Naujoms kapinėms valdžia neranda kelių tūkstantėlių

Aistas MENDEIKA, 2009-09-05
Peržiūrėta
521
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jei nepradės lyti akmenimis, jei neišdžiūs Baltijos jūra, o svarbiausia, jei Palangos miesto savivaldybės sugebės savo kišenėse surasti apie 38 tūkst. litų, tai iki rugsėjo vidurio turėtų atsidaryti naujųjų miesto kapinių vartai.

 

Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pasistengė apsidrauti, kad žmonės jo nepavadintų melagiu. Pasak jo, tereikia surasti šiek tiek pinigėlių, kad visi darbai būtų užbaigti. Tačiau jis nenorįs apgauti miestelėnų pasakydamas tikslią datą, kada naujosiose kapinėse jau bus galima laidoti mirusiuosius. Gal šiandien, gal ryt, o gal ir dar vėliau atsiras tie tūkstantėliai...

Naująsias miesto kapines įrengiančios Plungės UAB „Adakris“ technikos direktorius Romualdas Donėla buvo daug konkretesnis. „Palangos tiltui“ jis teigė, jog naujųjų kapinių vartai atsivers jau rugsėjo viduryje. Belikę sutvarkyti tik smulkmenas – įrengti apšvietimą, apšildymą šalia kapinių esančiame namelyje, kuriame įsikurs prižiūrėtojas, mirusiųjų artimieji galės nusiprausti, pailsėti, pasišildyti žiemą, taip pat dar reikia užbaigti vandentiekio įrengimo darbus. „Darbo tėra tik porai savaičių, tačiau ir jiems padaryti reikalingi pinigai“, - sakė R.Donėla.

Dėl tų keliasdešimties tūkstančių litų statybininkai su kurorto vadovais lyg ir susitarė, nors plungiškių bendrovei už įvairius kitus padarytus darbus Savivaldybė skolinga kur kas daugiau – per 1 mln. litų. Skola už kapines būtų dar didesnė, jei Savivaldybė nebūtų atsisakiusi želdinių, kurie būtų kainavę dar apie 135 tūkst. litų.

Galbūt palangiškiai ir galės jau šį mėnesį savo artimuosius į paskutinę kelionę lydėti pėsčiomis, galbūt jiems nebereikės dardėti į Šventąją ar braižytis į mero duris su išimtiniais prašymais ir laukti malonės. Galbūt... Deja, vis kirba abejonės kirminėlis – negi tikrai kurorto valdantieji pasirūpins paprastų palangiškių poreikiais?..

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Rinks rinkliavą už automobilių stovėjimą iki rugsėjo vidurio?

„Palangos tilto“ informacija, 2012 08 02 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybė ketina pailginti automobilių stovėjimo apmokestinimo laikotarpį ir iš šios rinkliavos į kurorto biudžetą papildomai gauti daugiau kaip 100 tūkst. litų.


Ar miesto centras – derama vieta kapinėms?  10

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 06 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje sovietmečio palikimą kardinaliai vertinantis europarlamentaras Vytautas Landsbergis netikėtai iššovė Palangos valdžiai pasiūlęs iš kurorto centro iškelti Antrojo pasaulinio karo metu prie Palangos žuvusių ir čia palaidotų sovietinių karių kapines. Nusistebėjęs, kad iki šiol tos kapinės neparūpo Palangos valdžiai...


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Jei nepradės lyti akmenimis, jei neišdžiūs Baltijos jūra, o svarbiausia, jei Palangos miesto savivaldybės sugebės savo kišenėse surasti apie 38 tūkst. litų, tai iki rugsėjo vidurio turėtų atsidaryti naujųjų miesto kapinių vartai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius