Kaip tinkamai prižiūrėti savo metalinius įrankius? Keletas patarimų

Palangos tiltas, 2021-11-25
Peržiūrėta
9590
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip tinkamai prižiūrėti savo metalinius įrankius? Keletas patarimų

Įrankius, daugiau ar mažiau, tenka naudoti turbūt visiems. Dauguma jų yra metaliniai. Kaip žinome, metalas yra tvirtas, tačiau turi ir savo silpnybių. Per laiką, jeigu nėra tinkamai prižiūrimi, net ir ne itin daug naudojami įrankiai gali susidėvėti ir pasidaryti nebenaudingi. Jūsų siekiamybė turėtų būti išlaikyti tuos įrankius kuo švaresnius ir geresnės būklės. Jeigu tai jums pavyks, turėsite sveikus įrankius ilgus metus ir nereikės išlaidauti naujų pirkimui. 

Valymo nauda įrankiams

Jeigu įrankis nėra valomas ar neprižiūrimas, didėja tikimybė, kad jis atšips ir dėl to atsiras maži įtrūkimai. Dėl smarkesnės jėgos panaudojimo, tie įtrūkimai po truputėlį plėsis, kol įrankis galų gale lūš, ypač, jeigu smarkiai sutrenksite ar spausite.

Valymas padeda ne tik įrankio estetikai, bet ir jo konstrukcijai. Nuvalydami rūdis ir kitus nešvarumus, pašalinate didžiausias rizikas, kurios gali juos pažeisti. Valant dažnai teks susidurti su rūdžių dėmelėmis. Tai – oksidacijos ženklas, o geležiniai bei plieniniai įrankiai, visuomet, laikui bėgant oksiduojasi. Surūdiję įrankiai yra neefektyvūs ir apsunkina darbą. 

Rūdis valyti galite su balto acto ir druskos tirpalu. Mirkyti įrankį tirpale gali reikėti 1-3 dienas, tačiau rezultatas, dažniausiai būna geras. Svarbiausia, kad rūdys suminkštėtų. Tuomet naudojamas metalinis šepetėlis arba plieninė kempinėlė ir rūdys nuvalomos.

Dar galima naudoti oksalo rūgštį. Tai – pramoninės paskirties rūdžių šalinimo priemonė, greitai jas suskaidanti. Su šia priemone dirbti yra ganėtinai pavojinga, tad būtinai dėvėkite apsaugines pirštines ir apsauginius akinius. Maždaug 4l vandens užtenka 3 šaukštų rūgšties, kad gautųsi geras tirpalas, kuriame, apie 15-25 minutes reikėtų palaikyti įrankius, o vėliau -atsargiai nusausinti. 

Galandimo nauda įrankiams

Nepagaląstas įrankis, taip pat, kaip ir surūdijęs – mažai veiksmingas. Darbas, kuriam atlikti užtektų 10-15 minučių, galėtų trukti 2-3 ar net daugiau kartų ilgiau. Negana to, kad toks neproduktyvus darbas vargina, jis ir psichologiškai erzina. Visgi nebūtina kentėti su tokiais įrankiais, juos tereikia karts nuo karto pagaląsti. Galandimui dažniausiai naudojami specialūs rankiniai galąstuvai arba galandimo staklės. Rankiniai įrankiai dažniausiai naudojami su peiliais, mažesniais pjūklais ar kitais, mažesnių gabaritų įrengimais.

Na, o štai galandimo staklės su galandimo diskais jau užima daugiau vietos, tačiau žymiai efektyviau atlieka darbą. Dėl to tokias stakles naudojame dirbtuvėse ar ten, kur yra daugiau vietos.

Apsilankę https://www.varle.lt/galandimo-diskai/ rasite platų galandimui skirtų diskų asortimentą.

Būtina paminėti ir tai, kad galąstuvų gali būti daug skirtingų rūšių. Jeigu norite galąsti tik konkretų įrankį, pvz., peilius ar žirkles, jums reikėtų ieškoti būtent peilių ir/ar žirklių galąstuvų. Tokie nedideli įrankiai kainuos daug pigiau nei didelis elektrinis galąstuvas ar visos galandimo staklės. 

Pačio įrankio aptarnavimas

Kai kuriems įrankiams neužtenka tik nuvalymo bei galandimo. Jeigu įrankis turi variklį ar motorą, jam irgi reikia priežiūros. Benzininiams pjūklams ar kitiems įrankiams su vidaus degimo varikliu reikia nepamiršti alyvos. Pastaroji sutepa judančius komponentus ir taip padidina jų ilgaamžiškumą. 

Kitos priemonės, tokios kaip sutepimui skirti purškalai bei skysčiai ar panašūs dalykai taip pat yra naudingi, visgi viskas čia jau priklauso nuo to, kokį konkrečiai įrankį norite prižiūrėti. Pavyzdžiui grąžto priežiūrai pakanka tik pagaląsti patį metalą bei išvalyti dulkes iš ten, kur jų gali susikaupti. Bet štai benzininiam pjūklui reikia kuro, tepalų, grandinės priežiūros ar net viso jos keitimo. Viskas priklauso nuo pačios įrangos, bet galąsti ir valyti gali būti negana.

Apibendrinimas

Taigi, įrankių priežiūrą galime skirti į tris bendras dalis – valymą, galandimą ir kitas aptarnavimo užduotis. Viskas priklauso nuo įrankio, tačiau tinkamai atlikę tas priežiūros užduotis, kurios yra reikalingos, prailginsite įrankio tarnavimo laiką. Jeigu norite įsigyti ir naujų metalinių įrankių namų ar sodo priežiūrai, kadangi jau žinote, kaip juos prižiūrėti, užeikite į nuorodą, paryškintą šiame tekste!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

NT brokeris Paulius Viluckis padės ne tik įsigyti svajonių būstą pajūry, bet ir jį tinkamai įvertinti. Tel. 8 625 93257


Apsipirkimas yra kiekvieno kasdienybės dalis, tačiau dažnai impulsyvumas ir noras pagerinti gyvenimo kokybę priverčia išleisti daugiau nei planuota. Tai gana dažnas reiškinys, tačiau yra keletas patarimų, kaip išvengti impulsyvių pirkinių ir apsipirkti racionaliai. Šiame straipsnyje aptarsime geriausias praktikas, kurios padės kaskart apsipirkti efektyviai ir pagal planą.


Įrankius, daugiau ar mažiau, tenka naudoti turbūt visiems. Dauguma jų yra metaliniai. Kaip žinome, metalas yra tvirtas, tačiau turi ir savo silpnybių. Per laiką, jeigu nėra tinkamai prižiūrimi, net ir ne itin daug naudojami įrankiai gali susidėvėti ir pasidaryti nebenaudingi. Jūsų siekiamybė turėtų būti išlaikyti tuos įrankius kuo švaresnius ir geresnės būklės. Jeigu tai jums pavyks, turėsite...


2021 m. Valstybės įmonei Registrų centrui atliekant Gyventojų registro modernizavimo bei Metrikacijos ir gyvenamosios vietos deklaravimo informacinės sistemos (MGVDIS) paleidimo darbus, buvo sulyginti visi asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos duomenys, siekiant užtikrinti tinkamą sąveiką su Adresų registru, ir kiekvienam adresui suteikti unikalų adreso kodą, naudojamą Adresų...


Šiuolaikiniame pasaulyje belaidės ausinės yra vienas iš patogiausių būdų, kuris leidžia ne tik klausytis muzikos, bet ir laisvai kalbėti telefonu. 


Palangos miesto savivaldybės Kontrolės komitetas kai kurias miesto įstaigas „myli“ gerokai labiau  nei kitas. Palangos Senąją gimnaziją kontrolieriai šiais metais jau „šukavo“ tris kartus, o visos mokymo įstaigos veiklos auditą atliks metų pabaigoje. Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas sakė laikraščiui „Palangos tiltas”: „Jaučiamės prisidėję prie gimnazijos atsinaujinimo ir...


Bėgant metams kiekvienas žmogus gauna pačių įvairiausių finansinių patarimų, kurių vieni atkeliauja iš tėvų, giminaičių ar draugų, o kiti iš finansų planuotojų, buhalterių ir kitų finansų srities specialistų. Tačiau paprastai tol, kol žmogus pats neišbando vieno ar kito jam pateikto finansinio patarimo, jis negali tvirtai žinoti, ar toks patarimas iš tikrųjų galėtų...


Palangos Rotary klubo prezidentas Vytautas Staugaitis bei šio klubo narys Bronius Martinkus penktadienį, gegužės 8 d., apsilankė Palangos miesto savivaldybėje bei Savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei klubo vardu perdavė kurorto medikams skirtą dovaną – keletą dėžių įvairių apsaugos priemonių.


Po Joninių kurorte prasidės tikrasis vasaros sezonas, todėl Palangos miesto policijos komisariato vadovų mintys – apie jį.


Jaunasis kurorto socialdemokratų lyderis Danas Paluckas ne tik tvarkosi LSDP Palangos skyriuje kaip savo nuosavame „uabe“, bet jau – kol kas svajonėse – matuojasi ir Palangos miesto mero skeptrą – mažiausiai dukart susitikę su vienu UAB „Litesko“ vadovų žadėjo jam, tapęs meru, anot šaltinių, „su šilumos ūkiu tvarkytis kitaip nei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius