Palangos miesto Taryba per šiuos metus subrendo

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-12-19
Peržiūrėta
1516
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šie metai Palangai buvo išties sėkmingi: nepaisant iškilusių sunkumų, įvykdysime Savivaldybės biudžeto planą, gausu tiek pradėtų, tiek įgyvendintų projektų.
Šie metai Palangai buvo išties sėkmingi: nepaisant iškilusių sunkumų, įvykdysime Savivaldybės biudžeto planą, gausu tiek pradėtų, tiek įgyvendintų projektų.

„Šie metai Palangai buvo išties sėkmingi: nepaisant iškilusių sunkumų, įvykdysime Savivaldybės biudžeto planą, gausu tiek pradėtų, tiek įgyvendintų projektų. Labai sklandžiai dirbo miesto Taryba: dauguma posėdžių neužtrukdavo visos dienos. Tai rodo, jog mes per šiuos metus subrendome ir, vieningai priimdami sprendimus, išties pateisiname mūsų rinkėjų lūkesčius“, – tokiais žodžiais paskutinįjį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį baigė gerų švenčių kolegoms palinkėjęs meras Šarūnas Vaitkus.

Diskusijos dėl teritorijų planavimo
Nors meras Š. Vaitkus ir pasidžiaugė Tarybos vieningumu bei branda, paskutiniajame šių metų posėdyje netrūko ir aštrių diskusijų. Ne visiems parengtiems sprendimų projektams buvo pritarta: du iš dvidešimt trijų buvo atidėti.
Abu atidėtieji susiję su teritorijų planavimu, projektais bei numatomomis statybomis: politikai nusprendė dar kartą grįžti prie žemės sklypo Vytauto g. 38, kuriame numatoma dviaukščių gyvenamųjų pastatų statyba, detaliojo plano koncepcijos bei statinių statybos zonos ir statybos ribos žemės sklype Vytauto g. 134A patikslinimo.
Diskusijos kilo ir dėl žemės sklypo Žvejų g. 2 detaliojo plano koncepcijos. Vieni politikai siūlė netvirtinti šio teritorijų planavimo dokumento – esą sklypo šeimininkai jau ir taip „prisidirbo“, vietoj buvusio vienaukščio paviljono rekonstrukcijos pradėję visiškai naują statybą, kurią sustabdė valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Kiti gi sakė, jog keletą metų priekopėje riogsantys pastato griaučiai darko kurorto vaizdą, ir tokia padėtis tęstis nebegali. Juolab, kad su sklypo savininkais buvo pasirašyta taikos sutartis, be to, bet kuriuo atveju statybai šioje griežtai saugomoje teritorijoje reikės ir Vyriausybės leidimo. Koncepcijai politikai pritarė, tiesa, vėliau padūsavo, jog ir šį klausimą derėjo atidėti.
Praktiškai visas diskusijas pradėdavo neseniai į Statybos ir miesto ūkio komitetą dirbti perėjęs Aleksandras Jokūbauskas. Ir kiekvienas jo pasisakymas prasidėdavo žodžiais: „Čia labai jautri teritorija“. Politikas įsitikinęs, jog svarstant projektus šiose „jautriose teritorijose“ neužtenka vien diskusijų komitete – šiuos projektus turėtų nagrinėti platesnis sprendimus priimančiųjų ratas. Su juo nenorėjo sutikti komiteto pirmininko pavaduotojas D. Želvys, papriekaištavęs A. Jokūbauskui, jog šis dalyvauja tik kas antrame komiteto posėdyje – jei dalyvautų visuose, jam mažiau klausimų kiltų.
„Noriu priminti, jog komiteto posėdžiai atviri visiems. Jei kas domisi jame svarstomu vienu ar kitu klausimu, visada gali ateiti į posėdį – mes sprendimų kažkur po stalu nepriimame. O dėl „jautrių vietų“ – tuoj pradės „eiti“ atskirų sklypų Plaušės kvartale, kuris visas yra „jautrus“, detalieji planai – ar dėl kiekvieno sklypo rengsime atskiras diskusijas „platesniame rate“? – replikavo Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas Tomas Žulkus.
Be diskusijų, bet tvyrant tam tikrai įtampai Taryba nepatvirtino žemės sklypo J. Basanavičiaus g. 35 detaliojo plano. Ir pritarė parengto alternatyvaus sprendimo projekto netvirtinti minėtojo sklypo detaliojo plano. Pagrindinis motyvas – teikiamu tvirtinti detaliuoju planu griežto paminklosauginio režimo teritorijoje siekiama didinti užstatymo tankumą ir intensyvumą, o taip pat detaliojo plano sprendiniais mažinamos Palangos miesto istorinės dalies urbanistinės vertingosios savybės, nes numatoma rauti medžius bei naikinti senąsias kopas.

Pakeitė Sveikatos
 tarybos sudėtį

Vakarykščiame Tarybos posėdyje vėl grįžta prie spalio mėnesį svarstyto sprendimo projekto dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Kaip ir spalį, siūlyta 2011-ųjų sprendime, kuriuo sudaryta minėtoji taryba, pakeisti 1 punktą ir vietoj žodžių „Egidijus Rimkus – VšĮ Palangos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas“ įrašyti žodžius „Geriuldas Žiliukas – VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento gydytojas kardiologas“.
Kaip ir rudenį, taip ir vakar prieš šią rokiruotę piestu stojosi A. Jokūbauskas, uždavinėjęs sprendimo projektą pristačiusiai Savivaldybės gydytojai Irmai Babičaitei klausimus ir savo, ir frakcijos, ir pažadėjęs jei reikės, užduoti klausimą ir Dievo vardu. Politikas ir vėl tvirtino, kad Sveikatos tarybos sudėties keitimui turėjęs įtakos dviejų Palangoje esančių vadinamųjų poliklinikų vadovų konfliktas, kaltino tarybos pirmininkę Sondrą Kulikauskienę neveiklumu – nuo balandžio mėnesio nebuvo nei vieno posėdžio, o problemų dėl sveikatos priežiūros mieste esama labai daug, ir siūlė jai atsistatydinti bei Sveikatos tarybos pirmininku rinkti kitą asmenį.
„Jeigu pirmininkė atsistatydins iš posto, aš pats kandidatuosiu į šią organizaciją“, – sakė A. Jokūbauskas, pagrūmojęs, kad itin atidžiai stebės, kaip balsuos Tarybos nariai, ypač tie, kurio ano balsavimo metu „susilaikė“.
„Išklausėm jūsų, kaip advokato: kalbėjot daug, net „spaudėte“ Tarybos narius dėl balsavimo: „Pažiūrėsim, kaip balsuosit“. Noriu jums, kaip teisininkui, priminti, kad niekas negali Tarybos nariams „daryti spaudimo“ ir trukdyti jiems apsispręsti laisva valia“, – priminė meras Š. Vaitkus.

Projektą „nurašė“
Daug klausimų Tarybos nariams kilo svarstant klausimą dėl Palangos miesto savivaldybės ilgalaikio materialinio turto nurašymo. Nurašyti siūlyta pripažintą nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti administracinio pastato Vytauto g. 73 rekonstrukcijos projektą. Kaip vėliau Tarybos nariams aiškino ir miesto vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas, ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, paties projekto taip ir nebuvo: architektai projektuotojai pateikė tik priešprojektinius pasiūlymus. Už šį darbą 2008-ųjų pabaigoje jiems buvo sumokėta 101 tūkst. 857 Lt.
Vėliau sutartis su projektuotojais nutraukta: iš dalies todėl, kad jų priešprojektiniams pasiūlymams  nepritarė Kultūros paveldo departamentas, nesutikęs su siūlomu pastato aukštingumu bei stogo forma – paveldosaugininkai primygtinai ragino dengti šlaitinį stogą. Be to, KPD panaikino ir 2002-aisiais suderintą sklypo detalųjį planą.
Tarybos nariai A. Jokūbauskas, V. Šimaitis, S. Simė teiravosi: o gal galima priešprojektinių pasiūlymų nenurašyti? Gal juos bus dar galima panaudoti arba šiame, o gal net kitame sklype? Jiems atsakyta, jog priešprojektiniai pasiūlymai nėra projektas, t.y., nėra baigto darbo, kurį būtų galima kur nors kaip nors pritaikyti. Bet to, kur jį taikyti? Pastatui Vytauto g. 73 tokios rekonstrukcijos, kokia planuota ketinant po vienu stogu sukelti visus Savivaldybės administracijos skyrius nebereikia – jie sutilps kitoje gatvės pusėje esančiame naujame rūme.

Dėl biudžeto –
optimistinės nuotaikos

Paskutiniajame šių metų Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje paskutinį kartą tikslintas ir miesto biudžetas.
Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė informavo, jog Savivaldybės biudžeto pajamos, atsižvelgiant į neįstengiančių įvykdyti biudžetinių įstaigų prašymus, sumažintos, ir iš viso jos mažėja 60,4 tūkst. Lt. 46,5 tūkst. Lt, didinama specialioji tikslinė dotacija socialinėms išmokoms.
T. Žulkus uždavė visiems – tiek Tarybos nariams, tiek palangiškiams aktualų klausimą: o kokia apskritai padėtis su miesto biudžetu? Ar sugebės Palanga įvykdyti 2013-ųjų metų planą?
„Vakar atlikau skaičiavimus, ir galiu pasakyti, jog mums betrūksta 300 tūkst. Lt, kad planas būtų įvykdytas. Esu įsitikinusi, jog per likusias dienas iki metų pabaigos mes šias lėšas tikrai surinksime“, – patikino R. Garadauskienė.
Meras Š. Vaitkus savo ruožtu pastebėjo, kad tai esanti labai džiugi žinia. Nes šių metų biudžete buvo atsivėrusi net keturių milijonų litų dydžio „skylė“. Sumažėjus Būtingės naftos terminalo turto vertei kurorto iždas susitraukė maždaug 2 mln. litų, dar tiek pat teko grąžinti permokų dėl penkerius metus skaičiuoto žemės mokesčio, nes savo laiku neteisingai buvo paskaičiuota žemės vertė. 

Jūsų komentaras:

hmmmm 2013-12-20 19:20 (IP: 78.61.104.50)
idomu kas planuojama Vaiku meno mokykloje, nes dabar keicia langus, o muzikos mokykla isikurs naujame pastate prie Vasaros Esrtados .jei ruosiamasi privatizuoti, tai kam numatytas geras kasnelis...

to nelabieji 2013-12-20 13:01 (IP: 79.132.183.50)
Jus esate ne vienintelis, kuris piktinasi "itin kokybisku" Palangos valdzios darbu... As asmeniskai zinau bent keleta tuzinu zmoniu, kurie vienaip ar kitaip (t.y. del savivaldybes ambiciju, biurokratizmo, neveiksnumo ir neveiklumo) kencia ar yra nukenteje... Problema, kad tie zmones negalvoja apie kitus (zinoma, nereiketu kalbeti taip apibendrintai), bet kad ju ten tokiu yra nemazai, galiu pasakyti uztikrintai. Kita problema, kad veiklus, kuriantys zmones, jie nenori ir neturi laiko uzsiimti politiniais tarsalais, o siaip butu labai naudinga susijungti i koki tai visuomenini darini, kuris vis gi duotu atkirti (bent jau garsini) vykstancioms nesamonems.

Nelabieji... 2013-12-20 09:16 (/ / IP: 86.100.63.40)
Prieš Gelbėjimo stotį,visai kopose... vasarinio paviljono vietoje(Žvejų g 2)- jau pastatytas siaubingas mūrinis karkasas- matomai, kelių aukštų būsiąs monstras!?Kam čia iš Tarybos narių-nieko nereiškia suteikti "žalią šviesą"- šioms statyboms tiesiog kopose? -Kodėl jiems galima? o kitiems -NE ? nors lygiavertėms sąlygoms esant? Ką reiškia "šeimininkai prisidirbo"?ką reiškia, kad su tokiais dar ir "Taikos sutartį" pasirašė? Kas drįso?ir už ką???(tikriausiai ne už Ačiū?), nors tik 1 balso persvara!... taigi, ne visi Taryb.n. -sugedę? -Ar Palangos tarybos nariai ( niekšiškai balsavę už šią neleistiną, net uždraustą,sustabdytą statybą) vairuoja "Durnių laivą", ar plūgą ? Šitas paviljonas -liūdnai pagarsėjęs, kadangi Turto fondas šį, beveik sunaikintą karkasą- rengė konkursus ir nuomavo vienom sąlygom, o sutartį atkišo pasirašyti tik po kurio laiko, - kitom sąlygom! Ne vienas nuomotojas investavo, atremontavo ir prarado labai didelius pinigus!Apmulkinti Turto f.dar jų ir į Teismą dar buvo paduoti! Prakeikta vieta!...

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika greitu laiku turėtų nelikti – ketvirtadienį, balandžio 28 dieną, vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu bus svarstomas sprendimo projektas, kuriuo numatoma šį obeliską demontuoti. Karių palaikai nebus iškelti. 


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Šią savaitę paskelbta, kad du „Lietuvos pašto“ skyriai Palangoje po kelių dienų bus uždaryti, o vietoje jų bus atidarytas naujas viename prekybos centre. Tokia žinia itin papiktino ir palangiškius, ir miesto merą.


"Klausimas apie Tarybos sprendimų projektų skaičių man yra truputį keistas – skirtingų kadencijų Savivaldybės tarybos nerungtyniauja, kuri parengs daugiau sprendimų. Tarybos sprendimus diktuoja įstatymai, įstatymų pakeitimai, įvairios valstybės institucijų parengtos tvarkos," - "Palangos tiltui" pabrėžė meras Šarūnas Vaitkus.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


„Šie metai Palangai buvo išties sėkmingi: nepaisant iškilusių sunkumų, įvykdysime Savivaldybės biudžeto planą, gausu tiek pradėtų, tiek įgyvendintų projektų. Labai sklandžiai dirbo miesto Taryba: dauguma posėdžių neužtrukdavo visos dienos. Tai rodo, jog mes per šiuos metus subrendome ir, vieningai priimdami sprendimus, išties pateisiname mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius