Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-09
Peržiūrėta
940
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.

 

Gamtos prieglobstyje

Anot Palangos botanikos parko direktoriaus Antano Sebecko, parkų misija ir pašaukimas – žmogų priartinti prie gamtos, suteikti jam pažinimo džiaugsmą ir atgaivą gamtos prieglobstyje. Daugelis Lietuvos ir pasaulio parkų dažniausiai – dvarų palikimas. Didikai puoselėjo savo aplinką įspūdingais augalais, jų kompozicijomis, didingais ir net prašmatniais sodais. Čia pat buvo įkuriamos ir arklidės, prieglobstį atrasdavo įvairiausi gyvūnai, paukščiai. Istoriškai susiklosčiusi tokių parkų paskirtis – leisti žmogui būti arčiau gamtos. Todėl nenuostabu, jog ilgametes tradicijas menantis Palangos botanikos parkas didžiuojasi tiek augmenija, tiek gyvūnija.

 

Tėvai pažindina vaikus su gamta

Vienas lankomiausių objektų Palangoje lankytojus pasitinka stendais apie tai, ką galima atrasti šiame parke – nuo retų augalų iki užklystančių stirnų. Parke – darbymetis. Remontuojami gyvūnų ir paukščių voljerai, tvarkomi darželiai. Botanikos parko darbuotojų teigimu, kasdien čia daugėja ir žmonių: juos vilioja neaprėpiama parko ramybė (parkas apima 110 hektarų plotą), poilsis be miesto triukšmo, galimybė vaikus supažindinti su gamta. „Šalia esančios vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ vaikai čia ateina būreliais – jų žvilgsnis į pas mus gyvenančius gyvūnus būna nenusakomas“, - pasakojo A.Sebeckas, pritardamas minčiai, jog gamta – puiki terapija. Šiais laikais, ieškant alternatyvų tradicinei medicinai, žmonės gręžiasi dar į senolių išmintį – gamtoje augęs, gyvenęs žmogus natūraliai pasisemia energijos, teigiamų emocijų, būna harmoningas, taikus, rūpestingas ir... sveikas.

Anot parko darbuotojų, vaikais vedinų tėvelių čia apstu kasdien. Miesto vaikams – tai ir būdas pamatyti gyvūną realiai, ne tik vadovėliuose ar televizoriaus ekrane – būta atvejų, kai vaikai neskiria avies nuo ožkos, vištos nuo kalakuto.

 

Ožiukai laukia „krikštynų“

Povas, tikrasis dvarų ir parkų gyventojas, išdidžiai pučia uodegą, prie voljero sienos nugarą priglaudžia šuo Dikis, prašydamas „pakasyti“, didžiulė triušių šeimyna saldžiai kramsnoja šviežią žolę, kalakutų porelė balbatuodama vaikštinėja paunksmėje. Tačiau kol kas visų dėmesį patraukia naujieji gyventojai – du ožiukai, pamaiviškai mekenantys idant prisišauktų lankytojų dėmesio. Kol kas abu jie – bevardžiai.

„Palangos tiltas“ kviečia siūlyti naujiesiems parko gyventojams vardus. Pasiūlymus galite siųsti el.paštu: [email protected] arba skambinti telefonu: 8-460 40004. Tapkite mielų naujųjų Botanikos parko gyventojų krikštatėviais!

Tik vasarą daugiau gyvūnijos įstengiantis priglobti parkas naujų gyventojų sulauks ir vėliau – žadama, jog atsiras dekoratyvinių paukščių, pentardų. „Mes – ne zoologijos sodas, daug kam auginti tiesiog neturime sąlygų, tačiau paukščių ir mažesnių gyvūnėlių čia bus bent vasarą“, - sakė Botanikos parko direktorius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje viešėjęs Tomas užsuko ir į vieną lankomiausių šio kurorto objektų – botanikos parką. Vyras sako, liko nemaloniai nustebintas dėl ten pastebėtų medžių kirtimų ir rastų pjuvenų krūvos. Tuo metu vykdyti medžių kirtimų jau nebebuvo galima dėl prasidėjusio paukščių perėjimo. Parko direktorius informavo, kad visi kirtimai atlikti iki kovo 15 d.


Iš „Palangos tilto“ sužinojęs, kad palangiškis TS-LKD Seimo narys Mindaugas Skritulskas balsavo už lyčiai neutralų partnerystės įstatymo projektą palangiškis Adolfas Sendrauskas, žinomas kurorto aktyvistas, šaulys ir ilgametis TS-LKD narys, sakė: „Na, ir teisingai padarė – tų žmonių visada buvo, yra ir bus. Man teko jų nemažai pažinti ir sovietmečiu – kai kurių jų istorijos yra žiaurios.“


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Pirmadienį Palangoje buvo patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 23 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį Lietuvoje patvirtinti 482 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės, 6 nauji koronaviruso atvejai buvo patvirtinti Palangoje. Antradienį mūsų kurorte šia liga sirgo 26 palangiškiai, antradienį pranešė Statistikos departamentas.


Sodų bendrijos „Bočiai“ gyventojai sukilo, kai pamatė, kad vasarą neliko praėjimo iš Sedulų tako į Vėžių gatvę. Juo būdavo patogu pasiekti parduotuvę, o ir atsarginis išėjimas tuo pačiu buvo. Dabar, kaip nuogąstauja gyventojai, yra likęs tik vienas išėjimas iš sodų – į Kretingos gatvę, o jeigu kokia nelaimė, negi neturi būti atsarginio? „Negi...


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Šeštadienį, pro simboliškai prie naujojo įėjimo į Gintaro muziejų Tiškevičių rūmus projektavusio vokiečių architekto Franco Heinricho Švechteno suprojektuotą, bet tik dabar, praėjus daugiau nei šimtui metų, pastatytą ir lygiai 17 val. įžiebtą žibintą Lietuvos dailės muziejaus direktorius, Palangos miesto garbės pilietis Romualdas Budrys kvietė...


Vakar Tarybos posėdžių salėje nuo labo ryto už mero ir vicemero nugarų buvo neįprasta matyti bruzdančius vyrukus – buvo baigiami Tarybos posėdžių transliacijos įrangos derinimo darbai. O popiet, laikrodžio rodyklėms rodant šiek tiek po pirmos valandos, miesto meras Šarūnas Vaitkus iškilmingai paskelbė: „Kolegos, mus mato visa Lietuva“.  Ir ne tik...


Skulptūrų parke – nauji kūriniai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 30 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį pirmadienį HBH „Juozo alaus bravoras“ skulptūrų parkas pasipuošė naujais skulptorių kūriniais.


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius