sklype Ganyklų g. 8, Statybos inspekcijos specialistai nustatė, jog pernai lapkritį UAB „Alfa Property“ išduotame leidime suteikta teisė statyti tris poilsio pastatus bei atlikti kitus darbus. Perregistruotame statybos leidime, išduotame statytojui UAB „Kauno būstai“, lieka tie patys nurodymai. Šių metų spalio mėnesį, atlikus statybos patikrinimą, nustatyta, jog čia ir yra pastatyti trys pastatai. Statinių rodikliai neviršija Palangos miesto savivaldybės tarybos 2005 m. birželį patvirtintų žemės sklypo detaliojo plano sprendinių. Pastatų paskirtis yra poilsio su gyvenamosiomis ir komercinėmis patalpomis, vyraujanti paskirtis – poilsio, ir tai atitinka projektą. Pagal atliktus geodezinius matavimus, pastatų matmenys – ilgis, plotis bei aukštis – projekto nepažeidžia.
Kalbant apie automobilių parkavimo vietas minėtame sklype, nurodoma, jog trijuose pastatuose iš viso yra 153 numeriai. Kiekvienam privalu skirti po vieną parkavimo vietą. Automobilių parkavimo schemoje nurodyta, jog šių vietų yra 133, tačiau suteikiama galimybė esant reikalui automobilius statyti gretimame UAB „Kauno būstai“ nuosavybės teise valdomame sklype Ganyklų g. 14, kur yra įrengtos 45 vietos. Taip pat yra galimybė automobilius statyti aikštelėje Ganyklų g. 18, kur telpa 44 automobiliai, tad vietų esama 222 automobiliams statyti.
Statybų inspekcija primena, jog, vadovaujantis Statybos techniniu reglamentu, automobilių stovėjimo vietos gali būti suprojektuotos ir įrengtos už statinio ar statinių grupės žemės sklypo ribų, bet ne toliau kaip 300 metrų nuo įėjimų į šiuos statinius, tuo atveju jei yra sklypų savininkų sutarimas.
Taip pat konstatuota, jog atliekant statybos patikrinimą, nukrypimų nuo esminių ir neleistinų neesminių šiame sklype įgyvendintų projektų sprendinių nenustatyta.

Viskas teisėta
Tikrinant statybos teisėtumą žemės sklype Ganyklų g. 10 nustatyta, jog 2012 m. rudenį buvo išduotas statybos leidimas bendrovei „Alfa Property“ pagal projektą „Dviejų poilsio paskirties pastatų su gyvenamosiomis patalpomis statyba“. Šis leidimas, kaip ir aukščiau minėtu atveju, perregistruotas UAB „Kauno būstai“ vardu.
Šį rudenį, atlikus statybos patikrinimą vietoje, nustatyta, jog sklype pastatyti du pastatai. Projekte buvo atlikta pakeitimų, kuriems pagal galiojančius teisės aktus naujo leidimo nereikia. Taip pat nustatyta, jog iškilusių statinių rodikliai neviršija Palangos miesto savivaldybės Tarybos 2005 m. birželį patvirtinto žemės sklypo detaliojo plano sprendinių: leistino pastatų aukščio, žemės sklypo užstatymo tankumo bei intensyvumo ir užstatymo linijos. Pastatų paskirtis – poilsio su gyvenamosiomis patalpomis (iki 50 proc.), ir tai atitinka projekte nurodytą paskirtį.
Kaip ir minėtu sklypo Ganyklų g. 8 atveju, atlikus geodezinius matavimus nustatyta, jog nei pastatų vieta sklype, nei jų matmenys nepažeidžia projekto sprendinių.
Kalbant apie automobilių parkavimo vietas, pažymėtina, jog adresu Ganyklų g. 10 pastatytuose poilsio pastatuose yra 90 numerių. Šiame sklype yra galimybė pastatyti 106 automobilius.
Statybos inspekcija konstatavo, jog ir šiuo atveju atlikus statybų patikrinimą nukrypimų nuo esminių ir neleistinų neesminių projekto sprendinių nenustatyta.

Istorija nesibaigė?..
„Palangos tiltas“ vakar teiravosi skundų iniciatoriaus, Palangos miesto savivaldybės tarybos nario, advokato A. Jokūbausko, ar jis jau susipažino su Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atliktų patikrinimų išvadomis.
„Mačiau išvadas, tačiau nesu su jomis išsamiai susipažinęs, tad negaliu komentuoti. Tik galiu pasakyti, kad dėl kai kurių jos išvadų man kyla rimtų abejonių – tiek dėl Kontininkų, tiek dėl Vingio gatvės statybų. Dėl statybų Ganyklų gatvėje taip pat dar liko klausimų – žaidžiama su automobilių stovėjimo vietomis, tarkim, nurodoma, kad automobilių stovėjimo vietos yra ten, kur auga medžiai. Gal ir statybų inspekcijos akys ne viską pamato“, – dėstė savo požiūrį A. Jokūbauskas.
Pasak Tarybos nario, istorija su visomis minėtomis statybomis dar nesibaigė, nes yra pradėtas STT tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi požymių.
Priminsime, jog „Kauno būstai“ direktorius Povilas Loda dar vasarą „Palangos tiltui“ minėjo, jog jo vadovaujama bendrovė kreipėsi į STT.
„Esame įsitikinę, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos nario ir Etikos komisijos nario A. Jokūbausko veikla yra nesuderinama su Lietuvos vietos savivaldos įstatymu, kitais galiojančiais teisės aktais, etikos bei privačiųjų ir viešųjų interesų konflikto vengimo principais. Be to, šioje veikloje galima įžvelgti veikų, numatytų LR Baudžiamojo kodekso 181 straipsnyje (turto prievartavimas) bei 228 straipsnyje (piktnaudžiavimas) požymių“, – dėstoma UAB „Kauno būstai“ direktoriaus pareiškime STT.

 

Jūsų komentaras:

Tikrino pagal devizą?... 2014-11-28 09:55 (. / IP: 86.100.63.40)
"Tas nesvarbu kas svarbu, bet tas svarbu kas nesvarbu"...

vau !... 2014-11-28 09:47 (. / IP: 86.100.63.40)
jei "nemato" kas dedasi Kunigiškiuose- vidury miško visas kvartalas statomas ir kt... Palangoj... tai gal nusiimkit juodus akinius?! ir aplamai, kam tokios, ale, inspekcijos, reikalingos? išlaikomos iš mūsų visų pinigų...

Taip pat skaitykite

Praėjusį savaitgalį Palangoje patikrinta 3443 automobiliai, nepraleistų nebuvo, nustatyta 60 pažeidimų.


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Klaipėdos apygardos prokuratūra, įvertinusi visą tyrimo metu surinktų duomenų ir įrodymų visumą, priimė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinio, adresu Meilės al. 26, Palangoje. Šis statinys yra žinomas kaip Palangos "dušinės." Atlikus tyrimą nustatyta, kad prokurorui nėra teisinio pagrindo konstatuoti teisės aktų, o tuo pačiu...


Praėjusį šeštadienį, liepos 16-ąją, ne vienam vairuotojui išsiblaškymas, nerūpestingumas ar taisyklių neišmanymas skaudžiai atsirūgo – Palangos miesto policijos komisariatas kartu su miesto savivaldybės Rinkliavų skyriaus specialistais organizavo reidą, per kurį buvo tikrinama, ar vairuotojai laikosi kelių eismo taisyklių statydami savo automobilius....


NAUJIENŲ PABIROS

2015 02 02 | Rubrika: Miestas

Grasinimai susprogdinti: penktadienio vakarą, apie 20.23 val. Vilniuje, informaciniu telefonu į įmonę, kuri aptarnauja oro uostus, paskambino vyriškis, kuris grasino susprogdinti oro uostą. Jis nenurodė konkretaus oro uosto, todėl buvo patikrinti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai, tačiau nieko įtartino nerasta, pranešė Policijos departamentas. Šią savaitę...


Palangos miesto tarybos nario Aleksandro Jokūbausko iniciatyva sukeltas vėjas dėl statybų, vykdomų žemės sklypuose Užkanavės g. 28A, Kontininkų g.7B, Kontininkų g. 16, Vingio g. 2, Ganyklų g. 8 ir 10, Palangoje, teisėtumo, regis pūtė ne visai teisinga kryptimi. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos dar vasarą gavusi Palangos miesto savivaldybės...


Šventosios „kempinguose“ aptikta pažeidimų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 07 28 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį Šventoji sulaukė rimtų tikrintojų. Įtarus, kad priekėpyje esama nelegalių kempingų, bei gavus signalą, jog per 50 metrų nuo paplūdimio esama atviro kanalizacijos šulinio, reidą kurortiniame miestelyje surengė ir du vadinamuosius kempingus patikrino Mokesčių inspekcijos, Palangos savivaldybės, aplinkosaugos, Šventosios girininkijos atstovai, kurie aptiko...


Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Aivaras Velutis, išnagrinėjęs skundą dėl viešojo intereso gynimo, balandžio 18 dieną priėmė nutarimą atsisakyti tenkinti STT Klaipėdos valdybos, Kazimiero Onaičio ir Šventosios miesto bendruomenės skundus ir taikyti viešojo intereso gynimo priemones, nenustačius viešojo...


Ar gali automobilių ir jų vairuotojų pašventinimas apsaugoti nuo nelaimių kelyje? Vieni, išgirdę apie tokią Lietuvos Vyskupų konferencijos iniciatyvą keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną, rugsėjo 25-ąją, iš nuostabos kraipė galvą, kiti abejingai numojo ranka, o tikintys tokio palaiminimo nauda praėjusį sekmadienį dalyvavo už keliaujančiuosius ir vairuotojus laikomose...


Lapkričio 25-ąją Valstybinėje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK) vėl skambėjo Palangos vardas. Šį kartą kurortą šalyje „garsino“ Tarybos narė Marytė Vačerskienė. VTEK verdiktas – politikė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius