Konservatorių pirmininko rūstybės susilaukęs Mindaugas Skritulskas: „Kaltas tikrai nesijaučiu“

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-10-26
Peržiūrėta
4684
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seimo narys Mindaugas Skritulskas
Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Kartu su kitais trimis konservatoriais parlamentarais pasiūlęs PVM lengvatą maitinimo įstaigoms ir balsavęs už jas, Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys, susilaukė konservatorių (TS-LKD) vado Gabrieliaus Landsbergio rūstybės, kuris dėl tokios iniciatyvos prarado savitvardą – politikas išrėžė, kad frakcijos nariai privalo remti Vyriausybę ir jos teiktą biudžeto projektą, o kam jis nepatinka, frakcijos ir partijos durys esą yra atviros: „Eikite į opoziciją ir ten galėsite balsuoti kaip norite.“ 

Konservatorių aistros

Tokių aistrų sukėlė siūlymas pratęsti per pandemiją atsiradusios PVM lengvatos galiojimą maitinimo paslaugoms. Vyriausybė su premjere Ingrida Šimonyte priešakyje anksčiau buvo užsispyrusi šios lengvatos daugiau nepratęsti, vėliau leidosi į kompromisą – palikti ją galioti dar pusmečiui. Vis dėlto Laisvės frakcijos atstovų siūlymu antradienį parlamentas, su M. Skritulsko balsu, po pateikimo pritarė, kad PVM lengvata restoranams galiotų iki 2023 metų pabaigos. 

Už šį variantą balsavo 65 Seimo nariai – tarp jų ir tokią įstatymo pataisą registravę konservatoriai M. Skritulskas, Mykolas Majauskas, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, Kazys Starkevičius ir Antanas Čepononis, o keturi parlamentarai buvo prieš, tarp jų ir finansų ministrė Gintarė Skaistė. Dar 55 parlamentarai susilaikė. 

Balsavo prieš „plauką“

Palangiškis ir kiti minėti konservatoriai prieš partijos „plauką“ balsavo po to, kai praėjusią savaitę TS-LKD Prezidiumas įpareigojo TS-LKD frakciją Seime palaikyti tik Vyriausybės parengtą Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą, neteikti ir nepalaikyti su Ministrų kabinetu nesuderintų pasiūlymų.

Partijos vadovybė grindžia tokį reikalavimą atsižvelgdama į dabartinę ekonominę padėtį valstybėje. Prezidiumo nutarime pabrėžiama, kad „Vyriausybė pateikė optimalų, subalansuotą 2023 metų Valstybės biudžeto projektą, kuriame numatyta deficito riba priartėjusi, bet neperžengianti šalies fiskalinei reputacijai svarbios 5 procentų ribos“.

M. Skritulskas neatgailauja

„Kaltas tikrai nesijaučiu, kadangi, pirmiausia, man vadovybė – mano rinkėjai. Jų pagrįsti lūkesčiai man yra svarbiausi. Man yra svarbu, kad  šiuo metu neužsidarytų viešbučiai, maitinimo įstaigos, užuot vietoj mokamų mokesčių, nedidėtų bedarbių gretos. Atsižvelgiant į tai, aš palaikiau tiek PVM lengvatą maitinimo įstaigoms, tiek viešbučiams,“ – „Palangos tiltui“ šią savaitę sakė M. Skritulskas.

Jis priminė, kad kartu su kolegomis praėjusią savaitę registravo ir 9 procentų PVM lengvatą kultūros, sporto renginiams. 

„Pažymėtina, kad apgyvendinimo, maitinimo, kultūros ir sporto paslaugoms PVM lengvatos yra taikomos beveik visose ES šalyse, tad mes neturėtume elgti kažkaip ypatingai kitaip. Ar PVM lengvata bus pusę metų, ar visus metus, nėra esminis vertybinis klausimas, kuris visumoje turėtų derėti su partijoje vyraujančiu požiūriu. Juolab, kad net ir tam tikrų vertybių klausimu nuomonės išsiskiria, kas vėl gi, yra normalu. Juk Seimo nariai taip pat yra žmonės su savita patirtimi, pasaulėžiūra ir pažiūromis,  kurias reikšti negali niekas apriboti, išskyrus tautos suteiktas mandatas,“ – sakė M. Skritulskas.

PVM lengvatos būtų reikšminga pagalba

Anot jo, šiuo metu dauguma verslų dėl padidėjusių energetikos kainų išgyvena nelengvą laikotarpį, tad minėtos PVM lengvatos tęsimas būtų reikšmingą pagalba maitinimo verslui, kuris maisto gamyboje sunaudoja reikšmingai daug elektros energijos. 

„Beje, šioje srityje dominuoja smulkusis, dažnu atveju šeimos verslas. Lygiai tokią pat PVM lengvatą, tik jau neterminuotam laikotarpiui siūloma apgyvendinimo paslaugas teikiančiam verslui,“ – sakė palangiškis.

Pasak jį, ne tik „Laisvės“ frakcija, bet ir opozicijos atstovai teikė tokią įstatymo pataisą. 

„Be to, su šia lengvata sutinka ir Vyriausybė. Skirtumas tas, kad Vyriausybės nuomone, PVM lengvata maitinimo įstaigom turėtų būti taikoma iki sekančių metų liepos mėnesio, tačiau kaip parodė balsavimas įstatymo projekto pateikimo stadijoje, dauguma Seimo narių pritarė lengvatos terminui iki metų pabaigos,“ – sakė M. Skritulskas.

Balsavo komitetų pirmininkai

Jis atkreipia dėmesį į tai, kad kad tarp tų keturių šiuo klausimu balsavusiųjų buvo reikšmingiausių Seimo komitetų pirmininkai: Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas bei Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius. 

„Pagrindinis argumentas palaikyti ilgesnį PVM lengvatos termino taikymą yra toks: per ekonominį sunkmetį, numatomą recesiją mokesčius didinti nėra gerai, nes, tokiu atveju, rasis šešėlis, dalis įmonių užsidarys, kas galutinai reikš santykinai mažesnį PVM sumokėjimą. Galiausiai verslui žymiai aiškiau planuoti, kai mokesčių dydis yra nustatytas visiems metams, o ne pusmečiui,“ – sakė M. Skritulskas.

Ypač daug priekaištų susilaukęs M. Majauskas specialiai erzina vadovybę?

Teigiama, jog G.Landsbergio priekaištų dėl tokio balsavimo sulaukęs M.Majauskas atšovęs, kad jeigu kam nors nepatinka jo darbas, yra nepasitikėjimo procedūra. Keli konservatoriai „Lietuvos rytui“ vėliau pasakojo, kad frakcijoje kilęs barnis persimetė ir į Seimo salę: M.Majauskas tiesiai klausė G.Landsbergio, ar jis tikrai grasina jį išmesti iš frakcijos.

Anot „Lietuvos ryto“, įsiaudrinusius politikus net teko raminti frakcijos seniūnei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei. Dešinieji traukė pečiais nesiryždami svarstyti, kuo baigsis šis konfliktas. To tvirtino nežinąs ir „Lietuvos ryto“ pakalbintas G.Landsbergis: „M.Majausko reakcija buvo aštri. Jis aiškina, kad visi galime turėti savo nuomonę. Taip, bet vis tiek nesuprantu ir kitiems negaliu paaiškinti, kaip būdami vienos bendruomenės nariai galime nepalaikyti mūsų Vyriausybės projekto.“ 

M.Majauskas nesutiko pakomentuoti konflikto. Tuo metu konservatoriai svarstė, kad taip Seimo komiteto vadovas elgiasi esą norėdamas būti dėmesio centre. Taip pat gali būti, jog politikas taip kerštauja už tai, kad I.Šimonytė neįteikė jam bilieto į Liuksemburge įsikūrusius Europos audito rūmus. Nors M.Majauskas jau krovėsi lagaminus, Vyriausybė ten pasiūlė išsiųsti Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovę Laimą Liuciją Andrikienę, rašo „Lietuvos rytas.“

Rimbo teko griebtis ir anksčiau

Rimbo konservatorių partijai teko griebtis ir pavasarį, kai buvo tikslinamas šių metų valstybės biudžetas. Tuomet konservatoriai partijos prezidiume nusprendė, kad be Vyriausybės žinios frakcijos nariai negali pateikti jokių su biudžeto projektu susijusių siūlymų. Nors konkrečiai M.Majauskas ir nebuvo įvardytas, konservatoriai neabejojo, kad ši drausminamoji priemonė skirta būtent jam. Tuomet kalbėta, kad kai kurios šio politiko iniciatyvos ėmė erzinti ir premjerę, ir finansų ministrę. Neoficialiai buvo svarstoma, kad M.Majauskas Vyriausybei skersai kelio esą vis dažniau išnyra tyčia, tikėdamasis, kad į užsienį bus išsiųstas dėl šventos ramybės. 

Bet kuriuo atveju desperatiški Seimo komiteto vadovo bandymai gauti trokštamą postą užsienyje jam naudos nedavė, o daugelį konservatorių galėjo nuteikti prieš jį. Kita vertus, jie pripažįsta, kad, valdančiajai koalicijai trūkstant balsų, vargu ar M.Majauskas bus verčiamas trauktis iš posto ar frakcijos.

Mykolas Majauskas tikina, kad dėl PVM lengvatų įsiplieskusiose diskusijose su partijos vadovybe nėra nieko neįprasto. 

Su Vyriausybe nederintą PVM lengvatą parėmę konservatoriai planuoja laikytis savo pozicijos

Valdantiesiems ir toliau nesutariant dėl siūlymo pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo įmonėms, iniciatyvą pateikimo stadijoje parėmę konservatoriai žada ir toliau laikytis savos pozicijos. Politikai žada nepaisyti Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumo reikalavimų balsuoti tik už Vyriausybės teikiamus ar su ja suderintus pasiūlymus, LRT.lt rašė trečiadienį.

M. Skritulskas tikino jam laikysiąs savo pozicijos. Nors kviečia parlamentarus pasikalbėti ir padiskutuoti dėl PVM lengvatos privalumų ir trūkumų, politikas teigė, kad iš Vyriausybės negirdi įtikinamų argumentų, kodėl nereikėtų pratęsti lengvatos iki kitų metų pabaigos.

„Tas pusė metų – kiek jis duoda (naudos)? Tas pats, kas pakviesti pietų ir vaišinti tiktai sriuba“, – Eltai nurodė politikas.

„Aš, kaip Seimo narys, turintis mandatą, balsavau pagal savo įsitikinimus, pagal savo supratimą, gyvenimišką patirtį. Balsavau pagal savo sąžinę. (...) Lygiai ir toliau balsuosiu, nebent mane įtikins argumentuotai, kad, vis dėlto, tas sprendimas nėra tinkamas. Kol kas platesnių diskusijų nebuvo, kuriose galėčiau įsitikinti priešingai“, – patikino M. Skritulskas.

Jis vėl pabrėžė, kad stovint ant recesijos slenksčio, didinti mokestinės naštos smulkiam ir vidutiniam verslui nereikėtų – antraip gali grėsti eilės bankrotų, įmonės gali pasitraukti į šešėlį.

Be to, M. Skritulskas tikino jaučiantis atsakomybę ir prieš savo rinkėjus – politikas į Seimą buvo išrinktas vienmandatėje apygardoje Palangos krašte, kur maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų įmonių yra apsčiai.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje vis garsiau šnekant apie nepasitenkinimą prezidiumo sprendimu siūlyti pirmalaikius Seimo rinkimus, konservatorių Naujamiesčio skyrius prašo šaukti partijos Tarybos posėdį.


Kartu su kitais trimis konservatoriais parlamentarais pasiūlęs PVM lengvatą maitinimo įstaigoms ir balsavęs už jas, Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys, susilaukė konservatorių (TS-LKD) vado Gabrieliaus Landsbergio rūstybės, kuris dėl tokios iniciatyvos prarado savitvardą – politikas išrėžė, kad frakcijos nariai privalo remti Vyriausybę ir jos teiktą biudžeto projektą, o kam jis...


Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sekmadienį, rugsėjo 26 dieną, buvo patvirtintas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) pirmininku, tai paskutinė jo kadencija šiose pareigose. Suvažiavime dalyvavo ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus, skyriaus nariai Petras Kaminskas, Ramutis Šešokas ir skyriaus sekretorė Inga Šileikienė. Š. Vaitkus...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nesiėmė svarstyti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pareiškimo dėl Palangos miesto Tarybos nario ir Tarybos Etikos komisijos pirmininko Dariaus Kubiliaus spjaudimosi purvu viešoje erdvėje. ivaldybių Tarybų Etikos komisijos. VTEK paaiškino, kad tokio politikų elgesio netiria – tai daro savivaldybių Tarybų Etikos...


Ekstremali situacija šalyje pakoregavo Palangos konservatorių planus. Balandžio 3 dieną turėjęs įvykti visuotinis Palangos skyriaus konservatorių susirinkimas, kuriame turėjo būti apsvarstytas ir skyriaus kandidatų į Seimo rinkimus klausimas, dėl karantino buvo atidėtas neribotam laikui.


Vasario  20-ąją turėjęs įvykti Tėvynės Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus ataiskatinis susirinkimas dėl skyriaus pirmininko ir miesto mero Šarūno Vaitkaus kelionės buvo perkeltas į vasario 27 dieną.


Klausimas dėl Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko atidėtas

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Miesto savivaldybės Taryba ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., nepaskyrė Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininko, nors mero Šarūno Vaitkaus teikimu, į pareigas buvo siūlomas socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius.


Jeigu jį Palangoje pamatytumėte su pusilgiu languotu paltuku, aptemptais džinsais, „kerzavais“, į menus linkusio jaunimo pamėgtais batais, ir nerūpestingai užsimetusį ant nugaros kelioninį krepšį, nepažinę palaikytumėte miesto svečiu. Bet gyvenimo Anglijoje keletą mėnesių ragavęs, daug keliavęs Bronius Vaitkus (matyt, tai daro įtaką 26-erių vaikino stiliui?) –...


  „Dėl didelio krūvio siūlau svarstyti kitas kandidatūras partijos skyriaus pirmininko pareigoms kitai dvejų metų kadencijai užimti. Man visų pareigų – jau šiek tiek per daug“, – toks buvo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininko ir Palangos miesto meroŠarūno Vaitkaus...


Valdantiesiems nepatinka pirmininko kandidatūra

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 12 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia antrą kartą nepritarė siūlomai Etikos komisijos pirmininko kandidatūrai. Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamentu, šis postas priklauso pasiskelbusiai Tarybos politinei mažumai. Pastaroji vėl siūlė komisijai vadovauti Tarybos narę Salomėją Slaboševičienę, kurios kandidatūra valdančiajai daugumai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius