Maratono „Nugalėk save“ dalyviai įvertino Lino taką

Palangos tiltas, 2017-07-14
Peržiūrėta
2161
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Maratono „Nugalėk save“ dalyviai įvertino Lino taką

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį susitiko su Lietuvos žmonių su negalia sąjungos nariais, dalyvaujančiais neįgaliųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais su specialiais priedais, maratone „Nugalėk save“. Palangoje apsilankę maratono dalyviai išbandė neįgaliesiems pritaikytą Lino taką, o susitikę su meru išsakė savo vertinimus ir pasiūlymus.
Neįgalieji teigė esantys labai patenkinti atnaujintu ir judantiems vežimėliais pritaikytu Lino taku, taip pat – priekopėje įrengta neįgaliesiems pritaikyta infrastruktūra, mediniais takais per kopas bei čia įrengtomis apžvalgos aikštelėmis. Pasinaudoję galimybe vežimėliais nuvažiuoti kone iki jūros, neįgaliųjų atstovai teigė turintys pasiūlymų, kaip kurorto infrastruktūrą padaryti dar patogesnę žmonėms, turintiems negalią. Savo pasiūlymus jie išsakė šiame susitikime dalyvavusiam miestą tvarkančios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Konstantinui Skierui.
Susitikimo su maratono dalyviais metu kurorto meras Š. Vaitkus teigė, jog dedamos visos pastangos, kad Palanga taptų kuo draugiškesnė bei patogesnė turintiems negalią. Meras informavo, jog esamais neįgaliesiems skirtais takais, vedančiais link jūros, apsiriboti neketinama – planuojama įrengti patogų privažiavimą prie jūros ties Palangos tiltu.
Lietuvos žmonių su negalia sąjungos organizuojamas neįgaliųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais su specialiais priedais – varytuvais, maratonas „Nugalėk save“ – unikalus projektas, kadangi jame dalyvauja žmonės, turintys sunkią judėjimo negalią arba galintys judėti tik neįgaliųjų vežimėliais. Šio projekto tikslas – didinti žmonių su negalia, ypatingai, judančių neįgaliųjų vežimėliais, fizinį aktyvumą, motyvaciją naudingai sveikatai leisti laisvalaikį, keliauti bei pažinti. Tuo pačiu, keliant neįgaliųjų pasitikėjimą savo jėgomis ir galimybėmis, mažinant neįgaliųjų socialinę atskirtį, formuojant teigiamą požiūrį į žmones su negalia.
Kelionės metu aplankomi įvairūs visuomeninės paskirties objektai, identifikuojami labiausiai atitinkantys universalaus dizaino principus. Su objektų savininkais diskutuojama, kaip didinti visuomeninės paskirties prieinamumą bei visiems prieinamų paslaugų plėtrą, skatinamos įvairios bendradarbiavimo partnerystės tarp valstybinio, kultūros, nevyriausybinio sektoriaus ir kitų sričių.
Palangoje maratono dalyviai, pabendravę su miesto meru Š. Vaitkumi, apsilankė Palangos reabilitacinėje ligoninėje bei čia susitiko su asmenimis, neseniai patyrusius traumas, bei priverstais judėti neįgaliųjų vežimėliais. Vėliau apsilankė Birutės parke.
„Labai smagu, kad, tvarkant miesto infrastruktūrą, atsižvelgiama į platesnių žmonių grupių poreikius. Palyginti su kitais šalies miestais, Palangoje neįgaliųjų poreikiams skiriamas didesnis dėmesys“, ¬– sakė maratono „Nugalėk save“ vadovė Ginta Žemaitaitytė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad likus mažiau kaip 2 mėnesiams iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, rinkimų politinėms kampanijoms finansuoti politinės kampanijos dalyviai jau yra gavę 2 mln. 268 tūkst. 376 eurus. 


Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rangos viešą pirkimą laimėjo Latvijos įmonė „A.C.B.“, kuri rekonstravo Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo taką 2017 metais. Šio projekto metu planuojama atnaujinti taip pat ir vieną orlaivių riedėjimo taką, kai kurias perono dalis, o oro uosto darbas rudenį, tikėtina, bus stabdomas pačiam trumpiausiam reikalingam...


Karantino metu kavinė Palangoje surengė vakarėlį, dalyviai ir organizatoriai bus baudžiami . Policija primena, jog karantino nesilaikantys asmenys ir įmonės gali būti ir bus baudžiami įstatymo nustatyta tvarka.


Ar Palangai reikia SAVO maratono?

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 11 | Rubrika: Miestas

Prieš kelias savaites Nidos gatvėmis ir takais jau dvidešimtą kartą išbėgo tūkstantis bėgikų, tarp jų - ir palangiškiai. Visi mažesnieji Lietuvos kurortiniai miesteliai turi tradicinius pusės maratono bėgimus, bet didžiausias šalies kurortas Palanga neturi nei maratono, nei pusmaratonio. Regis, pirmąjį Palangos maratoną išvysime kitąmet.


Palangoje besilankantys „Erasmus +“ tarptautinio projekto „DARE“ („Demokratiniai veiksmai valdo Europą“) dalyviai iš Palermo (Italija), Paredes de Coura (Portugalija), Sofijos (Bulgarija) ir Palangos senosios gimnazijos trečiadienį Kurorto muziejuje susitiko su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi bei mero patarėju Pranu Žeimiu.  


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį susitiko su Lietuvos žmonių su negalia sąjungos nariais, dalyvaujančiais neįgaliųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais su specialiais priedais, maratone „Nugalėk save“. Palangoje apsilankę maratono dalyviai išbandė neįgaliesiems pritaikytą Lino taką, o susitikę su meru išsakė savo vertinimus ir pasiūlymus.


Prestižinė koncertų salė Palangai platina taką į ateitį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 12 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

2015-ųjų metų gruodžio 12 dieną Palanga turėtų įsirašyti į miesto istorijos metraštį. Ir visai ne dėl to, kad rytoj atidaroma nauja per 2 tūkstančius žmonių talpinanti Koncertų salė, kurios statyba kainavo beveik 9,5 mln. eurų – tokio lygio ir tiek kainuojančio objekto Palangoje dar nebuvo pastatyta nuo Nepriklausomybės atgavimo laikų.


„Palangos Juzėje“ – lino magijos paliestas vakaras

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 19 | Rubrika: Kultūra

Išgirdus žodžius „dirbiniai iš lino“ pati pirmoji asociacija – servetėlės, staltiesėlės, užuolaidėlės. Visa tai, kas kuria namų jaukumą. Tačiau ketvirtadienio vakarą apsilankę „Palangos Juzėje“ palangiškiai ir palangiškės turėjo progos įsitikinti, jog fantaziją turinčios kūrėjos Sigutės Lenkauskienės rankose linas virsta tiesiog...


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Šokių maratono ratas įsisuko  1

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009 07 18 | Rubrika: Miestas

J. Basanavičiaus gatvėje esančio „Nesė Pramogų banko“ aikštelėje penktadienio popietę pradėtas po septynerių metų pertraukos į Palangą sugrįžęs renginys – Lietuvos šokių maratonas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius