Juodasis triušis atliuoksėjo į Palangą – kailinių iš jo niekas nesisiųs, bet jei 2023-ieji bus blogi, gyvenimą baigs kaip skanus troškinys

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-01-10
Peržiūrėta
1428
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Juodasis triušis atliuoksėjo į Palangą – kailinių iš jo niekas nesisiųs, bet jei 2023-ieji bus blogi, gyvenimą baigs kaip skanus troškinys

2022 -ieji, pagal kinų kalendorių, Vandens Tigro metai, buvo tigriški – agresyvūs, plėšrūs, nešini mirtį. O ką žada pasauliui ir Palangai 2023-ieji, pagal kinų kalendorių, Juodojo Vandens Triušio metai? „Palangos tiltas“ teiravosi įvairių palangiškių, kokie įvykiai 2022 metais jų gyvenime kėlė didžiausią rūpestį ir viltį? O ko be taikos pašnekovai tikisi iš Naujųjų metų? Žinoma, visų klausėme ir nuomonės apie triušį. Paaiškėjo, kad palangiškis Mindaugas Skritulskas triušių gerove daug rūpinosi vaikystėje, Dalia Rakauskienė prisipažino, kad ją „visą gyvenimą“ lydi triušiai, o Eimutis Židanavičius ilgaausį iščirškins keptuvėje 2023-ųjų pabaigoje, jeigu.. 

Mindaugo Skritulsko patirtis su triušiais – ypatinga 

Kaip ir daugumai, palangiškiui Seimo nariui Mindaugui Skritulskui 2022-ieji į atmintį itin įsirėžė dėl karo Ukrainoje.

„Netilpo galvoje faktai apie protu nesuvokiamą okupantų žiaurumą, kurio pėdsakus teko pačiam matyti lankantis išlaisvintoje Bučoje birželio mėnesį. Viltį teikia ukrainiečių tautos tvirtybė, nusiteikimas laimėti ir jų pergalės mūšio lauke,“ – „Palangos tiltui“ sakė M. Skritulskas.

Ko be taikos jis tikisi iš 2023 metų?

„Viliuosi matyti mažiau pykčio, pavydo, neapykantos. Būkime vienas kitam labiau atlaidesni, jautresni, gero linkintys. Pirmiausia gebėkime žmonėse įžvelgti jų gerąsias savybes. Jei linkėsime sėkmės kitiems, laimingesni būsime ir patys!“ – įsitikinęs Mindaugas.

Kai nelengva, kur jis ieško dvasinės ir fizinės stiprybės?

„Vieno recepto neturiu. Teigiamai veikia vaikščiojimas vienam. Paprastai po spartaus kelių valandų vaikščiojimo pajaučiu malonų fizinį nuovargį, ramesnę minčių eigą,“ – atviravo pašnekovas.

Su triušiais jo patirtis – ypatinga. 

„Vaikystėje mamos iškaulijau nupirkti kelis triušius. Laikėme juos taip vadinamuose kolektyviniuose soduose. Triušiams siekiau kuo didesnės laisvės: iš įvairių statybinių medžiagų likučių sutverdavau erdvius aptvarus, nelaikiau jų ankštame narve. Žinoma, tie vaikiškai naiviai sudėlioti aptvarai nebuvo jiems jokia kliūtis pasprukti. Dėsningai, kone kas antrą vakarą, vykdavo mūsų triušių paieškos. Laimei jie toli nebėgdavo – „užstrigdavo“ artimiausios pievos tankmėje. Tad toks jau tų triušių laisvės suvokimas. Įsigyti triušių dabar neketinu – pakanka minėtų prisiminimų, juolab namuose auginame baltą cvegšnaucerių kalytę Džesę,“ – pasakojo M. Skritulskas.

Šventojiškis Vaidas Šimaitis: „„Mano nuomone, triušis panašus į mane“

„Mano nuomone, triušis panašus į mane. Jis yra taikus, švelnus, ramus tačiau kartu stiprus bei energingas,“ – „Palangos tiltui“ sakė šventojiškis Vaidas Šimaitis.

„2022 metai man buvo pakankamai geri metai, tačiau daug rūpesčių kėlė ir vis dar kelia energetinių kainų šuolis, paslaugų, maisto ir kitų prekių kainų kilimas, kuris išbalansavo žmonių perkamąją galią bei verslo planus. Vilties teikė tai, kad viso pasaulio pastangomis ir pagalba, Ukrainai atsirado prošvaistė sustabdyti besitęsiantį karą. Tikiuosi, kad 2023 metais neatsiras naujų ligų. Taip pat viliuosi, kad pavyks užbaigti seniau pradėtus darbus ir imtis naujų, kad tiek mano tiek artimųjų sveikata išliks stipri ir ateinantys metai nebus blogesni nei 2022 metai,“ – V. Šimaitis sakė „Palangos tiltui.“

„Metai eina, o seni, malonumą teikiantys ir atsipalaiduoti priverčiantys įpročiai nesikeičia. Dvasinę ramybę vis dar randu važinėdamas motociklu, nors jam laiko randu jau mažiau. Pasivaikščiojimai su nauju augintiniu padeda pailsinti mintis. Taip pat ramybei ir apmąstymams renkuosi laiką prie jūros, pasivaiksčiojimui palei ją arba ant Palangos tilto, kuomet lengvas vėjas prapučia galvą ir padeda tvarkingai sudėlioti mintis,“ – sakė V. Šimaitis.

 Šarūnas Vaitkus: „Triušis – ramus, mielas gyvūnas“

Palangiškis Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“, kad didesnių ar mažesnių rūpesčių būna kiekvienais metais, tad 2022-ieji nebuvo išimtis. 

„Darbine prasme metai buvo produktyvūs, tačiau nelabai lengvi – kurorte įgyvendinama daug projektų: intensyvūs darbai vyksta Šventosios uoste, statomi Bendruomenės namai, Jaunimo ir savanorystės centras, tvarkomi daugiabučių namų kiemai, miesto gatvės ir kt., ir vis tai reikalauja nemažai įdirbio, pastangų bei energijos,“ – Š. Vaitkus sakė „Palangos tiltui.“

Anot jo, metų pabaigoje didžiulį galvos skausmą tiek Savivaldybei, tiek ir visai kurorto bendruomenei sukėlė Konkurencijos tarybos planai dėl Palangos baseino likimo. 

„Jau sausį turėtų paaiškėti Konkurencijos tarybos sprendimas šiuo klausimu,“ – pabrėžė Š. Vaitkus.

„Tačiau bene didžiausią rūpestį mums visiems neabejotinai sukėlė metų pradžioje Ukrainoje prasidėjęs karas ir jo sukelti padariniai Ukrainos miestams ir gyventojams. Laimei, mūsų žmonių susitelkimas, nuoširdus noras padėti didžiulėje bėdoje atsidūrusiems ukrainiečiams teikė ir teikia viltį, kad bendromis visų mūsų jėgomis pavyks įveikti bet kokias negandas,“ – sakė Šarūnas.

O ko be taikos jis tikisi iš 2023 metų?

„Tikiu, kad 2023-ieji bus darbingi ir produktyvūs, o pastarųjų metų negandų akivaizdoje išryškėjęs visuomenės susitelkimo jausmas tik dar labiau stiprės ir  vienys, ištiesti pagalbos ranką bei dirbti bendram labui,“ – atsakė Š. Vaitkus.

Kai nelengva, kur jis ieško dvasinės ir fizinės stiprybės?

„Geriausiai pailsiu bei naujų jėgų pasisemiu būdamas su man brangiausiais žmonėmis – su savo šeima ir kai labai sunku padeda nuoširdi malda Dievo namuose,“ – sakė Šarūnas Vaitkus.

Pasak jį, triušis – ramus, mielas gyvūnas. 

„Linkiu, kad ir ateinantys metai būtų tokie visiems mums,“ – linkėjo Šarūnas.

Eglė tikisi teigiamų pokyčių pasaulio politikoje ir aplinkosaugoje

Eglė Adomavičiūtė, Palangos naujakurė, prodiuserė, sakė „Palangos tiltui“, kad 2022 metais, kaip ir visiems, įvykiai Ukrainoje kėlė didžiausią rūpestį.

„Ypač skaudu žinoti, kad kenčia nekalti žmonės, vaikai. Vilties visada teikia, kai vis dažniau sutinki žmonių, kurie nori gyventi geresniame pasaulyje – taikiame, švaresniame bei santarvėje su gamta,“ – sakė Eglė.

 O ko ji tikisi iš 2023 metų?

„Su vyru Ruslanu (jis yra prodiuseris ir režisierius - PT) tikimės aktyvios profesinės bei našios visuomeninės veiklos. Globaliu masteliu, teigiamų pokyčių pasaulio politikoje ir aplinkosaugoje,“ – sakė E. Adomavičiūtė.

Kai nelengva, kur ji ieško dvasinės ir fizinės stiprybės?

„Žinoma, jūra visada sugeba „prapūsti“ neigiamas mintis, tai dažniausiai iškilus sunkumams, kartu su Ruslanu nueiname pasibūti prie jūros, nurimti,“ –  dėstė pašnekovė.

„Be to, mūsų šeimoje yra svarbus santykis su Dievu, todėl diskusija apie pasitikėjimą, kad viskas vyksta ne be reikalo yra esminis dalykas,“ – pridūrė.

Chm, ir ko jie abu tikisi iš Naujųjų?

„Mūsų šeimoje triušis esu aš. Jis – mano totemas. Jis – greitas, nekantrus ir visada pasiruošęs ką nors nuveikti. Ruslanas – bebras, kuris gerai viską apmąsto savo „užtvankoje“. Taip papildome vienas kitą,“ – atviravo aktyvi Šventosios bendruomenės narė.

Bet pora triušio Naujaisiais metais neįsigys.

„Greičiausiai įsigysime šunį, nes visai neseniai netekome savo keturkojo draugo, esame „šunų“ žmonės,“ – šypsojosi ji.

Rasa Kmitienė neplanuoja įsigyti triušio Naujaisiais metais

 Kokie įvykiai 2022 metais kėlė didžiausią rūpestį, o kas teikė viltį Rasai Kmitienei, Palangos Turizmo informacijos centro (PTIC) direktorei?

„Kaip ir viso pasaulio žmones, taip ir mane purtė vasario 24 dienos įvykiai... Karas, nors atrodo taip toli, tačiau tuo pačiu atrodė visai čia pat...Nežinomybė, baimė, pergyvenimas dėl artimųjų ir dėl ateities... Viltis, kad kariniai veiksmai baigsis ,ir visos negandos pasitrauks. Viltis dėl artimųjų sveikatos, viltis dėl vaikų ir artimųjų gerovės, dėl užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo,“ – sakė R. Kmitienė.

Iš 2023 metų ji tenorėtų ramybės, pilnatvės ir gerovės – tiek aplinkiniams tiek ir artimiems žmonėms. „Labai tikiuosi, kad 2023 metai suteiks galimybę dar kartą aplankyti mano be galo mylimą Paryžių. Šis miestas man asocijuojasi su gėrio, ramybės ir laisvės pojūčiu,“ – atviravo PTIC direktorė.

Kur Rasa ieško dvasinės ir fizinės stiprybės?

„Sunkiais momentais stiprybės pasisemiu iš jūros. Einu pajūriu, ir jūros bangų ošimas tarsi sugeria negandas, o pajūrio vėjas išblaško tamsias mintis ir suteikia ramybę bei racionalius sprendimus. Jūra – nepakartojama: tai audringa, tai rami, tai pasišiaušusi, tai švelni. Gera gyventi prie jūros,“ – sakė Rasa.

Koks, jos nuomone, yra juodasis vandens triušis? Gal ji įsigys triušį naujaisiais metais? 

„Triušis – švelnus, pūkuotas gyvūnėlis, kuris suteikia ramybės ir švelnumo. Todėl, labai tikiuosi, kad ir Naujieji metai bus tokie – ramūs, kupini gėrio ir pilnatvės. To linkėčiau kiekvienam,“ – sakė R. Kmitienė.

„Triušio įsigyti neplanuoju, kadangi mano namuose „karaliauja“ labradoro veislės kalytė Upė, kuri nelabai norės dalintis namiškių dėmesiu su nauju gyventoju,“ – prisipažino Rasa.

Mūza Svetickaitė: „Tikiuosi ne tik taikos, bet ir Ukrainos, o kartu – gėrio, laisvės ir tiesos – pergalės“

Mūza Svetickaitė, Palangos senosios gimnazijos gimnazistė, sakė „Palangos tiltui“, kad ją 2022-aisiais labiausiai sukrėtė Rusijos karas prieš Ukrainą. 

„Baisu stebėti nekaltų, laisvės, taikos ir ramaus gyvenimo tenorinčių žmonių kančias, o kartu – ir pasaulio bejėgiškumą, nesugebėjimą sustabdyti visa griaunančio monstro. Tačiau vilties teikė lietuvių vienybė ir gerumas, išryškėjęs prasidėjus karui. Iniciatyvų ukrainiečiams padėti gausa ir aktyvus žmonių įsitraukimas parodė, kokie stiprūs esame būdami kartu,“ – sakė Mūza.

„Tikiuosi ne tik taikos, bet ir Ukrainos, o kartu – gėrio, laisvės ir tiesos – pergalės, kuri sustabdytų beprotiškas kančias ir leistų milijonams nelaimingų žmonių grįžti ir saugiai gyventi namuose. O kalbant apie asmeninį gyvenimą, tikiuosi sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus, įstoti į filosofijos ir vizualinės kultūros specialybę Vilniaus universitete bei pradėti naują ir įkvepiantį gyvenimo etapą. Taip pat noriu rasti harmoniją tarp darbo, kūrybos ir poilsio bei džiaugtis kiekviena akimirka.“

Kur ji, itin talentinga ir kūrybinga mergina, ieško ramybės ir pastiprinimo?

„Labai mėgstu aktyviai leisti laiką gamtoje, ypač prie jūros, pušyne arba Birutės parke. Jūros ošimas, miškų atmosfera visad numalšina nerimą ir įkvepia judėti pirmyn. Protinį nuovargį įveikti padeda fizinis krūvis, meditacija. O neprarasti pozityvumo visad padeda draugai ir jaukus laikas su artimais žmonėmis,“ – sakė M. Svetickaitė.

„Jei triušiui reikėtų pritaikyti žmogiškas savybes, sakyčiau, jog jis – kiek intravertiškas, tačiau ištikimas, kruopštus, smalsus. Triušio įsigyti neplanuoju, tačiau vasarą nugaišo mūsų šeimos šuo – vokiečių dratharo veislės kalytė Arfa, todėl planuojame įsigyti šunį,“ – atskleidė gimnazistė.

Dainius Želvys 2022-aisiais pirmąkart „paragavo“ chirurgo skalpelio

Dainiui Želviui didžiausią rūpestį 2022-aisiais kėlė jo paties ir jo mamos sveikatos problemos.

„Pirmą kartą „paragavau“ chirurgo skalpelio. Viltį teikė tikėjimas, malda ir artimieji,“ – prisipažino D. Želvys.

Ko žinomas palangiškis tikisi iš Naujųjų?

„Tikiuosi, kad savivaldos ir mero rinkimuose palangiškiai išsirinks geriausius. Tikiuosi, kad Lietuvos nacionalinė krepšinio rinktinė gerai pasirodys pasaulio krepšinio čempionate. Viliuosi, kad Palangos ukrainiečių bendruomenė gaus patalpas savo veiklai plėtoti. Kaip žmogus, daugiau kaip 10 metų dirbęs miškininku, kitais metais savo malonumui norėčiau paeksperimentuoti sodininkystės srityje,“ – atskleidė Dainius.

Jam stiprybę kelia knygos ir muzika,  taipogi užsimiršti padeda žvejyba ir augintinis šuo Breksitas.

„Juodojo triušio metai yra mano metai, tad, viliuosi, kad jie bus palankūs. Kito gyvūno įsigyti neplanuoju, kadangi Breksitas reikalauja daug dėmesio ir yra pavydus netgi mano žmonai,“ – sakė D. Želvys.

Svetlana Grigorian: „2023-ieji bus proveržio metai“

Svetlana Grigorian sakė  „Palangos tiltui“, kad didesnių rūpesčių praeinančiais metais būta jos darbuose.

 „Nemenkas iššūkis yra pažinti žmones ir kurti tarpusavio pasitikėjimą. Tačiau, manau, o ir tikiuosi, kad su šiuo iššūkiu pavyko neblogai susitvarkyti. Mane supa žmonės, kuriais tikiu ir pasitikiu,“ – sakė ji.

Jai viltį 2022-aisiais teikė pokyčiai asmeniniame gyvenime, darna šeimoje, jos aplinkos žmonių tikėjimas ja, jų palaikymas.

O ko be taikos Svetlana tikisi iš 2023 metų?

„Proveržio. 2023-ieji bus proveržio metai. Neabejoju tuo,“ – sakė Svetlana.

Jos stiprybės šaltinis – jos šeima. „Buvimas kartu gydo,“ – sakė ji.

Koks, jos nuomone, yra juodasis vandens triušis? Gal ji įsigysi triušį naujaisiais metais? 

„Triušis man asocijuojasi su švelnumu, vikrumu. Gyvūnas jis – greitas, smalsus. Augintinių turime pakankamai. Dvi katės ir šuniukas šeimininkauja namuose, todėl apie naujo augintinio įsigijimą bent jau kol kas nesvarstome,“ – sakė S. Grigorian.

Jeigu Triušio metai bus blogi, Židanavičius pasigamins patiekalą iš ilgaausio 

Palangiškis Eimutis Židanavičius antrąją Kalėdų dieną atšventė savo 60-etį.

„Sunku susitaikyti su tais skaičiais, nors širdyje kaip ir dainoje – „dar ne sutema.“ Viltį  teikė naujos komandos subūrimas,“ – jis sakė „Palangos tiltui.“

„2023-aisiais tikiuosi sėkmės, ypač kovo mėnesį, nors man jos niekada nestigo. Tikiuosi, kad ir 2023 metais sėkmė nenusisuks ir nepabėgs kaip triušis,“ – sakė palangiškis.

Gyvenime jam stiprybės suteikia  žaidimas šachmatais. 

Gal Naujaisiais jis įsigys triušį? Ar kitą gyvūną?-

„Kadangi namuose turiu baltą katytę, todėl kito gyvūno įsigyti nesiruošiu. Metų pabaigoje galėsiu atsakyti, koks yra triušis. Jeigu metai bus sėkmingi ir pergalingi, tai triušis man bus pats nuostabiausias gyvūnas, o jei ne, tai norėsiu išbandyti patiekalą iš triušienos,“ – šmaikštavo palangiškis.

Dalia Rakauskienė: „Visą gyvenimą mane lydėjo triušiai“

Palangos senosios gimnazijos mokytoja Dalia Rakauskienė pasidžiaugė „Palangos tiltui“, kad  2022 metais baigėsi koronaviruso pandemija: „Beveik visi likome gyvi.“

Jos mintys – taip pat apie Ukrainą.

„Turime draugų rusų – tikimės, kad jie liks protingi , pažįstame ir ukrainiečių – telieka jie stiprūs. Man, kaip mokytojai, svarbu, kad buvo patvirtintos atnaujintos bendrosios ugdymo programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų. Tikiuosi, kad jos dar labiau neapsunkins mokinių ir mūsų gyvenimų,“ – sakė Dalia.

Ko ji tikisi iš Naujųjų namuose?

„Turiu anūkų visą kvartetą. Tikiuosi, kad būsiu gera močiutė. Turiu abiturientų klasę. Jiems turi pasisekti puikiai rasti savo ateities kelius.“

„Visą gyvenimą mane lydėjo triušiai. Vaikystėje juos labai mylėjo tėvukas. Dukra augino „Buksiuką”. Prisiekiu, kad juodojo triušio kailinių 2023 metais tikrai nenešiosiu, kad ir kokie metai būtų šalti. Namuose uždaryti triušiukų neketinu. Tebūna jie laisvi ir visiems švelnūs,“ – linkėjo D. Rakauskienė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kokie gi 2023-ieji buvo Palangai?


Žarnyno ligos – tema, apie kurią žmonės nenori kalbėti garsiai. Tačiau sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ chirurgas Tomas Manelis įspėja, kad laiku nesikreipiant į gydytoją gali laukti itin nemalonios ir gyvenimo kokybę gadinančios pasekmės.


2022 -ieji, pagal kinų kalendorių, Vandens Tigro metai, buvo tigriški – agresyvūs, plėšrūs, nešini mirtį. O ką žada pasauliui ir Palangai 2023-ieji, pagal kinų kalendorių, Juodojo Vandens Triušio metai? „Palangos tiltas“ teiravosi įvairių palangiškių, kokie įvykiai 2022 metais jų gyvenime kėlė didžiausią rūpestį ir viltį? O ko be taikos pašnekovai tikisi iš Naujųjų metų? Žinoma, visų klausėme...


Ką žada pasauliui ir Palangai 2023-ieji, pagal kinų kalendorių, Juodojo Vandens Triušio metai? Kokia yra palangiškių ir šventojiškių nuomonė apie triušį? „Mano nuomone, triušis panašus į mane. Jis yra taikus, švelnus, ramus tačiau kartu stiprus bei energingas,“ – „Palangos tiltui“ sakė šventojiškis Vaidas Šimaitis.


Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, Seimas kitus metus paskelbė Klaipėdos krašto metais.


Kurorto reprezentacinis krepšinio klubas„Palanga“ yra vos per du žingsnius nuo išsvajoto kelialapio į elitinę Lietuvos krepšinio lygą LKL, ir didele dalimi komandos sėkmės kalviu yra „Palanga“ legionierius iš Jungtinių Amerikos Valstijų Travis Garrisonas. Prisidėjęs ketvirtfinalio pirmose rungtynėse prieš Vilniaus komandą vos dvejais...


„Labai jau daug dėmesio skiriama padidėjusiam kraujo spaudimui. O mano jis – mažas. Gydytoja tvirtina, kad nieko baisaus, kad man bent jau negresia insultas. Vaistų nėra, o aš dažnai jaučiuosi nekaip. Kaip gyventi hipertonikams, patarimų gausu. O ką daryti man?“ – savaitraščio „Lietuvos sveikata“ teiraujasi skaitytoja Marijona Vienas...


Ilgai užtrunkate tualete? Turite bėdų, apie kurias garsiai nekalbama? Apie jas nedrįstate prisipažinti net gydytojui? Nuo hemorojaus, vidurių užkietėjimo ar išmatų nelaikymo niekas nemirė, bet šios problemos gyvenimą paverčia nemielu. Gėda ir nemalonu. Tokius pasiteisinimus girdi  proktologas docentas Paulius Žeromskas, kai pacientų paklausia, kodėl taip ilgai kentė...


Neseniai internetinėse „paklodėse“ suspindo įdomesnė vieno Lenkijos miesto vadovo, ten prezidentu vadinamo, mintis: „Tik stiprios žuvys plaukia prieš srovę“. Manau, lygiai taip pat galima pasakyti ir apie kitas gyvybės rūšis: „Tik stiprūs žmonės laimi gyvenimą, kurį nestipriam labai nesunku pralaimėti. Nes gyvenimas – ne vasaros pliažas...


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius