„Mėguvos“ viešnagė Belgijoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-04-09
Peržiūrėta
1134
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos etnoklubas „Mėguva“ balandžio 1-ąją vyko į Belgiją, kur dalyvavo tarptautiniame velykiniame folkloro festivalyje. Penkias dienas viešėję ir puikių akimirkų patyrę palangiškiai iki šiol gyvena kelionės įspūdžiais. Nei minutės nepraleidę be veiklos jie dalyvavo įvairiuose paruoštuose vakarėliuose, žaidimuose, praturtėjo išmokę naujų šokių bei susidraugavę su kitais atvykusiais ansamblių nariais.

 

Kitokios tradicijos

Tarptautiniame festivalyje be palangiškių dar dalyvavo kolektyvai iš Prancūzijos, Lenkijos, Olandijos ir žinoma, patys šeimininkai belgai, jų buvo trys kolektyvai. Nors palangiškiai Belgijoje lankėsi pirmą kartą, tačiau jie puikiai žinojo, kur vyksta ir kokie organizatoriai. Su jais palangiškiai susipažino Klaipėdoje vykusio festivalio metu. „Mėguvos“ nariai pasidžiaugė šiltu sutikimu ir nuoširdžiu bendravimu. Visi draugiškai nusiteikę kolektyvai pradėjo švęsti kupiną nuotykių šventę. Velykų proga rengtas festivalis suteikė galimybę palangiškiams ne tik patiems parodyti savo parengtą programą, bet ir pamatyti kaip švenčiamos Šv.Velykos Belgijoje. Kaip pasakojo etnoklubo vadovė Zita Baniulaitytė, pas juos ši šventė švenčiama visiškai kitaip. „Šv.Velykos minimos daug paprasčiau, kukliau. Žmonės eina į bažnyčią, tačiau nebūna tokios apgulties ir visi labai ramiai, susikaupę, nesišnekėdami tarpusavyje dalyvauja šv.Mišiose“, - prisiminė vadovė. Ten nepamirštama ir paaukoti. Palangiškiai tapo liudininkais, kaip aukojamas avinėlis ir vėliau visi prie šio tradicinio ritualo įsiamžina. Labai įsiminė bažnyčioje giedojęs choras, kaip pasakojo Z.Baniulaitytė, labai subtilus ir nuoširdus. Jiems ir patiems teko padainuoti.

„Nuvežėm savo tradicinių margučių, pas juos tokių nėra, belgai Velykas švenčia tik su šokoladiniais kiaušiniais“, - džiugiai pasakojo Z.Baniulaitytė apie belgų tradicijas. Palangiškiai gyveno skirtingose šeimose, tad kiekvienas parsivežė skirtingų įspūdžių, tačiau nei vienas neliko nusivylęs belgų suteiktomis sąlygomis ir vaišingumu.


Išskirtinis miestas

Leuveno mieste viešėję palangiškiai liko itin sužavėti jo grožiu, architektūra, miestą garsinančiu universitetu, biblioteka. Kaip pasakojo Z.Baniulaitytė, šiame universitete mokosi apie 20 tūkst. studentų, jame mokėsi ir žymūs lietuviai Abraomas Kulvietis, Antanas Baranauskas, Pranas Kuraitis. „Ten jau tikras pavasaris, vyšnios, slyvos žydi“, - pasakojo vadovė apie visiškai atgimusią gamtą, kurios taip laukia visi lietuviai.

 

Šokių pamokos

Palangiškiai vežė dvi programas: mergvakario ir velykinę. Šias programas „Mėguvos“ nariams teko rodyti ne vieną kartą. Kadangi festivalis buvo skirtas ne tik Velykoms paminėti, bet ir turistinio sezono pradžią, tai visi kolektyva mielai patys būdami turistais keliavo, o senamiestyje dar ir džiugino savo pasirodymais miestelėnus bei svečius.

„Išmokom daug naujų šokių ir atvykusius kitus kolektyvus pamokinom savų, tai jiems labai patiko“, - džiugiomis akimirkomis pasidalino Z.Baniulaitytė. Ypatingą įspūdį paliko flamandiški šokiai. Kaip pasakojo „Mėguvos“ vadovė, Flamanduose yra tradicija šokti su vėliavomis, sužavėjusi atvykusius svečius. Vienas vakaras buvo skirtas šokiams, tad kolektyvai mielai dalinosi savo įgyta patirtimi, o finalinėje dalyje šoko visi ansambliai drauge, sukurdami itin įvairiapusišką, tačiau labai įdomų ir unikalų vaizdą.

 

Smagūs vakarėliai

Pasak Z.Baniulaitytės, festivalio dalyviai neturėjo nei vienos minutės kada liūdėti, jiems buvo rengiami įvairūs vakarėliai, žaidimai, puikiai leido laiką šokdami. „Vieną naktį žaidėm žaidimą, kuriame reikėjo surasti žudiką, tad jo beieškodami aplankėm pačius įdomiausius kampelius“, - prisiminė surengtas pramogas Palangos etnoklubo vadovė. Grupės buvo sudarytos iš skirtingų ansamblių, kad nariai turėtų progą artimiau susipažinti. Jiems teko spręsti rebusus, domino, tad miela veikla užsiėmę dalyviai atrado ir širdžiai mielų bičiulių.

Puikiai praleidę laiką „Mėguvos“ ansamblio nariai namo grįžo puikiai nusiteikę dėl Belgijos mieste vyravusios šventiškos nuotaikos ir pavasariu dvelkiančios atmosferos. „Prisiragavom įvairių rūšių alaus, belgai alumi labai garsėja, kokių tik jų ten nebuvo, įvairiausių skonių“, - linksmai pasakojo Z.Baniulaitytė, juokaudama, kad namo parsivežti sudėtinga, nes daug sveria.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę, penktadienį (balandžio 30 d.), palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas kartu su kitais Seimo nariais parengė ir registravo Rinkliavų įstatymo 12 str. pakeitimo įstatymo projektą. „Projektas pirmiausia aktualus kurortams ir didiesiems miestams: jame yra numatyta galimybė savivaldybėms nustatyti rinkliavos dydį viešojo konkurso būdu atsižvelgiant į...


Nuo rytojaus, lapkričio 11 d., mobilus koronaviruso patikros punktas Palangoje dirbs intensyvesniu grafiku – penkias dienas per savaitę. Tyrimai bus atliekami kiekvieną darbo dieną – nuo pirmadienio iki penktadienio 8–12 val.


Vasario 3-4 dienomis Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su kitais Lietuvos Savivaldybių Asociacijos (LSA) atstovais dalyvavo Europos Komisijos (EK) renginyje. "Iš viso 23 Lietuvos merai, LSA nariai, dalyvavo Europos Komisijos renginyje, kuriame buvo diskutuojamos ES 2021-2027 finansavimo perspektyvos. Klausėmės pranešimų ES temomis naujos EK komandos, vakare įvyko...


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Balandžio 14 d. miesto Kultūros ir jaunimo centro Palangos visuomenei žinomas ir populiarus vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) dalyvavo Tauragės tradiciniame vyrų chorų ir ansamblių IX-jame festivalyje „Užtraukime, vyrai, dainą“. Šiemet festivalis suskambo dar iki šiol negirdėto darnumo akordais. Kas gi gali geriau...


Savaitgalį Palangoje skambėjo dainos – iš visos Lietuvos ir net iš Londono į kurortą suvažiavę folkloro kolektyvai pakvietė palangiškius ir miesto svečius drauge ieškoti šv. Jurgio rakto – Palanga švęsti Jurgines. Jurginėms skirta šventė „Jurgi, paimk raktus“ – tradicinis Palangos renginys, į...


Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio „Neris“ (vadovė Nijolė Ritvienė) organizuotame festivalyje dalyvavo net 13 kolektyvų iš visos Lietuvos. Ši garbė atiteko ir Palangos kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvams – „Bočiams“ ir „Banguoliams“.


Palangos „Jūros šaulių“ choras balandžio 3 dieną Tauragėje dalyvavo vieninteliame Lietuvoje vyrų chorų festivalyje „Užtraukim, vyrai, dainą“. Festivalis, kasmet organizuojamas Tauragėje, šiemet rengiamas jau septintąjį kartą, į jį susirinko geriausi šalies vyrų chorai ir vokaliniai ansambliai. Tauragėje susirinko 200 dainuojančių vyrų iš...


„Mėguvos“ viešnagė Belgijoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 09 | Rubrika: Miestas

Palangos etnoklubas „Mėguva“ balandžio 1-ąją vyko į Belgiją, kur dalyvavo tarptautiniame velykiniame folkloro festivalyje. Penkias dienas viešėję ir puikių akimirkų patyrę palangiškiai iki šiol gyvena kelionės įspūdžiais. Nei minutės nepraleidę be veiklos jie dalyvavo įvairiuose paruoštuose vakarėliuose, žaidimuose, praturtėjo išmokę naujų šokių bei susidraugavę su kitais atvykusiais...


„Bočiai“ dalyvavo atrankoje į Dainų šventę

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį pagyvenusių žmonių tautinių šokių ansamblis „Bočiai“ bei vyresniųjų žmonių tautinių šokių grupė „Banguolis“, vadovaujami Janinos Serapinienės, dalyvavo atrankoje dėl teisės dalyvauti šiemet vyksiančioje Lietuvos tūkstantmečio Dainų šventėje „Amžių sutartinė“. Kolektyvams pritarė neatsiejama šių ansamblių dalis – kapela, kurios meno vadovas Rimas Tranauskas. Beje, ansamblis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius