Palangos meras Šarūnas Vaitkus: „Kam užmynėme ant nuospaudos, neleisdami privatizuoti „Auskos“?

"Palangos tilto" redakcija, 2021-04-13
Peržiūrėta
1922
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus Lrt.lt nuotrauka
Meras Šarūnas Vaitkus Lrt.lt nuotrauka

Skaitau miesto Tarybos nario Eugenijaus Simučio pasisakymą (kalbama apie lrt.lt straipsnį „Garsiajai „Auskai“ gresia vaiduoklio likimas? Savivaldybė pasirengusi nuomai, bet tendencijas stebintieji atkerta – verslas į tokį planą rankų nekiš“ , kurį „Palangos tiltas“ perspausdino – aut.) ir savo akimis netikiu – pasirodo, Vyriausybei sustabdžius privatizavimą ir nutarimu perdavus vilą „Auska“ Palangai, Savivaldybė, ketinanti ją pritaikyti visuomenės poreikiams, elgiasi neteisingai.

Tai girdžiu jau ne pirmą kartą, todėl manau, kad, praradus galimybę privatizuoti 22 hektarus pajūrio miško su išskirtinėje vietoje esančiu pastatų kompleksu, kažkam labai skauda. Gaila, kad tam „kažkam“ kerštu skausmą padeda malšinti ir kai kurie Palangos tarybos nariai.

Žiniasklaidai savo patarimais ir įžvalgomis besižarstantis E. Simutis lyg ir apsidraudžia, abejodamas, ar valstybė teisingai elgėsi išskirtinį Lietuvos objektą atiduodama pardavimui. Tačiau čia pat teigia, kad Palangai dėl „Auskos“ ateities „nereikėjo kištis“. Labai patogi pozicija – ką daryti, nežinau, bet kas buvo daroma, yra blogai. Jei taip, ar šiuo svarbiu klausimu tokią dviprasmišką nuomonę turintis Savivaldybės Tarybos narys iš viso gali būti politikas ir spręsti miesto reikalus?

Anot jo, Savivaldybė neteisingai pasielgė paskutinį momentą spėjusi perimti ant prekystalio padėtą brangų valstybės turtą? Ar reikėjo leisti prie pat jūros, pušynų apsuptyje esantį pastatą privatizuoti? Gal tam, kad ateityje ten atsirastų daug mažų „dušinių“, o vėliau visi ieškotume, kas dėl to kaltas?

To negana. Anot E. Simučio, ir baseino miestas neturėjo statyti. Mat jį vis tiek būtų pastatęs verslas. Palanga daugiau nei 20 metų laukė, kol verslas kurorte pastatys visiems būtiną baseiną. Taip ir nesulaukusi, ėmė ir pasistatė pati. Tuomet Tarybos narys viešai visiems pučia miglą į akis, kad baseinas esąs nuostolingas ir neva išlaikomas miesto yra virtęs našta savivaldybės biudžetui.

Nežinau, gal E. Simutis nežino, kad karantino laikotarpiu baseinas veikti negali ir dabar pinigų neuždirba. Tačiau kam jau kam, bet Tarybos nariui yra gerai žinoma, kad veikdamas baseinas uždirbo ne tik savo poreikiams, išlaikė darbo vietas, bet ir iš savo uždirbtų lėšų Palangos vaikams finansavo nemokamą mokymosi plaukti paslaugą. Nemokamomis paslaugomis vaikai pasinaudojo 33 tūkst. kartų, o kurorto senjorai turi galimybę lengvatinėmis sąlygomis, už jiems prieinamą kainą džiaugtis vandens procedūromis.

Kodėl į miesto Tarybą palangiškių išrinktas asmuo Lietuvos visuomenei skleidžia žinomą melą? Į E. Simučio pučiamą dūdą nepraleidžia progos pūstelėti ir kita miesto politikė – Svetlana Grigorian. Ji taip pat toje pačioje viešoje tribūnoje aimanavo, kaip blogai Palangos savivaldybė elgiasi siekdama perimti „Auską“. Ir apie neva Savivaldybės išlaikomą baseiną jaunoji politikė per Tarybos posėdį porino.

Paklausius tokių politikų – miesto šeimininkų, Savivaldybė nieko neturėtų daryti. Nei statyti baseino, Koncertų salės, iš griuvėsių kelti Kurhauzo, plyname lauke sukurti šiuolaikišką, didžiausią Lietuvoje kempingą.

Beje, dar puikiai pamenu, kaip prieš keletą metų tas pats E. Simutis Savivaldybę kritikavo ir dėl to, kad Nemirsetoje pastatytas kempingas esąs per didelis, kol bus ieškoma koncesininko, niekas jo nesinuomos, o nuoma – per brangi. O kas atsitiko? Vos tik paskelbus laikinos kempingo nuomos konkursą, netrukus atsirado E. Simučio draugų įmonė, kuri tame kempinge dvejus metus sėkmingai vykdė veiklą. Tuomet tame pačiame kempinge veiklos sau rado ir pats šį objektą kritikavęs politikas.

Štai ir dabar, anot jo, savivaldybė „Auską“ perėmusi be jokio veiksmų plano, nežinanti, ką su juo reikės daryti. Planas yra – pritaikyti ją visuomenės poreikiams. Ar tai bus švietimo, kultūros, socialinių paslaugų objektas, paaiškės jau neilgai trukus. Priminsiu, kad vilos „Auska“ miestas dar neturi – jos nuomos sutartis galioja iki gegužės. Šiuo metu rengiami dokumentai ir tik kol reikiama dokumentacija bus parengta, „Auska“ laikinai dvejus metus bus nuomojama, kaip ji ir buvo nuomojama iki šiol. Beje, už panašią kainą.

Pagaliau, ne E. Simučiui spręsti, ar verslui šis objektas yra patrauklus. Kaip rodo istorija, jis nėra pats geriausias verslo orakulas. Savivaldybės perimtai „Auskai“ prognozuojantis pastato – vaiduoklio ateitį, jis geriau tegu baiminasi dėl vos už 400 tūkst. eurų valstybės parduoto buvusio policijos komisariato komplekso ateities. Ten politikas iš tikro gali sutikti vaiduoklių.

Policijos komisariato pastatus su 1 hektaru pajūrio žeme Turto bankas pardavė už dviejų 50 kvadratinių metrų ploto butų kainą. Ar būtent tokio „Auskos“ likimo norėjo nekilnojamojo turto verslo žinovą vaizduojantis miesto Tarybos narys?

Šarūnas Vaitkus
Palangos miesto meras

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 8-ąją Savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Rimantas Mikalkėnas sveikino moteris.


Klaipėdoje sausio 26-ąją surengtoje konferencijoje „Vartai į jūrą. Lietuvos uostų proveržis“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus sukėlė gyvą diskusiją, atvirai papasakojęs apie Palangos dedamas pastangas atstatyti Šventosios jūrų uostą. „Ar tikrai esame jūrinė valstybė? Arba kodėl plojame estams ir ar toliau Šventosios ir kitus uostus bei uostelius statysime su nuolat ištiesta ranka?“ – visų klausė...


Penktadienį, lapkričio 10 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo penktajame Regionų forume Prezidentūroje. 


15min.lt paskelbus Palangos mero interviu „Palangos meras: apie iščiustytą kurortą, konservatorių perspektyvas ir Ingridos Šimonytės „vidinį pasaulį“, meras Šarūnas Vaitkus pakvietė visus jį perskaityti ir nepagailėjo pagyrų jį parengusiai žurnalistei. „Konkretūs labai konkrečios žurnalistės klausimai – apie Palangą, regioną, Vyriausybę ir... platesnius vandenis," – sako jis savo įraše Facebook.


Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma dalyvavo priėmime Prezidentūroje. (NUOTRAUKOS)


Paaiškėjo mėnesį trukusių geriausio Lietuvos mero rinkimų, kuriuose buvo galima įvertinti, kuris iš keliasdešimties merų per besibaigiančią kadenciją labiausiai patenkino rinkėjų lūkesčius, rezultatai. Jau tradicija tapusi Alfa.lt iniciatyva atskleidė, jog būtent Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, portalo skaitytojų nuomone, turi pelnyti metų mero vardą. 


„Taip atrodytų naujoji būsimų savivaldybių valdžia, jei tokią įstatymo pataisą  palaimintų Seimas,“ – savo Facebook paskyroje įrašą antradienį, vasario 22 d., paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Skaitau miesto Tarybos nario Eugenijaus Simučio pasisakymą (kalbama apie lrt.lt straipsnį „Garsiajai „Auskai“ gresia vaiduoklio likimas? Savivaldybė pasirengusi nuomai, bet tendencijas stebintieji atkerta – verslas į tokį planą rankų nekiš“ , kurį „Palangos tiltas“ perspausdino – aut.) ir savo akimis netikiu – pasirodo, Vyriausybei...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius