Kada bus rastas Napoleono lobis?

Palangos tiltas, 2013-06-13
Peržiūrėta
2525
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po žeme yra palaidota daugybė įvairaus laikmečio brangenybių.
Po žeme yra palaidota daugybė įvairaus laikmečio brangenybių.

Visais laikais žodis „lobis“ kaitindavo lietuvių kraują. Nuo lobių paieškos neatgrasindavo net griežtos bausmės. Iki šiol mūsų žemė ir vanduo slepia didžiulius turtus.  

Lobį išlydė blizgėms
Daugelį lobių randa archeologai, tačiau neretai laimė nusišypso netyčia. Vienas didžiausių praėjusio amžiaus atradimų – vadinamasis Vilniaus lobis, aptiktas Katedroje. Apie tai prabilta tik atgavus nepriklausomybę, nes bijota, kad visas lobynas bus išgabentas iš Lietuvos.
1957 m. aptiktas unikalus Stakliškių lobis: sidabrinių papuošalų kolekcija. Greičiausiai jie priklausė didikams, o šie lobį paslėpė dar XV amžiuje. Lobį suradęs žmogus niekam apie tai nepasakojo, o dalį radinio išlydė blizgėms. Tačiau daugumą radinių pavyko išsaugoti.
Vis dar neišsiaiškinta, kas prieš kelerius metus kasinėjo Paluobės piliakalnį, esantį Skuodo rajone. Juodieji archeologai susiviliojo vietinių gyventojų pasakojama legenda apie tai, kad piliakalnyje galėjo būti palaidotas vikingų valdovas, kuris esą buvo nukautas per mūšį su vietos gyventojais. Palaidotas jis buvo netoliese kartu su, kaip pasakoja legenda, trimis maišais aukso pinigų, auksiniu skydu. Be šios legendos, vis dar sklando daugybė kitų pasakojimų apie mūsų žemėse slypinčius lobius.

Kur paslėpti
imperatoriaus turtai?

Viena garsiausių istorijų apie paslėptas brangenybes Lietuvoje – pernai vėl atgijusi legenda apie Napoleono lobį. Įdomiausia, kad jo ieškoma net ten, kur Prancūzijos imperatorius nebuvo net kojos įkėlęs. 1812 metų gruodžio 6-ąją Napoleonas paliko Vilniuje savo išsekusią Didžiąją armiją ir pats su nedidele palyda išskubėjo į Paryžių gelbėti savo sosto. Manoma, kad pakeliui į Prancūziją Napoleonas paslėpė didelės vertės lobį.
Sovietinės Lietuvos kultūros ministerija surengė net oficialią ekspediciją ieškoti Napoleono lobių prie Karalienės Luizės tilto, Tilžėje (Sovietske). Į ją buvo įtraukti ne tik archeologai, žurnalistai, bet ir KGB darbuotojai. Deja, nieko rasti nepavyko. Napoleono aukso paieškos prie Rambyno kalno baigėsi panašiai. Tai pat lobio ieškota Merkinėje.
Pasakojama, kad prancūzų brangenybės gali būti ir kurioje nors Kauno bažnyčioje, po grindiniu, ar Neryje, ties Panerių dvaru, Vievyje ar Žiežmariuose, kur buvo sustojusi nakvoti besitraukianti iš Vilniaus prancūzų armija, bei daugybėje kitų vietų.
Kviečia Laukiniai Vakarai
Lobių paieškos virusas apėmęs ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio atradimų aistruolius. Ko ieško lobių ieškotojai Laukiniuose Vakaruose? Pasinerti į jų nuotykius galite net neišėję iš namų. Istorijos mėgėjų Brito Eatono ir Scotto Glaveso laida „Auksinis miestas vaiduoklis“ jums leis patirti šių dienų Aukso karštligę. Šie vyrukai pasiryžę ištirti Amerikos senus miestelius vaiduoklius, aukso kasyklas ir pramonines kapines Laukiniuose Vakaruose.
Jie pilnomis kišenėmis pinigų ir pasirengę nupirkti viską: nuo ginklų iki senų sodybų rakandų, kuriuos galėtų parduoti godiems kolekcininkams. Kiekvienas atrastas lobis mums padės labiau suprasti Amerikos istoriją.
Televizijos GALA žiūrovai šį šou gali matyti per kanalą „National Geographic“ antradieniais, nuo 21 valandos. Jūsų laukia jaudinančios kaubojų istorijos, daugybė ekscentriškų žmonių, aukso kalyklų šachtų labirintai, stulbinančios vietos ir istoriniai  atradimai.


Televizija GALA
Kanalą „National Geographic“ rodo televizija GALA. Televizijos „Interaktyvioji GALA“ , kuri namus pasiekia internetu, vartotojai šį kanalą gali matyti ir raiškiuoju (HD) formatu. „Interaktyvioji GALA“ laisvalaikį praturtina karaoke, videonuomos filmais, žiūrovai gali naršyti internete televizoriaus ekrane, skaityti naujienų portalų žinutes, įrašyti ir norimu laiku peržiūrėti laidas.
Televizijos „Skaitmeninė GALA“ signalas transliuojamas oru, todėl pasiekia ir atokiausius šalies kampelius. Šiai televizijai žiūrėti reikia tik priedėlio, kanalų atkodavimo kortelės ir antenos. Skaitmeninis signalas užtikrina puikų vaizdą ir garsą, leidžia žiūrėti daug kanalų bei suteikia papildomų galimybių.

Jūsų komentaras:

Gaudyk vėją laukuose ..už savo pinigus... 2013-06-14 04:25 (. / IP: 86.100.60.112)
Jooo..su ta "skaitmenine televizija"- įvyko labai daug nesąmonių...-Tą, ką pliurpia visos telekompanijos - viena už kitą, atsieit, geresnės- tik šnipštas!Apsikrauk televizorių papildomais įrengimais: priedėliasi, antenom, kortelėm...instrukcijom.. ir dar pats turi tapti televizijos transliavimo specialistu ... Svarbiausiai -įvilioti žmogų, kad susimokėtų pinigus, žinoma, į priekį, o paskui, nei vaizdo, nei garso, nei meistro prisišaukti, nei kokio aptarnavimo serviso-NĖRA! -ieškok ir gainiokis vėją laukuose...Taip ir keikia įvelti žmonės, serijomis...tokius ir tokią televiziją...Tas pats ir su internetu,ypač vad. "Senojoje Palangoje"...

Taip pat skaitykite

Jauna ir talentinga dainų autorė, atlikėja, muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. Metų proveržio apdovanojimą pelniusi Gabrielė Vilkickytė gruodžio 9 dieną surengs savo pirmą koncertą Palangos koncertų salėje. 


Sodas – tai rami vieta, kurioje žydi gamtos grožis ir kurioje galite atsipalaiduoti spalvų bei kvapų simfonijos apsuptyje. 


Iš „Palangos tilto“ sužinojęs, kad palangiškis TS-LKD Seimo narys Mindaugas Skritulskas balsavo už lyčiai neutralų partnerystės įstatymo projektą palangiškis Adolfas Sendrauskas, žinomas kurorto aktyvistas, šaulys ir ilgametis TS-LKD narys, sakė: „Na, ir teisingai padarė – tų žmonių visada buvo, yra ir bus. Man teko jų nemažai pažinti ir sovietmečiu – kai kurių jų istorijos yra žiaurios.“


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Šalčio sukaustyta jūra nebeįstengia savo vandenis nešti tolyn. Atsitrenkusi į ledo luitus, savo dusliu alsavimu išgąsdinusi ne vieną praeivį, ji pagaliau paklūsta gamtos dėsniui (šąlantis vanduo plečiasi) ir, susitaikiusi su likimu, taikingai nurimsta. Visa ši gamtoje (ir ne tik joje) atsiradusi sumaištis man, tik prieš mėnesį laiko sugrįžusiai...


Baltijos jūra slepia istorinius lobius

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 07 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę pasitikti ekspedicijos dalyviai, vykę į Suomijos įlanką įsitikinti, kad ten nuskendęs guli istorinis prezidento Antano Smetonos karo laivas. Be jo atrasti dar trys laivai „Kretinga“, „Panevėžys“ ir „Utena“. Misiją įvykdyti pavyko ir jie parvežė šventę į Lietuvą. Su ekspedicijai vadovavusiu profesoriumi Vladu Žulkumi kalbėjomės ir...


Įrenginėjamoje Tiškevičių alėjoje, tarp buvusio fontano ir Palangos kurhauzo, atliekant kasinėjimus archeologai atrado didelio susidomėjimo sulaukusių radinių – galimai buvusio dvaro pamatus, o šalia jų aptikti ir žmogaus palaikai, juvelyrikos dirbiniai, monetos su Vyčio ženklu. Manoma, kad šioje vietoje galėjo būti ir kapavietė, tik įkurta vėlesniu laikotarpiu nei...


    Jau tris mėnesius vaikų reabilitacijos sanatorijai „Palangos gintaras“ vadovaujantis Kęstutis Speičys aukštyn kojomis įstaigoje visko neapvertė, bet pakeitė jau nemažai dalykų. Rengiama nauja pacientų registracijos tvarka, kai kuriuos jaunus ligoniukus sanatorija atsiveža pati, o savaitgaliais joje siūloma visoms šeimoms sustiprinti sveikatą –...


Visais laikais žodis „lobis“ kaitindavo lietuvių kraują. Nuo lobių paieškos neatgrasindavo net griežtos bausmės. Iki šiol mūsų žemė ir vanduo slepia didžiulius turtus.


Lietuvos kultūros sostinės Palangos – 2013 dvasinio gyvenimo užpildas yra ir mažėliau regimos kuriančių žmonių versmelės lyg upes auginantys kuklūs miškų, laukų, pievų šaltinėliai. Upės, žinia, suteikia vis naujos energingos aistros mus visus gyvenimui „uždegančiai“ Baltijos jūrai. Čia ramu priminti, jog ir visų mūsų namai – Žemė yra Laivas begalybėje....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius