Palanga – nebaigtų statybų miestas?

Aistas MENDEIKA, 2009-03-20
Peržiūrėta
1851
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Suprantama, neįmanoma pamatyti, kad pastatas per aukštas, jei jis dar tik pradėtas statyti. Tačiau ar verta galvoti apie jo nugriovimą, jei vėliau, beveik baigiant jį statyti, paaiškėja, jog statinys tik dviem metrais aukštesnis nei turėtų būti? Aišku, kad nustatytų statybos reikalavimų reikia laikytis. Todėl kaltieji dėl jų nepaisymo turėtų būti vienaip ar kitaip nubausti.

Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento specialistai teigia, kad Palangoje statomas Darbo biržos pastatas ne tik dviem metrais paaukštintas, bet yra ir kitokių pažeidimų. Tikrintos projektavimo sąlygos bei jų sąvadas, statinio projekto rengimo bei statybos leidimo išdavimo dokumentai, statomo statinio atitikimas projektui. Paaiškėjo, kad statinio techninis projektas parengtas be sklypo detaliojo plano, „rengiant techninį projektą nebuvo nurodyti pastatų energetinio naudingumo sertifikavimo reikalavimai, o bendrosios ekspertizės akte neaptarti visi privalomieji statinio projekto rengimo dokumentai“.

Vadinasi, paprasčiau tariant, svarbiausia priežastis, dėl kurios grasinama nugriauti beveik pastatytą pastatą, yra netinkamai sutvarkyti popieriai. Jais pasirūpinti privalėjo statytojai bei valdininkai, išdavę leidimus statyboms. O kontroliuoti ar kas nors kitas, ar ne tie patys specialistai, kurie dabar garsiausiai šaukia apie padarytus pažeidimus ir reikalauja griežčiausių sprendimų?

Įsivaizduokim, kad Klaipėdos apygardos administracinis teismas Klaipėdos apskrities viršininko administracijos prašymą panaikinti Palangos miesto savivaldybės administracijos projektavimo sąlygų sąvadą bei statybos leidimą, išduotus Palangos darbo biržai. Tokiu atveju statyba tikrai būtų sustabdyta ir statybininkai nebeturėtų darbo. Be to, Palangos darbo biržos administracinis pastatas statomas už Europos Sąjungos lėšas, todėl vargu ar bent jau sustabdžius statybas, nebekalbant apie nugriovimą, niekas nepareikalaus grąžinti gautus pinigėlius. Vadinasi, kažkas turės papurtyti piniginę. Ir ne tik dėl europinių lėšų. Pastatų griovimas taip pat kainuoja...

Kitaip atrodytų privačioms statyboms taikomos sankcijos. Minėti piniginių tuštinimai būtų privatininkų problema. Tačiau dabar, kai gresia valstybinio statinio nugriovimas, mokėti tektų visiems gyventojams – mokesčių mokėtojams. Net jei ir Darbo birža purtytų savo biudžetą – jis taip pat suformuojamas iš tų pačių mokesčių mokėtojų kišenių.

Vargu ar kas galėtų paneigti nuomonę, kad košė dėl Palangos darbo biržos administracinio pastato statybos užvirė vieno verslininko iniciatyva, kai dėl panašių priežasčių buvo sustabdyta pastato kurorto centre statyba. Kai kurių tarnybų specialistai, pradėjus nemaloniai kaisti padams susizgribo ir suskubo pavartyti dokumentus, kuriais turėjo kruopščiau pasidomėti jau seniai. Dabar „įjungta“ gynybos programa, o juk ne be reikalo sakoma, kad geriausia gynyba yra puolimas...

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga nustatė, jog praėjusį rugsėjį Palangoje vaiko nuo motinos atskyrimą vykdę vaiko teisių specialistai dirbo netinkamai ir neprofesionaliai. Dėl to, nurodo kontrolierė, mažametis galimai patyrė neigiamus išgyvenimus, stresą ir baimę.


Rusijos piliečiai, kad ir ne itin gausiai, bet noriai įsigyja nekilnojamojo turto (NT) Lietuvoje, ypač viename ypatingame gamtos kampelyje, kur kainos – bene didžiausios Lietuvoje, o pasirinkimas išties nedidelis, ir toli gražu ne kiekvienam įmanomas.


Geriems orams viliojant į pajūrį poilsiautojus, rasti laisvą kambarį beveik neįmanoma, savo ruožtu kainos kandžiojasi kaip turbūt niekad iki šiol.


Šventosios pajūrio juostoje ir šalia esančiuose pušynuose stovi apie 260 poilsinių namukų. Vasarą nakvynė tokiame namuke asmeniui kainuodavo vos nuo kelių eurų, tačiau svarstoma juos nugriauti arba išgabenti. Tokiu atveju Vyriausybė jų savininkams už namuką galėtų skirti po 4–12 tūkst. eurų.


Sveikas protas kol kas nenugalėjo: šią savaitę Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė, kad Palangoje ir Šventojoje paplūdimiuose išdygę tualetai turi būti nugriauti. Taip antradienį, gruodžio 12 dieną, teisme išspręstas Palangos savivaldybės ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ginčas. Palangos miesto meras Šarūnas...


Kaip nugriauti metalinį konteinerį? Paguldyti jį šonu?  4

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 08 03 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Už Palangos paplūdimių tualetų užkliuvusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija akivaizdžiai kasasi sau duobę.Nenustebsiu, jei po mėnesio kito būtent dėl VTPSI Klaipėdos departamento užsispyrimo iš savo postų pradės lėkti visos inspekcijos vadovai.  


Palangos darbo biržos pastatas – nelegali statyba

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 24 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apskrities viršininko administracijos prašymą, panaikino Palangos miesto savivaldybės išduotą Darbo biržos pastato projektavimo sąlygų sąvadą ir leidimą statyti. Neturint minėtų dokumentų, statinys pripažįstamas nelegaliu.


Palanga – nebaigtų statybų miestas?

Aistas MENDEIKA, 2009 03 20 | Rubrika: Miestas

Neseniai paskelbtas gąsdinimas, kad gali tekti nugriauti beveik baigtą statyti naują Palangos darbo biržos pastatą Vytauto gatvėje, akivaizdžiai pademonstravo kai kurių Klaipėdos apskrities tarnybų specialistų sugebėjimą tinkamai dirbti savo darbą. Tiksliau – netinkamai, nes jau tampa tradicija, kad kurorte statybos stabdomos ar raginama nugriauti esą neteisėtus statinius tada, kai jie jau...


„Darbo biržos“ pastatą Palangoje gali tekti griauti

„Palangos tilto informacija, 2009 03 17 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento Statybos valstybinės priežiūros skyriaus darbuotojai, patikrinę Palangos „Darbo biržos“ administracinio pastato su informaciniu profesiniu konsultavimo centru, esančio Vytauto g. 87, projektavimo sąlygas bei jų sąvadą, statinio projekto rengimo bei statybos leidimo išdavimo...


Per 2008 metus gauti 135 pranešimai apie grupės darbuotojų atleidimus, iš viso įspėti 6922 darbuotojai. Lietuvos darbo biržos duomenimis, tai didžiausias pranešimų skaičius per pastaruosius keletą metų: 2007 metais gauta 60, 2006 metais - 42, 2007 metais - 70 pranešimų. Dažniausia atleidimo priežastis - įmonėms iškeltos bankroto bylos (50 proc.). Kitos atleidimų priežastys - įmonių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius