Palangiškiai studentai Vilniuje: sostinės privalumai – dideli, bet gimtojo miesto nepamiršta

Palangos tiltas, 2016-06-06
Peržiūrėta
2143
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Birutė Mikštaitė
Birutė Mikštaitė

Birželį iš sostinės grįžusių studentų Palangoje – vos keletas. Juk universitetuose ir kolegijose šis laikotarpis toli gražu nėra vasaros atostogų pradžia, prieš akis – įtempta sesija. Taigi, nenuostabu, jog studijų miestu laikomoje sostinėje Palangos jaunimo vis dar gausu. Nepaisant varginančių egzaminų, keletas studentų sutiko pasidalinti savo mintimis apie gimtąją Palangą, studijas ir galimybes Vilniuje, ateities planus bei pasiilgtus dalykus.

Bendraamžiams iš kitur Palanga – tarsi Lietuvos Las Vegasas
Jau antrus metus Vilniuje gyvenantis ir reklamą studijuojantis palangiškis Tadas Čiuberkis gimtąją Palangą labiau pradėjo vertinti tik ilgiau pagyvenęs sostinėje. „Vilniuje niekur nėra tokios gamtos ir visiškos ramybės kaip pajūryje. Taip pat čia labai jaučiasi šviesos tarša – naktį žvaigždes gali suskaičiuoti ant pirštų, todėl, kai grįžtu į pajūrį, naktimis daug laiko praleidžiu pakėlęs galvą į dangų. Taip pat Palangoje su draugais esame radę nemažai nuošalių gamtos vietų, ten ir vykstame atsipūsti“, – sako palangiškis.
Tačiau ne visiems Palanga asocijuojasi su ramybe ir poilsiu, paklaustas, kaip bendraamžiai reaguoja, kai jis pasako esantis iš pajūrio, Tadas atsakė: „Dažniausia būna didelė nuostaba. Jaunimui Palanga tarsi Lietuvos Las Vegasas – atvažiuoji išleisti visų pinigų ir patirti kuo daugiau nuotykių. Todėl daugelis galvoja, kad palangiškiai taip ir gyvena visus metus. Iš tikrųjų mes Palangą pažįstame visai kitokią“.
Žinoma, studentas pabrėžia, kad sostinė neabejotinai irgi turi savų pranašumų: „Vilnius man davė tikrai daug. Čia suvažiuoja žmonės iš įvairiausių kampelių ir visi turi skirtingą bei savitą mąstymą, požiūrį į gyvenimą. Iš to galima labai daug išmokti ir sužinoti naujų dalykų ir apie patį save“. Vis dėlto studentas teigia, kad į Palangą yra smagu grįžti visuomet – čia planuoja praleisti ir vasarą, tačiau po studijų pasilikti gimtajame mieste nežada: „Palangoje tobula gyventi, kai turi savo šeimą arba sulaukus senatvės, bet kol kas reikia ir pramogų, renginių, pasilinksminimo vietų, todėl gyventi Palangoje po studijų neplanuoju“.

Šeima, jūra bei Palangos ramybė traukia grįžti
Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentė Vaida Neimantaitė sostinėje mokosi finansų inžinerijos specialybės. Nors jau antrus metus nebegyvena Palangoje, o tik retkarčiais į ją sugrįžta, merginai gimtasis miestas vis dar artimas. „Tikrai jaučiu sentimentus Palangai. Labiausiai pasiilgstu jūros ir šeimos. Nors ir nebegrįžtu taip dažnai, kaip pirmame kurse (dabar namo parvažiuoti pavyksta tik kartą į mėnesį), visada aplankau tėvus ir nueinu prie jūros“, – sako Vaida.
Taip pat studentė pamini, jog daugelis nustemba, kad pajūrį ji iškeitė į didmiestį, tačiau Vilniaus privalumai jaunam žmogui – neabejotini. „Vilnius išugdė savarankiškumą, platesnį žmonių ir aplinkos pažinimą. Žinoma, sostinėje yra daugybė pramogų, kurių Palanga neturi. Čia gausu šurmulio, o Palangoje jo yra tik vasarą“, – pabrėžia antrakursė.
Paklausta, ar po studijų įsivaizduoja savo gyvenimą Palangoje, mergina atsakė: „Kartkartėmis grįžti į Palangą tikrai ruošiuosi, visgi čia yra šeima, tačiau, ar grįšiu čia gyventi, dar nenusprendžiau“.

Po kasdienybės sostinėje – jūra stebuklinga
Gimtojo miesto gamta ir jos teikiama ramybe žavisi ir jaunoji įvaizdžio dizaino specialistė Radvilė Balsytė. Ji antrus metus džiaugiasi tiek sostine, tiek studijomis Vilniaus kolegijoje. „Iš pradžių Vilniaus kolegija man neatrodė patraukli, tačiau įstojusi nepasigailėjau. Jau pirmame kurse supratau, kad studijų programa visiškai atitinka mano svajones“, – pasakojo mergina.
Nors dėl didelės darbų apimties ir laiko stokos mergina į pajūrį grįžta retai, ji teigia, kad pasiilgti tikrai yra ko: „Pasiilgstu ramybės prie jūros. Anksčiau ji man atrodė visiškai įprastas dalykas. Kai kiti pasakodavo, kaip norėtų nuvažiuoti į pajūrį bent kelioms dienoms, nesuprasdavau, kas jiems ten taip įspūdinga. Tačiau dabar, kai gyvenu tikrai toli, suvokiu, jog jūra išties yra stebuklinga, ir grįžti čia visuomet yra smagu ir gera“.
Tačiau visai kitaip, anot Radvilės, Palangoje yra vasarą: „Čia nėra taip žavinga, kaip atrodo kelias savaites paatostogauti atvykusiems žmonėms. Sutinku, vasara, praleista Palangoje, turbūt daugeliui sukelia gerų prisiminimų, tačiau mes, kurie gyvename čia, matome, jog karštuoju sezonu į Palangą atvažiuoja itin daug neišsilavinusių, nemandagių, nekultūringų žmonių. Deja, bet jie gadina Palangos įvaizdį ir neleidžia maksimaliai mylėti šio miesto šiltuoju laikotarpiu“.
Šią vasarą antrakursė į Palangą grįžti neplanuoja. „Šiemet bus pirma vasara, kuomet liksiu Vilniuje ir dirbsiu čia. Visuomet grįždavau į Palangą ir dirbdavau sezoninius darbus. Labai gaila, kad šią vasarą nebeišeis grįžti pas šeimą, draugus, pabūti prie jūros. Kita vertus reikia pradėti kurti savo ateitį ir sieti ją su specialybe“, – ateities planais dalinosi mergina.

Vasarą praleis ne Palangoje, o Prancūzijos pietuose
Birutė Mikštaitė – dar viena Vilniuje studijuojanti palangiškė. Vilniaus universitete prancūzų filologijos mokslus kremtanti pirmakursė – ne visą gyvenimą praleido Palangoje, iki penktos klasės ji augo Vilniuje, todėl jokių sunkumų persikėlus į sostinę merginai neteko patirti. Ir į Palangą mergina grįžta retai: „Nuo mokyklos išleistuvių, kurios vyko liepos mėnesio viduryje, Palangoje buvau tik vieną kartą, gegužės mėnesį. Taip išėjo, kad dabar Vilniuje yra mano draugai ir šeima“. Paklausta apie vasaros planus, mergina prasitaria, kad šiemet skris į Prancūzijos pietus tobulinti prancūzų kalbos įgūdžių.
Labai džiugu, kad palangiškiams sekasi ir jie yra laimingi sostinėje, antrakursė studentė – to įrodymas. „Vilnius – labai gražus ir mielas miestas. Myliu kiekvieną jo kampelį. Čia daug veiklų, įvairių žmonių, visai kita atmosfera nei Palangoje“, – džiaugėsi mergina.

Didžiausias iššūkis – viešasis transportas
Tiek reklamą studijuojantis Tadas, tiek VGTU studentė Vaida, o taip pat ir į įvaizdžio dizainą besigilinanti Radvilė kaip didžiausią sunkumą atvykus studijuoti į Vilnių įvardina viešojo transporto sistemą. „Labai sunku susiorientuoti naudojantis viešuoju transportu, nes atvykęs iš mažo miesto visai nesupranti, į kurią pusę tau reikia važiuoti, o ir stotelių pavadinimai visose gatvių pusėse – vienodi“, – sunkumus dėstė Tadas. Jam pritarė ir palangiškė Vaida: „Susigaudyti naudojantis viešuoju transportu buvo tikrai sunku. Tačiau bėgant laikui prisitaikyti prie to pavyko puikiai“.

Jūsų komentaras:

Vytas 2018-01-18 07:50 (IP: 193.219.12.61)
Juk negrysit jaunimas cia vafliuku uz 15 eur per diena kepti...gaila, kad Palanga tampa seneliu prieglauda ir menkai apmokamo darbo vieta. Grazu palangoje, bet perspektyvos liudnos

Taip pat skaitykite

Prasidėjus vasaros sezonui pajūrio verslininkai intensyviai ieško darbuotojų, tačiau pandemija taip pakeitė darbo rinką, kad išmokas už prastovas gaunantys darbuotojai nenori grįžti į darbą. Situaciją, ypač pajūrio kavinėse, gali išgelbėti nebent studentai, rašo Edgaras Valeckas, „Vakarų ekspreso“ žurnalistas.lt


Į duris pasibeldęs rugsėjis atnešė ne tik šventę – Mokslo ir žinių dieną, bet ir naujus iššūkius, rūpesčius bei lūkesčius. Kai kuriems iš jūsų šis rugsėjis padovanos ir naują pradžią, pirmuosius žingsnius mokslo bei pažinimo link. Gerbiami Mokytojai, dovanokite savo jauniesiems auklėtiniams ne tik naujas žinias bei įgūdžius, bet ir...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Birželį iš sostinės grįžusių studentų Palangoje – vos keletas. Juk universitetuose ir kolegijose šis laikotarpis toli gražu nėra vasaros atostogų pradžia, prieš akis – įtempta sesija. Taigi, nenuostabu, jog studijų miestu laikomoje sostinėje Palangos jaunimo vis dar gausu. Nepaisant varginančių egzaminų keletas studentų sutiko pasidalinti savo mintimis apie...


Kad Vilniuje taksi vairuotojai įžūliai lupa pinigus iš sostinės svečių, ypač tų, kurie atskrenda į Gedimino miestą lėktuvais ir iš oro uosto važiuoja į centrą, seniai niekam ne paslaptis. Tačiau, pasirodo, ir kai kurie palangiškiai kolegos neatsilieka nuo vilniečių. Antai vienas taksi vairuotojas už kelių kilometrų kelionę nuo Palangos oro uosto iki viešbučio...


Apie šalies kultūros sostinės Palangos renginius – specialiame tinklapyje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

www.palanga2013.lt – tokiu adresu Lietuvos kultūros sostinės Palangos interneto svetainė jau laukia lankytojų. Joje besidomintieji kultūra bei Palangoje šiais metais vyksiančiais renginiais ras visą juos dominančią informaciją lietuvių ir anglų kalbomis.


Kultūros sostinės titulą perėmusi Palanga žada nustebinti

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 12 10 | Rubrika: Miestas

Pasitikdama 2013-uosius Palanga iš Anykščių perėmė Lietuvos kultūros sostinės titulą. Anykščiuose vykusio teatralizuoto renginio metu didžiausio šalies kurorto mero pavaduotojui Sauliui Simei kartu su Lietuvos kultūros sostinės titulu perduota ir didžiulė skrynia su vietos bendruomenės linkėjimais palangiškiams.


  Niūrią penktadienio popietę „Baltijos“ pagrindinės mokyklos salėje buvo šilta ir jauku dėl vaikų bruzdesio, sodrios žemaičių kalbos, liaudies šokių. Ramų, kupiną rimties ir susikaupimo Advento laikotarpį itin dera priminti savo ištakas, gimtojo krašto papročius, tradicijas, kalbą. Todėl mokyklos svečiai, mokytojai ir tėveliai rinkosi į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius