Palangoje – operatoriaus Eugenijaus Maciaus paroda

Palangos tiltas, 2015-03-05
Peržiūrėta
1303
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje – operatoriaus Eugenijaus Maciaus paroda

Kovo 6 dieną, penktadienį, 16.30 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks fotokorespondento, operatoriaus Eugenijaus Maciaus dokumentinių filmų peržiūra ir jubiliejinės fotografijų parodos atidarymas.
E. Maciaus pristatomoje parodoje eksponuojamos fotografijos darytos 1960–1970 metais. Tai daugiausia žymūs Lietuvos žmonės – Eduardas Mieželaitis, Stasys Krasauskas, Justinas Marcinkevičius, Marcelijus Martynaitis, Gediminas Bagdonas, kolegos – operatoriai Zacharijus Putilovas, Juozas Matonis, Moisiejus Segalis, Georgijus Chnkojanas, Gediminas Girdvainis, Kastytė Brunzaitė, TSRS didvyris – lakūnas Aleksiejus Meresjevas, Valentina Tereškova ir kiti žmonės.
E. Macius gimė 1940 m. sausio 9 d. Palangoje. Daug metų dirbo Lietuvos kino studijoje. 1967 m. dirbo TSRS ryšių priemonių pramonės ministerijos kino centre operatoriumi, vyriausiu operatoriumi, viršininku Vilniuje. 1976 m. baigė Visasąjunginį valstybinį kinematografijos institutą (VVKI) Maskvoje ir apgynė diplomą dokumentiniu filmu ,,Meilė pražydo sekmadienį“ (režisieriai Robertas Verba ir Laima Pangonytė).
1988 m. persikėlė gyventi į Klaipėdą ir iki 2002 m. dirbo operatoriumi Lietuvos televizijos Klaipėdos korespondentų punkte. Lietuvos televizijoje E. Maciui buvo suteikta aukščiausia operatoriaus kategorija. Nuo 2002 m. iki 2009 m. dirbo LKAB „Klaipėdos Smeltė” atstovu spaudai.
Per savo kūrybinės veiklos laiką kaip operatorius E. Macius nufilmavo virš aštuoniasdešimt dokumentinių, mokslo-populiarinimo, informacinių ir reklaminių filmų, virš penkių tūkstančių siužetų ir laidų kino žurnalams „Tarybų Lietuva“, „Lietuvos pionierius” ir Lietuvos televizijai.
Kaip autorius-operatorius sukūrė virš 15 videofilmų apie Klaipėdos miesto jūrines įmones. 2010 m. nufilmavo dokumentinį filmą „Laiko saugotojas“ apie žymų Kaliningrado fotografą Olegą Maksimovą. Nufilmuoti ir rodomi per ,,Balticum TV” ir internetinį puslapį Bernardinai.tv, Sigučio Jačėno organizuoti Klaipėdos teatralų kūrybos vakarai „Vieninteliai ir nepakartojami“.
Nemažai E. Maciaus nuotraukų spausdino Lietuvos dienraščiai ir žurnalai. Eugenijus fotografuoja nuo 13 metų, kai tėvai nupirko fotoapatatą „Liubitel“. Vėliau aparatai keitėsi ir paraleliai su filmavimais jis fotografuodavo savo malonumui, todėl susikaupė nemažas kiekis fotonegatyvų.
Už savo darbus E. Macius apdovanotas visasąjunginiais ir tarptautiniais diplomais bei garbės raštais. Už filmus, atrinktus ir demonstruotus visasąjunginėje ūkio pasiekimų parodoje Maskvoje, apdovanotas bronzos ir sidabro medaliais. Už filmą ,,Kospas-Sarsat kosminės gelbėjimo sistemos“ kaip filmo režisierius-operatorius apdovanotas specialiu tarptautinės parodos Ženevoje prizu. 2012 metais apdovanotas medaliu ,,Už nuopelnus žurnalistikai“.
E. Macius yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys.
Šiuo metu dirba Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, kuriai padovanojo virš 25 metų kauptus video ir foto archyvus, dailininku.

„Palangos tilto“, parodos rengėjų inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 28 d., penktadienį, 16 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17) atidaroma juvelyrės Karinos Kazlauskaitės paroda „Organiniai žaidimai. Juvelyrika ir objektai“. Tai devintoji autorės solo paroda, kurioje stebinantys juvelyriniai kūriniai iš neįprastų organinių medžiagų prabils apie žmogaus ir gamtos, gyvūnijos pasaulio ryšius ir bendrabūvį.


 Palangos viešosios   bibliotekos parodų salėje spalio mėnesį į pasimatymą kviečia iš Palangos kilusio ir dar paauglystėje su pirmuoju tėvų dovanotu fotoaparatu „Liubitel“ pajūrio apylinkes išbraidžiusio, ilgamečio kino ir televizijos operatoriaus, fotografo Eugenijaus Maciaus paroda „Susitikimai“.


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos erdvėse atidaryta aktyvios palangiškės, Klaipėdos apskrities gidų gildijos narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Gidai – sustabdytos akimirkos“, skirta Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Simboliška, jog paroda atidaryta būtent Pasaulinės turizmo dienos išvakarėse.


Praėjusį šeštadienį „Ramybės“ galerijoje atidaryta specialiai šiai erdvei kurta tapytojos Miglės Kosinskaitės paroda „Nocturnalanimals“.Itin gausiai susirinkusiems dailininkės kūrybos gerbėjams „Ramybės“ galerijos projektų vadovė Virginija Giniotytė paskelbė, jog, regis, kuriama nauja tradicija: vasaros sezoną „Ramybėje“...


Kovo 6 dieną, penktadienį, 16.30 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks fotokorespondento, operatoriaus Eugenijaus Maciaus dokumentinių filmų peržiūra ir jubiliejinės fotografijų parodos atidarymas.  


Bibliotekoje – tapytojo Prano Griušio paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 25 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos viešojoje bibliotekos parodų salėje buvo atidaryta Prano Griušio personalinė paroda. Susirinkusius palangiškius sužavėjo žymaus kurorto menininko Juozo Griušio brolio atvežta paroda, kurioje galima išvysti ir šiuolaikinių, ir istorinių detalių.


Praėjusį penktadienį, balandžio 9-osios vakare, Palangos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Aido Jurkšto darbų paroda „500 Baltijos švyturių“ (Lietuva, Latvija, Estija, Kaliningradas, Rusija XVI-XXI a.), palangiškius džiuginsiančią iki balandžio mėnesio pabaigos. Keturių valstybių švyturius apimanti paroda parodo visą šių statinių skleidžiamą grožį, kurį ir norėjo perteikti pats darbų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius