Nuotoliniu būdu mokys visus šalies mokinius

Rasa GEDVILAITĖ, 2013-05-30
Peržiūrėta
844
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro kolektyvas, kurio veiklą koordinavo direktorės pavaduotoja ugdymui Palmira Jurgilienė (priekyje stovi), pasiruošęs nuotoliniu būdu mokyti ne tik kretingiškius, bet ir kitų miestų mokinius.
Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro kolektyvas, kurio veiklą koordinavo direktorės pavaduotoja ugdymui Palmira Jurgilienė (priekyje stovi), pasiruošęs nuotoliniu būdu mokyti ne tik kretingiškius, bet ir kitų miestų mokinius.

 

Kokią įsivaizduoju ateities mokyklą?

Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė pasiekė didelį laimėjimą – nuo šiol mokyti nuotoliniu būdu mokytojai galės ne tik mokinius iš Kretingos rajono, bet ir visos šalies. Tokias paslaugas turi galimybę teikti vos kelios švietimo įstaigos Lietuvoje.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis oficialiame rašte išdėstė, jog „vadovaudamasis Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimu, ir atsižvelgdamas į pasirengimo mokyti pagal bendrojo ugdymo programas nuotoliniu būdu įsivertinimo ataskaitą, pritariu, kad Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre šalies mokiniai pagal pagrindinio ugdymo II dalies, suaugusiųjų pagrindinio ugdymo II dalies ir suaugusiųjų vidurinio ugdymo programas būtų mokomi nuotoliniu mokymo proceso organizavimo būdu“. Su šiuo raštu atvertos durys įgyti pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą Kretingos švietimo įstaigoje kiekvienam to pageidaujančiam šalies gyventojui nuo devintos klasės.
Mokymus nuotoliniu būdu koordinavusi Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorės pavaduotoja ugdymui Palmira Jurgilienė sakė, jog už šį pasiekimą reikia dėkoti visam kolektyvui, negailėjusiam nei laiko, nei jėgų, taip pat žalią šviesą uždegusiam Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriui, laikinai vedėjo pareigas einančiam Antanui Sungailai. „Mes tai padarėm visi kartu – mokytojų iniciatyva. Kiek gi jie turėjo laisvalaikio, ėmus mokyti nuotoliniu būdu, galima sakyti, kad neturėjo, jie dirbo visą laiką. Aš esu labai dėkinga, kad jie atidavė tiek jėgų, turėjo kantrybės. Tai ką padarėm, padarėm kartu“, – kreipėsi į Centro mokytojus pavaduotoja.
Kalbinti pedagogai neslėpė, jog pati pradžia, kai ėmė bandyti nuotolinį mokymą, buvo sunki, tačiau vieningai sutiko, kad išmokus jie tik patobulėjo. „Kai vis daugiau išmoksti, supranti, kad dar daugiau yra galimybių, tad mes patys kaskart labai tobulėjam. Mums padeda ir mokiniai, kurie pastebi, ko jiems trūksta, kokių medžiagų norėtų daugiau. Džiugina gaunamas atgalinis ryšys iš mokinių, kurie nuoširdžiai dirba prisijungę po darbų ar turėdami šeimos rūpesčių. O mokantis nuotoliniu būdu išties galimybės yra neribotos, metodų taikymas labai platus. Dabar jau galim ir tarpusavyje bendradarbiauti, ko nebūtumėm galėję padaryti prieš keletą metų“, – apie mokymą nuotoliniu būdu atsiliepė mokytojai.
Visgi labiausiai už kantrybę mokant būtent juos jie dėkojo pavaduotojai P. Jurgilienei. „Ji buvo šio mokymo tarsi krikštamotė. Turėjusi savo tikslą – sukurti nuotolinį mokymą ir išmokyti mus naudoti jį. Ji to pasiekė dėl savo nepaprasto darbštumo, pareigingumo“, – gerų žodžių savo vedlei šiuose mokymuose negailėjo mokytojai. Pati pavaduotoja sakė, jog šių tikslų siekti nebuvę sunku, nes komanda šį iššūkį priėmė ir kantriai drauge siekė kuo geresnių rezultatų. „Vieno seminaro metu nugirdau apie mokymą nuotoliniu būdu, tuomet ir šovė mintis, kad galima tokį būdą taikyti ir Centre. O kai turi tikslą, kai patinka darbas, kurį darai, tuomet viskas lengviau pasiekiama, juo labiau, kad komanda labai padėjo. Dabar jau galime pasidžiaugti, kad mūsų mokytojai puikiai geba taikyti informacines technologijas pamokose, įgijo kompiuterinio raštingumo žinių. Esam pasirengę dokumentaciją, nuotolinio mokymo organizavimo tvarką, reikalavimus, tvarkos aprašą, pagal kurį mokytojai gali įsivertinti savo kursą“, – kalbėjo pavaduotoja.
Su „Moodle“ sistema mokytojai susipažino prieš trejetą metų, tuomet jie jau rengė mokomąsias medžiagas virtualiems kursams, o šiais mokslo metais imtos vesti virtualios pamokos, kurios sudarytos kiekvienai klasei tam tikru metu. Vien medžiagos rengimu ir virtualiu konsultavimu neapsiribota, mokytojai pateikia ir vaizdo pamokas, taip pat rengia interaktyvius testus.
Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokytojai pripažino, jog mokydami kitus, nuolat mokosi ir patys. Jie taip pat bendradarbiauja su Šiaulių universiteto nuotolinių studijų centru, kurie pamokina, konsultuoja vaizdo seminarų metu.
Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre mokytis nuotoliniu būdu gali visi Kretingos rajono gyventojai nuo 5 klasės, o dabar atsirado galimybė jungtis ir šalies mokiniams nuo 9 iki 12 klasės.

„Palangos tiltas” vykdo Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo projektą „Mes – Baltijos jūros vaikai”.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar Palanga netrukus turės dar vieną miestą partnerį? Prancūzijoje! „Apie galimą dviejų miestų draugystę šiandien (sausio 18 d.) nuotoliniu būdu bendravau su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Prancūzijos Respublikoje Nerijum Aleksiejūnu ir Prancūzijos miesto Saint Gilles Croix de Vie meru Francois Blanchet,“ – tokį įrašą savo Facebook paskyroje pirmadienio...


Dėl koronaviruso paskelbtas karantinas visus ,,uždarė“ namuose, tačiau Palangos senosios gimnazijos aktyvių jaunuolių grupė ,,Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui” kartu su savo kūno kultūros mokytojomis Dalia Rakauskiene ir Ingrida Želniene nusprendė išjudinti – tiesiogine to žodžio prasme – visus laiką namuose leidžiančius gimnazistus ir savo...


Pirmadienį, lapkričio 9 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija vienbalsiai apsisprendė rekomenduoti mokyklų vadovams įvertinti situaciją ir priimti sprendimą dėl pradinių klasių mokinių mokymo nuotoliniu būdu iki lapkričio 29 d.


Lietuvoje prasidėjus antrajam karantinui biurai vėl kraustosi į namus. Šis procesas bus daug sklandesnis pasitelkus „Tele2“ nuotolinio darbo sprendimus verslui. „Siekiame būti ten, kur yra mūsų klientai, kad darbas nuotoliniu būdu vyktų be jokių rūpesčių, o verslo procesai nesustotų. Išmanius sprendimus verslui galima užsisakyti neišeinant iš...


Palangoje mokslo metai bus baigti nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas pirmadienį vykusio miesto vadovų bei kurorto švietimo bendruomenės atstovų pasitarimo metu. Į klases negrįš visi mokiniai, tarp jų – ir abiturientai.


Palangos poliklinika jau dėliojasi planus, kaip ir kada galėtų atverti duris planiniams pacientams. Net ir tai padarius srautai bus kontroliuojami, ir jos dirbs dar ne visu pajėgumu. Poliklinikos planus dar turės įvertinti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. "Net ir po karantino iki pusės paslaugų bus teikiama tik nuotoliniu būdu," - "Palangos tiltui" sakė Palangos...


„Karantinas parodė, kokie mes išties galime būti vieningi, kūrybingi, kiek galimybių dar neišnaudota, o, svarbiausiai, kad karate vaikams daug daugiau nei tik fizinė veikla,“ – sako vieno didžiausių Lietuvoje kyokushin karate klubo SHODAN vadovas Lukas Kubilius. SHODAN mokykloje mokosi apie 60 palangiškių.


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleis namuose.


Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė pasiekė didelį laimėjimą – nuo šiol mokyti nuotoliniu būdu mokytojai galės ne tik mokinius iš Kretingos rajono, bet ir visos šalies. Tokias paslaugas turi galimybę teikti vos kelios švietimo įstaigos Lietuvoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius