Medelių sodinimo akcijos dalyviams nuotaiką apkartino barbarai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-11-27
Peržiūrėta
1350
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Medelių sodinimo akcijos dalyviams nuotaiką apkartino barbarai

Šeštadienį per dešimtį Palangos miesto tarybos narių dalyvavo gražioje akcijoje – neseniai rekonstruotame Virbališkės take jie sodino medelius. Tačiau nuotaiką akcijos dalyviams apkartino žinia, kad sekmadienio naktį barbarai sugebėjo du pasodintuosius medelius nulaužti.

Triūsė pusę dienos
Šeštadienį nuo dešimtos valandos praeinantys Virbališkės taku palangiškiai stebėjo neįprastą vaizdą: per dešimtį kurorto politikų, nebodami įkyriai dulkiančio lietaus, gražino iš pagrindų atnaujintą pėsčiųjų promenadą ir sodino čia medelius.
Kaip juokavo politikų darbą prižiūrėjusi bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ vyriausioji vadybininkė Gražina Kuleševičienė, ir vyrai, ir moterys, ir Tarybos narių vaikai galėtų pas ją dirbti, mat visą pusdienį triūsę žmonės pasidarbavo iš širdies.
„Ir lietus neišgąsdino, ir purvas – visi išsiterliojo, net aš, nors daugiau juos prižiūrėjau, nei pati dirbau“, – šypsojosi G.Kuleševičienė.
Tarybos nariai į iš anksto iš Darbo biržos atsiųstų vyrukų, apie kurių darbą vadybininkė atsiliepė nekaip, iškastas duobes pasodino 52 iš Kauno atvežtus vadinamuosius miltuotuosius šermukšnius. Šie medeliai nuo mums įprastų šermukšnių skiriasi savo lapų forma – šie daugiau primenantys ąžuolo lapus. Skiriasi ir uogos – jų kekės kiek kitokios, o pati spalva – oranžinė. G.Kuleševičienė minėjo, jog tokie medeliai auga Kapsų gatvėje bei Šventojoje.
„Medelį pasodinti ne toks jau paprastas darbas – negali jo nei per giliai pasodinti, nei per sekliai. Politikai puikiai susitvarkė su darbu“, – džiaugėsi vyriausioji vadybininkė.

Nuotaiką sugadino niekadėjai
„Visi taip smagiai, su užsidegimu darbavosi. Kai kurie Tarybos nariai buvo vaikus atsivedę, ir šie mielai padėjo suaugusiesiems. Ir kaip skaudu buvo, kai sekmadienį eidama į Mišias pamačiau, jog du ką tik pasodinti medeliai Virbališkės tako pradžioje, ties kavine „Luiza“, nulaužti. Niekadėjai juos tiesiog perpus perlaužė“, – piktinosi G.Kuleševičienė.
Pasak moters, ji ir dabar negalinti nesipiktinti, atsiminusi nulaužtus medelius.
„Taip įskaudino toks poelgis, kad ir dabar širdį tebegelia. Atrodo, dirbi, stengiesi, kad Palanga, visų mūsų miestas, gražesnė būtų, o pasirodo, yra tokių, kuriems šito visiškai nereikia“, – dalijosi nuoskauda vyriausioji vadybininkė, pridūrusi, jog vos ne kasmet niekadėjai nulaužiantys ir po aštuonis, ir po dešimt medelių.
Kurorto gėlynais bei želdynais ne pirmi metai besirūpinanti moteris sako negalinti tokių barbarų suprasti. „Sako, jog vaizdo kameros užfiksavo jaunus vyrus medelius belaužančius. Taip ir norisi paklausti: na kodėl jie taip daro? Kuo medeliai jiems užkliuvo?“ – retoriškai teiravosi G.Kuleševičienė.

Tokioj šaly gyvenam...
Medelių sodinimo akcijoje dalyvavęs buvęs ilgametis Birutės parko direktorius Antanas Sebeckas pasidžiaugė pačia akcija.
„Žinoma, galima sakyti, kad akcija kiek parodomoji, tačiau juk puiku, kad valdžia, politikai rodo iniciatyvą ir savo konkrečiais darbais prisideda prie miesto gražinimo. Beje, smagu buvo stebėti pro šalį ėjusius palangiškius: jie sustodavo ir žiūrėdavo į dirbančius valdžios vyrus bei moteris. Geras dalykas tokios akcijos“, – sakė A.Sebeckas, patikslinęs, kad politikai medelius sodino iki kol nepritrūko kuoliukų. O jų užteko medeliams iki Pradinės mokyklos pasodinti.
Kad du iš pasodintųjų medelių suniokoti, A.Sebeckas sakė nežinojęs.
„Žinot, per visus darbo Birutės parke metus aš, galima sakyti, pripratau prie tokių barbariškų poelgių. Kiek medžių ir kitų sodinukų pas mus buvo suniokota! Skaudu, žinoma, bet ką padarysi – tokioj šaly gyvename“, – nelinksma gaida suskambo A.Sebecko balse.

Jiems dar atsirūgs...
„Akcija buvo tiesiog pavyzdinė, – įvertino ją kartu su sūnumi medelius sodinęs Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis. – Smagu, kai gali prisidėti prie miesto gražinimo ir tuo pačiu prie to vaiką pratinti, kad jis savo mieste jaustųsi kaip savo kieme, kad įgautų ryšį ir su žeme, ir su miestu. Apskritai aš manau, kad būtų verta kai kuriuos Palangos žaliuosius plotus atiduoti prižiūrėti darželiams ir mokykloms“.
Pasak N.Stasiulio, sodinti medelius buvo smagu dar ir todėl, kad su kolegomis susitikta ne kokiuose politiniuose debatuose ar posėdžių metu, o, kaip pajuokavo pašnekovas, „su lopetom rankose“ prie medžių – tiesiog šilta ant dūšios buvę.
O ar nesugadino to šilto jausmo žinia, kad du medeliai nė paros neišbuvo?
„Mano nuomonė tokia: jei darysime bijodami, kad kažkas viską sugriaus ar sugadins – nieko neturėsime, – atsakė N.Stasiulis. – Nereikia į blogį kreipti dėmesio. Taip, žinoma, skaudu, kad šitaip atsitiko. Tačiau kaip ir pasakose – gėris vis tiek nugali. O tiems laužytojams vis tiek jų poelgis atsirūgs. Turiu omeny ne tik tai, kad, regis, jau žinoma, kas tai padarė, ir chuliganai bus nubausti. Yra gi toks dėsnis – padarytas blogis, kaip ir gėris, visada atsiliepia“.
Beje, Tarybos narys pasvarstė, kiek veiksmingos yra stebėjimo kameros – negi jos tik prevencijai reikalingos? Pasak N.Stasiulio, juk medeliai ne per porą minučių nulaužti. Jis mano, kad jeigu kamerų transliuojamus vaizdus stebintys pareigūnai būtų reagavę operatyviai, tai pažeidėjus būtų buvę galima čia pat sugauti.

Įtaria „Luizos“  lankytojus

„Tikrai labai smagiai nuo ryto iki popietės padirbėjome, ir tuo pačiu miestui ir visuomenei parodėme, kad mylime, puošiame, gražiname Palangą, – sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus. – Ir kaip skaudu, kai kitą rytą eidamas su šeima pamatai, kad tas tavo rankomis kurtas grožis kažkieno suniokotas“.
Pasak mero, medeliai bus atsodinti. Tačiau stulbina pats žmonių barbariškumas.
„Turiu pastebėti, kad visa ta betvarkė vyksta prieš vos ne pusę nakties veikiančią pasilinksminimo įstaigą „Luiza“. Ir nulaužtieji medeliai ten buvo pasodinti, ir ką tik užsėta veja nuolat ištrypiama, ir apskritai daug kas aplink „Luizą“ niokojama. Esam gavę daugybę palangiškių nusiskundimų dėl tenykštės betvarkės, dėl nuolatinių po vidurnakčio kylančių muštynių“, – kalbėjo meras.
Pasak miesto vadovo, situaciją jis aptaręs ir su Palangos policijos komisaru, kuriam padėtis „Luizos“ prieigose, ypač naktį, taip pat kelia rūpesčio.
„Jeigu įstaigos šeimininkai nesugeba užtikrinti tvarkos ir saugumo – juk neužtenka tvarką tik viduje palaikyti – mes Taryboje kelsim klausimą dėl to, kad būtų ribojamas prekybos alkoholiu laikas. Manau, kad neatmestinas variantas, jog prekiauti alkoholiu „Luizoje“ bus leidžiama tik iki 24 valandos“, – sakė Š.Vaitkus, pridūręs, jog, jo žiniomis, policija jau žinanti, kas laužė medelius, ir pažeidėjai bus baudžiami įstatymų numatyta tvarka.

Laužė vienas asmuo
Palangos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius daug informacijos suteikti negalėjo – pasak jo, vyksta tyrimas, įtariamieji, kuriuos užfiksavo vaizdo kamera, nustatinėjami.
„Nenoriu prikalbėti ir, viena vertus, suteikti netikslios informacijos, nes ji keičiasi – vakar turėjome vienokių žinių, šiandien – kitokių, – sakė G.Pocevičius. – Kita vertus, informacijos paviešinimas galėtų pakenkti tyrimui“.
Viršininkas tik pasakė, jog pats įvykis užfiksuotas sekmadienį, prieš penktą valandą ryto.
Vakar popiet Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė kiek patikslino informaciją. Turimomis žiniomis, medelius Virbališkės take laužė vienas asmuo, jo asmenybė kol kas nenustatyta.
 

Jūsų komentaras:

palangiskis 2012-11-27 16:26 ([email protected] / IP: 62.80.234.23)
100% is luizos iseja prigere bienkartai,beto gi kamera salia pasiziurekit gi..

Taip pat skaitykite

Gegužės 16-20 dienomis Palangos lopšelyje-darželyje „Nykštukas‘‘ teritorijoje ir už jo ribų aidėjo vaikų klegesys. Vykdydami prevencinę programą „Emociukai – mūsų draugai“, organizavome sportinių pramogų savaitę „Pajudėsi – gerą nuotaiką turėsi“.


Tai atėjo metas – obeliskas kariams – tegul ir sovietiniams – Palangos miesto centre kai kuriems piliečiams yra svarbiau nei karo technikos dundėjimas vos už tūkstančio kilometrų, nei tvyranti perspektyva savo oda ir čia, Palangoje, pajusti radiacinės spinduliuotės poveikį, nei aukščiausia Europos Sąjungoje infliacija Lietuvoje, nei dar mūsų senolių sudėliota pagarba žmogaus palaikams.


Kaip ir kiekvienais metais, Palangos miesto savivaldybė, rūpindamasi savo miesto gyventojų saugumu, prisidėjo prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamos akcijos „Gyvenkime saugiai“. 


Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Kastyčio gatvėje jau nustojo burgzti sunkioji technika ir zuiti darbininkai – gatvės rekonstrukcija jau baigta. 970 metrų gatvė tapo gerokai gražesnė bei patogesnė visiems eismo dalyviams.


Palangiškė gimnazistė Mūza Svetickaitė padarė, ko dar iki šio nepavyko nė vienam kitam LRT TV žaidimo "Lietuvos tūkstantmečio vaikai" dalyviams - ji laimėjo ne tik devintokų finalą (Mūza - devintokė), tačiau taip pat ir dešimtokų bei vienuoliktokų.


Vandalai nusiaubė medelius?

"Palangos tilto" informacija, 2018 04 19 | Rubrika: Miestas

Į redakciją paskambinęs palangiškis susirūpinusiu balsu papasakojo, jog ties vyrų pliažu nuo Kunigiškių pusės vandalai išlaužė medelius. „Būčiau pamatęs, kas taip daro, nežinau ką būčiau tokiems padaręs“, – rimtai nusiteikęs buvo palangiškis.


„Palangos gintaras“ taps žalesnis, o vaikai gavo gražią gamtos pamoką – praėjusį penktadienį „Palangos gintaro“ administracija ir mokytojai pakvietė mažuosius ligoniukus sodinti medelių.


Svarbus istorinis įvykis – Palangos krašto prijungimas prie Lietuvos – šeštadienį kurorte jau trečius metus iš eilės bus minimas pėsčiųjų žygiu „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2014“. Renginio organizatoriai džiaugiasi, jog norinčiųjų išmėginti jėgas netrūksta, o ir sinoptikų prognozės džiugina – žadama, jog...


Šeštadienį per dešimtį Palangos miesto tarybos narių dalyvavo gražioje akcijoje – neseniai rekonstruotame Virbališkės take jie sodino medelius. Tačiau nuotaiką akcijos dalyviams apkartino žinia, kad sekmadienio naktį barbarai sugebėjo du pasodintuosius medelius nulaužti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius