Kaip nugriauti metalinį konteinerį? Paguldyti jį šonu?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017-08-03
Peržiūrėta
648
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip nugriauti metalinį konteinerį? Paguldyti jį šonu?

Už Palangos paplūdimių tualetų užkliuvusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija akivaizdžiai kasasi sau duobę.Nenustebsiu, jei po mėnesio kito būtent dėl VTPSI Klaipėdos departamento užsispyrimo iš savo postų pradės lėkti visos inspekcijos vadovai.

Tiesiog nesuvokiama, kaip valstybės tarnyba gali taip kvailai įsikibti į šių dienų realijas neatitinkančius teisės aktus visiškai nekreipiant dėmesio, kad pučiama prieš vėją. Ką ten vėją - uraganą. Apie Palangos savivaldybei reiškiamas VTPSI pretenzijas sužinojusios visuomenės pasipiktinimui nėra ribų. Ir taip svyravęs šios tarnybos įvaizdis dėl kažkokių tualetų smenga žemiau grindjuostės.

Net ir užtikus savavališkai, be jokio suderinto projekto ir leidimo pastatytą namą įstatymai leidžia jo negriauti, o sumokėjus baudą, per duotą terminą susitvarkyti dokumentus.

Tačiau Palangos paplūdimiuose girdime įsakmų statybos inspektorių toną - tualetus nugriauti, po kopomis prakištus vamzdynus išardyti. Kaip įmanoma nugriauti metalinį konteinerį? Nebent jį nuritinti.

Iš VTPSI priekaištų galima suprasti, kad keliuose planuose nupiešus komunikacijas ir tualetų vietas vaizduojančius brūkšnelius bei taškelius, ir, aprašomojoje dalyje vietoj biotualetų įrašius konteinerinius tualetus, viską bus galima grąžinti į savo vietas. Tik tai tektų daryti jau po poros metų ir už dar didesnę kainą. Tokia Lietuvos valstybę atstovaujančios valdžios institucijos logika.

Prieš įstatymą visi lygūs - kulnais muša pagarbą pasenusio plano raidei atiduodantys inspektoriai. Kad užuot iš paplūdimių gujus žmonėms reikalingus tualetus patiems inicijuoti aplinkos ministro įsakymu prieš dvejus metus patvirtinto Rekreacijos specialiojo plano pakeitimus, inspekcijos vadovams suvokimo neužtenka. Vien už tai juos reikia vyti iš valstybės tarnybos, nes tarnauti valstybei, tai yra - jos žmonėms, tokie vadovai tiesiog nemoka.

Kad paplūdimiuose atsiradę šiuolaikiniai tualetai yra būtini visuomenei - aišku kaip diena. Kiek norime galime įrodinėti, kad priekopėje dar nuo sovietmečio esančių tualetų yra pakankamai, prispyrus reikalui išsirengusio žmogaus niekas neprivers iš pliažo eiti vos ne į miesto gatvę. Neprivertė net griežtuoju sovietmečiu. Įprotis šlapintis jūroje daugeliui poilsiautojų gajus dar nuo vaikystės.

Statyti prie kopų vien tik vasarai reikalingus stacionarius tualetus pernelyg sudėtinga ir neracionalu, todėl koneinerinis pastatomas tualetų blokas yra vienintelė išeitis. Juo labiau, kad dabartinių technologijų pagalba be jokių žemės darbų iki jų galima atvesti vandentiekio ir nuotekų vamzdžius.

Regis, visiems aišku ir suprantama, tik ne už įstatymo raidės įsikibusiems statybų inspektoriams. Skubėdami pyškinti privalomus nurodymus jie nebekreipia dėmesio į rašomas nesąmones. Antai, liepos 11 dieną savivaldybė įpareigojama nevykdyti viešojo tualeto statybos darbų iki bus pašalinti savavalinės statybos padariniai.

Lyg nežinotų, kad šie tualetai veikia jau nuo birželio vidurio.
Inspektoriai baudomis grasina tualetus nugriauti iki kitų metų sausio 5 dienos, nors puikiausiai žino, kad jie bus nukelti pasibaigus vasaros sezonui rugsėjo viduryje.

Dar vienas inspekcijos atradimas - ant blokų pastatytas ir pervežamas metalinis konteineris esąs pirmos grupės nesudėtingas statinys. Kaip jie savo teiginį įrodys teisme - matyt, nežino nė patys. Juo labiau, kad prieš dvejus metus kilus ginčui dėl J.Basanavičiaus gatvėje atsiradusio prekybinio kiosko pati VTPSI savivaldybei išaiškino, kad objektai, sukonstruoti su pakėlimui įrengta specialia važiuokle ir jei neišardžius juos galima patraukti arba pervežti į kitą vietą, priskiriami ne statiniams, o kilnojamiems daiktams.

Nors savo aktuose to nemini, tačiau aplinkos viceministrės kabinete miesto vadovams inspekcijos atstovai tvirtino, kad konteineriniai tualetai statiniais tapo dėl to, kad jie yra prijungti prie komunikacijų. Kol prijungtas prie vandentiekio ir nuotekų - jis yra statinys, stacionarus tualetas, o atjungus - jau kilnojamas daiktas ir netgi visiškai nebe tualetas.

Suprask, neatjungęs nuo komunikacijų tokio konteinerinio tualeto nepakelsi ir nenuveši, nes vamzdžiai kadaros, o jų prijungimą ar atjungimą jau galima pritempti prie vietoje atliekamų statybos darbų.

Tačiau tokia logika vadovaujantis, statiniais būtų galima pavadinti net ir automobilinius kemperius, kurie kempinguose prijungiami prie elektros, vandentiekio ir nuotekų tinklų. Gal į pajūrį kemperiais atvykstantys turistai taip pat privalėtų atsivežti leidimus statybai?

Kilnojami ir vežiojami metaliniai konteineriai šiandien tarnauja įvairioms žmonių reikmėms. Šiose erdviose metalinėse dėžėse įrengiami ne tik tualetai, bet ir žmonių būstai. Natūralu, kad jie prijungiami prie komunikacijų, bet dėl to jie nevirsta statiniais. Net ir tuomet ant kokio nors paviršiaus padedami konteineriai neturi laikančiųjų konstrukcijų, kurios sumontuojamos statybos vietoje atliekant statybos darbus, kaip statinio apibrėžime nurodo Statybos įstatymas.

Galima tik spėlioti, kuo baigsis šis inspekcijos pradėtas karas su tualetais. Jei ginčas atsidurs teisme - valstybės institucija patirs viešą gėdą. Jei ministerija greitai priims žadėtas Rekreacinio plano pataisas, gal inspekcija ir spės atsiimti ieškinį dėl inžinerinių tinklų.

Tačiau kaip išsisukti nuo viešai paskelbto atradimo, kad konteineris yra statinys?
˙

Jūsų komentaras:

Donatas 2017-10-21 03:11 ([email protected] / IP: 73.45.79.142)
"Stultus lex, sed lex" (kvailas istatymas, taciau jis istatymas) - sis romenu klasikinis posakis tinka ir dabar. Inspekcija - tik valstybines prieziuros organas, todel nekaltinkime veidrodziu, o verciau susisukuokime. Tualetai - puiku, taciau valdziai nereiketu apeidineti istatymu ir rodyti netinkama pavyzdi.

Stankevičius R. 2017-08-05 09:42 (IP: 88.119.17.111)
Dėkojame Alvydai už objektyvumą ir, kad pagaliau ginate Palangą čia gyvenate ir matote koks puolimas yra ant mero ir jo komandos ypač nerimsta buves reketininkas kaip meras sakė kažkuriam straipsnyje tarybos narys Židanavičius, kuris kažkada reketavo palangiškius ir už tai sėdėjo kalėjime.

Ar ne paciam "vagiui" "kepure uzsidege"? 2017-08-04 17:49 (IP: 78.60.62.146)
Cia ir atsiskleidzia Palangos valdzios dviveidiskumas! Ten kur jai patogu ar nepatogu- ji aiskina, kad cia jokie ne statiniai ir jiems suderinimu nereikia, o paklausykit kai analogisku klausimu i palangos valdzia kreipiasi paprasti zmones, verslas- TUOMET JIEMS BET KOKS IRENGINYS- TAMPA SUDETINGU STATINIU! JUS NET NEPATIKESIT- PRIE KO KIMBA TOKIAIS ATVEJAIS PALANGOS VALDZIA, VAIZDIAI SAKANT, PASTATYK JIEMS VOS NE STALA ANT ZEMES ( BE JOKIU KOMUNIKACIJU)- IR TAS "STALAS " JIEMS GALI REIKSTI STATINI!!!! p.s. o del sio zurnalisto nuomones ir jo tendencingumo, nera ka ir kalbeti.

močiutė 2017-08-04 08:01 (IP: 78.61.88.177)
kai tikrintojai nesugeba kovoti su nelegaliom statybom, tvorom, apjuosusiom pusę Lietuvos, tai bent prie tualetų prisikabins, rodydami kad dirba. O meras Šarūnas Vaitkus yra puikus darbštus žmogus, dirbantis visų žmonių gerovei.

Taip pat skaitykite

21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Šventosios pajūrio juostoje ir šalia esančiuose pušynuose stovi apie 260 poilsinių namukų. Vasarą nakvynė tokiame namuke asmeniui kainuodavo vos nuo kelių eurų, tačiau svarstoma juos nugriauti arba išgabenti. Tokiu atveju Vyriausybė jų savininkams už namuką galėtų skirti po 4–12 tūkst. eurų.


Sukaupta ilgametė profesinė patirtis, stažuotės Lietuvoje ir užsienyje, domėjimasis medicinos naujovėmis – tokia yra ilgametės Palangos reabilitacijos ligoninės neurologijos vyriausiosios gydytojos reabilitologės, o šiuo metu – Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai, Juditos Daratienės kasdienybė.


Sveikas protas kol kas nenugalėjo: šią savaitę Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė, kad Palangoje ir Šventojoje paplūdimiuose išdygę tualetai turi būti nugriauti. Taip antradienį, gruodžio 12 dieną, teisme išspręstas Palangos savivaldybės ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ginčas. Palangos miesto meras Šarūnas...


Kaip nugriauti metalinį konteinerį? Paguldyti jį šonu?  4

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 08 03 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Už Palangos paplūdimių tualetų užkliuvusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija akivaizdžiai kasasi sau duobę.Nenustebsiu, jei po mėnesio kito būtent dėl VTPSI Klaipėdos departamento užsispyrimo iš savo postų pradės lėkti visos inspekcijos vadovai.  


Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ragina gyventojus, Šventojoje be leidimų pasistačiusius prekybos bei kitus laikinuosius įrenginius, juos išsigabenti iki metų pabaigos. Nesuskubus to padaryti savininkams, nelegalūs įrenginiai bus nukeldinti stebint antstoliui.


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai, ne vienam mūsų kyla klausimas: o kaip aš pats suvokiu šią datą, ką man reiškia valstybė, pilietiškumas, patriotiškumas? Suaugusieji tai supranta ir suvokia vienaip, o jų minčių atspindžius galime išvysti ir laikraščių puslapiuose, ir interneto portaluose. O kaip tai suvokia auganti karta?...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Praėjusį savaitgalį kurorte atidarytas Vaikų parkas buvo pompastiškai vadinamas Disneilendu, o garbūs valdžios vyrai žarstė pažadus, kad nuo šiol Palanga bus mažųjų ir jų tėvelių draugu. Bet šalia „Lino“, Vytauto g. 157 trijų korpusų daugiabučio gyventojai taip nemano – nepatenkinti kaimynystėje esančia šiuolaikiška vaikų žaidimo...


Dažniausiai ne pačių gabiausių mokinių pasirenkami nusirašinėjimo būdai iki šiol stebina ne vieną: popieriukai kišenėse, formulės bei sąvokos užkeverzotos ant rankos arba švarko rankovės. Nusirašinėjimas – senas kaip mūsų pasaulis: apie jį be galo daug kalbėta mūsų tėvų, senelių laikais, sukurti ir vis dar kuriami metodai kaip nusirašinėti ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius