Nuo durininko iki viešbučio direktoriaus

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015-10-19
Peržiūrėta
2202
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viešbučio „Amberton Green Apartments“ direktorius Tomas Vanagas
Viešbučio „Amberton Green Apartments“ direktorius Tomas Vanagas

Prie bažnyčios Vytauto gatvėje įsikūrusio viešbučio „Amberton Green Apartments“ direktoriaus Tomo Vanago svaiginančią karjerą galima apibūdinti taip – nuo durininko iki viešbučio direktoriaus. „Pirmas mano darbas buvo dar studijų laikais svečių namuose – iš pradžių dirbau durininku, vėliau „Kerpėje“, dar vėliau „Amberton“ vadybininku Klaipėdoje, ir galiausiai čia. Ir neketinu sustoti“, – pasitikėjimu užkrečia T. Vanagas. Palanga sparčiai vystosi, bet kalbant apie šventes, kurios tikrai į viešbutį atvilioja klientų, tokia yra tik Stintų šventė. „Gal dar kiek Naujieji metai, o kitos šventės įtakos tam neturi“, – sakė T. Vanagas.

Samdomas vadovas
„Esu samdomas vadovas – tai ne mano verslas, – pokalbio pradžioje įspėjo viešbučio vadovas. – Kurį laiką esu „Amberton“ viešbučių grupėje. Kai Palangoje atidarė šį viešbutį, mane čia dirbti paskyrė iš Klaipėdos, kur tuo metu dirbau“. Pašnekovas – klaipėdietis, ir šiuo metu gyvenantis uostamiestyje, tik jo žmona palangiškė.
„Jei ne viešbutyje, turbūt vis tiek dirbčiau paslaugų sektoriuje – neįsivaizduoju savęs dirbančio pramonėje. Pirmas mano darbas buvo dar studijų laikais svečių namuose“, – kalbėjo pašnekovas ir pridūrė, jog jau tada jam labai patiko darbo apgyvendinimo sektoriuje specifika: „Viešbutyje labai svarbu svetingumas, bendravimas su klientais, kad jie liktų patenkinti – ir man norėjosi tokias paslaugas kurti, tai „užkabino“. Iš pradžių dirbau durininku, vėliau „Kerpėje“, dar vėliau „Amberton“ vadybininku Klaipėdoje, ir galiausiai čia. Ir nemanau sustoti“.

Sunkiausi – pirmieji metai
Pašnekovas pasakojo, jog jau tada, kai pradėjo dirbti viešbučiuose, jis svajojo būti... direktoriumi. „Dirbau „Kerpės“ viešbutyje, bet kad už viską būčiau atsakingas – tai pirmas toks darbas“, – sakė T. Vanagas. Pasak T. Vanago, sunkiausi buvo pirmieji metai naujose pareigose. „Tai, galima sakyti, parduotas laikas, bet dabar jau galiu sau leisti daugiau išeiginių, atostogų. Pradėjęs dirbti norėjau kokybės, paslaugų – kol tai pasiekiau, buvo sunkiau. Kartais būna ir taip, kad klientas tikisi to, ko negali jam duoti. Mes atlikome jų norų analizę, šie buvo įvairūs: daugiau higienos reikmenų, įvairesnis mini baras, iš pradžių neturėjome ir dviračių. O dabar mūsų paslaugų kokybė pakilusi, esame patenkinti“, – kalbėjo T. Vanagas.
Pasmalsavus, kuo jo valdomas viešbutis išskirtinis, T. Vanagas teigė, jog tai vienintelis toks viešbutis Palangoje, kur kiekviename kambaryje yra įrengtos virtuvėlės – svečiai gali pasigaminti maisto neišeidami iš kambario. „Tai apartamentinis viešbutis: mažiausias kambarys – 26-27 kv. m. Yra ir tikrai didelių kambarių – iki 60 kv. m, kiekvienas kambarys turi balkoną“, – pasakojo direktorius.

Draugiškas aplinkai
Įdomu tai, jog viešbutis – draugiškas aplinkai, todėl jį statant stengtasi naudoti tik ekologiškas medžiagas: dominuoja medis, metalas, akmuo, stiklas – sintetikos labai mažai. Vadovas pasakojo, jog viešbutyje beveik nėra kilimų, o kambariuose jų apskritai nepamatysi.
„Naudojame saulės energiją – vasarą jos beveik pakanka. Šių metų rugpjūtį jos visai pakako, o liepą – nelabai“, – kalbėjo direktorius.
Savo svečiams viešbutis siūlo įvairių paslaugų. Viena iš įdomesnių – SPA centre esantis Jacuzzi ant stogo, po atviru dangumi, veikiantis visus metus.
Kadangi kurorte yra ne viena apgyvendinimo paslaugas teikianti įmonė, konkurencija šioje srityje tikrai nemaža. Kiekvienas viešbutis tikriausiai turi savų būdų, kuriais vilioja klientus. T. Vanagas tikino, jog jo vadovaujamame viešbutyje pagrindinė kova dėl klientų yra kova dėl pastarųjų lojalumo. „Jį tarp klientų stengiamės užsiauginti per vasarą, ir klientai grįžta net ne vasarą. Rusų sunkiau prisivilioti, bet jie irgi nenumoja ranka į ramų poilsį ne vasarą. Ir ne vasaros sezono metu nestovime tušti – aišku, nėra taip, kaip šiltuoju metų laiku, bet klientų pakanka“, – sakė viešbučio vadovas.

Pamėgo šeimos
T. Vanago vadovaujamame viešbutyje mėgsta apsistoti šeimos su mažais vaikais. Vadovas tai sieja su kiekviename kambaryje įrengtomis virtuvėlėmis. „Kadangi nereikia baruose, restoranuose maitintis. Turime nuolatinių klientų. Vasarą – labiau turistai, poilsiautojai, o kitu laikotarpiu apsistoja įvairūs klientai: turistai, verslo klientai, sportininkai“, – pasakojo pašnekovas.
Viešbutis – ne tik patogūs kambariai ar siūlomos paslaugos. Labai svarbus ir aptarnaujančio personalo elgesys, nuotaika. Pasidomėjus, kaip skatina savo darbuotojus, viešbučio vadovas sakė, jog kažkokios ypatingos sistemos nėra, tačiau nėra ir taip, kad darbuotojas būtų visiškai nesvarbus. „Kadangi viešbutis nelabai didelis, stengiamės būti kaip šeima – visi renginiai kartu. Nėra taip, kad administracija ir darbuotojai švęstų atskirai. Jei yra darbuotojo šeimos šventė, tokia kaip vestuvės, jis gauna išmoką ir išeiginių tiek, kiek priklauso pagal įstatymą. Gimtadienius pažymime susirinkę prie kavos ar arbatos. Jubiliejus paprastai pažymime rimčiau“, – kalbėjo vadovas ir pridūrė, jog pavaldiniai skatinami ir už gerą darbą – už parduotas paslaugas, gerus lankytojų atsiliepimus, už kambarių švarą, greitį darbuotojai gauna pinigines premijas.
„Darbuotojus motyvuojame suteikdami geras darbo sąlygas: darbo priemonės, grafikai, problemas sprendžiame kartu, nėra šaukimo. Ir darbuotojai tai labai vertina – ypač išėję sako, kad čia buvo labai gerai“, – sakė pašnekovas.
Tikriausiai dėl šių priežasčių kadrų kaita viešbutyje nėra didelė. „Sezoninių darbuotojų pradedame ieškoti gegužės-birželio mėnesį, o rudenį juos jau atleidžiame. Tačiau nuolatinių darbuotojų kaita nėra didelė“, – tikino viešbučio vadovas.

Pasigenda vandens parko
Pasiteiravus, ko kurorto svečiai labiausiai pasigenda Palangoje, T. Vanagas sakė: „Kai žmogus važiuoja į Palangą, jis turbūt žino, koks tai kurortas, o pagrindinis dalykas – paslaugos, nes J. Basanavičiaus gatvė gal jau kažkiek pabodusi. Manau, tokie objektai kaip HBH, „Atostogų parkas“, skatina žmones atvykti“. Vis dėlto pašnekovas įžvelgė ir tam tikrų dalykų, kurių Palangoje trūksta. „Jei pasitaiko prastas oras, o žmonės apsistoja porai savaičių, jie per dvi dienas aplanko visą regioną – ypač tai pasijuto šią vasarą, kai liepą buvo daug lietingų dienų. Trūksta vandens parko, gal kai „Atostogų parką“ visiškai paleis, jis trauks žmones“, – svarstė pašnekovas.
Pasmalsavus, ar per įvairias Palangoje vykstančias šventes jaučiamas atvykstančiųjų pagausėjimas, T. Vanagas sakė, jog taip būna, tačiau ne prieš kiekvieną šventę. „Šventė, tikrai pritraukianti klientų, yra Stintų šventė, gal dar kiek Naujieji metai, o kitos šventės įtakos neturi. Stintų šventei jau dabar žmonės rezervuoja kambarius, o, tarkime, prieš Stalo šventę lankytojų nepadaugėjo“, – kalbėjo jaunas vyras.

Trūksta informacijos
Nors kurorte vyksta nemažai įvairių renginių, pašnekovas teigė, jog svečiai apie juos neretai net nežino. „Jei neskaitai vietinės spaudos, apie renginius dažnai sužinai paskutinę dieną. Taip pat ir svečiai – dažnai jie spaudos neperka, todėl nežino. Trūksta informacijos – jei savo iniciatyva jos neieškai, informacija pas tave neatkeliauja“, – apgailestavo T. Vanagas.
Pašnekovo nuomone, susidariusią situaciją galėtų padėti spręsti įvairūs turistams dalinami lankstinukai, skrajutės. „Kultūros centras „Ramybė“, Kurhauzas, manau, turėtų būti suinteresuoti, kad kuo daugiau žmonių ateitų į renginius, gal ir savivaldybė čia kažkiek galėtų padėti“, – svarstė pašnekovas.

Palanga gražėja
Laisvalaikiu T. Vanagas mėgsta pabūti prie jūros. „Bet ne prie tilto – gal kiek tolėliau nuo šurmulio, Vanagupės gatvėje. Mėgstu aplankyti kitus kurortus: Liepojos, Venspilio – iš čia galima parsivežti idėjų. Į Druskininkus važiuoju pailsėti, bet ne pasisemti idėjų“, – pasakojo pašnekovas ir pridūrė, jog idėjų iš Druskininkų neparsiveža ne todėl, kad šie būtų prastesni už Palangą. „Skirtingi. Druskininkuose daugiau ramybės negu Palangoje. O čia suvažiuoja kitokia publika: jiems labiau reikia linksmybių“, – kalbėjo pašnekovas.
Kalbėdamas apie Palangos pajūrį viešbučio vadovas sakė ten taip pat pasigendantis tam tikrų dalykų. „Manau, reikia prie jūros ne tik „Švyturio“ palapinę pastatyti, – reikėtų ir vaikų žaidimų aikštelės paplūdimyje ar šalia jo“, – mintimis dalinosi pašnekovas.
Nepaisant kai kurių taisytinų momentų, Palanga, T. Vanago įsitikinimu, yra puikiai tvarkoma. „Kasmet kažkas patobulinama. Kai dirbau „Kerpėje“, Palanga buvo kitokia. Paskui praėjo penkeri-šešeri metai, per tą laiką Palanga labai pasikeitė: dviračių takai, stadionas, Kurhauzas, vasaros estrada – visa tai sukuria pridėtinę vertę. Ir naujų viešbučių kūrimasis didina miesto pridėtinę vertę, – kalbėjo pašnekovas ir pridūrė, jog konkurencijos tarp viešbučių tikrai nereikėtų bijoti. – Konkurencija verčia pasitempti, kiekvienas viešbutis gali rasti savo nišą ir iš to gyventi – reikėtų mažiau verkšlenti. Daugėja pramogų, paslaugų, į kurortą atvyksta daugiau žmonių – papildomi viešbučiai nėra blogai. O žiemą žmonių sumažėja, bet jų sumažėja visiems“.

Trumpai:
Gimė Klaipėdoje.
Zodiako ženklas – Šaulys.
Laisvalaikio pomėgiai: „Pagrindinis pomėgis – krepšinis. Truputį žaidžiu, stebiu varžybas. Kitas pomėgis – muzika. Labai mėgstu koncertus. Patinka kelionės, bet joms labai trūksta laiko“.
Principas, kuriuo vadovaujasi: „Nenustoti tobulėti ir visą laiką eiti į priekį, nebijoti nesėkmių. Su jomis susidoroti anksčiau padėdavo užsispyrimas, nes visada toks buvau: norėjau pirmauti. O dabar labai palaiko žmona“.
Apie Palangą: „Tai mielas miestas, man tai ir darbas, kažkiek poilsio, ramybės. Kadangi žmona iš Palangos, dažnai atvažiuojame į šį miestą pas jos mamą, vaiko močiutę. Palanga – proveržio kurortas, judantis gal ir ne taip greitai, kaip norėtųsi, bet labai užtikrintai. Po dešimties metų Palangą įsivaizduoju modernesnę. Gal kada kurortas turės ir kokį pliažą po stiklu, kad ir per lietų žmonės galėtų gulėti ant smėlio“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Informuojame, kad paskelbtas konkursas Palangos miesto rinkliavų centro direktoriaus pareigoms užimti


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.


„Palangos tiltui“ paskelbus Savivaldybės nepatvirtintą informaciją, kad konkursą užimti Palangos sporto centro (PSC) direktoriaus pareigoms laimėjo PSC direktoriaus pavaduotojas, miesto Tarybos narys Saulius Simė ir paprašius Savivaldybės pakomentuoti konkurso rezultatus, redakcija sulaukė Savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Vanagės skambučio. „Kol kas negalime komentuoti – vyksta (Palangos...


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Palangoje prasideda viešbučio „Marriott“ statybos darbai

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, birželio 18 dieną, prasidės viešbučio „Marriott“ Palangoje statybos darbai – pirmuoju darbų etapu bus įrengiami pastato pamatai, atliekami kiti darbai. Pirmojo etapo darbus planuojama įgyvendinti iki metų pabaigos. 


Praėjusį sekmadienį tragiškoje avarijoje Širvintų rajone žuvo buvusio UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Vido Misikonio 34 metų sūnus.


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas eis Violeta Staskonienė – šią kandidatūrą patvirtino praėjusią savaitę (gegužės 30 d.) posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba. V. Staskonienė direktoriaus pavaduotojos pareigas ėjo ir praėjusią, 8-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos kadenciją. Vilniaus inžineriniame statybos institute...


Nuo durininko iki viešbučio direktoriaus

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015 10 19 | Rubrika: Miestas

Prie bažnyčios Vytauto gatvėje įsikūrusio viešbučio „Amberton Green Apartments“ direktoriaus Tomo Vanago svaiginančią karjerą galima apibūdinti taip – nuo durininko iki viešbučio direktoriaus. „Pirmas mano darbas buvo dar studijų laikais svečių namuose – iš pradžių dirbau durininku, vėliau „Kerpėje“, dar vėliau...


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius